Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 preFL ALL ] źle zbierające Wycieraczki  
Autor Wiadomość
adik4785 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2020-02-08, 15:45   [D3 preFL ALL ] źle zbierające Wycieraczki

Witam mam problem jak pewnie nie jedna osoba tutaj, a odpowiedzi nie uzyskałem na tym forum. Gdy wycieraczki pracują czasem na postoju nie zbiera wycieraczka kierowcy na powrocie mniej więcej na wysokości oczu. Kupiłem ramiona od II Liftu założyłem i nie wiem czy źle to ramie ustawiam do szyby, bo jak przykręciłem juz to ramie to widać, że wycieraczka nie jest dociskana. Gdy odsunę ten plastik to wycieraczka jest dociskana. Najlepsze jest to, że mam nowe wycieraczki z ASO i już używane bosch i te bosch lepiej dolegają. Jedna wycierazka wgl wyciągnięta z pudełka nie pasowała jakby ten uchwyt był odwrotnie założony <bezradny> Jak mam zamontować te ramie? Jest tu osoba z okolic Warszawy, która by mi pomogła za jakiś czteropak, albo coś mocniejszego.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2020-02-08, 19:21   Re: źle zbierające Wycieraczki

adik4785 napisał/a:
Witam mam problem jak pewnie nie jedna osoba tutaj, a odpowiedzi nie uzyskałem na tym forum. Gdy wycieraczki pracują czasem na postoju nie zbiera wycieraczka kierowcy na powrocie mniej więcej na wysokości oczu...

Pewnie ramiona wycieraczek zamienione są miejscami <faktycznie>

adik4785 napisał/a:
Jest tu osoba z okolic Warszawy, która by mi pomogła za jakiś czteropak, albo coś mocniejszego.

Ja jestem z Warszawy i mogę pomóc - kontakt znajdziesz na forum albo w necie po nazwie firmy albo po prostu przez PW :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-08, 22:25   

Też kiedyś pisałem o tym bo miałem- i zresztą nadal mam- to samo (mam Boscha). Wg. różnych sugestii zamieniłem miejscami- nic nie dało, nasmarowałem połączenie ramienia z piórem i ruchomość tego wałeczka w ramieniu na którym osadzone jest pióro- też bez poprawy. Zauważyłem, że jak auto wolno jedzie lub stoi to zbiera wszystko ale przy większych prędkościach to praktycznie zawsze nie zbiera wody wycieraczka po stronie kierowcy w fazie powrotu, czyli tej wody, którą "przyniosła" w pierwszej fazie wycieraczka od strony pasażera.
Jeśli się przyjrzeć pióru to jest ono fabrycznie bardzo mocno wygięte, do tego stopnia, że w położeniu na szybie końce mocno przylegają, na tyle mocno, że wygina tę gumkę ścierającą, natomiast w środkowej części pióra ta gumka jest niejako na wprost szyby, zdaje się, że ledwie jej dotyka. I tu jest pies pogrzebany- prosiło by się aby ramię mocniej przyciskało pióro do szyby, czyli sprężyna w ramieniu może jest już zbyt rozciągnięta.
A dlaczego podczas szybkiej jazdy nie zbiera? bo najpewniej w tej środkowej części, gdzie ona najsłabiej przylega, strumień powietrza niejako wpada między gumkę a szybę i nie pozwala gumie zebrać wody- to chyba logiczne wytłumaczenie.
Może należy wymienić sprężynę w ramieniu. Ja tego nie zrobiłem, cały czas mam nadzieję, że kiedyś zacznie zbierać <bezradny>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.