Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 preFL ALL ] Błędy airbag Czujnik uderzeń bocznych  
Autor Wiadomość
nosmaster 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: D2
Wiek: 33
Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 113
Skąd: Augustów
Wysłany: 2017-01-02, 21:45   [D2 preFL ALL ] Błędy airbag Czujnik uderzeń bocznych

Witajcie, problem z poduchami mam od kupienia auta, w sterowniku numer 1 tym który siedział w aucie po kupnie był bład crash data którego vagiem nie dało sie usunąc + bład zajęcia siedzenia pasażera, kupiłem drugi sterownik, zamontowałem zrobiłem oszukajkę do czujnika zajęcia siedzenia przekodowałem sterownik na 254 tak jak oryginalny i wywala mi 2 błedy:
1222 Czujnik uderzeń bocznych strona pasażera - G180
nieprawidłowy - BŁĄD SPORADYCZNY
1221 Czujnik uderzeń bocznych strona kierowcy - G179
nieprawidłowy - BŁĄD SPORADYCZNY
na starym sterowniku tych błądów nie było, o co chodzi?
Usuwac crash data ze starego sterownika czy kombinować z tymi czujnikami? Błąd po usunięciu nie pojawia się do momentu ponownego odpalenia samochodu, po włączeniu stacyjki rownież się nie pojawia dopiero po odpaleniu a po usunięciu jest spokój do ponownego odpalenia.
 
 
lesdud 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5hp24 ECX
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 preFL
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 145
Skąd: ololice Inowrocławia
Wysłany: 2017-01-05, 21:21   

Kolego zamontuj stary sterownik w którym był błąd crash data i błąd zajęcia fotela i zwykłym kabelkiem za 20złusuniesz crash datę a pomoże ci w tym programik "Bosch Airbag reset tool by Gopel" dostępny na chomiku itp. Niedawno temat przerabiałem i programik z najzwyklejszym kablem Viaken w ciągu paru sekind usunął crash datę.
 
 
nosmaster 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: D2
Wiek: 33
Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 113
Skąd: Augustów
Wysłany: 2017-01-06, 21:11   

Właśnie ten program nie chce mi działać... wywala mi błąd że nie zadziała na tym systemie a nie mam żadnego laptopa z systemem starszym niż win7 dodam, że auto na 100% nie miało wystrzelonych żadnych poduszek ani żadnej poważnej przeszłości powypadkowej, jedynie stłuczkę prawą stroną (połamane mocowanie lampy i nadkole) czy taki sterownik na pewno zadziała w razie konieczności? tzn czy poduszki zadziałają prawidłowo?
 
 
gtfan 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6b
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 111 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1282
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-07, 01:14   

nosmaster napisał/a:
Właśnie ten program nie chce mi działać... wywala mi błąd że nie zadziała na tym systemie a nie mam żadnego laptopa z systemem starszym niż win7

VirtualBox + win xp. Ja tak działam z vag-comem i elsą, które kiedyś przynajmniej na 7 64-bit pracować nie chciały ;)
_________________
Four rings to rule them all
 
 
lesdud 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5hp24 ECX
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 preFL
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 145
Skąd: ololice Inowrocławia
Wysłany: 2017-01-07, 12:24   

nosmaster napisał/a:
Właśnie ten program nie chce mi działać... wywala mi błąd że nie zadziała na tym systemie a nie mam żadnego laptopa z systemem starszym niż win7 dodam, że auto na 100% nie miało wystrzelonych żadnych poduszek ani żadnej poważnej przeszłości powypadkowej, jedynie stłuczkę prawą stroną (połamane mocowanie lampy i nadkole) czy taki sterownik na pewno zadziała w razie konieczności? tzn czy poduszki zadziałają prawidłowo?


No ja robiłem to na Windowsie 7 64 bitowym, tyle że kabel mam na rs232 bo mój lapek ma takie gniazdo) a nie na usb. Aczkolwiek spróbuj jeszcze odpalić program w trybie zgodności z winxp i jako administrator. Na programiku kliknij prawym wybierz właściwości/zgodność i zaznacz ptaszkiem uruchom program w trybie zgodności z xp sp3 i w zakładce poziom uprawnien zaznacz: uruchom ten program jako administrator, potem ok i wtedy spróbuj uruchomić programik - może pomoże.

A jak nie to podaj adres e-mail na PW to Ci podeślę wersje programu która u mnie na windows 7 64bit zadziałała

[ Dodano: 2017-01-08, 17:54 ]
I jak tam. Udało się coś zdziałać programikiem ode mnie???
 
 
nosmaster 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: D2
Wiek: 33
Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 113
Skąd: Augustów
Wysłany: 2017-01-09, 19:47   

Niestety program się uruchamia ale nic w nim nie działa.. mogę sobie klikać co chcę i zero reakcji...

[ Dodano: 2017-01-09, 20:11 ]
Dodam, że na win10 nie działa, zaraz spróbuję jeszcze na 7.

[ Dodano: 2017-01-21, 16:07 ]
Sytuacja okazała się bardziej skomplikowana... Mój komputer poduszek ma inny procesor niż reszta serii dlatego błędu nie udało się skasować nikomu przez reseter, komputer czy cokolwiek, na stole też nie poszło. Po rozebraniu okazało się, że nikt nie ma programu do tego procesora który jest w moim komputerze :( . Szukam drugiego komputera tylko teraz jakiego szukać? Na allegro są z takim kodem jak mój ale różnią się tymi małymi cyframi tzn:
0 285 001 150
4D0 959 655 C
te numery sa na allegro jednak jest jeszcze kod kreskowy który jest inny oraz numer za kodem kreskowym u mnie jest to: 765, na allegro są różne ale z tym numerem jest akurat tylko za 70zł i nie wiadomo czy nie ma crasha... Czy ten numer i kod kreskowy mają jakieś znaczenie?
 
 
iCAtronic 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: D2 + D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 51
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-22, 00:20   

Kup sterownik razem z czujnikami bocznymi - są indeksowane i musiałbys kupić sterownik o identycznym indeksie jak oryginalny (sam numer producenta czy numer boscha nic nie da bo błąd będzie właśnie jak powyżej) lub stary sterownik w paczkę i do mnie, odeślę bez crasha.

[ Dodano: 2017-01-25, 21:40 ]
nosmaster napisał/a:

Sytuacja okazała się bardziej skomplikowana... Mój komputer poduszek ma inny procesor niż reszta serii dlatego błędu nie udało się skasować nikomu przez reseter, komputer czy cokolwiek, na stole też nie poszło. Po rozebraniu okazało się, że nikt nie ma programu do tego procesora który jest w moim komputerze :( . Szukam drugiego komputera tylko teraz jakiego szukać? Na allegro są z takim kodem jak mój ale różnią się tymi małymi cyframi tzn:
0 285 001 150
4D0 959 655 C
te numery sa na allegro jednak jest jeszcze kod kreskowy który jest inny oraz numer za kodem kreskowym u mnie jest to: 765, na allegro są różne ale z tym numerem jest akurat tylko za 70zł i nie wiadomo czy nie ma crasha... Czy ten numer i kod kreskowy mają jakieś znaczenie?


Nie wiem jakich tam macie u siebie elektroników, ale szczerze bałbym się im auto oddać nawet do wymiany żarówki. Nie dość, że sterownik udało się zrobić praktycznie bez zaglądania do środka (po złączu sterownika) to jeszcze ślady w sterowniku jaki zostawili po sobie poprzednicy przy lutowaniu procesora to jakiś żart... Generalnie mając auto u siebie crash'a usunąłbym po OBD bez dotkania sterownika airbag.

Sterownik po dostarczeniu do mnie:


Sterownik po naprawie: (Zaczął poprawnie rejestrować błędy - podłączony na stole poza autem stąd błędów cała litania)

_________________
Elektronika samochodowa Wrocław

Aktywna ochrona komponentu - pomoc w usuwaniu zdalnie.
 
 
nosmaster 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: D2
Wiek: 33
Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 113
Skąd: Augustów
Wysłany: 2017-02-02, 19:40   

Wszystko śmiga jak trzeba, w końcu nic mi nie świeci po oczach! :D Wielkie dzięki, szkoda że mam tak daleko, gdyby nie ta odległośc to zostawiłbym auto na kilka pierdół.
 
 
iCAtronic 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: D2 + D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 51
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-03, 21:41   

Cieszę się, że mogłem pomóc :)
_________________
Elektronika samochodowa Wrocław

Aktywna ochrona komponentu - pomoc w usuwaniu zdalnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.