Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
KFZ-Steuer  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-25, 12:42   KFZ-Steuer

Szanowni.

Od pewnego czasu nie daje mi spokoju pewna rzecz a mianowicie brak opłaconego podatku KFZ-Steuer-jest to niemiecki obowiązkowy podatek drogowy.

Od jakiegos czasu czytam w necie i słysze że coraz więcej polaków w DE ma problemy spowodowane tym że poruszają sie autami na polskich tablicach. Jedyny zarzut to uchylanie sie od wyżej wymienionego podatku. Jak takiemu sie po latach doczepią to moga wtedy cycki swędzieć od kwoty grzywny. Ja nie chciał bym dzielić ich losu i stąd do was pytanie bo niejeden pracował czy mieszkał w DE i może ma jakies rozeznanie jak to było załatwione i na jakiej podstawie?
W necie nie moge sie doszukac paragrafów które to reguluja a wiem że niejeden polak nawet mający pozyczone auto z powodzeniem opłacił to i ma spokój.

Lecz lokalna skarbowka nie ma bladego pojęcia o sprawie i każą mi przemeldowac auto na tutejsze blachy co oczywiście nie wchodzi w rachube. Bo dlaczego mam przemeldowywac skoro moge opłacić bez tego i dalej sobie spokojnie jeździć.


Prosze o wszelkie info jesli ktos cos wie.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5075
Skąd: Těšin
Wysłany: 2014-01-25, 17:08   

Pytanie, czy chcesz to placic i miec spokoj czy nie placic i miec spokoj ? W kazdym kraju, ktory tego wymaga i scigaja grzywna (ostatnio glosno o Belgii) najlepszym sposobem jest wspolwlasciciel wpisany w dowod.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-25, 17:19   

Ja chcę mieć spokój a nie osiągne go chyba inaczej jak po zapłaceniu tych niecałych 300euro.
Piszesz o współwłasności-co konkretnie? Bo ja nie figuruje jako własciciel auta a jest nim moja matula :) WIęc w zasadzie poruszam sie pozyczonym autem. Ale czy tak czy siak wymagają podatku ale tez robią problemy jak chce im go zapłacić! ...
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-01-25, 19:58   

problem jest w tym, ze jak jestes zameldowany w Niemczechi auto jest na Ciebie to beda robic wszystko bys przerejestrowal auto i placil normalnie podatki! Jesli jest ono na Twoja mame, ktora mieszka jest zameldowana w Polsce to teoretycznie nie maja prawa sciagac od Ciebie podatku poniewaz nie jest to w 100% Twoje auto, tylko jak to nazwales POZYCZONE.

Pytanie tylko dlaczego nie przerejestrowac skoro i tak mieszkasz i zyjesz w Niemczech... ;)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5075
Skąd: Těšin
Wysłany: 2014-01-25, 23:41   

Masz pozyczony samochód, bądź jestes wspolwlasicielem, a drugi ma zameldowanie w PL - nie placisz.

Kiedys w PL jak jeździles samochodem obcokrajowca, wymagano cos na wzor papierka notarialnie potwierdzonego uzyczenia, od wejscie UE tego nie ma. Ale to zupelnie inny temat...
_________________
Black Cars Matters
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-25, 23:59   

martin_rs4 napisał/a:
Pytanie tylko dlaczego nie przerejestrowac skoro i tak mieszkasz i zyjesz w Niemczech... ;)

1.Koniecznośc przystosowania auta do wymogów TUV czyli katy wracają,ori lampy xenonowe bo nie wyobrażam sobie powrót do żarówek,folia z szyb przednich out i pewnie jeszcze sie tam sporo nazbiera jak upierdliwy Hans mi przegląd zrobi....

2.Roczna opłata(komplet) za A8 to ok 1500euro a w pl łacę niecałe 200euro więc nawet jak bym opłacił steuer to i tak wychodzi 1000euro taniej a za tyle to ja wole zrobic cos w aucie niż płacic bez sensu.

Dzis rozmawiałem z polakiem co mieszka niedaleko ale juz wiele lat i sam ma tak jak ja i ma wyj...na nich bo w zasadzie nie wiele moga mu zrobić. Miał kontrole i nic nie zrobili.
Wychodzi chyba na to że jak bardzo nie chcą podatku to trzeba mieć gaduche w razie zadymy i bedzie spokój.

W planach jest autko i zapewne S8 więc jak je kupie już w DE to już tu zostanie bo akcyza i te pierdoły wyjda drogo wtedy w PL. Ale to juz inna bajka.
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-01-26, 10:11   

No to jest fakt, ze w Niemczech te oplaty sa wieksze a przepisy ostrzejsze niz w Polsce (dlatego tak dobre auta tam mozna kupic ;) ) a w szczegolnosci jak jest sie nowym czlonkiem jakiegos niemieckiego ubezpieczenia to skladke zaczyna od 140% ( no chyba ze ma prawo jazdy dluzej niz 10 lat to wtedy chyba 120% ). Tak rok po roku spada najpierw o 10% potem 20% - 25 itp...

Ja kupilem swoja A4 w Bonn i przerejestrowalem ja na siebie (na niemieckie blachy) bo nie mialem meldunku polskiego. KFZ-Steuer placilem ok. 280€ / rok (za V6) i ok. 130€ za AC i OC / miesiac. Majac w glowie jeszcze polska mentalnosc do przeliczania i porownywania to w ch.j ;) ale tam w cale tak duzo to nie wychdzi. Taka dezycje podejmiesz moze po kilku latach tam spedzonych, jak sie zdeydujesz ze zostajesz na stale :>

Jesli chodzi o Tüv to jest to podobnie jak u nas! Wyrobisz sobie znajonosci i wszystko przejdzie :D Poza tym jak Ordungsamt bedzie chcial to polskie auto czy nie moze Cie wyslac wyrywkowo na sprawdzenie do Tüv.... dowodu nie zabiora, ale wzbogacisz ich fundusze :/

Tak czy inaczej zawsze sa tego + i -
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 13:58   

martin_rs4, Ja wiem że w stosunku do zarobków to nie jest mega ale po co mam sobie głowe zawracac czymc co mi tak naprawde nie jest potrzebne a te niemieckie blachy własnie nie sa mi potrzebne do mojej juz starej polskiej A8 :) Znajomości w TUV to nie tak prędko bo to się raz na dwa lata robi a ja tu znając wielu juz stałych polaków nie znam kogos kto ma znajomego :D . Wysłac mnie nikt nie może na TUV jesli auto sie kupy trzyma-natomiast jesli jedzie złom to moga je oddelegować na parking,zabrac DR i pozostaje laweta.
Sam nie raz widziałem na autobanie jak jechali polaki jakims struclem i dośc szybko ich z drogi ściagali a jak ja przelece obok polizei nawet 200 to zwykle sie nie interesują.
Moje auto może nie jest w stanie salonowym ale do stanu upodlenia mu bardzo daleko więc jesli spory procent tutejszych jeździ trupami(tak trupami)to polak w ładnej A8 raczej nie sprawi zagrożenia. :)
CO do podatku to czekam na porade od prawnika i dam znać jak to sie skończyło.
Lecz wydaje mi sie że raczej nie moga mi nic zrobic a żeby nie dowalać się do tego że mam pozyczone auto to zrobie wspołwłasność i bedzie spokój. Połowy auta nie da sie przecie przemeldować a jeśli nie ma opcji by za takowe płacic KFZsteuer to moge jeździc spokojnie dalej.
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-01-26, 14:24   

Apophis napisał/a:
Lecz wydaje mi sie że raczej nie moga mi nic zrobic a żeby nie dowalać się do tego że mam pozyczone auto to zrobie wspołwłasność i bedzie spokój. Połowy auta nie da sie przecie przemeldować a jeśli nie ma opcji by za takowe płacic KFZsteuer to moge jeździc spokojnie dalej.


dobrze Ci sie wydaje :) dopuki nie jestes wlasicielem to nic Ci nie zrobia. Ja mialem tak z pierwszym autem AUDI COUPE....zameldowane bylo na moja mame na PL blachach i nie bylo problemu, nawet jak stalem w dokumentach jako wspolwlasciciel. ..

ja wiem na pewno jedno....jesli mi tu nie wyjdzie (tfu...tfu...bo narazie jest ok) to wracam zurück nach Deutschland :> i zamykam rozdzial z Polska...tam juz sie osiedle na stale :)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 18:21   

martin_rs4, Martin jak cos to ja narazie siedze sobie bo jest ok więc wal w moje rejony bedzie weselej i kolejne A8 w regionie :D
 
 
Cossi 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: automat 6hp26
Zasilanie: ON
Imię: Lukasz
Jeżdzę: BMW e65
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 0
Skąd: Bad Durkheim
Wysłany: 2014-03-05, 16:58   

Z tego co wiem to sytuacja jest zalezna od landu a czasem nawet i urzedu miejscowego. U mnie podatek mozna bez problemu zapłacic nawet na polskie tablice
W mojej okolicy bez problemu jezdzisz na polskich szyldach a np 15 km dalej inny land i juz przesladuja..... Kumpel dostal 1800 euro kary....
2 lata temu zajumali mi portwel i jak bylem zglosic na posterunku to pytalem jak to jest z tymi tablicami. Policjant mi powiedzial ze jest obowiazek meldowania auta po pol roku od zamieszkania w niemczech i jest przewidziana kara za zwloke i to nie byle jaka. zalezy jak dłógo masz to auto i meldunek w niemczech. Policja miała jednak problem bo brakowalo jej jakby przepisów wykonawczych i nie mogli kary nalozyc. Ale prace juz wtedy trwaly nad tymi przepisami...
Ale wyglada na to ze juz sa bo zdazaja sie sytuacje ze jak dostaniesz mandat za parkowanie potrafia sprawdzic czyje auto i czy ma meldunek w niemczech, a wtedy przychodzi list z niespodzianka.....
Poza tym kiedys zdjecia z fotoradarow nie przychodzily do polski a teraz niestety juz sie nie wymigasz... Wiem juz na wlasnej skórze...
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-03-05, 19:39   

Cossi napisał/a:

Poza tym kiedys zdjecia z fotoradarow nie przychodzily do polski a teraz niestety juz sie nie wymigasz... Wiem juz na wlasnej skórze...


Przychodzą- ale nie są "ściągalne".
 
 
Cossi 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: automat 6hp26
Zasilanie: ON
Imię: Lukasz
Jeżdzę: BMW e65
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 0
Skąd: Bad Durkheim
Wysłany: 2014-03-05, 20:21   

Dymian napisał/a:
Cossi napisał/a:

Poza tym kiedys zdjecia z fotoradarow nie przychodzily do polski a teraz niestety juz sie nie wymigasz... Wiem juz na wlasnej skórze...


Przychodzą- ale nie są "ściągalne".


o szlag by to.... a ja zapłaciłem :/
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 20:39   

Zdjecia w pl sa niesciagalne ale jak nie zaplacisz to w de przy nastepnej kontroli jest zadyszka. Obowiazek przemeldowania auta jest ale jak sie ma wlasne a ja mam "pozyczone" zrobie wspolwlasnosc i bedzie koniec mozliwosci w hessen.
 
 
Cossi 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: automat 6hp26
Zasilanie: ON
Imię: Lukasz
Jeżdzę: BMW e65
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 0
Skąd: Bad Durkheim
Wysłany: 2014-03-05, 20:56   

Apophis napisał/a:
Zdjecia w pl sa niesciagalne ale jak nie zaplacisz to w de przy nastepnej kontroli jest zadyszka. Obowiazek przemeldowania auta jest ale jak sie ma wlasne a ja mam "pozyczone" zrobie wspolwlasnosc i bedzie koniec mozliwosci w hessen.


tez tak zrobilem :) ale co land to obyczaj, znajomy jechal autem syna ktory mieszka na stale w polsce i jak go policja kolo lipska kontrolowala na parkingu dostal po "tylłu" i latal pozniej kilka razy na swoj miejscowy posterunek udowadniac ze syn nie mieszka i ze to wogóle jego auto jest.... juz mial nalozona kare ale wkoncu sie odczepili...
a tak zbaczajac od tematy widze z niedaleka jestes, :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.