Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Wymiana tapczanów na RECARO  
Autor Wiadomość
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-13, 11:48   [D2 ALL ] Wymiana tapczanów na RECARO

W napływie gotówki postanowiłem wzbogacić wnętrze w mojej A8 ‘95. Chciałbym założyć jasne fotele RECARO z pełną elektryką (przód), pamięcią ustawień oraz podgrzewaniem. Odpowiednie fotele z boczkami, dywanem, pokrętłami do regulacji podgrzewania foteli i plastikami z rocznika ‘98 już znalazłem. Dostanę również niezbędne wiązki do podłączenia podgrzewania oraz do panelu pamięci fotela kierowcy. Pozostaje tylko temat elektryki, czy to będzie działać ?

W moim aucie jest:
- elektrycznie regulowane oparcie foteli

Nie ma natomiast:
- grzanych foteli
- pamięci ustawień foteli
- pełnej elektryki foteli

Pytania, obawy:
- Interesuje mnie zasilanie foteli, czy wystarczy " + i - " czy trzeba inne przewody prowadzić?
- Gdzieś wyczytałem, że w A8 są już poprowadzone przewody od grzania, wystarczy się podpiąć, czy to prawda? Jeżeli nie to czy wystarczy oryginalna wiązka z przewodem od fotela do pokrętła?
- Jak wygląda temat bezpieczników, czy trzeba układy dorabiać czy można już coś zaadoptować?
- Mam nadzieje, że mocowania śrub będą pasować bez przerabiania bo tego raczej nie będę się podejmował.

Liczę na wszystkie porady oraz sugestie,
Z góry dziękuję!
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-03-13, 12:36   

Gdybyś miał pełna elektryke z pamiecia, nie bylo by problemu, a tak bedzie trzeba troche rzeźbić. Z zasilaniem i montażem foteli problemu nie bedzie, natomiast co do wiązek - jeśli czegos w aucie nie bylo - nie dorzucano zbednej wiązki, wszyztko musisz dokładać.
Tu masz schematy elektryczne:
http://ul.to/9sdlt1
_________________
Black Cars Matters
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-13, 13:51   

dice111 wielkie dzięki za schematy, na pewno pomogą!

Tak też sądziłem, że zbędnych kabli na pewno nie będzie. Jeżeli podłączenie będzie wyglądało na zasadzie położenia/ukrycia wiązki którą dostanę to raczej nie problem, gorzej jak trzeba będzie wpinać się w jakieś moduły czy inne sterowniki.

Tak jak ja to rozumiem: Podpinam kabel zasilający do foteli, następnie podłączam kabel od pamięci który ładnie chowam przy biegnących wiązkach i prowadzę go do boczku w drzwiach. Tak samo z grzaniem, podpinam co trzeba i prowadzę do konsoli środkowej do pokręteł od regulacji siły grzania. Pozostaje tylko temat bezpieczników, jeżeli mam elektrycznie regulowane oparcie, zapewne jest ono zabezpieczone bezpiecznikiem. Jeżeli uda się zasilić nowe fotele z tego przewodu to tym samym sterowanie elektryczne powinno być zabezpieczone istniejącym układem/bezpiecznikiem. Pozostaje temat pamięci foteli, czy ten panel jest jakoś zabezpieczany oddzielnie, czy korzysta z zabezpieczenia sterownia elektrycznego foteli? Na koniec pozostanie ważny temat grzanych foteli, żeby w razie czego nie spalić pupy :-P Albo znajdę coś w schematach od dice111 albo porostu poradzę się jakiegoś elektryka samochodowego jak to porządnie zabezpieczyć.

Tak ja to widzę, jeżeli mój schemat myślenia jest błędny proszę o poprawki ;-)
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-13, 14:30   

Temat juz otwieralem!!! :!: bo mam zamar tez zaminic na RECARO

[ Dodano: 2010-03-13, 14:34 ]
http://www.a8team.pl/topics18/1331.htm

Na przyszlosc proponuje poszkac uwaznie :lol:
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-03-13, 14:38   

Moduł pamieci działa zarówno dla foteli, jak i kierownicy, lusterek, pasów. Tylna kanapa ma osobny bezpiecznik dla ogrzewania i osobny dla elektryki tylnej kanapy (w tym chyba zagłówków). Tak samo jest z przodu - sosbny dla grzania foteli, kierownicy, osobne dla pamięci.
Na poczatek radziłbym ogarnac samo podłaczenie elektryki foteli, a potem kombinowac dopiero z pamięcią.
_________________
Black Cars Matters
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-13, 14:56   

klon_84 napisał/a:
Temat juz otwieralem!!! :!: bo mam zamar tez zaminic na RECARO

[ Dodano: 2010-03-13, 14:34 ]
http://www.a8team.pl/topics18/1331.htm

Na przyszlosc proponuje poszkac uwaznie :lol:


ale moje mody obejmują większy zakres :diabel: dlatego założyłem nowy wątek :-P

Ostatnia nurtująca mnie rzecz to dywan :mrgreen: Czy dużo jest z nim zabawy aby założyć nowy?

dice111 napisał/a:
Moduł pamieci działa ... jak i kierownicy, lusterek, pasów.


zupełnie o tym zapomniałem... Jednak to było by już za dużo zabawy aby wszystko uruchomić.

dice111 napisał/a:

Na poczatek radziłbym ogarnac samo podłaczenie elektryki foteli, a potem kombinowac dopiero z pamięcią.


to jest priorytetem, jeżeli wyjdzie podłączenie pamięci to fajnie, jeżeli nie to płakać nie będę
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-14, 09:48   

sebos17 napisał/a:

ale moje mody obejmują większy zakres :diabel: dlatego założyłem nowy wątek :-P



Spoko, daje rozgrzeszenie :mrgreen:
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-04-08, 18:13   

Przekładka jasnego wnętrza jest tuż tuż, mam tylko jeszcze jeden dylemat, potrzebuję nie wiedzy technicznej a opinii subiektywnej. Teraz mam zamontowane ciemne wnętrze z szarą podsufitką i szarymi plastikami na słupkach. Kupione zostało:

- fotele recaro jasne przód tył
- boczki jasne,
- tylna półka z roletą
- plastiki jasne od dołu do słupków, na tunel i na razie nie mam jeszcze schowka.

Pytanie: czy patrząc na walory estetyczne zmieniać podsufitkę na kremową czy pozostawić szarą? Jak to WASZYM zdaniem będzie wyglądało, nie chcę robić przysłowiowej „wiochy”, jednak wymiana podsufitki to dodatkowy koszt, praca i tylko odbiór osobisty, w moim przypadku kłopotliwy temat. Nie wiem co z tym zrobić?

Kolejny dylemat, nie mam jeszcze dywanu, od europejczyka trudno znaleźć sam dywan w odpowiednim stanie, a ten kto ma to chce w komplecie za chore pieniądze (boczki, siedzenia, plastiki dywan 3 tys zł !) Czy na razie zostawić na ciemnym, czy od razu szukać jasnego? Widziałem nie raz w A4 lub w A6 ciemne wnętrze i bananowe fotele, albo białe i nie wyglądało to źle. Tak jak pisałem, nie chcę uprawić „wieś tuningu”, jednak liczą się też koszta, ponieważ auto nie młode i szkoda mi pieniędzy ładować w „ulepszanie”. Fotele zmieniam bo zawsze chciałem mieć recaro w A8 a że i teraz nie mam grzanych dupek to i tak chciałem coś założyć.

Liczę na WASZE opinie!
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 21:11   

moja opinia jest taka, żeby coś oryginalnego zrobić. Zawsze podobały mi się wnętrza kilkukolorowe. Jak wszystko jest ciemne - źle. Jak wszystko jasne - lepiej, ale też źle.
Największy problem masz z tym, żeby poszczególne kolory się ze sobą nie gryzły (żeby do siebie pasowały), ale podsufitka w mojej wyobraźni powinna być jasna, ale tak mi się tylko wydaje. Musiałbym zobaczyć (a tak na prawdę to Ty musisz :-))
np. tu jest ładnie, choć samochód brzydki:
http://www.myride.com/ima..._inpassseat.JPG
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-04-17, 15:20   

Koledzy, zabawę zaczynam za tydzień, nie wiem tylko czy kupić podsufitkę ? Czy ktoś kiedyś przekładał albo zdejmował podsufitkę w AUDI A4 A6 A8 ? Dużo z tym zachodu? Nie chcę niczego ułamać, boję się, że po przekładce efekt może być odwrotny do zamierzonego, tzn. coś ułamię i później będzie skrzypieć podczas jazdy.
_________________

 
 
Kuman 
Użytkownik


Silnik cm3: 2.3V
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: VW Passat B4 V5
Wiek: 35
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-08-10, 23:25   

Koledzy odgrzebię trochę temat.

Co prawda nie posiadam A8 ale dziś kupiłem fotele Recaro z modelu D2 i będę je montował do swojego auta (Passat B4 1996r).

Najbardziej interesuje mnie kwestia elektryki - udało mi się jedynie wyciąć kawałek wiązki z wtyczkami. Nie zależy mi na pamięci, fotele mają działać pod względem regulacji i pompowania (są pompowane). Grzanie również nie musi funkcjonować.

Może ktoś przerabiał temat i mógłby poradzić co podłączyć aby silniczki foteli działały ?

Druga sprawa - które wtyczki są od air bagów ? Je od razu wytnę aby przez przypadek nie wystrzelić poduszek.

Poniżej kilka zdjęć wiązek.

 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-08-11, 07:01   

jak dobrze pamiętam to wystarczy podłączyć kostkę koloru "kawa z dużą ilością mleka" ;-) U mnie przed zmianą foteli miałem tylko elektryczne oparcie fotela, sam się drapałem po głowie jak to będzie działać. Podłączyłem tą wtyczkę (w instalacji u mnie idą tylko dwa kable, zapewne + i -) i wszystko działa jak należy - zagłówki, pompowanie, cała regulacja. Wieczorem zajrzę do auta i postaram się zrobić jakieś foto abyś mógł podejrzeć jak ma iść zasilanie. W zamian proszę o szczegółowe info oraz foty po zamontowaniu foteli do B4 ;-) Głównie interesują mnie prowadnice, chcę podobnym myk wykonać u ojca A6 C4, za ładna aby zmieniać a człowiek już starszy więc niech jeździ wygodnie ;-)
 
 
Kuman 
Użytkownik


Silnik cm3: 2.3V
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: VW Passat B4 V5
Wiek: 35
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-08-11, 13:22   

Dzięki wielkie za odpowiedź. A kojarzysz może, które kostki idą pod air bag ?

Po zamontowaniu wrzucę fotki jak wygląda to u mnie w Passacie.

EDIT :

Podłączyłem kostkę o której mówiłeś, doprowadziłem masę i plus do brązowego i czerwonego grubego przewodu i działa już cała regulacja łącznie z zagłówkiem, nie działa jedynie pompowanie - ale słychać jak coś cyka przy regulowaniu. Pewnie kwestia podłączenia silnika pompki.
Ostatnio zmieniony przez Kuman 2010-08-11, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-08-11, 13:58   

W paczce 2 pdfy schematów Recaro
http://ul.to/iu9pb8
_________________
Black Cars Matters
 
 
Kuman 
Użytkownik


Silnik cm3: 2.3V
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: VW Passat B4 V5
Wiek: 35
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-08-11, 19:46   

Podłączyłem najgrubsze przewody z kawowej i zielonej wtyczki i działa mi już pełna regulacja i pompowanie oparcia.

Panowie od czego jest przełącznik zaraz za joystikiem pompowania oparcia ? Chodzi o ten 2 funkcyjny góra-dół bo jeszcze to mi nie działa a nie wiem nawet do czego służy.

Z góry dzięki za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.