Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 07 4.2FSI ] Felgi od S8 D4 + dobór opon  
Autor Wiadomość
Vesslan 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptonic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: D3
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 7
Skąd: Mława
Wysłany: 2019-03-10, 19:30   [D3 07 4.2FSI ] Felgi od S8 D4 + dobór opon

Kupiłem felgi od S8 D4. Rozmiar 20 cali, szerokość 9, ET 37, taki typ jak na poniższym zdjęciu:



Robiłem wyłącznie przymiarkę na podnośniku. Pierścienie centrujące mam już ogarnięte, a tutaj chciałbym zapytać:

1) Czy ktoś już takie posiadał? Jak z dopasowaniem i obcieraniem?

2) Jaki rozmiar opon kupić? Tzn. wiem, że profil 35 to max, chodzi mi o szerokość.
FOSS pisał, że właściwy rozmiar opon dla D3 po lifcie przy 20 calach to 275/35/R20, ale widziałem już swoje alusy z oponami 265/40/R20 - i trochę wystawały po wewnętrznej stronie, trochę boję się że 275 z przodu będą obcierać o wahacz i powstanie problem. Z tyłu mają już znacznie więcej miejsca. Może lepiej dać 265 albo 255?
 
 
Kruger 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: SŁAWEK
Jeżdzę: Audi a8 d4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 83
Skąd: Bielsko-Białą
Wysłany: 2019-03-11, 17:13   

Obcierać nie będzię ale zawieszenie dostaje po dupie czuć koleiny strasznie ten rozmiar wyciągnie wszystkie luzy z zawiechy ja okułem swoje 20 pirelkami 245/40/20 są tej samej wysokości co 275/35/20 a zawieszenie troche oszczędze
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-03-11, 19:15   

Vesslan napisał/a:
Kupiłem felgi od S8 D4. Rozmiar 20 cali, szerokość 9, ET 37, taki typ jak na poniższym zdjęciu:
(...)

2) Jaki rozmiar opon kupić? Tzn. wiem, że profil 35 to max, chodzi mi o szerokość.
FOSS pisał, że właściwy rozmiar opon dla D3 po lifcie przy 20 calach to 275/35/R20, ale widziałem już swoje alusy z oponami 265/40/R20 - i trochę wystawały po wewnętrznej stronie, trochę boję się że 275 z przodu będą obcierać o wahacz i powstanie problem. Z tyłu mają już znacznie więcej miejsca. Może lepiej dać 265 albo 255?

Tyle, że 265/35 oraz 265/40 to nie jest ten sam rozmiar - te drugie są wyraźnie wyższe i jest to rozmiar jak do modelu D4.
Tym samym 275/35 i 275/40 to również nie są te same rozmiary.
275/35 to poprawny rozmiar na felgę 9Jx20" i poprawny rozmiar do D3 - przy ET37 nie powinny o nic obcierać i bieżnikiem nie powinny wystawać poza obrys błotnika czyli wszystko zgodnie ze sztuką i przepisami.
Ale ostateczny wybór i tak należy do ciebie :)

Kruger napisał/a:
Obcierać nie będzię ale zawieszenie dostaje po dupie czuć koleiny strasznie ten rozmiar wyciągnie wszystkie luzy z zawiechy ja okułem swoje 20 pirelkami 245/40/20 są tej samej wysokości co 275/35/20 a zawieszenie troche oszczędze

Ale kolega ma felgi 9" szerokości.
Opona szeroka 245 na feldze 9" będzie szła już w naciąg.
Opony z naciągiem siłą rzeczy inaczej zachowują się na koleinach co nie znaczy jednak, że tak jest lepiej ;)

Poza tym nie róbmy tragedii na zawieszeniu.
Na rozmiarze 265/35ZR20 jeżdżę swoim D3 od 8-miu lat i nie zauważyłem drastycznego zużycia elementów zawieszenia.
Na tych samych kołach ale oponach 255/35ZR20 jeździłem wcześniej jeszcze dwoma swoimi D2-kami i też nie było przy tym żadnej tragedii.

To normalne fabryczne rozmiary kół i opon dla tego auta więc zawieszenie raczej jest do tego przystosowane ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Kruger 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: SŁAWEK
Jeżdzę: Audi a8 d4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 83
Skąd: Bielsko-Białą
Wysłany: 2019-03-11, 20:08   

245 to nominalny rozmiar na felgę 9 cali

Jak najbardziej przystosowana niestety nie na Polskie realia drogowe przerobiłem temat 20 i 21 calowych kółek z róznymi szerokościami opon od 235 do 295 i wiem jak drastycznie zmienia się komfort prowadzenia auta w koleinach wraz z wzrostem szerokości opony
 
 
Vesslan 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptonic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: D3
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 7
Skąd: Mława
Wysłany: 2019-03-11, 21:26   

FOSS napisał/a:
275/35 to poprawny rozmiar na felgę 9Jx20" i poprawny rozmiar do D3 - przy ET37 nie powinny o nic obcierać i bieżnikiem nie powinny wystawać poza obrys błotnika czyli wszystko zgodnie ze sztuką i przepisami.


Ok, zamówiłem zatem jako kompromis 265/35/R20 i zobaczymy, jak wyjdzie.
Gdy założę i trochę pojeżdżę, nie omieszkam się pochwalić i zdać relacji.

Kruger napisał/a:
245 to nominalny rozmiar na felgę 9 cali

Jak najbardziej przystosowana niestety nie na Polskie realia drogowe przerobiłem temat 20 i 21 calowych kółek z róznymi szerokościami opon od 235 do 295 i wiem jak drastycznie zmienia się komfort prowadzenia auta w koleinach wraz z wzrostem szerokości opony


Też trochę się obawiam o zawieszenie i komfort podróży. Drogi główne i trasy szybkiego ruchu w mojej okolicy są w dobrym stanie albo będą je przebudowywać w tym roku, więc dłuższa podróż nie będzie tragedią.

Większy kłopot będzie w jeździe miejskiej - w moim mieście dziur w drogach jest więcej niż w serze, a dwa miesiące temu wybuchła była mała afera, gdy ktoś wrzucił do sieci zdjęcia, jak drogowcy sypią masę asfaltową i ubijają nogami. Normalnie ukraińskie standardy...
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-03-12, 12:10   

Vesslan napisał/a:
Ok, zamówiłem zatem jako kompromis 265/35/R20 i zobaczymy, jak wyjdzie.
Gdy założę i trochę pojeżdżę, nie omieszkam się pochwalić i zdać relacji.

To całkiem poprawny rozmiar.
S8D3 wyjeżdżało fabrycznie na takich oponach.

Kruger napisał/a:
Większy kłopot będzie w jeździe miejskiej - w moim mieście dziur w drogach jest więcej niż w serze, a dwa miesiące temu wybuchła była mała afera, gdy ktoś wrzucił do sieci zdjęcia, jak drogowcy sypią masę asfaltową i ubijają nogami. Normalnie ukraińskie standardy...

O standardach ciężko dyskutować - tragedia w tej Polandii i niestety ciężko o poprawę bo to siedzi głęboko we łbach tych ludzi :/

Ale da radę jeździć i nic nie rozwalić.
Ja swój komplet felg 20-tek mam praktycznie od nowości czyli z 10 lat i jak do tej pory żadnej jeszcze nie połamałem i żadnej nie prostowałem.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Vesslan 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptonic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: D3
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 7
Skąd: Mława
Wysłany: 2019-03-19, 17:53   

Opony dzisiaj przyszły, założone, koła pasują idealnie. Nic nie obciera ani nie szoruje - jeszcze nawet trochę miejsca zostało - 275 weszłoby bez problemu.
Z przodu koła układają się idealnie, z tyłu troszkę schowane ale i tak zastrzeżeń nie mam;

Co do samej jazdy... No cóż - przesiadłem się z zimówek 235/55/R17 i po tym co @Kruger napisał byłem lekko przestraszony. Sądziłem, że teraz to pogubię wszystkie plomby z zębów, a głową wybiję szyberdach.
Tymczasem - nie wiem, może jestem jakiś nieczuły albo ogłuchłem, ale nie widzę specjalnej różnicy. Na gładkiej dwupasmówce jest nawet jeszcze lepiej, niż było.
Na "gorszych" drogach - sam nie wiem. Teraz zawiecha prawdopodobnie lepiej "oddaje" nierówności i jest ciut głośniej, ale to tylko moje osobiste odczucie i głowy nie dam. W drodze do domu mam niezły "tester" - muszę przejechać przez skrzyżowanie z trasą S7, gdzie są cztery głębokie koleiny - i tutaj też nie widzę zmian, ani się nie pogorszyło ani nie poprawiło.
Zobaczę, jak będzie za kilka/naście tysięcy kilometrów, ale nie sądzę, żebym miał coś nowego do powiedzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.