Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
moja przygoda z PABLO200 - odradzam  
Autor Wiadomość
monsterq 
Moje A8


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: Audi A8 4H
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 72
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-04-13, 23:58   moja przygoda z PABLO200 - odradzam

Witajcie,

Przedstawię wam moją historię z przed dwóch tygodni, a która związana jest z kolegą PABLO200...

Zaczęło się od tego posta:
http://www.a8team.pl/d4-1...eka-vt23102.htm

.... w skrócie, założyłem temat w którym napisałem kilka błędów z mojego auta i prośbę o analizę oraz pomoc/rozwiązanie.
Pierwszą odpowiedź uzyskałem od kolegi PABLO200 i dotyczyła ona pierwszego i najważniejszego błędu – sterownik silnika. Oczywiście w tej kwestii byłem wdzięczny gdyż trafnie naprowadził mnie na właściwy przyczynę przez co zaoszczędziłem sporo czasu, bo zapewne szukałbym dalej źródła braku zasilania przekaźnika rozrusznika.
Następny bardzo ważny problem na którym mi bardzo zależało by go rozwiązać to błąd z tunera TV. Problem polega na tym, że mam głos ale bez obrazu.
No i reszta mniej istotnych błędów które w sumie chyba nie miały widocznych negatywnych skutków ale zapewne wielu z nas ma tak, że irytuje nas fakt, że nie wszystko jest jak powinno być :p U mnie wszystko musi pracować w najlepszym porządku, a jeśli jest problem to szybko muszę go rozwiązać i lubię gdy po skanowaniu VCDSem wyskakuje, że nie ma żadnych błędów :)

Po rozwiązaniu problemu z odpaleniem auta, zacząłem szukać rozwiązania pozostałych błędów w tym niedziałającej telewizji.
W krótkim czasie zgłosił się do mnie na PW wyżej wspomniany kolega PABLO200 z propozycją naprawy pozostałych błędów i wyeliminowania problemu.
Według niego winę za wszystko ponosił stary soft MMI… wspominałem mu kilka razy, że zależy mi przede wszystkim na działającym tunerze TV.

Po krótkim czasie zachęcony zapewnieniami, że wszystko wróci do normy i TV będzie działać, udało mu się mnie przekonać. Zażyczył sobie za tę usługę 900 zł ale finalnie udało się wynegocjować do 850 zł o ile dobrze pamiętam.
Pieniądze zaraz przelałem i na jego prośbę wysłałem mu VIN do mojego auta by jak to powiedział „na jego podstawie wygenerować klucz i sparametryzować soft” – czy jakoś tak i kazał czekać ponieważ „pobiera softa i mapę z serwera audi”.
Po jakimś czasie dostałem paczkę z plikami oraz wsparcie instruktarzowe przez telefon co i jak zrobić.
Wszystko ładnie, pięknie soft się zainstalował i tu rozczarowanie….. ten zabieg NIE ROZWIĄZAŁ DOSŁOWNIE NICZEGO. Błędy jak były tak są, a co najgorsze TV wciąż nie działa. Wtedy nie wiedziałem, bo byłem głupi w temacie ale po kilku telefonach i przeczytanych postach na forach, dziś już wiem, że problemem tunera jest jego kodowanie MPEG3 i jedynym rozwiązaniem tego problemu jest zmiana tunera na tuner z kodowaniem MPEG4.

Byłem zły w sumie sam na siebie, że dałem się tak naciągnąć forumowemu „koledze” ale to w końcu Internet. Wtedy nawet nie myślałem by upominać się o zwrot pieniędzy, czy też wyjaśnić to z nim albo iść na policję….nie miałem podstawy, ponieważ soft mmi rzeczywiście się zaktualizował, mapy się zaktualizowały gdyż to było warunkiem do naprawy tych błędów – tak twierdził kolega PABLO200.

Moim zdaniem PABLO200 już wtedy doskonale wiedział w czym tak naprawdę leży problem w tunerze i jak go naprawić, a to dlatego, że dostał mój VIN i z jego relacji telefonicznej wynikało, że przeglądał sobie konfigurację mojego auta więc po wpisaniu VINu zapewne wyskakuje też kraj na który został przeznaczony. Zaznaczam, że tunery TV z kodowaniem MPEG4 dostępne są jedynie na Polski rynek i tylko u nas mamy nadajniki w MPEG4... pozostałe kraje nadają w MPEG2.
Przedstawiłem koledze sytuację, że błędy nie zostały rozwiązane po tym zabiegu ale on udał zaskoczonego i rozłożył ręce. Wtedy też zrozumiałem, że zostałem przez niego naciągnięty.
Co ciekawe, kolega PABLO200 po wszystkim poinformował mnie, że problem leży jednak w tunerze TV i trzeba go koniecznie wymienić i od razu mega przypadek i szczęście bo dogadaliśmy się, że kolega ma akurat teraz taki na sprzedaż praktycznie nowy w mega super cenie może mi oddać: 2500 zł, bo przecież jak mówił „nowy w ASO 6000 zł”
Sprawdziłem sobie na allegro, że chodzą od 550-750 zł do skrajnych przypadków 1000-1500zł.
Oczywiście odradził mi kupowanie na allegro i z niepewnego źródła, ponieważ jeśli tuner pochodzi z auta kradzionego lub po testowego, to nie ma możliwości ściągnięcia z niego blokady komponentu. To akurat jest prawdą ale dziś już wiem, że są i tacy magicy, że i z tym sobie radzą :P


Kilkanaście dni później przeglądając sobie nasze forum, od razu rzucił mi się w oczy temat kolegi tobi „Uwaga na PABLO200” i od razu zabrałem się za czytanie.
Okazało się, że kolega tobi ma podobne doświadczenia ze wspomnianym PABLO200 co ja. Mało tego, tobi ujawnił, że softy który on otrzymał pochodzi z ogólnodostępnego źródła i jest do pobrania za darmo…
Dzięki wskazówką tobiego, zaraz zabrałem się za sprawdzanie paczki otrzymanej od PABLO200… okazało się, że VIN który tam jest zapisany nie należy do mnie i pochodzi z Audi A6.
Oto VIN z pliku „wygenerowanego” przez PABLO200 w ASO na podstawie mojego VINu: WAUZZZ4G8DN082977 – zaznaczam, że ja mam A8 D4.

W tym momencie już nie jestem naciągnięty, a perfidnie oszukany. Wyłudzono ode mnie 850 zł.
Nie wiem jakie kroki planuje poczynić tobi ale chętnię połączę siły. Nie upominałem się o zwrot pieniędzy do PABLO200 gdyż po wypowiedziach w temacie tobiego, wnioskuję, że kolega ich dobrowolnie nie odda i nawet nie poczuwa się do winy.
Ja swoją sprawę zgłaszam na policję po świętach więc jeśli kolega tobi ma podobne plany, to zapraszam. Dzieli nas jedynie ~90km.

PABLO200 w przemyślany sposób prosi by w tytule przelewu pisać „wplata” ale w moim przypadku posiadam zapis wszystkich naszych rozmów telefonicznych.
Polecam wam apke na androida Callrecorder – świetna aplikacja, która automatycznie nagrywa każdą rozmowę. Dla mnie bezcenna, pomogła w wyjaśnieniu spraw wiele razy.


Kolego PABLO200.... tego typu fora służą do pomocy sobie na wzajem i zrzesza grupę ludzi i miłośników w tym przypadku A8, a ty należysz do osób żerujących na członkach tej grupy.
Gdybyś rzeczywiście wygenerował dla mnie ten soft i mapę, to pomimo braku rezultatu z błędami, nie napisałbym tego tematu, a ty perfidnie mnie oszukałeś sprzedając nielegalnie oprogramowanie AUDI które każdy może sobie pobrać za darmo.





Jeśli robicie interesy z kolegą PABLO200, bądźcie ostrożni i uważnie określajcie warunki i oczekiwania - najlepiej osobiście i płatność po właściwym wykonaniu usługi. W moim przypadku zostałem oszukany.
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2017-04-14, 00:42   

Pablo200 to wirtualna osoba, jak sie dzwoni to zawsze ktos inny odbiera, kiedyś potrzebowałem polskiego menu to nic konkretnego nie udało sie ustalić.
Ja bym nie odpuścil, grube pieniądze a soft dla MMI 3G plus w aso kosztuje 200-300zł to dlaczego wziął za to 800-900?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-04-14, 01:02   Re: moja przygoda z PABLO200 - odradzam

monsterq napisał/a:
Dzięki wskazówką tobiego, zaraz zabrałem się za sprawdzanie paczki otrzymanej od PABLO200… okazało się, że VIN który tam jest zapisany nie należy do mnie i pochodzi z Audi A6.
Oto VIN z pliku „wygenerowanego” przez PABLO200 w ASO na podstawie mojego VINu: WAUZZZ4G8DN082977 – zaznaczam, że ja mam A8 D4.

Potwierdzam - wskazany powyżej numer VIN pochodzi z AUDI A6 3.0tdi z produkcji 21-11-2012


Co do reszty materiału to aż ciężko coś komentować <boisie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2017-04-14, 02:29   

Ja również jestem zniesmaczony usługami kolegi Pablo200.
Moja historia:
Umówiłem się z kolegą na kilka aktualizacji w moim nowym nabytku S8 D4.Umówiliśmy się na inną kwotę,a "kolega" w trakcie aktualizacji zaczął podnosić cennik usług twierdząc,że jeśli wgra mi coś dodatkowo to zarobi na wszystkim może z 50 zł ,bo musi płacić za jakieś klucze w serwisie itp (wziął za całość ponad 900zł,a chciał dodatkowo jeszcze z 300zł- na co nie udało mu się mnie naciągnąć). Kolega nie wystawia żadnych faktur,zasłaniając się tym,że w serwisie zapłaciłbym za to kilka grubych tysięcy pln.
Poczułem się jak frajer - podkreśliłem mu,że dla mnie honor więcej znaczy od pieniędzy i choć miałbym stracić to nie zmieniam zdania - ale dla niego liczy się kasa i tylko kasa...
Może niech kolega Pablo200 wypowie się lub zaprzeczy?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-04-14, 09:46   

greg26 napisał/a:
Umówiliśmy się na inną kwotę,a "kolega" w trakcie aktualizacji zaczął podnosić cennik usług twierdząc,że jeśli wgra mi coś dodatkowo to zarobi na wszystkim może z 50 zł ,bo musi płacić za jakieś klucze w serwisie itp (wziął za całość ponad 900zł,a chciał dodatkowo jeszcze z 300zł- na co nie udało mu się mnie naciągnąć).

I znowu te klucze.
Ciekawe na jaki numer VIN spersonalizowany jest ten soft, na twój czy na jakiś inny... czy nie przypadkiem na to samo AUDI A6 co u kolegów powyżej <hmm>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-14, 10:47   

Soft, który dostaliście jest ogólnie dostępny w sieci. Za darmo :) I faktycznie jest on przypisany pod ten jeden konkretny VIN. Wpiszcie w google "Keldo activator" i wszystko stanie się jasne.
Z drugiej strony nie rozumiem co trzeba mieć we łbie, żeby kupić auto za grubo ponad 100k i zlecać grzebanie w sofcie jakiemuś PABLO z forum zamist pojechać do ASO?! No normalne to nie jest.

Koleś nie od dzisiaj handluje lewizną a Was wyruchał w du...ko podręcznikowo. Oczywiście jak zwykle w takich przypadkach powinien trafić na stos i miejmy nadzieję, że się do tego przyczynicie.

Być może na podstawie wskazówek z tej strony: http://www.a5oc.com/forum...navigation.html uda się Wam ten soft odpalić i będzie on działał poprawnie... ale to było za free w sieci :)
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2017-04-14, 11:36   

FOSS napisał/a:
I znowu te klucze.
Ciekawe na jaki numer VIN spersonalizowany jest ten soft, na twój czy na jakiś inny... czy nie przypadkiem na to samo AUDI A6 co u kolegów powyżej <hmm>
Myślałem,że forum to grupa ludzi,która sobie pomaga i obowiązują tu jakieś zasady.Rozumiem,że każdy chce zarobić itp -ale są granice przyzwoitości,które jak widać pablo200 ma w d...ie.Złodziej raz przez wieś przejdzie...
To moja pierwsza taka sytuacja- na przyszłość będę ostrożniejszy.
VanDyke napisał/a:
Z drugiej strony nie rozumiem co trzeba mieć we łbie, żeby kupić auto za grubo ponad 100k i zlecać grzebanie w sofcie jakiemuś PABLO z forum zamist pojechać do ASO?! No normalne to nie jest.
Kolega zapewniał,że jest pracownikiem serwisu i dorabia sobie po pracy,więc co to za różnica jeśli ta sama osoba wykona Ci usługę poza serwisem?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-14, 11:50   

Spotkaliście się z nim osobiście w ogóle czy tylko online robił? Jestem jedyny, który go spotkał? :D Ogólnie głowiczka VAS, którą kupiłem działa. Trochę problemów z softem miałem ale ogarnąłem samemu :D
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
monsterq 
Moje A8


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: Audi A8 4H
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 72
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-04-14, 11:51   

VanDyke napisał/a:
Soft, który dostaliście jest ogólnie dostępny w sieci. Za darmo :) I faktycznie jest on przypisany pod ten jeden konkretny VIN. Wpiszcie w google "Keldo activator" i wszystko stanie się jasne.
Z drugiej strony nie rozumiem co trzeba mieć we łbie, żeby kupić auto za grubo ponad 100k i zlecać grzebanie w sofcie jakiemuś PABLO z forum zamist pojechać do ASO?! No normalne to nie jest.

Koleś nie od dzisiaj handluje lewizną a Was wyruchał w dupsko podręcznikowo. Oczywiście jak zwykle w takich przypadkach powinien trafić na stos i miejmy nadzieję, że się do tego przyczynicie.

Być może na podstawie wskazówek z tej strony: http://www.a5oc.com/forum...navigation.html uda się Wam ten soft odpalić i będzie on działał poprawnie... ale to było za free w sieci :)


u mnie soft działa i zainstalował się bez problemu :P kolega zrobił mnie bez mydełka jedynie w kwestii wyłudzenia ode mnie 850zł za darmowego softa :P W moim przypadku sprawa będzie skierowana na policję i wam też to zalecam :P

Jeśli są chętni, to proponuję kontakt telefoniczny bądź spotkanie i dogadanie się co do zgłoszenia sprawy... większą siłą na pewno przyśpieszymy działania, a pamiętajmy, że zgodnie z naszym prawem każda kradzież POWYŻEJ 400 zł JEST PRZESTĘPSTWEM ZA KTÓRE GROZI WYROK SĄDOWY


W moim przypadku ASO jest zawsze ostatecznością ponieważ ja zawsze lubię grzebać sam z paru powodów... po prostu to lubię :p, a poza tym zawsze to nowa wiedza i doświadczenie :)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-14, 13:14   

VanDyke napisał/a:
Z drugiej strony nie rozumiem co trzeba mieć we łbie, żeby kupić auto za grubo ponad 100k i zlecać grzebanie w sofcie jakiemuś PABLO z forum zamist pojechać do ASO?! No normalne to nie jest.


dokładnie <bezradny>


VanDyke napisał/a:

Być może na podstawie wskazówek z tej strony: http://www.a5oc.com/forum...navigation.html uda się Wam ten soft odpalić i będzie on działał poprawnie... ale to było za free w sieci :)


to teraz rozwaliłeś biznes nie jednego "PABLO" LOL :D

[ Dodano: 2017-04-14, 13:23 ]
greg26 napisał/a:
FOSS napisał/a:
I znowu te klucze.
Ciekawe na jaki numer VIN spersonalizowany jest ten soft, na twój czy na jakiś inny... czy nie przypadkiem na to samo AUDI A6 co u kolegów powyżej <hmm>
Myślałem,że forum to grupa ludzi,która sobie pomaga i obowiązują tu jakieś zasady.Rozumiem,że każdy chce zarobić itp -ale są granice przyzwoitości


źle myślałeś i "PABLO" nie jest jedyny na tym forum, który rozsiewa w koło swojej osoby aurę "specjalisty", który do wszystkiego ma dostęp i ogromną wiedzę a za przysłowiowe kilka groszy wykona usługi lepiej niż ASO
na tym forum poza "PABLO" znam jeszcze 2 takich speców co pod płaszczykiem "pomagania" szukają klientów do wydymania w tyłek na $$$$


greg26 napisał/a:
VanDyke napisał/a:
Z drugiej strony nie rozumiem co trzeba mieć we łbie, żeby kupić auto za grubo ponad 100k i zlecać grzebanie w sofcie jakiemuś PABLO z forum zamist pojechać do ASO?! No normalne to nie jest.
Kolega zapewniał,że jest pracownikiem serwisu i dorabia sobie po pracy,więc co to za różnica jeśli ta sama osoba wykona Ci usługę poza serwisem?


różnica jest ogromna ale to nie temat tej dyskusji...zgłaszaj temat i rób kolesiowi dym jak jest taki bystry
 
 
koziolek 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 438
Skąd: WLKP
Wysłany: 2017-04-14, 13:52   

panton napisał/a:
na tym forum poza "PABLO" znam jeszcze 2 takich speców co pod płaszczykiem "pomagania" szukają klientów do wydymania w tyłek na $$$$


napisz kto to taki, może uchronisz innych przed wydymaniem ;)
_________________

 
 
olimp510 
Użytkownik



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: IRQ
Jeżdzę: D3 380KM 768Nm
Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 14
Skąd: FZ/ RJA
Wysłany: 2017-04-14, 16:27   

koziolek napisał/a:
panton napisał/a:
na tym forum poza "PABLO" znam jeszcze 2 takich speców co pod płaszczykiem "pomagania" szukają klientów do wydymania w tyłek na $$$$


napisz kto to taki, może uchronisz innych przed wydymaniem ;)


<jeb>
nie ma co ukrywać sku...twa <onienie> !
Tym bardziej że użytkowników A8 przybywa <brawo>
_________________
Tego nie pomalujesz.
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-14, 16:32   

drago_o napisał/a:
Jestem jedyny, który go spotkał?
nie :P ja też spotkałem i ogólnie jeśli mogę coś napisać to 1 wrażenie ze się zna i wie co robi, po 2 naprawach mogę jednak śmiało powiedzieć ze faktycznie dysponuje sprzętem i coś tam wie :)
Minus jest taki że nie liczy się z klienta kasą i nie bierze odpowiedzialności za to jak coś się przy robocie wysypie. Lepiej by było o takich rzeczach informować klienta, ze np wiesz robimy to ale może się coś zesrać lub np wyskoczyć CP itp żeby nie było.
A w okolicy nie mam na tą chwilę nikogo lepszego.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-16, 11:49   

Tylko czytając temat zastanawiam sie, którego Pablo spotkałem :) ja kupiłem tylko sprzęt, bez usług żadnych :P
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Mariano 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Mariusz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 37
Skąd: Busko Zdrój
Wysłany: 2017-04-17, 00:13   

Ciekawe ile podobnych kont takich jest ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.