Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzieże części z naszych A8 - kratki, lusterka itp.  
Autor Wiadomość
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2011-07-26, 12:21   Kradzieże części z naszych A8 - kratki, lusterka itp.

Jakaś k...a ukradła mi w niedzielę we Włocławku na tzw. pchlim targu lewą kratkę z przedniego zderzaka. Auto wygląda jak kaleka. A8 po lifcie, więc jak powszechnie wiadomo portfel o ok. 200zł lżejszy.
Kratka, jako dość cenny element była dodatkowo zabezpieczona opaskami samozaciskowymi, więc sama się nie ulotniła. Co ciekawe za szybą znalazłem ulotkę "AUTOKASACJA" czy coś w tym rodzaju.
Poradźcie co zrobić, by nie stracić nowej, gdy już ją kupię i zamontuję.
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
gumiss64 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2 & C4
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 129
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-07-26, 13:18   

Proponuję zrobic tak jak kolega Acht w temacie niżej
:arrow: http://www.a8team.pl/topi...b5b932b9c6e6604

Takiemu to łapy po ucinać :evil:
_________________
WŁADCA PIERŚCIENI JEST TYLKO JEDEN CCCO
NIE MAM MOŻLIWOŚCI ROZKODOWANIA VIN-ÓW!!
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-07-26, 17:22   

artekk, przejrzyj ogłoszenia z kratkami , jak znajdziesz swoją to jedź do niego z policją i tyle .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-07-26, 20:26   Re: Kradzieże części z naszych A8 - kratki, lusterka itp.

artekk napisał/a:
Poradźcie co zrobić, by nie stracić nowej, gdy już ją kupię i zamontuję.

To jest jakaś plaga. Jak jeździłem a6 na 3 dzień też wyrwali mi kratkę, tu akurat b. chodliwe są prawe. Kupiłem nową ale nie zamontowałem, po co drugi raz tracić, a dodatkowo lepsze chłodzenie miał IC. Spróbuj skojarzyć kiedy to się stało, jeśli w miejscu zamieszkania, nie zakładaj nowej. Skr...le zobaczą, że masz następną i się z nią pożegnasz. Tak naprawdę nie ma dobrego zabezpieczenia aby nie stracić kawałka plastiku.
 
 
ricov6 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rysiek
Jeżdzę: A8 D3 FL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 112
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-07-26, 22:05   

w poprzedniej audi też mnie opędzlowali z kratki i listwy z błotnika, a teraz je przykręciłem małymi wkrętami dla utrudnienia złodziei
 
 
cerbera 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: triptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: D3 4.2
Wiek: 44
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-07-26, 22:36   

Hehe kolega zamontował jakies czujniki ruchu plus 6 kamer w aucie i znalaz sk....la na giełdzie w gliwicach!!Ale mu w niesmak było jak stoisko fruwało i wpi...l był a kolegów z giełdy zero chetnych do obrony było :D ura bura jak nikogo nie ma :roll:
_________________
A8 D3 4.2 V8 pb+lpg ''ZŁOTOWŁOSA''
http://rietzphotography.com/
www.chimerabulls.pl
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-07-27, 06:07   

http://www.a8team.pl/topics17/4962.htm

widzisz co mnie spotkało ostatnio...

obawiam się tylko jeszcze o lusterka, czy łatwo jest je zdemontować "pod blokiem" ?
_________________

 
 
trezeguet 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-07-27, 08:31   

ja po zakupie samochodu po 2 tygodniach straciłem pod blokiem wkłady fotochromy - jeden zniknął a drugi chyba wyjsc nie chciał i zostawili ale spękany - też jakbym takiego na goracym uczynku złapał to byłoby wymierzanie sprawiedliwości heh strach gdziekolwiek auto postawic
 
 
Acht
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-27, 08:56   Re: Kradzieże części z naszych A8 - kratki, lusterka itp.

stan napisał/a:
artekk napisał/a:
Poradźcie co zrobić, by nie stracić nowej, gdy już ją kupię i zamontuję.

To jest jakaś plaga. Jak jeździłem a6 na 3 dzień też wyrwali mi kratkę, tu akurat b. chodliwe są prawe. Kupiłem nową ale nie zamontowałem, po co drugi raz tracić, a dodatkowo lepsze chłodzenie miał IC. Spróbuj skojarzyć kiedy to się stało, jeśli w miejscu zamieszkania, nie zakładaj nowej. Skr...le zobaczą, że masz następną i się z nią pożegnasz. Tak naprawdę nie ma dobrego zabezpieczenia aby nie stracić kawałka plastiku.


Stan , więc po co kupowałeś nową ?? chyba nie zakładasz tylko na "niedziele"
Ja założyłem drugą w ciągu roku , na dwóch wkrętach więc trochę trudniej będzie bandycie , trudno , trzeba odpalić te 200zł , inaczej auto wygląda jak inwalida
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2011-07-27, 13:55   

Jeżdżę A8 1,5 roku i to dopiero pierwsze tego typu zdarzenie.
W nocy auto stoi w garażu, w pracy na zamkniętym strzeżonym parkingu więc problemu nie ma. Ale czasami trzeba jechać w miasto, a wtedy jak widać różnie bywa.

Ostatnio same straty, wyczepił mi się zderzak na krawężniku : lewy halogen, zaślepki do spryskiwaczy, uchwyty do czujników parkowania do wymiany. Cieszyłem się, ze nieszczęsne kratki nie draśnięte nawet.
Skompletowałem gadżety do zderzaka i prawie go złożyłem, a tu niespodzianka - zawinęli mi kratkę.
Co ciekawe we Włocławku jest może kilka sztuk A8 po lifcie, i raczej mają kratki na swoim miejscu. Podejrzewam, że to koleś wtykający za szybę wizytówkę "Autokasacji" - wiedział co jest na rzeczy z kratkami z A8 D2. Może była skrojona na zamówienie, bo prawej nie wziął.

Trochę boli mnie metoda na wkręty, ale chyba nie ma wyjścia, nie przychodzi mi do głowy żadne lepsze rozwiązanie.

Póki co podziękował kolegom za pomoc :)
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-07-27, 14:08   

artekk napisał/a:

Trochę boli mnie metoda na wkręty, ale chyba nie ma wyjścia, nie przychodzi mi do głowy żadne lepsze rozwiązanie.


Wkręty wkrętami, sądzicie że ten kto idzie na szabrowanie nie ma ze sobą podstawowych narzędzi? Przecież dzisiaj wystarczy jeden śrubokręt z wymiennymi końcówkami i na nic te nasze wkręty... Inna sprawa, że może zniechęci się "oszpeconą" kratką i raczej ten aspekt może potencjalnego złodzieja odwieźć od kradzieży
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2011-07-27, 14:17   

sebos17 napisał/a:
Inna sprawa, że może zniechęci się "oszpeconą" kratką i raczej ten aspekt może potencjalnego złodzieja odwieźć od kradzieży


w tym właśnie nadzieja, że kratki podziurawionej wkrętami nie wezmą. Obawiam się jednak, że będą chcieli to sobie odbić i skroją coś innego. Wszak tymi chodliwymi gadżetami trochę A8 jest obwieszona.

W ogóle ceny gratów do przodu A8 to jakiś skandal, jak się kiedyś wkurzę to kupię anglika, wymontuję co mi się może przydać, a reszta na allegro. 7500zł za przód to jawne złodziejstwo, za 1500 funtów kupuję w UK jeżdżące auto po lifcie.
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
Acht
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-27, 14:35   

wkrętów nie widać stojąc przed autem więc nie szpecą i nie "bolą" , a jeżeli szpecenie zniechęci gamonia do kratki to jeszcze lepiej.
W moim przypadku możliwość zdjęcia kratki miał w krótkim czasie , wątpie by kucał przy aucie bawiąc się śrubokrętem ale różnie to bywa
tak czy inaczej lepiej wiedzieć że coś się zrobiło niż poźniej pluć w brodę ( to jak z AC - mądry Polak po szkodzie) - a i ja przynajmniej mam pewność że kratka skradziona a nie zgubiona
wróżenie z fusów czy złodziejaszek przyjdzie po kratki czy po lusterka , wszystkiego nie da się zabezpieczyć
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2011-07-27, 14:47   

Domyślam się, że wkrętów nie widać. Dziury pozostają na wymontowanej już kratce, co z pewnością odstraszy część zainteresowanych.

Moje kratki były dodatkowo zabezpieczone opaskami zaciskowymi, jak widać to nie problem, ale wkręty mogą faktycznie trochę uprzykrzyć złodziejowi robotę. To jak z alarmami i innymi zabezpieczeniami - dobre będzie wszystko, co zabierze złodziejowi czas i w efekcie spowoduje zniechęcenie.
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-07-27, 19:38   

Tez mi zwinęli s...........ny .
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.