Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB/LPG ] Parktronic  
Autor Wiadomość
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 20:24   [D2 97 4.2PB/LPG ] Parktronic

Cześć, właśnie zakupiłem zderzak tylny z czujnikami parkowania, do tej pory nie miałem parktronica i nie mam pojęcia jak to podłączyć. Czy może ktoś przerabiał taki temat? :-)
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-02-01, 21:13   

jeśli masz tam takie malutkie kosteczki to możesz kupić byle czujniki parkowania , za 100zł i będziesz miał centralkę , kable i instrukcje jak to podłączyć ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 22:43   

Moduł, czujniki, mam oryginalne z a8!
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-02-01, 23:39   

z instalacją od czujników , czy sam moduł i sam zderzak z czujnikami , czy miałeś wcześniej czujniki cofania i ktoś wymienił zderzak na normalny (bez czujników) :?: :?:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 23:46   

Ja nie miałem parktronic!, niestety pękł mi zderzak tylny i postanowiłem kupić zderzak z parktronikiem taki więc sobie kupiłem i teraz nie mam pojęcia jak to wszystko podłączyć żeby to działało! Instalacje czujników z kostką do modułu mam,z modułu wychodzi jeszcze jedna kostka i gdzie mam te przewody podłączyć?
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-02-02, 07:28   

Na pewno będziesz musiał założyć czujniki też z przodu. Parktronic nie działa przy jednym uszkodzonym czujniku, a przy braku 4 tym bardziej nie będzie chciał działać (chyba, że były wersje tylko na tył)
 
 
rollo_tomasi 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptr.
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: D2 4.2// E38 750iL
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-03, 18:35   

Podłacze sie, bo tez czeka mnie zakup zderzakow z PDC.
I teraz pytanie:

1. Co, oprocz zderzakow z PDC potrzebne jest by to dzialalo?
2. Czy czujniki oryginalne Audi w zderzaku przednim beda wspolpracowaly z nieoryginalnymi w tylnym, kupionymi na allegro i wmontowanymi do zderzaka?
_________________
Tomek
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-03, 20:05   

do dzialania potrzebny sterownik, przycisk na konsole, instalacja i rzezba w aucie.
NIeoryginalne nie beda dzialac.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-09, 17:35   

Siemka, koledzy dziś podłączyłem czujniki na krótko, potrzebna była instalacja czujników, czujniki, moduł i głośnik musi być oryginał, podłączenie jest bardzo proste, do kostki w module 16 pinowej wpinamy przewody 1. pin dajemy na stałe 12v, 2. pin Głośnik 5.pin Hak nie musimy podłączać, 6.pin Plus 12V najlepiej od żarówki wstecznego, 8. pin Masa 10. pin Drugi przewodzik od głośnika 12 .pin K-line nie musimy podłączać, juro montuję nowy zderzak i podłączam na stałe. Na fotcke jest jak podłączyć K-line Pozdro :lol:

 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2012-03-24, 12:57   

A czy jest mozliwosc ze czujniki parkowania byly tylko z tylu?
Posiadam tylko z przodu i parktornik nie chce działac. Nie wiem czy ktos musiał wymieniac zderzak czy jak?
Da sie zeby parktronic działał tylko z tylu?
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 13:26   

Znajdź kolego sobie moduł i sprawdź ile masz wejść ja miałem jedno od czujników drugie od zasilania, ty powinieneś mieć dwa wejścia od czujników. Moduł jest z lewej strony bagażnika obok wzmacniacza!
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2012-03-24, 15:53   

Mam dwie wtyczki a po czym to poznac ile jest wejsc?
Wogole czy jest mozliwe jakos przekodowac sterownik zeby ominac przednie czujniki jesli faktycznie powinne byc a sa tylko tylne?
A wogole to w ktorym miejscu jest wtyczka do podlaczenia czujników przednich? Pewnie z czasem bede chcial zamontowac jesli byly wczesniej...
Ostatnio zmieniony przez uszek 2012-03-24, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 18:09   

Kolego ja ci nie pomogę z poliftem nie miałem do czynienia, ja kupiłem moduł, czujniki z przed lifta, orginalnie było że tylko tylni zderzak ma parkotronic. Taki więc założyłem i mi hula, może tylko miałeś z przodu czujniki w co wątpię. Wrzuć sobie wsteczny i przystawiaj ucho do czujników po kolei jak słychać delikatne stukanie to jest sprawny jak nie to jest do wymiany, dlatego może ci nie działa. Pozdro
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-03-24, 19:55   

uszek napisał/a:
Mam dwie wtyczki a po czym to poznac ile jest wejsc?

W po-lifcie nie było partronika na sam tył... fabrycznie zawsze był tył i przód więc jeżeli masz fabryczny sterownik to liczenie wejść możesz sobie odpuścić.

uszek napisał/a:
Wogole czy jest mozliwe jakos przekodowac sterownik zeby ominac przednie czujniki jesli faktycznie powinne byc a sa tylko tylne?

Takiej możliwości raczej nie ma.
Rozumiem że w tym momencie czujniki masz tylko z tyłu ale partronik nie działa?...
po włączeniu wstecznego jest generowany pewnie długi sygnał z parktronika i dioda na przycisku go aktywującym miga??.....
to normalne zachowanie tego układu - parktronik działa tylko wtedy jeżeli wszystkie czujniki są sprawne..... wystarczy jeden wadliwy żeby caly parktronik nie działał a skoro u Ciebie nie ma wogóle przodu to tym bardziej nie ma to prawa działać.

uszek napisał/a:
A wogole to w ktorym miejscu jest wtyczka do podlaczenia czujników przednich? Pewnie z czasem bede chcial zamontowac jesli byly wczesniej...

O ile dobrze pamiętam kostkę do parktronika z przodu znajdziesz przy przednim zderzaku po stronie kierowcy w rogu na dole.

Jeżeli masz czujniki z tyłu oraz fabryczną instalację (sterownik, okablowanie, czujniki) ale z przodu masz goły zderzak bez czujników to niestety wskazuje to raczej na jakieś drogowe przygody przodem :-?
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2012-03-25, 10:16   

FOSS napisał/a:


Jeżeli masz czujniki z tyłu oraz fabryczną instalację (sterownik, okablowanie, czujniki) ale z przodu masz goły zderzak bez czujników to niestety wskazuje to raczej na jakieś drogowe przygody przodem :-?


Z tym sie liczylem, widac ze przod był delikatnie robiony, generalnie to nie wierze ze auto ktore ma 12 lat jest bez jakichkolwiek obcierek itp. Generalnie chodzi o to zeby nie bylo bardzo tluczone.

Wiec czeka mnie dolozenie parktronica na przod..... przy okazji spryskiwacz cieknie

[ Dodano: 2012-06-25, 16:42 ]
A czy ktoś ma może schemat instalacji parktronika. Z tylu mam podłaczone czujniki a z przodu musze to zrobić i pasowałoby sie wpiąć w orginalną kostke. Mam instalacje z czujnikami z tylnego zderzaka i trzeba ja wlozyć do przedniego i odpowiednio podpiąć w istniejąca instalacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.