Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza kolizja i uszkodzony zderzak :)  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-03, 14:57   

Naprawde cierpliwośc i opanowanie jest cnotą!
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2016-03-03, 17:12   

nic tylko sie odwolywac i tepic hamstwo....ja jebie 1300zl <boisie> to nawet uzywki chodza drozej ....

tak jak napisalem na poczatu powinienes wyciagnac od nich co najmniej 3-4tysie. Znajdz niezaleznego rzeczoznawce, niech ci to wyceni jak trzeba i pisy odowlanie. Dodatkowo musza dostac od ciebie fakture za auto zastepcze na kilka tysi, no bo przeciez nie mozesz tym autem jezdzic bo sie na prawia 3 tygodnie ... ;) i ciagni kase...
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-03, 19:19   

1 pytanie do Ciebie ? miales w chwili wypadku na aucie zamienniki ??
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-03-04, 02:34   

-V-I-R-U-S- napisał/a:
Poinformowałem również AXA o takiej sytuacji. Oczywiście Pan z AXA miał na to wyjeba...
Kazał pisać zażalenie i to wszytko.

Jeb... Polska :/
najlepiej być jakimś zkoksowanym łysym bandziorem i nie pier...ć się w tańcu tylko spotkać się face2face z takim typem i powiedzieć jakie są oczekiwania finansowe i co się wydarzy kiedy tych oczekiwań nie spełni - to wciąż w tym kraju działa najlepiej <jeb>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
dareka6 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptroinic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 45
Skąd: WR
Wysłany: 2016-03-08, 14:50   

-V-I-R-U-S- napisał/a:
....Dzwoniła do mnie miła Pani z AXA Direct i poinformowała mnie, kosztorys naprawy mojego auta jest już gotowy i został przesłany na maila.

Przesyłam wam końcówkę kosztorysu, gdzie są podane kwoty części zamiennych mojego zderzaka oraz nazwy dostawcy i numery katalogowe.

[url=http://images78.foto...7em.jpg]Obrazek[/URL]

Kosztorys naprawy samochodu opiewa na kwotę 1393.29 złotych polskich (tylko brać i jeszcze całować w rękę)

Zadzwoniłem do firmy która rzekomo posiada zderzak do mojego auta by dowiedzieć się czegoś więcej (konkretna cena, dostępność, jakość wykonania)
Pan poprosił o numer nadwozia i zadał jeszcze kilka pomocnych mu informacji (jakie elementy dodatkowe posiada zderzak - czujniki i spryskiwacze), po czym poinformował mnie, że zderzaka pod spryskiwacze i czujniki parkowania (łącznie) jako części zamiennej nie ma. Z tego co widziałem na Alleg... jest jeden zderzak do FL ale ma tylko dziury na spryskiwacze.
Poprosiłem również o zweryfikowanie numery. który podał rzeczoznawca w kosztorysie.

Tak więc zamiennik nakładki zderzaka o numerze T112314001 jest wykonany z bardzo kiepskiej jakości tworzywa, nie posiada otworów na spryskiwacze i czujniki parkowania oraz co lepsze, jest do Audi a8 produkowanych do lat 99 czyli PreFL :)

Poprosiłem o sporządzenie takiej notki i przesłanie mi drogą mailową w celu odwołania do AXA Direct.
Poinformowałem również AXA o takiej sytuacji. Oczywiście Pan z AXA miał na to wyjeba...
Kazał pisać zażalenie i to wszytko.

Zobaczymy co napiszą i jak się do tego ustosunkują.


Kolego bierz niezależnego rzeczoznawce i to szybko. Ja niedawno miałem przecierkę na rondzie nie z mojej winy A4 B5 1.8 T quatrro , pani delikatnie rysneła mi zderzak , kant błotnika, lempe ksenonowa, przestały działać spryski. Auto nigdy nie było malowane, dosłownie lalka. Troche szkoda mi było ale dali bez gadania 3800zł.
Tutaj to dali Ci jak za starego Lanosa albo Matiza.
Swoją drogą to duzo zależy od firmy i samego rzeczoznawcy, kiedyś zgłaszałem szkodę z AC i probowal mi wmówić ze sam to zrobiłem. A sam rzeczoznawca był strasznie niemiły. Także życzę powodzenia.
_________________
Było:
Audi 80 B4 2.0 ABT
Audi A6 C4 2.5 Tdi AEL
Audi A8 D2 4.2 Quattro ABZ
Audi A8 D2 F.L 4.2 Quattro AQF
Audi A4 B5 1.9 TDi AFN
Audi A4 B5 FL 2.4 Quattro APS
Audi A6 C5 FL 3.0 Quattro ASN
Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Audi A4 B5 FL 1.8 Turbo Quattro ANB
W garażu
Audi A4 B5 FL 1.9 TDi AJM + Virus
Audi A8 D2 FL 4.2 Quattro AUW :D
 
 
-V-I-R-U-S- 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 128
Skąd: warm-maz
Wysłany: 2016-03-17, 14:26   

....moja droga z uzyskaniem większego odszodawonia dobiegała końca. :)

Obyło się bez niezależnego rzeczoznawcy i sądów.

Jak pisałem wcześniej, firma AXA przyznał mi śmieszne pieniądze, a ja postanowiłem się odwołać od tej decyzji.

Kilka dni później AXA przelała mi na konto zasądzoną przez nią kwotę co trochę mnie zmartwiło. Bez chwili zwątpienia złapałem za telefon i postanowiłem rozwiać swoje wątpliwości: dlaczego AXA przesyła mi pieniądze pomimo braku mojej zgody i przesłaniu im odwołania.
Pan z infolinii powiedział, że AXA ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji i jeżeli ją zaakceptuję to różnicę doślą na konto. Trochę mnie uspokoił tą wypowiedzią ale postanowiłem jeszcze napisać do nich maila by pozostawić jakiś ślad, dowód gdyby wyszło inaczej.

Dzisiaj AXA dosłała ponownie pieniądze uzupełniając wcześniejszą kwotę do wysokości 3,5tyś zł.

Powiem wam, że jestem zadowolony i tyle mi wystarczy.

Chciałbym także podziękować wszystkich za pomoc, podpowiedzi.

pozdrawiam
Kudłaty

a i zapomniałem dodać. Ze względu na brak czasu i przyspieszony powrót do FR postanowiłem oddać swój zderzak do plastikarza i ponownego malowania. Naprawa z malowaniem to koszt 400zł. Teraz mogę spokojnie szukać zderzak w kolorze w stanie idealnym bo co oryginał lakier to oryginał.
_________________
Kudłaty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.