Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.0TDI ] Webasto zmiana z dogrzewania na pełne  
Autor Wiadomość
a.wesolek 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: A8D3
Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 14
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-11-05, 11:28   [D3 04 4.0TDI ] Webasto zmiana z dogrzewania na pełne

Witam,
mam proablem z webasto (model Z/C-D 5kw)- było jako dogrzewacz i ogarnoałem kodowanie, w menu climatronica sie pokazało, programowanie działa ale po chwili zaczyna sie gotowac płyn w piecu jakby pompka nie chodziła. Nie moge zmienic w module 18 adaptacji kanału 7 , zmieniam z 0 na 1 robie test jest ok robie zapisz i jak odczytuje to wraca z 1 na 0- za co odpowiada ta wartosc? czy jest to pompka wody?
robiłem wg tej instrukcji wszystko inne poszło tylko nie ta adaptacja
1. Sprawdzenie czy webasto jest zablokowane
Modul [18] Adaptacja [10] Kanal 7 - mialem 0 i zmienilem na 1

2.
Modul [08] Kodowanie [07] i dodalem "2" do kodowania, zamkykamy vcds, wylaczyc i wlaczyc zaplon

3.Wybor/ rodzaj pracy niekorzy pisali timer?
Modul [08] Adaptacja [10] Kanal 21 - mialem 0 i zmienilem na 1

4. Niby cos z pompa/zaworem (V55)
Modul [18] Adaptacja [10] kanal 10 - trzeba zmienic niby z 0 na 3. W moim przypaku juz mialem 3.

I niby wszysto mialem ale widzialem tez wzmianke o zielnym menu wiec tez zrobilem ale nie wiem po co:)

5. Zielone menu
a. wchodzimy w zielone menu (car+setup - razem)
b. Diag settings
c. Wchodzimy w APK 0x01 0x0B 0x0C
d na dole szukamy Auxility heating i zaznaczamy (ptaszek)
e. na samym dole akceptujemy i potwierdzam

Czy trzeba dołozyc dodatkowa pompke wody? jesli tak to gdzie sie wpiac w weze i gdzie wpiac w instalacje ?

Z góry WIELKIE dzieki za podpowiedz
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-11-05, 13:16   

Tak, potrzebujesz dołożyć pompke wody. Montuje się ją przy piecu i wolne w gniazdo na piecu (wtyczka pasuje tylko w jedno miejsce). Opisywałem kiedyś chyba na forum jak rozbudowywalem swoje webasto.
 
 
a.wesolek 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: A8D3
Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 14
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-11-05, 13:23   

a wiesz moze jakie znaczenie ma ta adaptacja ? bo u mnie nie chce sie zminic
Modul [18] Adaptacja [10] Kanal 7 - mialem 0 i zmienilem na 1

Pamietasz jaki model pompki zeby pasowała plug&play ?
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-11-05, 14:16   

Nie pamiętam, która adaptacja za co odpowiada, ale adaptacja to inaczej zmiana ustawień mmi tak w skrócie. Trzeba było ustawić dobrze kodowanie przede wszystkim. Pompki wody mają takie same wtyczki, ważne tutaj jest ułożenie wejścia i wyjścia by można było ją wpiąć w istniejącą instalację wodną (oryginalna będzie trudna z zamontowaniem bo jest inny układ węży w pełnej opcji ogrzewania, jest dodatkowo zawór N275 i dodatkowe rurki metalowe. Najlepsze byłaby taka z wejściem i wyjściem na przeciw siebie. Ale moim zdaniem jak już robić, to robić tak jak fabryka, dołoży też zawór, węże do nagrzewnicy. Inaczej będzie Ci grzalo silnik i kabinę razem, przez co po 30 minutach pracy nadal będzie kiepski efekt. Poczytaj gdzieś mój wątek tam wszystko opisałem.
 
 
a.wesolek 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: A8D3
Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 14
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2018-11-05, 15:18   

Dokopałem sie do twojego opisu i dzieki za pomoc. Mam jeszcze tylko 1 pytanie duzo robory jest z wezami? tzn trzeba dokupic weze od nagrzewnicy do zaworu i od zaworu do silnika? szukac oryginału czy kupic z metra ?
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-11-05, 15:33   

Oryginał idzie błotnikiem, ja kupiłem na metry i puściłem po podróżnicy, roboty ogólnie od ...... I ciut ciut...
 
 
cichy^kk 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Mogielnica
Wysłany: 2018-12-06, 13:01   

Nr pompy wody 4E0261431 o aktualny nr zapytaj w ASO ale cena nowej 1000zł Ewentualnie szukaj w necie używkę przeważnie sprzedają po ok 300zł w komplecie z piecem np nr 4E0265081 i dogadaj się tylko o sama pompkę ;-)


Ja w swoim nie kombinowałem z rurami tylko webasto jednocześnie grzało bude i silnik. Minus taki że dłużej musi być włączone webasto (wcześniej był jako zwykły dogrzewacz) ale duży plus jest taki że ruszając z miejsca masz już lekko ciepły silnik. W środku cieplutko a silnik po 2km ma 90'C <chura> Przy -10'C włączam webasto na 30 minut przed wyjazdem i jest j/w
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-12-06, 16:12   

cichy^kk napisał/a:
Nr pompy wody 4E0261431 o aktualny nr zapytaj w ASO ale cena nowej 1000zł Ewentualnie szukaj w necie używkę przeważnie sprzedają po ok 300zł w komplecie z piecem np nr 4E0265081 i dogadaj się tylko o sama pompkę ;-)


Ja w swoim nie kombinowałem z rurami tylko webasto jednocześnie grzało bude i silnik. Minus taki że dłużej musi być włączone webasto (wcześniej był jako zwykły dogrzewacz) ale duży plus jest taki że ruszając z miejsca masz już lekko ciepły silnik. W środku cieplutko a silnik po 2km ma 90'C <chura> Przy -10'C włączam webasto na 30 minut przed wyjazdem i jest j/w


W pierwszej wersji też tak miałem zrobione, ale nie szło zagrzac auta wewnątrz nawet po 30 minutach pracy webasto. Po zamontowaniu zaworu po 10 minutach lód z szyb znika całkiem a wewnątrz jest wyraźnie ciepło (oszczędność paliwa, akumulatora, oraz czasu).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.