Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.2MPI ] Naprawa Modułu Kessy  
Autor Wiadomość
worner 


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic 6HP26
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 50
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 19
Skąd: Chełmno/Piaseczno
Wysłany: 2016-07-02, 19:33   Naprawa modułu Kessy

Od dwóch dni Kessa jak nowa. Działają wszystkie klamki, bagażnik i autoryzacja startu, chociaż akurat z tym nie było dotąd żadnego problemu. Nawet jak klamki nie działały, to star/stop działał bez zarzutu.
Jeśli chodzi o Twój problem, to objawy wskazują na jakieś zimne luty albo przerwy w połączeniach. W opisie wyżej wspomniałem, że dwa z trzech kondensatorów miały zimne luty i musiałem je poprawić. Możliwe też, że gdzieś na wtyczkach utlenił się metal i raz łączy raz nie. Spróbowałbym poszukać w tych miejscach. W tygodniu przelecę skanem auto i zobaczę, czy pojawiły się jakieś błędy w module. Dam znać co i jak.


Dzisiaj przeskanowałem samochód no i wszystko gra. Żadnych błędów anten i tym podobnych. Kessa działa jak należy. Zaobserwowałem także, że ubyło problemów z regulatorem napięcia/ładowania. Do niedawna walił błędami jak głupi, a dzisiaj tylko jeden błąd. Czyżby uszkodzenie tranzystorów i rezystorów w module Kessy miało z tym jakiś związek?
_________________
Wożę się A8 od wczoraj :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-07-13, 07:45   Re: Naprawa modułu Kessy

worner napisał/a:
Czyżby uszkodzenie tranzystorów i rezystorów w module Kessy miało z tym jakiś związek?

Oczywiście - błędne sygnały w obrębie systemy Kessy mogą mieć wpływ na usypianie auta :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
lukasz88 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: ŁUKASZ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 236
Skąd: michałowo
Wysłany: 2016-07-13, 09:21   

worner napisał/a:
Zaobserwowałem także, że ubyło problemów z regulatorem napięcia/ładowania. Do niedawna walił błędami jak głupi, a dzisiaj tylko jeden błąd. Czyżby uszkodzenie tranzystorów i rezystorów w module Kessy miało z tym jakiś związek?

Oczywiście że ma. Ja jak głupi jeździłem po elektrykach z uciekającym prądem (co drugi to lepszy) puki sam nie wymieniłem tych tranzystorków. Najlepsze jest to że żaden na to nie wpadł.
_________________
łukasz88
 
 
kkrzysi0 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: LU/JG
Wysłany: 2016-07-31, 13:23   

Problem z anteną R138 rozwiązany - tu znowu pomocny okazał się VAS - 3 anteny są podłączone równolegle: ta pod klawiaturą MMI, z tyłu po klimatronikiem i pod tylną kanapą. Można w VAS'ie ustawić diagnostyke anten i przykładając do konkretnej anteny kluczyk zaczyna migać. U mnie okazało się że tej pod klimatronikiem z tyłu nie było wcale, albo odpięta bo odrazu zlokalizowałem kostkę do podpięcia. Teraz wszystko działa tak jak trzeba :)
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2016-08-19, 11:13   

kkrzysi0, mógłbyś bardziej rozwinąć bo mam ten błąd z anteną R138 od kupna :) wymieniałem antenę pod panelem MMI 2 razy bo myślałem, że kupiłem uszkodzoną, ale zawsze bez skutecznie :/ czyli antena pod kanapą będzie dawała ten sam błąd co ta pod panelem MMI ?? chciałbym w końcu uruchomić KESSY, aby działało, ale zawsze mało czasu :)
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
kkrzysi0 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: LU/JG
Wysłany: 2016-08-19, 22:33   

Lukas134 napisał/a:
kkrzysi0, mógłbyś bardziej rozwinąć bo mam ten błąd z anteną R138 od kupna :) wymieniałem antenę pod panelem MMI 2 razy bo myślałem, że kupiłem uszkodzoną, ale zawsze bez skutecznie :/ czyli antena pod kanapą będzie dawała ten sam błąd co ta pod panelem MMI ?? chciałbym w końcu uruchomić KESSY, aby działało, ale zawsze mało czasu :)


Tak, też wymieniałem R138 dwa razy, jedna nawet nowa z ASO :-) - one są połączone równolegle jakbyś miał VAS'a to byś mógł zlokalizować która nie działa.
1. Pod panelem MMI R138
2. Druga pod klimatronikiem z tyłu (podobno trzeba demontować konsolę środkową aby się do niej dostać) u mnie kostka była zaraz po zdjęciu panelu klimatronika i tak ją tam wcisnąłem :)
3. W okolicach podłokietnika tył (nie zgłębiałem się nad tym bo działało :) ) R154
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2016-08-22, 11:23   

kkrzysi0, ja mam błąd właśnie R138, ale w piątek rozebrałem ta pod panelem MMI już 2 razy wymieniana, pod nawiewem tył bo nie mam klimatronika wyjąłem siedzi u mnie tu pod wygłuszeniem gdzie stawia się nogi z tyłu, a tej pod kanapą nie mam wcale, kostka pasuje do tej z pod nawiewu tylnego bo zmieniałem i błąd się nie zmienia :) kable mają inny kolor niż ta pod nawiewem, ale kostka jest taka sama więc to chyba może być przyczyną :)
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
lukasz88 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: ŁUKASZ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 236
Skąd: michałowo
Wysłany: 2016-08-22, 11:28   

Lukas134 napisał/a:
a tej pod kanapą nie mam wcale

Jeśli chodzi o tę antenę to ona jest w podłokietniku tylnym a nie pod kanapą i jest (teoretycznie) nie wymienna ale da się. :>
_________________
łukasz88
 
 
kkrzysi0 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: LU/JG
Wysłany: 2016-08-22, 16:01   

Jeżeli którakolwiek z 3 anten będzie zła to i tak pokaże błąd R138
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2016-08-22, 20:53   

lukasz88, to gdzie powinny siedzieć te anteny?? Ja mam jedna pod panelem MMI drugą znalazłem rozkręcając nawiew tylny i wyciągnąłem ją z pod dywanu a z tylu z pod oparcia wychodzi mi tylko kabel z kostką pasująca do tej anteny z pod dywanu o numerze 3D0 909 141 B, jak wyglada antena z kanapy? Myślałem, że tam siedzi zwykła antena jak ta pod nawiewem. czyli Ona powinna być gdzieś na stałe w oparciu tylnej kanapy?? Bo ogólnie ja mam zmienione fotele, poprzedni właściciel zmienił więc mogę miec to nie działające ze względu na to, że w nowej kanapie nie ma anteny od Kessy??
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
lukasz88 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: ŁUKASZ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 236
Skąd: michałowo
Wysłany: 2016-08-23, 06:23   

Lukas134 napisał/a:
lukasz88, to gdzie powinny siedzieć te anteny??

tak jak pisałem wyżej: pod panelem mmi, na tylnym tunelu pod wykładziną, w podłokietniku tylnym (faktycznie możesz jej nie mieć po zmianie foteli) ona wygląda tak jak ta pod wykładziną obok nawiewu i raczej pasuje, kolejna w bagażniku i dwie w zderzaku tylnym.
Lukas134 napisał/a:
czyli Ona powinna być gdzieś na stałe w oparciu tylnej kanapy??

W podłokietniku tylnym dość ciężko jest go rozebrać a antena jest jakby wtopiona w niego temu jest nie wymienna.
Lukas134 napisał/a:
Bo ogólnie ja mam zmienione fotele, poprzedni właściciel zmienił

.... i może nie podłączył anteny.
Lukas134 napisał/a:
wychodzi mi tylko kabel z kostką pasująca do tej anteny z pod dywanu o numerze 3D0 909 141

Wychodzi że antene może masz tylko nie podłączoną, rozbierz podłokietnik i sprawdź.
Lukas134 napisał/a:
więc mogę miec to nie działające ze względu na to, że w nowej kanapie nie ma anteny od Kessy??

Tak może temu nie działać.
_________________
łukasz88
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2016-08-23, 11:10   

lukasz88, ok to zobaczę czy jest jakaś kostka przy podłokietniku :) jak nie będzie to albo spróbuje podłączyć taką samą jak pod nawiewem, albo wytnę ze starego podłokietnika bo mam całe fotele stare bo oddał mi poprzedni właściciel :)

[ Dodano: 2016-08-23, 20:16 ]
lukasz88, No i u mnie Kessy działa prawie jak powinna wyjąłem stary podłokietnik z kanapy i wsadziłem na sztukę i podpiąłem i błąd r138 zniknął i nie wraca 😉 Kessy działa został jedynie błąd bodajże r134 anteny po stronie kierowcy bodajże, podobno antena jest w klamce tylko w ktorym miejscu?? Bo kupiłem drugą używaną klamkę i chciałbym przełożyć elektronikę, aby nie malować klamki.
Czy wies moze co wymienić, żeby usunąć ten błąd? Drzwi sie nie da jedynie zamknąć guzikiem, otwiera sie bez problemu 😉
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
lukasz88 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: ŁUKASZ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 236
Skąd: michałowo
Wysłany: 2016-08-24, 06:29   

Lukas134 napisał/a:
No i u mnie Kessy działa prawie jak powinna wyjąłem stary podłokietnik z kanapy i wsadziłem na sztukę i podpiąłem i błąd r138 zniknął i nie wraca

Cieszę się że działa jednak mała rzecz a cieszy:)
Lukas134 napisał/a:
podobno antena jest w klamce tylko w ktorym miejscu??

Tak jest w klamce ale jej nie przełożysz bo jest zalana gdzieś w środku i nie da się tego zrobić.
Lukas134 napisał/a:
przełożyć elektronikę, aby nie malować klamki.

Niestety musisz malować. Ale najpierw sprawdź czy działa ta nowa.
Lukas134 napisał/a:
Czy wies moze co wymienić, żeby usunąć ten błąd? Drzwi sie nie da jedynie zamknąć guzikiem

Prawdopodobnie przycisk ale jak juz masz klamkę to nie próbuj wymieniać tego guziczka.
_________________
łukasz88
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2016-08-24, 11:03   

lukasz88, no już miałem wyciągać ten sterownik i zawieźć do elektryka według Twojej instrukcji, ale dzięki koledze kkrzysi0, i jego problemowi zajrzałem czy u mnie są no i nie było :)
Klamkę jeszcze muszę i tak wymienić dlatego, że nie tą stronę wziąłem i pojadę wymienić, ale raczej w kolorze ciężko kupić :/
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
kkrzysi0 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: LU/JG
Wysłany: 2016-08-24, 11:53   

No ja już zdążyłem kupić drugi sterownik - bo myślałem że mój jest jakoś dziwnie walnięty :-) ale z ciekawości podłączyłem VAS'a i było krok po kroku jak sprawdzić ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.