Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
KFZ-Steuer  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 21:15   

U mnie nie chca Kfztu i polizei mnie o nic nie pyta. Chcialem zaplacic i bylem 3razy w finanzamcie ale nie ma opcji. A co do kar to jak sie twardo stawia sprawe to nie jest im tak latwo. A jak kto sie trzesie ze strachu i nie zna przepisow to potem buli.
Przemeldowywac aut nie bede i mam ich gdzies. Jest UE i mam prawo miec pozyczone etc. Jak kupie w de to bedzie w de jak w pl to tam i finito. A jak bedzie trza i mozna ten kfz steuer zaplacic to zaplace. To nie majatek.
 
 
mnichu 
Użytkownik



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1,9
Skrzynia: DQS
Zasilanie: ON
Imię: Wojtas
Jeżdzę: BMW 5er
Wiek: 36
Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Gmunden
Wysłany: 2014-03-05, 21:31   

Widzę że nie jestem sam.... hehe. Też miałem kontrolę, tyle że w AT.

Generalnie wszytko zależy od rodzaju meldunku jaki posiadamy w danym kraju.

Przy hauptwohnsitz musimy obowiązkowo przerejestrować auto bo będzie dym :D
Jednak przy nebenwohnsitz mogą nas .... ;)

Jesli jednak ktoś chce płacić KFZ-Steuer to mozna zgłosić się do Finanzamt'u i wyrazić swoją chęć takiego czynu :) Słyszałem że tak niektórzy robią... ale głównie były to osoby z hauptwohnsitz.


Ale żeby nie było za kolorowo...... Finanzamt Polizei może nałożyć karę na delikwenta (na podstawie bzdurnych powodów) którą niestety będzie musiał zapłacić i dopiero po tym będzie mógł odwoływać się i dociekać swoich praw. No i niestety.... taka osoba sama będzie musiała udowodnić że została nie słusznie ukarana. Niestety takich przypadków w internecie jest opisane mnóstwo :/

pozdrawiam.... i nie dajcie się złapać :D
_________________
BMW E60 530xd 322ps / 672nm
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 23:57   

Mam staly meldunek ale przerejstrowac jak pisalem mozna tylko swoje auto. Finanzamt w Gelnhausen nie ma opcji oplaty Kfz steuer za polskie auto. Wiec logiczne ze nie ma tu obowiazku. Kary za to wymierza sad na normalnej rozprawie wiec jest czas na dyskusje.
 
 
pawelec 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 98
Skąd: München/Geretsried/Łódź
Wysłany: 2015-12-05, 11:24   

Wczoraj byłem z ojcem na komisariacie właśnie w tej sprawie. I tak jak ktoś tu wspomniał, wpisał imię i nazwisko i juz wiedział gdzie i od kiedy pracuje i gdzie zameldowany i pytanie... to w Polsce nie ma takiego podatku? No nie, że tylko ubezpieczenie się płaci i za przegląd co roku.... oczy wywalił. Poradził aby udać się do zulassungsstelle a na dodatek przyjdzie jeszcze pismo z finanzamt bo taka ma pracę i zgłosić musi.

Poinformuje potem co i jak wyszło i czy będę musiał swoje auto tez zgłosić dla świętego spokoju
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 13:42   

W PL podatek jest wliczony w paliwo. Ile jedziesz tyle płacisz i to jest doskonały pomysł a nie jak w DE wymuszane opłaty i to jeszcze żeby były wszedzie jednakowe zasady a nie są bo to popieprzone federalne państwa w państwie. W Hessen nie chca nawet słyszec o opłatach od auta zarejestrowanego w PL w innych landach rzekomo ludzie opłacaja i problemu nie ma np Niedersachsen. Obecnie jestem w Bayern i polizei juz się raz przyczepił że trza ten podatek ale nie miałem jeszcze czasu sie do zollamtu przejechać.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-05, 22:53   

proponuje sprzedac 51% auta komus kto jest zameldowany w PL. Wtedy mozesz mieszkac w DE i smigac na polskich blachach.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 22:55   

Niestety nie. Liczy się standort auta czyli to gdzie przebywa więcej.
 
 
ASBIG TRANS 
Użytkownik


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Zbyszek
Jeżdzę: Ford Transit 2.2 TDCI
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: Berlin/Legnica
Wysłany: 2015-12-06, 02:48   

W Berlinie tez jest obowiązek płacenia KFZ steuer za polskie blachy. Słyszałem już o wielu przypadkach po kontroli dowalali konkretne kary. A co do auta pożyczanego to zmieniło się, tzn. można mieć auto pożyczone, ale max. 3 miesiące, niby nie do ustalenia, ale jak będzie kontrola i następna 4 miesiące później to nie ma nawet tłumaczenia - wala kare.

Ja kiedyś z powodu nagonki na Pl blachy sprzedałem A4, bo bałem się że jak mnie sprawdzą to nie pozbieram się z karą, ale to było parę lat temu, i prawie nikt nie wiedział ze można płacić sam podatek, wtedy wszyscy wiedzieli że można auto przerejestrować na DE, ale koszta ogromne, to też okazało się bzdurą...
_________________
Jah Bless Ya good people :D
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-06, 11:41   

Nie mogą dowalać kary za pożyczenie auta. Dlaczego? Ot prosta sprawa jesteśmy w UE i możesz smigać pożyczonym od Helmuta-kolegi z pracy to tak samo możesz smigać pożyczonym od brata z PL. Dlatego wiele landów umożliwia opłacenie podatku też od pożyczonego auta. A nawet nakłada taki obowiązek.

Całe te zamieszanie to jeden wielki wałek Niemców bo wystarczy mieć dobre gadane i sprawa wygrana. Ale jak ktoś się zesra w gacie na widok POLIZEI jak by to było gestapo to co poradzić.

Jak wspominałem w temacie chciałem dla spokoju opłacić to i dalej moge to zrobić ale niech mi pajace to umożliwią albo wystawią jakiś glejt że nie moge tego zrobić jednocześnie nie moge też mieć zakazane jeździć zarejestrowanym i ubezpieczonym na terenie UE autem.
 
 
ASBIG TRANS 
Użytkownik


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Zbyszek
Jeżdzę: Ford Transit 2.2 TDCI
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: Berlin/Legnica
Wysłany: 2015-12-06, 13:56   

Dokładnie niech dadzą ci glajt że nie możesz opłacić i że możesz latać pożyczonym autem zarejestrowanym w ue.

A inny temat że to ich wymysł aby dodatkowe € wpadły do kas różnych landów
_________________
Jah Bless Ya good people :D
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-06, 16:35   

Glejtu nie dadzą bo juz raz w Hessen zawołałem o to i odp urzedasa była taka że nie wydaja takich zaświadczeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.