Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Problemy z kręceniem rozrusznika  
Autor Wiadomość
Auddicts 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-08-22, 01:15   [D3 03 4.2MPI/LPG ] Problemy z kręceniem rozrusznika

Cześć , na wstępie chciałbym zaznaczyć , że przeczytałem na forum wszystkie tematy związane z rozrusznikiem i nie znalazłem podobnego problemu , a nawet bardziej rozwiązania . Otóż problem polega na tym , że Audiczka "ma humory" co do odpalania (czyt. kręci lub nie kręci rozrusznik) Odkąd ją kupiłem walczę z tym problemem , jak dotąd bezskutecznie . Na początku wymieniłem akumulator na nowy , Varta 95ah , został poprawnie zakodowany . Oddałem do mechanika , aby wymienił rozrusznik , po czym stwierdził , że rozrusznik jest sprawny , bo na krótko łapie za każdym razem . W między czasie okazało się , że system MMI całkowicie się nie usypia , przez co po nocy był delikatnie wypompowany akumulator , aczkolwiek rozrusznik kręcił , choć nie zawsze , czasem za trzecim , czasem za pięćdziesiątym razem załapał . Poradziłem sobie z tym MMI , prądu nie zjadało i problem braku kręcenia rozrusznika ustąpił na jakieś trzy tygodnie po czym znów się pojawił <bezradny> Audi jak ruletka , albo zakręci , albo nie . Kontrolki nie przygasają , słychać tylko w okolicy rozrusznika to charakterystyczne stuknięcie lub cyknięcie , jak zwał tak zwał . Tylko to stukniecie też było czasem najpierw słychać , a po trzech sekundach zaczynał kręcić rozrusznik , po czym samochód normalnie odpalał . Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być ? Jest jakiś moduł sterujący rozrusznikiem ? Przekaźniki pod podłogą pasażera słychać . A no i jeszcze taka ciekawostka , gdy rozrusznik nie chce kręcić , a podmienię akumulator na taki sam w pełni naładowany zakręci od strzała . Ja mam takie wrażenie , że jak energia w aku spadnie do 90% to już nie ma siły zakręcić albo nie wiem , nic nie wiem , głupi już z tego cały jestem . Co poradzicie sprawdzić jeszcze ? <bezradny>

Z góry dziękuję za chęć okazania pomocy , mam nadzieję , że w przyszłości i ja będę mógł tutaj komuś także pomóc :) Adik
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-22, 07:46   

Skoro jesteś pewien, że sprawny rozrusznik to może ten przekaźnik wymienić. Ja bym jeszcze przewody masowe i do rozrusznika dobrze sprawdził.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-08-22, 07:51   

Kable przy akumulatorze są dobre ? Poczytaj tematy gdzie jest napisane jak poprawić kabel przy aku.
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Auddicts 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-08-27, 00:39   

Cześć , dzięki za podpowiedzi i chęć pomocy :] Znalazłem trochę czasu przy niedzieli i przyjrzałem się tym kablom na zdjęciach , potraktowałem je szczotą drucianą , poskręcałem i póki co łapie za każdym razem , wydaje mi się , że chyba nawet lepiej rozrusznik kręci , tak jakby lżej , ale może to być efekt placebo , dlatego dam temu parę dni , pojeżdżę dookoła komina i zobaczę , czy znów się nie wykrzaczy . A ma może ktoś schemat tej instalacji do rozrusznika i mógłby nim poratować ? W Elsawin albo nie ma , albo nie potrafię znaleźć <bezradny> Mogłby się przydać na przyszłość , szczególnie , że przy rozruszniku mam jeszcze jakiś luźny kabel w którym idzie plus , ale został zailozowany przez jakiegoś magika i trochę mnie to niepokoi . Ogólnie im bardziej się zagłębiam w ten samochód , tym więcej takich EasterEgg'ów znajduje , przez co na pewno na jednym temacie na tym forum się nie skończy <faktycznie>






 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.