Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Nawiewy na szybę  
Autor Wiadomość
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-02-28, 13:27   [D2 ALL ] Nawiewy na szybę

Cześć. Mam zagadkę z klimą. Na szybę po stronie kierowcy wieje mi zdecydowanie chłodniej, niż u pasażera (przy takich samych nastawach temperatury). Co ciekawe bliżej środka z kratki leci niemal zupełnie zimne powietrze, a bardziej po lewej cieplejsze. Nawet jak nastawię wysoką temperaturę tylko na szybę, to i tak leci raczej ciepłe powietrze i występuje różnica po lewej i po prawej stronie lewej kratki. Na nogi i z kratki po lewej stronie kierownicy leci powietrze o właściwej temperaturze (porównywalnie do strony pasażera).

Po analizie schematu ogrzewania nie mam pojęcia gdzie szukać problemu. Wygląda na to, że jest jakiś przedmuch, ale czy to w ogóle fizycznie możliwe? Na schemacie nie bardzo widać możliwość dostawania się "lewego" powietrza tylko do jednej kratki na podszybiu (J).

 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2018-02-28, 15:15   

A zrób inaczej, bo u mnie po wymianie nagrzewnicy na nową też czuć różnicę, ale jest to zrozumiałe ponieważ stara jest zakamieniona i być może i u ciebie jedną jest bardziej drożna, podłącz vaga i sprawdź jakie temperaturą widzi czujnik, bodajże kanał 14- chyba, będziesz miał dwie temperatury dla prawej i lewej strefy
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-02-28, 22:37   

Mi to wygląda na uszkodzony któryś z silniczków sterujących klapkami ...a jest ich tam trochę. Sprawdzałeś błędy w klimatroniku ?
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2018-02-28, 22:37   

krisker, sprawdź elektrozawory przy pompie nagrzewnicy.... elektrozawory są dwa i każdy odpowiada za 1 strefę klimatyzacji...... jeżeli ten od kierowcy jest zamknięty to kierowca ma permanentne zimno.

polecam poczytać

https://www.a8team.pl/d2-...ace-vt19582.htm
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-01-11, 09:33   

No to tak:

1. Wszystkie zawory, silniczki i klapy działają. Część klap nieznacznie (o 2-5 jednostek) przekracza adaptacje, co wynika ze zużytych trzpieni, ale nie wpływa na działanie klap. W testach zawory stukają, a pompki (na podszybiu i w webasto) działają.
2. Temperatura nawiewu lewego na podszybiu jest taka sama, jak nawiewu lewego nad radiem, ale jest zupełnie inna niż temperatura na nogi i w kratce po lewej stronie kierownicy. Na szybę i nad radiem idzie letnie powietrze, a już na nogi i po lewej stronie kierownicy gorące. To chyba całkowicie wyklucza możliwość awarii nagrzewnicy lub zaworu.
3. Przy obecnych mrozach mam problem z ogrzewaniem w ogóle. Czy z webasto, czy bez, auto nagrzewa się wewnątrz dopiero po kilku dobrych kilometrach, podczas gdy temperatura silnika w tym czasie już dawno osiągnęła wartość roboczą. Na postoju webasto spokojnie odszroni szyby i ogrzeje wnętrze do znośnej temperatury, ale po uruchomieniu silnika temperatura spada. Ma to niby jakieś uzasadnienie, bo w tym roczniku webasto grzeje tylko nagrzewnicę, a nie silnik, ale aż tak chyba nie powinno być. Wykluczyłem dziś instalację lpg (zacisnąłem przewody wodne reduktora i nie było poprawy).
4. Po dłuższej jeździe i po solidnym nagrzaniu silnika i komory silnika ogrzewanie działa prawidłowo i wydajnie (oprócz ww. problemu z nawiewem na szybę po lewej stronie). Nawet jak potem wyjadę w trasę, to ogrzewanie działa wydajnie. Podkreślam, że temperatura silnika dość szybko osiąga wartości ponad 90 stopni i nie spada poniżej tej wartości.

Dodam, że zdarzało mi się, że na wyświetlaczach panelu klimatronika pojawiały się krzaczki i artefakty. Może to właśnie wina panelu klimy? Ale testy przechodzi prawidłowo :(

EDIT: Odczytałem dane z klimy i wszystko wygląda prawidłowo. Temperatury, czujniki światła itd. jest OK. Chyba to jednak jakaś usterka fizyczna (nieszczelność lub niedomykająca się klapa).

[ Dodano: 2019-01-11, 09:13 ]
Po roku nadal nie rozwiązałem problemu. Wczoraj się przejechałem i przy -15 nie mogłem odmrozić szyby, bo dmucha zimnym :(

Zauważyłem, że jak włączam obieg zamknięty, to na szybę leci już ciepłe powietrze. Wniosek jest taki, że powietrze z zewnątrz dostaje się do nadmuchu w sposób niekontrolowany i wpływa głównie na nawiewy na szybę i na nawiewy centralne górne.

W związku z tym mam pytanie o funkcję pokrętła-suwaka na środku nad radiem (poziomy suwak zimno-ciepło).

Czy u Was przy przesunięciu na "zimno" z nawiewów leci zimne powietrze z zewnątrz (jeśli tak, to z których nawiewów)? Jeśli tak, to może jest to przyczyna - klapa odpowiedzialna za zimny nawiew (V113?) nie domyka się i podaje trochę zimnego powietrza z zewnątrz cały czas...

Zerknijcie proszę, jak to u Was działa.
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2019-01-11, 11:08   

U mnie po przesunięciu na niebieskie leci chłodne powietrze i tylko z tej kratki, jesli dam na czerwone to po chwili leci takie powietrze jak z pozostałych kratek
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2019-01-11, 11:13   

_________________
Black Cars Matters
 
 
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-01-11, 12:11   

pb41ns, dzięki. "Chłodne", czyli na oko takie, jak z zewnątrz?

dice111, mam tę instrukcję i ją czytałem, ale niezbyt precyzyjnie opisali efekty regulacji <onienie>

Głównie chodzi mi o to, czy w trybie "niebieskim" leci zupełnie zimne powietrze z zewnątrz, czy jednak tylko chłodniejsze niż na czerwonym.
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2019-01-11, 13:03   

Jak dla mnie to takie które jest z zewnątrz,
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-01-11, 13:51   

OK, dzięki. Teraz jest jeszcze kwestia sposobu sterowania. Wydaje mi się, że ten suwak nie steruje bezpośrednio (mechanicznie) klapą, ale realizowane jest to elektronicznie. Która klapa za to odpowiada? Ze schematu na górze chyba 2 (L), ale która to na schemacie? Niby mogłaby to być V113, ale jakoś nie do końca mi to pasuje. To schemat chyba z D3, ale ponoć są bardzo podobne. Chociaż na zdjęciach widzę, że nie ma tam patentu z zimnym powietrzem...

 
 
machul333 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jan
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 244
Skąd: Samborowo
Wysłany: 2019-01-11, 15:32   

Cold air Flap cent ventl. Z tego co chyba pamiętam jak robiłem klapki to ta klapka ustawia się tak że albo powietrze idzie prosto z parownika albo dopiero z nagrzewnic . [/center]
 
 
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-01-12, 15:58   

A może wiesz, który silnik tym steruje (V102?)? Ustawiłbym nawet na stałe na ciepło, byleby nie mroziło :( Da się dostać do tej klapy, czy trzeba wszystko wyciągać?
 
 
machul333 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jan
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 244
Skąd: Samborowo
Wysłany: 2019-01-12, 19:45   

https://www.a8team.pl/d2-...ace-vt19582.htm
Masz tam nawet dobry opis jak ta klapa działa ,silniczek V68 - i akurat masz do niego dobre dojście bo nie jest schowany.
 
 
krisker 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 607
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-01-13, 15:32   

Dziękuję serdecznie. Zalinkowany wątek wiele wyjaśnia. <brawo>
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-19, 11:38   

kurcze a u mnie nie chce wiac z srodkowych kratek w porownaniu do maxymalnego nawiewu na nogii czy szybe to przez srodkowe kratki jest znikomy czy zimny czy cieply choc cieply jest wyrazniej mozniejszy opd zimnego .

włg was które silniczki lub klapki sa u mnie do sprawdzenia na z powzyszych schematow ?
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.