Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kompresor - tani  
Autor Wiadomość
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2016-11-14, 10:15   Kompresor - tani

Cześć,
Planuje zakup kompresora.
Ma być dość tani bo tylko do prac "hobbystycznych". Czyli :
napompować koła,
coś przedmuchać,
coś odkręcić,
pomalować płot - BAAARDZO rzadko.

Chodzi o zakup czegoś taniego ale w miarę najlepszego za te pieniądze.
No właśnie kasa, myślę że tak 400-500/550 MAX maxów.

Wydaje mi się że w moim przypadku lepiej szukać bezolejowego.
Butla myślę że 24l starczy ale z 50l też może być, bo mniejsze to raczej nie ma sensu.

Myślałem nad takim :
http://www.budujesz.pl/st...4stn052-181691/
http://www.budujesz.pl/bl...4bnd011-183935/

Co o nich myślicie ?
Może jakieś inne propozycje macie ?

Pozdrawiam.
_________________

 
 
Sadzk 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.8
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 8
Skąd: Silesia
Wysłany: 2016-11-14, 10:50   

Ja do garażu kupiłem kompresor 50l w Praktikerze (nie pamiętam firmy, ale coś na V :P )i dałem 399 zł i jestem mega zadowolony. Mniejszego niż 50l nie kupuj, bo mniejszy to będzie non stop chodził i hałasował. Nie wydawaj kasy na jakieś stanleye i inne wynalazki. Jak kupisz nowy gwarancje masz i tak i tak, a z używki to bym szukał jakiegoś starego albo np samoróbki, są wytrzymalsze bardziej niż te markowe nowe cuda :)
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2016-11-14, 23:19   

Tani bezolejowy to słaby pomysł. W nich w 90% za sprężarkę robi gumowa membrana. Jeśli już to olejowy i bardzo częsta kontrola stanu i wymiana oleju (wymiana... dolewki, bo go wydmucha). Kolejna rzecz minimum 50 litrów i zapomnij że cokolwiek tym pomalujesz, zaprawki może. Chyba że na dyszy 1mm (co raczej wyklucza malowanie płotu - gęstość materiału) i to jedynie przy zastosowaniu chłodzenia głowicy, bo praca ciągła skończy się tym, że blaszki które robią tam za zawory się wygną i będzie Ci bił do max 2 barów. Z firm w tym budżecie cokolwiek: Parkside, Rockworth, Airpress, Specair - to jeden i ten sam kompresor (agregat) tylko lakier butli i osprzęt czasem inny. Aha, do pneumata to 50l odkręcisz może 1 koło i już będzie dobijał. Nie daj się też namówić na używki w stylu WAN czy inny prlowski grzmot. Chyba, że uda Ci się tanio wyrwać FOS Polmo, bo one są robione na sprężarkach ze Stara z silnikiem o takim zapasie mocy że o ja *** :]
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2016-11-16, 21:44   

Pepek napisał/a:
Tani bezolejowy to słaby pomysł. W nich w 90% za sprężarkę robi gumowa membrana. Jeśli już to olejowy i bardzo częsta kontrola stanu i wymiana oleju (wymiana... dolewki, bo go wydmucha). Kolejna rzecz minimum 50 litrów i zapomnij że cokolwiek tym pomalujesz, zaprawki może. Chyba że na dyszy 1mm (co raczej wyklucza malowanie płotu - gęstość materiału) i to jedynie przy zastosowaniu chłodzenia głowicy, bo praca ciągła skończy się tym, że blaszki które robią tam za zawory się wygną i będzie Ci bił do max 2 barów. Z firm w tym budżecie cokolwiek: Parkside, Rockworth, Airpress, Specair - to jeden i ten sam kompresor (agregat) tylko lakier butli i osprzęt czasem inny. Aha, do pneumata to 50l odkręcisz może 1 koło i już będzie dobijał. Nie daj się też namówić na używki w stylu WAN czy inny prlowski grzmot. Chyba, że uda Ci się tanio wyrwać FOS Polmo, bo one są robione na sprężarkach ze Stara z silnikiem o takim zapasie mocy że o ja *** :]

Też przymierzam się do zakupu kompresora i podobnie jak Przemek pisze, większość osób odradza mniejsze niż 50L. Ja zamierzam sporadycznie sprzęt wykorzystywać, do przedmuchiwania piasku z silnika, przy sprzątaniu wnętrza itp. Do malowania mam sprężarkę od ciągnika rolniczego na silniku 3-fazowym 2 kW - do 8 atmosfer wyciąga spokojnie. A do pompowania kół mam przerobioną sprężarkę od chłodziarki - może to nie szatan prędkości, ale i do 15 atmosfer wyciągnie (oczywiście, do tylu kół nie pompuję). Ale chciałem Was zapytać, co sądzicie o polskiej firmie BAAS? (https://www.basspolska.com/kompresor-olejowy-50l-z-zestawem-narzedzi-pneumatycznych.html)
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2016-11-16, 22:42   

Bass (Polska tylko z nazwy), Gude, Geko, Kupczyk, Meec, Hagen, Tagred, Einhell, Metabo, Stanley, te co wyżej już wymieniłem i pewnie pięćdziesiąt innych, które można sobie zamówić na alibabie - jedno i to samo. Weź to, co ma najdłuższą gwarancję i jest najtańsze. A jak jednak chcesz troszkę więcej wydać poszukaj bezolejowej sprężarki dentystycznej Fini i do tego jako bufor 50 litrowa butla po LPG i masz super sprzęt, ale niestety już nie za 500zł.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-17, 10:14   

Pepek napisał/a:
Nie daj się też namówić na używki w stylu WAN czy inny prlowski grzmot.]


A czemu nie taki? Na warsztacie mam juz kolejny prlowski grzmot. Akurat teraz WAN taki z baniakiem 400l. I co? Zapierdala az trzeszczy. Ich zaleta jest to ze mozna dokupic kazda czesc.
Moze z takich mniejszych proponuje tzw 3jw60? To taki sredni z baniakiem 180l i z 3 glowicami. Mozna to kupic do 1000zl spokojnie. Silnik w tym nie pada nigdy, a kompletna regeneracja glowicy kosztuje jakies 500zl co i tak zdarza sie rzadko.
Dla mnie dostepnosc czesci zamiennych jest kluczowym elementem uzytkowania urzadzenia. Wszystkie kompresoropodobne wyroby chinskie sa bez sensu, cokolwiek padnie po gwarancji dobija calkowicie urzadzenie...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-11-17, 11:18   

W garażu stoi BASS POLSKA i nie wygląda mi na chinola. Jest mały chyba 15 L i olejowy i do 12bar jest. temp otoczenia mu nie przeszkadza i już chyba 5 rok jest używany a jest w garażu cały rok.
Pompowanie opon wyglada trochę słabo ale do dopompowania w zupełności wystarczy czy przedmuchania sprzętu itp.
 
 
sux256 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Mateusz
Jeżdzę: D2 LONG
Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2016-11-17, 15:02   

Co do sprężąrek WAN to posiadam taką model s1p36. Od "dziada pradziada" w rodzinie. 2 lata temu zrobiłem generalny remont. Szlify wału, cylindrów, nowe płytki zaworowe, tłoki pierścienie itd. Na remont wydałem około 1200zł. Kluczem pneumatycznym zerwę prawię każdą śrubę, nie włączą się co chwilę wkońcu zbiornik 400l. Moje wnuki kiedyś będą mogły balony pompować na wesele swoich dzieci.

A co do BASS POLSKA to mam sporo sprzętu z tej firmy. Nie jest droga, ale nie jest to jakiś typowy badziewny chińczyk. Klucze, sprzęty, prasy wytrzymałe. Więc trzymając się tematu "Kompresor- tani" mogę polecić tą firmę.
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2016-11-18, 17:18   

szeryfisch napisał/a:
Pepek napisał/a:
Nie daj się też namówić na używki w stylu WAN czy inny prlowski grzmot.]


A czemu nie taki? Na warsztacie mam juz kolejny prlowski grzmot. Akurat teraz WAN taki z baniakiem 400l. I co? Zapierdala az trzeszczy. Ich zaleta jest to ze mozna dokupic kazda czesc..

W tym budżecie jeśli ktoś zaproponuje koledze WANa to będzie szmelc nadający się na przetop. I tylko miałem na myśli. Pomijając już to, że każdy liczy sobie za nie jak za zboże, choć jest kilka lepszych w znośnej cenie jak np Walther. Poza tym jeśli ktoś będzie potrzebował naprawdę wydajny sprzęt to kupi jakiś używany śrubowy a nie tłokowca.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
klark 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2000
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Jan
Jeżdzę: D2
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 24
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2017-02-08, 06:49   

I co, czy kolega już zdecydował? Pytam, bo też potrzebuję zakupić coś takiego do swojego garażu. Mamy garaże szeregowe, więc nie tylko ja bym to wykorzystywał, ale też ewentualnie komuś dopompować auto, motocykl czy rower za kilka zł :) zastanawiam się nad taką prywatą właśnie:) 50litrówka będzie oke?
Myślałem o czymś takim od ].
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-02-08, 12:04   

klark napisał/a:
I co, czy kolega już zdecydował? Pytam, bo też potrzebuję zakupić coś takiego do swojego garażu. Mamy garaże szeregowe, więc nie tylko ja bym to wykorzystywał, ale też ewentualnie komuś dopompować auto, motocykl czy rower za kilka zł :) zastanawiam się nad taką prywatą właśnie:) 50litrówka będzie oke?

Do tego co podałeś to wystarczy nawet 25 litrowy ;)
Ja kupiłem do prostych prac garażowych w promocji w Castoramie 1,5 roku temu coś takiego - Specair - nieduże pieniądze i niedużo od niej wymagam ;)


Za zniżkę w promocji dokupiłem potrzebne dodatkowe elementy zestawu pneumatycznego
Na razie się sprawdza (bezawaryjnie)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.