Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Wideo - Xenon Plus  
Autor Wiadomość
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-18, 13:50   [D2 FL ALL ] Wideo - Xenon Plus

Witam. Bardzo proszę drogich forumowiczów o nagranie dla mnie filmiku jak załączacie xenony. Bardzo proszę ponieważ jest to mi niezmiernie potrzebne :) . Najlepiej w jakimś ciemniejszym miejscu i gdy będą "zimne" ochłodzone lub nie wiem jak to nazwać. Chodzi mi o taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=AKYkiH-Ngfg

Tylko żeby załączyć xenony i zostawić aż się do końca rozjaśnią itd. a nie bawić się tak jak ten na youtube ;) . Bardzo Was proszę :P Chodzi mi tylko o Xenon Plus A8 D2 po lifcie takie lampy jak ja mam


P.S. temat mojej A8 :) http://www.a8team.pl/topics4/8003.htm#82931

P.S. 2 nie potrzebuję sprawdzić jak mocno świecą tylko coś innego, więc nie musi być wieczór tylko troszkę ciemniejsze miejsce żeby się słońce nie odbijało

[ Dodano: 2012-09-18, 14:29 ]
Chodzi mi o to czy ten BiXenon się poziomował jak się załączało światła. Ponieważ mnie się wydaje że zawsze się poziomował czyli szedł do góry czy tam na dół a teraz gdy załączę to tylko barwa się rozjaśnia, a unosi się poświata wtedy kiedy włączę długie. Wydawało mi się że się poziomował ale teraz już się nie poziomuje
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
JPTUNER 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TIPTRONIC
Zasilanie: PB
Imię: JAREK
Jeżdzę: AUDI S8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 64
Skąd: DW
Wysłany: 2012-09-18, 14:47   

Jeśli w ogóle sie nie poziomują to dziwne że FIS nie wyrzuca błędu.
NIe wiem od czego to zależy (może on ma jakąś pamięć pozycji auta) ale jak np w garażu zapalam to np za pierwszym razem robią samopoziomowanie a po chwili jak je ponownie włączam stojąc w tym samym miejscu już nie...
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-09-18, 15:03   

Wydaje mi sie że samopoziomowanie działa jak zmieniasz poziom auta. Jeśli ciągle stoisz na wprost to co ma Ci sie poziomować skoro nic sie nie zmieniło.
Przynajmniej tak mi sie wydaje.
_________________

 
 
AudiA8 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 Avant 3.0 TDI Quattro
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-18, 17:24   

Myślę że trochę forumowiczów ma Xenon Plusy, to co za problem nagrać :-)
Ps. Sądzę że Xenon Plusy wyglądają odpowiedniej do D2, dodają jej charakteru :)
_________________
Wyjątkowy samochód, dla wyjątkowych ludzi.
 
 
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-18, 18:03   

Nie muszą już być filmiki, ale chodzi mi o to czy jak samochód stoi i włączy się tylko zapłon i światła xenony to czy się poziomują Xenon Plus. Bo mnie się wydaje że sie poziomowało a teraz się nie poziomuje odkąd wyciągnąłem żarniki ale tak mi się wydaje. Na VAGu nie ma ani 1 błędu
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-09-18, 18:46   

Po włączeniu zapłonu powinny się poziomować ksenony zawsze.
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-18, 19:41   

PROBLEM ROZWIĄZANY !! XENONY POZIOMUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZAŁĄCZENIU SILNIKA :oops:
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-09-18, 23:48   

Xenony poziomują się po uruchomieniu silnika. Aby to zaobserwować, trzeba najpierw włączyć xenon a potem zapalić silnik, i podziwiać :)
_________________
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-09-19, 20:55   

krzychu22.p1i napisał/a:
Xenony poziomują się po uruchomieniu silnika. Aby to zaobserwować, trzeba najpierw włączyć xenon a potem zapalić silnik, i podziwiać :)

Dokładnie tak... a ponieważ zdecydowana większość osób najpierw włącza silnik a potem xenony to lampy się nie poziomują.
Efekt zjeżdżania do dołu i powrotu na pozycję zerową jest tylko wtedy kiedy najpierw uruchomimy światła a dopiero później uruchomimy auto.

Identycznie jest w D3 ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-09-20, 19:14   

Czyli odpalając najpierw silnik potem xenony to w takiej konfiguracji nie mam wypoziomowanych xenonów ??
A czy to jest "dobre" dla zarnika i aku jak sie tak robi ?? W sensie jak prąd jest pobierany z aku do odpalenia auta to i zarniki będą troche przygasać bo ciągną prąd i są spadki napięcia itp - ja sobie to tak tłumacze a jak jest w rzeczywistości ??
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-20, 19:44   

Druss napisał/a:
A czy to jest "dobre" dla zarnika i aku jak sie tak robi ?? W sensie jak prąd jest pobierany z aku do odpalenia auta to i zarniki będą troche przygasać bo ciągną prąd i są spadki napięcia itp - ja sobie to tak tłumacze a jak jest w rzeczywistości ??

Wydaje mi się że to nie jest dobre dla xenona a nawet żarowki. Wahania napiecia przy rozruchu są za duże i o ile xenon nie przygaśnie to może sie poprostu wyłaczyć. Fabryczne maja możliwe jakies zabezpieczenia ale czy w momencie rozruchu nie sa na chwile odłaczane??(to tez by było dla nich niekorzystne) Poziomowanie może nastepowac tez na wyłaczonych swiatłach lecz my tego nie widzimy wtedy.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-09-20, 23:53   

Druss napisał/a:
Czyli odpalając najpierw silnik potem xenony to w takiej konfiguracji nie mam wypoziomowanych xenonów ??

Oczywiście że są "wypoziomowane"... robią to "po ciemaku" a Ty tego nie widzisz bo nie świecą ;-)

Druss napisał/a:
A czy to jest "dobre" dla zarnika i aku jak sie tak robi ?? W sensie jak prąd jest pobierany z aku do odpalenia auta to i zarniki będą troche przygasać bo ciągną prąd i są spadki napięcia itp - ja sobie to tak tłumacze a jak jest w rzeczywistości ??

Nie wiem czy są tego jakieś negatywne skutki ale takie same mam wątpliwości :roll:

Z drugiej jednak strony, w wielu obecnie produkowanych autach, autach przy fabrycznych dziennych coraz częściej przełącznik świateł pozostaje w pozycji "AUTO" czyli praktycznie zawsze, przy ograniczonym oświetleniu zewnętrznym, auto uruchamia się przy zapalonych xenonach - więc producent albo odpowiednio je zabezpieczył albo to uruchamianie nie ma na nie jednak wpływu.

Z trzeciej jednak strony może producent ma w nosie że żarniki padną wcześniej bo przecież są to elementy eksploatacyjne które nie podlegają gwarancji... a przy obecnie produkowanych autach wymiana żarnika może wymagać wizyty w serwisie.
niedawno właśnie chciałem zmienić żarniki w D3-ce po-liftowej i doszedłem do wniosku, że bez zdjęcia przodu jest to chyba niewykonalne :shock:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-09-21, 00:37   

Cytat:
Oczywiście że są "wypoziomowane"... robią to "po ciemaku" a Ty tego nie widzisz bo nie świecą

No i super, raz w nocy zobacze jak to sie tam robi i wiecej juz nie ;-)
Cytat:
niedawno właśnie chciałem zmienić żarniki w D3-ce po-liftowej i doszedłem do wniosku, że bez zdjęcia przodu jest to chyba niewykonalne

Na AKP ktoś kiedyś pisał że do D3 preLIFT jest jeszcze szansa wymienić bez zdejmowania przodu, ale juz w poLIFTach nie ma takiej opcji.

A jak to wygladą w zimę ? czy pobór prądu na zarówki/xenony nie jest za duzy i nie obciązą zmarzniętego aku którego pojemność i tak jest obniżona przez -temp ?
Tata ma w Mercedesie C coupe tą opcji AUTO i tak sie zastanawiam jak to będzie wyglądało w czasie BARDZO zimnej nocy...Dzięki bogu można tą opcje z poziomu kompa wyłączyć.
Ja w starej A6 nie miałem takich bajerów a czasem był problem z odpalaniem po zimnej nocy...
Ciekawe jak będzie z ósemką - staram wykombinować sobie jakiś garaz na zimę 8-)
_________________

 
 
JPTUNER 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TIPTRONIC
Zasilanie: PB
Imię: JAREK
Jeżdzę: AUDI S8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 64
Skąd: DW
Wysłany: 2012-09-21, 07:58   

FOSS napisał/a:
Druss napisał/a:
Czyli odpalając najpierw silnik potem xenony to w takiej konfiguracji nie mam wypoziomowanych xenonów ??

Oczywiście że są "wypoziomowane"... robią to "po ciemaku" a Ty tego nie widzisz bo nie świecą ;-)

Druss napisał/a:
A czy to jest "dobre" dla zarnika i aku jak sie tak robi ?? W sensie jak prąd jest pobierany z aku do odpalenia auta to i zarniki będą troche przygasać bo ciągną prąd i są spadki napięcia itp - ja sobie to tak tłumacze a jak jest w rzeczywistości ??

Nie wiem czy są tego jakieś negatywne skutki ale takie same mam wątpliwości :roll:

Z drugiej jednak strony, w wielu obecnie produkowanych autach, autach przy fabrycznych dziennych coraz częściej przełącznik świateł pozostaje w pozycji "AUTO" czyli praktycznie zawsze, przy ograniczonym oświetleniu zewnętrznym, auto uruchamia się przy zapalonych xenonach - więc producent albo odpowiednio je zabezpieczył albo to uruchamianie nie ma na nie jednak wpływu.



Wydaje mi sie ze wszystkie auta nowsze, np te z trybem AUTO mają chwilowe odcięcie zasilania reflektorów przy zapłonie, D2 do nich nie należy ;-)
 
 
badyl 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 344
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2012-09-21, 10:59   

Druss napisał/a:
Cytat:
Oczywiście że są "wypoziomowane"... robią to "po ciemaku" a Ty tego nie widzisz bo nie świecą

No i super, raz w nocy zobacze jak to sie tam robi i wiecej juz nie ;-)
Cytat:
niedawno właśnie chciałem zmienić żarniki w D3-ce po-liftowej i doszedłem do wniosku, że bez zdjęcia przodu jest to chyba niewykonalne

Na AKP ktoś kiedyś pisał że do D3 preLIFT jest jeszcze szansa wymienić bez zdejmowania przodu, ale juz w poLIFTach nie ma takiej opcji.


W D3 pre lift żeby wymienić xenony trzeba odkręcać nadkola , jest wtedy bardzo dobre dojście , myślę że w d3 po lifcie będzie tak samo , mi to zajęło jakieś 30 min roboty
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.