Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 02 W12/LPG ] Na D zaczął zmieniać biegi jak na S  
Autor Wiadomość
tanatorq 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Edi
Jeżdzę: A8
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2017-10-06, 09:11   [D2 02 W12/LPG ] Na D zaczął zmieniać biegi jak na S

Cześć, problem wygląda tak:

Jeździłem cały dzień samochodem, i w połowie dnia odpaliłem auto i zaczął przeciągać biegi. Zauważyłem, że na trybie S zmienia biegi w podobnym przedziale obrotów, z tym, że jak jadę na D to pedał gazu nie jest taki czuły jak na S. Ogólnie najwięcej bieg przeciąga między 2 a 3, bo zmienia bieg między 2.000 a 2.500 obrotów przy spokojnej jeździe. Wcześniej przy takiej samej jeździe zmieniał max przy 1.600 obrotów. Jak jadę stałą prędkością to po prostu na 1.500 obrotów nie wrzuca mi na kolejny bieg tylko dużo później a tak nie było.

Jakieś sugestie?
 
 
justinos1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D2FL
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 131
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2017-10-06, 17:34   

A na tiptroniku możesz wbić bieg wyżej normalnie?
 
 
tanatorq 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Edi
Jeżdzę: A8
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2017-10-07, 09:41   

Tak, wszystko działa normalnie, i bieg S i tiptronic i nie szarpie także tylko bieg D przerzucił się na tryb bardziej sportowy, jak wiadomo w tych autach skrzynia pracuje inaczej w zależności jak się depnie, i mi zaczęła tak pracować jakbym go dopiero co depnął. Ogólnie na dzień dzisiejszy już zauważyłem że czasem jakiś przekaźnik czy coś w tym stylu mi puknie to wtedy skrzynia przełącza się na normalny tryb ale problem dalej jest nie rozwiązany, straszna z tym lipa cały czas na tiptronicu jeżdżę bo nie będę jechać na automacie na 2.500 obrotów

[ Dodano: 2017-10-13, 20:29 ]
Witajcie. Po kilku dniach czas na podsumowanie problemu i zamknięcie tematu. Otóż pierwszym objawem usterki było to co pisałem w pierwszym poście, czyli skrzynia biegów zaczęła przeciągać biegi. Po dwóch dniach na zegarach pojawił się błąd check engine. Na vagu pokazało mi, że to czujnik temperatury. Przy okazji tej usterki dodatkowym objawem od samego początku, a nawet wcześniej niż przeciąganie biegów, było utrudnione odpalanie samochodu rano. Wcześniej tego z tym nie wiązałem. Obecnie po wymianie czujnika temperatury płynu chłodzącego wszystko wróciło do normy auto rano odpala od strzała skrzynia biegów działa perfekcyjnie tak jak wcześniej na zegarach błąd zniknął. Pozdrawiam mechanika, który usterkę usunął bezbłędnie. Sherifish, Dzięki!
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-10-14, 21:47   

Tak błaha usterka a takie skutki <brawo> . Temat zamykam, lecz zostanie do wglądu dla potomnych <okok>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.