Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Ceramizer  
Autor Wiadomość
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2010-10-28, 12:33   

mógł to zrobić szybciej ale za to mam idealnie dokładnie złożone autko, nic nie skrzypi nic nie stuka, a w okolicy i tak lepszego nie znajdę. gościu grzebie się w autach luksusowych, naprawia takie fury że a8 to zabawka przy nich. lepiej żeby robił dłużej a dokładnie złożył i żeby to wszystko miało ręce i nogi :P
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-28, 16:53   

martab99 napisał/a:
:shock: :shock: :shock:
Moje stało 2 dni...

Ja z kolegą z forum zrobiliśmy wymianę rozrządu (ze zdjęciem całego przodu) oraz remont klimy z płukaniem całego układu i chłodnicy w 1 dzień ;-)
ale to był dosyć dłuuugi dzień :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2010-10-29, 10:01   

zdjęcie przodu to pół biedy, wyjęcie silnika ze skrzynią to już jest wyzwanie. Całe zawieszenie było zwalone i w ogóle autko totalnie wybebeszone, najdłużej na części czekaliśmy bo trwało to 2 tygodnie :/ ale temat się diametralnie zmienił :P
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2010-10-30, 23:22   

mazur6662 napisał/a:
mógł to zrobić szybciej ale za to mam idealnie dokładnie złożone autko, nic nie skrzypi nic nie stuka, a w okolicy i tak lepszego nie znajdę. gościu grzebie się w autach luksusowych, naprawia takie fury że a8 to zabawka przy nich. lepiej żeby robił dłużej a dokładnie złożył i żeby to wszystko miało ręce i nogi :P


Jeśli gościu jest dobry, zapodaj proszę adres do polecanych warsztatów. Kto wie, komu i kiedy się przyda.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-10-30, 23:44   

mazur6662 napisał/a:
ale ja mam rozrząd z tyłu silnika.


te spece w Audi takie rzeczy robią, czemu nie zrobili jeszcze wersji z silnikiem w ogóle z tyłu :mrgreen:
i niech mi ktoś powie, ze ten rozrząd z tyłu motoru to tam jest bo inaczej się nie dało... to :wpale:
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2010-10-31, 09:43   

pewnie by się dało zrobić rozrząd z przodu ale po co? :P trzeba przecież z kogoś kasę doić :P
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-26, 14:58   Re: [A8 ALL]Ceramizer

mazur6662 napisał/a:
j/w czy ktoś z Was miał styczność z takim wynalazkiem? http://www.autokosmetyki....orow,p1379.html
na kilku forach czytałem że ten środek daje jakąś tam poprawę po dolaniu go do mostów czy silników. testował to ktoś z Was? :P jakieś opinie? doświadczenia?


Ja sobie wlałem do tylnego dyfra, bo szukałem przyczyny wycia układu napędowego. Zmieniłem przy tym olej na nowy. Okazało się, że to skrzynia wyje. Myślę jednak, że dodanie Ceramizera do oleju w dyferencjale niczemu nie zaszkodziło a wierzę,że wręcz przeciwnie.
Planuję jeszcze zrobić ta samą operację w przednim układzie różnicowym. Aha, do silnika też sobie wlałem, tak prewencyjnie, mimo żadnych objawów zużycia :-P Jedyną różnicę którą zaobserwowałem to ZDECYDOWANIE swobodniejsze kręcenie rozruchowe silnika przy ujemnych temperaturach. Różnicy w osiągach, spalaniu, kulturze pracy i zużyciu oleju nie stwierdziłem, chociaż mój egzemplarz prawie w ogóle oleju nie bierze w stosunku do tego co czytam na forum u niektórych :-D.

Najlepszy jednak efekt wystąpił jak dolałem ojcu do Citroena Xm Ceramizera do hydrauliki. Jako, że jest tam jeden układ hydrauliczny do zawieszenia, hamulców i wspomagania kierownicy efekt był oszałamiający. Przede wszystkim pompa, która rzęziła jak opętana zaczęła chodzić niemal bezszelestnie, wspomaganie zaczęło pracować płynnie i dodatkowo samochód zaczął później "opadać" na zwieszeniu jakby się uszczelniła hydraulika. Widać, że to działa w przypadku już trochę "przelatanych" mechanizmów :lol:
 
 
apg 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 105
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-11-26, 21:39   

Ceramizer stosuję od dawna. Początkowo też podchodziłem bardzo sceptycznie, ale zdecydowałem się. Za pierwszym razem zastosowałem w silniku 2,8. Robiłem osobiście pomiary kompresji przed i po wlaniu preparatu. Ciśnienie przede wszystkim wyrównało się na wszystkich garach i wzrosło średnio o prawie 1 bar. Zużycie oleju spadło do 0,2l/1000km, a żarło wcześniej sporo więcej. Silnik pracuje wyraźnie lżej i ciszej. Środek zalewałem również profilaktycznie do skrzyni, tylnego mostu i przekładni kierowniczej. Przejechałem na tym 150 kkm, bez zarzutu i jakiegokolwiek problemu. Polecam.
 
 
martab99 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 157
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-11-26, 21:40   

A jaki stosujesz?
_________________
Marcin

4WD + 1WD
 
 
apg 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 105
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-11-26, 21:44   

Ja stosuję oczywiście ten polski.
www.ceramizer.pl
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-11-27, 00:19   

toż to zwykłe "moto doktory" zwane popularnie zagęszczaczami ;-) a reklama wpływa na wyobraźnię i można sobie domniemywać, że to coś dobrego... no i z całą pewnością te Polskie produkty stosuje Amerykańska Armia... chyba w Rudym 102
 
 
apg 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 105
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-11-27, 11:57   

Kolego colln, zadam Ci proste pytanie.
Czy stosowałeś kiedykolwiek ten produkt?
Uprzejmie proszę o zaznaczenie właściwej odpowiedzi:
1. Tak.
2. Nie.
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-11-28, 00:51   

Odp 2.
Nie sprzedaję tego ani nie kupuje. Nie stosuje bo może mieć to wiele negatywnych konsekwencji (o których reklama nie wspomina).
Tak większość ślepo zachłystuje się tylko pozytywami a to jest jak z różnymi lekami na jedno chwilowo pomoże ale zniszczy 5 innych organów (jak masz w rodzinie dobrego znajomego lekarza to popytaj czy szczepi własne dzieci? - cudze tak ale własne nie... czy własnym przepisuje antybiotyki jak się przeziębią? - nie, cudzym tak..)
Tu masz analogię popytaj specjalistę w dziedzinie moto czy do własnego silnika zaleje taki "wynalazek" - odpowie nigdy w życiu, idź do sklepikarza to ci cuda wmówi :-D
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2010-11-28, 01:08   

Ja kiedys kiedys, jak te ceramizery wchodzily do sprzedazy, wypelnilem ankiete i potem za to mi przyslali zestaw. Zalalem do starej astry do silnika i skrzyni. W silniku nie zauwaylem zadnych zmian (byl w swietnym stanie), za to skrzynia na poczatku pracowala lzej, ale potem byly problemy z wrzu aniem biegow. Moze byla inna przuczyna, ale drugi raz do sprawnego auta bym tego nie wlal. Traktowalbym to raczrej jako cos, co moze odsunie remont w czasie, ale nie jako lekarstwo zuzycie mechaniczne.
 
 
apg 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 105
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-11-28, 05:50   

Nie doszukiwałbym się tu podobnych analogii, jak w przypadku lekarstw.
Próbujesz krytykować coś czego tak na prawdę nie znasz...
...rozumiem Twoje obawy, bo sam przed wlaniem tego do silnika miałem podobne, ale zastosowałem ten środek i znam z własnego doświadczenia efekty jego działania. To nie jest puszka "kisielu" typu moto doktor, tego jest dosłownie kilka ml.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.