Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 96 2.8PB ] Zamiana silnika 2.8 AAH na 2.8 ACK  
Autor Wiadomość
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-31, 19:16   [D2 96 2.8PB ] Zamiana silnika 2.8 AAH na 2.8 ACK

Witam
Chem zminic sowj dotychcasowy silnik 2.8 AAH 174 km na silnik 2.8 30v ACK 193km, Pytanie czy bedzie pasowl mi caly osprzet z tego mojego silnika czy cos bede musial dokupic? a i jeszzce jedno mam manualna skrzynie biegow czy inny silnik jesli bedzie z automatu to czy bedzie wszystko ze soba gralo??? czekam na pomoc w tej sprawie???
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-10-31, 19:48   

Stary User a takie błędy. Wstyd. My tu staramy pilnować poprawnej polszczyzny, a ty takie kwiatki nam serwujesz. :D
Przepraszam za mały off top w temacie.
Wracając do tematu to na pewno sterownik silnika jest do wymiany. Co więcej jeszcze? Musiał bym zajrzeć do ETKI. Jakichś niespodzianek na pewno też można się spodziewać podczas montażu.
Pozdro.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-11-01, 00:03   

Silnik ze sterownikiem w komplecie to po pierwsze...
a po drugie to jeżeli silnik bierzesz kompletny z automatem (zamiast swojego manuala) to potrzebujesz oczywiście także ori komputer do skrzyni...
noi nie wiem czy tu nie pojawi się problem w postaci okablowania które przy manualu jest prawie na pewno inne :roll:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-01, 11:13   

ajj widze ze nie tak latwo....no ale chyba mozna ogarnać bo znalzlem bardzo zadbany silniczek za 2000zl z bardzo malym pzrebiegiem z anglika i sie waham czy nie wsadzic, nawet w dowodzie rejestracyjnym mam wpisany ten mocniejszy 2.8 30v 194km ;-)
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-11-02, 00:35   

ale kolega chce do manuala wsadzić tyle że nowszy motorek - tak zrozumiałem, chyba nie powinno za wiele tam krzaczyć bo jeśli to silnik od wersji z automatem to i tak skrzynki sa elektronicznie sterowane a silniki przepustnice też mają elektroniczne wiec wszelkie zrzucanie obrotów przy zmianie biegów nie powinno być problemem
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-11-02, 10:53   

Może nie pomogę technicznie za to napiszę parę zdań o moich przemyśleniach.

Jeżeli Twój AAH kuleje to rzeczywiście można myśleć o zmianie.
Jeżeli natomiast szukasz tylko większej mocy to dla mnie osobiście cały interes bez sensu. Zapytasz dla czego? A no temu, ponieważ po max miesiącu czasu już zapomnisz co miałeś i się przyzwyczaisz do tej mocy która nie jest aż tak odczuwalnie większa. Tak samo piszą ludzie, którzy wgrywają wirusa do TDI, na początku banan na twarzy a po jakimś czasie niezauważalne. Chcąc szukać mocy skierował bym się ku jednostce np 2,7BiT :mrgreen: tylko że wiadomo koszt nie ten i w ośce trochę bez sensu. Jedyne co przemawia za 2,7 to mniejsze spalanie niż w przypadku 4,2 V8. Tylko wiesz co, wszystkie drogi w szukaniu mocy i tak prowadzą do S8 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zapewne masz wychuchane autko i żal z nim się rozstawać ale przemyśl dobrze czy nie lepiej sprzedać, dołożyć kasę którą miałeś przeznaczoną na SWAP ACK i kupić jakieś forumowe autko z 4,2 ? Będziesz miał satysfakcję z mocy, spokój ducha że nic się nie wykrzaczy w trakcie jazdy bo masz auto fabryczne a nie po przekładkach itp itd

Zastanów się kilka razy, przelicz wszystko na papierze uwzględniając różne duperele, np rozrząd, przepływka, czujniki, wiązki, filtry itp itd jest tego troszkę. Przecież chyba nie włożysz używanego silnika bez wymiany podstawowych części eksploatacyjnych ? Na koniec pozostaje zawsze ryzyko, że włożony silnik nie będzie trzymał serii, czytałem o takich przypadkach na AKP dlatego warto przed kupnem sprawdzić stan jednostki najlepiej na hamowni.

Tak jak pisałem, dla mnie za te kilka koni mechanicznych więcej, gra nie warta świeczki. Jeżeli uwielbiasz jazdę A8 to i tak kupisz z czasem 4,2 ;-) tym bardziej, jak dobrze widzę jeździsz teraz na PB a jak kupisz V8 z LPG to koszt przejechania 100km będzie podobny jak nie tańszy ;-)

życzę przemyślanych decyzji :peace:

ps. jak chcesz być oryginalny zawsze możesz jeszcze kupić sobie kompresor do 2.8 :mrgreen: http://www.pes-tuning.com/ zobacz w dziale do A6, koszt tylko 3,5 tys $ :-P
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-11-02, 22:57   

klon_84 napisał/a:
bo znalzlem bardzo zadbany silniczek za 2000zl


uważam , ze warto, ja gdybym był w twojej sytuacji bym zaryzykował

PS. Nie namawiajcie na siłę na 4.2 - ja np jestem absolutnie niewrażliwy na to i tacy co świadomie kupowali motor 2.8 wiedzą o czym mówię - brak problemów tania eksploatacja, bezproblemowa wymiana rozrządu który jest 2 x tańszy itp... a koszt jazdy 2.8 z LPG to już bezkonkurencyjne ...
Przykład mój z przed 4 dni wypad do Frankfurtu am Main, od Wrocławia non-stop autostrada jazda w nocy więc zapinam tempomacik i tak do samego końca bez zatrzymania (bo butla zatankowana w Piotrkowie wiec starczy z zapasem bo to 120 litrów.. ) prędkość na tempomacie 160 - spalanie z fisa 10,3 z kalkulatorem w ręku może 10,5 LPG, w drodze powrotnej żonka prowadziła, (ja jechałem nowym nabytkiem S klasą W140 :-D ) wiec żonka prosiła przez radio bym chociaż na zakrętach zwalniał... na niemieckim gazie spalanie wyszło 9,9 litra ale żonka wyrabiała tak 140-150 :-D

Więc motorek 2.8 jest dla mnie miodzio
Ci co jeżdżą już ileś lat to pamiętają gdy 20 lat temu jak ktoś miał silnik 2 litry to było dużo a jak ktoś miał silnik V to o matko każdy mówił, moje pierwsze auto w 1988 roku to Ford Granada z silnikiem V6 2,3 i wówczas było to niemal monstrum.. 8-) wiec jak dziś gdy już jako tako umiem jeździć to mieć prawie 200KM mocy przy takim tłoku na drogach.. ja i tak nie wykorzystuję połowy jego mocy
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 08:28   

Hmm :-? powiem tak
Autko duzo zainwestowalem osttaniio, aczkolwiek w ostatnim czasie mialem uderzenie w przod i troche ucierpal szyba do wymany ABS do zrobienia i takie tam duperele oczywiscie sam doprowadzam ja do stanu normalnosci choc w osttanim czasie duzo stala, bo jezdze rowniez innymi autami, mysle ze tego auta nie bede spzredawal tylko potraktuje je jako hobby mimo ze w planach mam juz chec zakupu d3 na co rowniez systematycznie odkladam zlocisze :-D , Silnik chodzi rowno leje paliwo 98, zas dokucza mi brak mocy w niektorych sytuacjach predkasc max to ok 220 na prostej, duzo pobiera oleju ok 1l na 1000km ale to z powodu pocenia sie przy misce olejowej choc wydaje mi sie ze nie powinno miec to wplywu, tak jak mowilem autko traktuje hobbistyczbnie i w wolnym czasie sobie tak poprostu grzebie ogladam allegro te wszystkie tam duperele i wyszukuje co by nowego zamontowac.... i :idea: nie zdziwcie sie jak mi odbije i wsadze sobie silnik od porsche do mojego sznycla.... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.