Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 95 ] Woda w tunelu pod nogami  
Autor Wiadomość
kojot 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 61
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Słupca
Wysłany: 2009-09-17, 18:05   [D2 95 ] Woda w tunelu pod nogami

Witam.Dzisiaj odkryłem,że mam mokrą od spodu wycieraczkę pod nogami.Gdy ją zdjąłem stwierdziłem,że w tulelu cała gąbka nasiąknięta jest wodą, tak że można ją wyżymać.Od razu pomyślałem,że kupiłem topielca,ale z drugiej strony jest sucho.Czy to możliwe,że woda jest z klimy, a jężeli tak to jak temu zaradzić bo w aucie capi stęchlizną.Proszę o rady.
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2009-09-17, 18:42   

na 99% zapchane sączki , tu masz co zrobić http://www.audipages.com/...atordrains.html
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
kojot 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 61
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Słupca
Wysłany: 2009-09-17, 18:51   

Dzięki za pomoc.Nie wiem jak wysuszc gabke pod nawiewem.Podejrzewam,że trzeba odkręcić fotel,rozebrać nadproże i słupek i masakra jak pomyślę ile grzebania.Chyba,że samo wyschnie?
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-18, 08:56   

kojot napisał/a:
Chyba,że samo wyschnie?


nie, nie i jeszcze raz nie

chyba że lubisz mieć grzyba i ciekawe zapachy niewiadomo skąd
 
 
kojot 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 61
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Słupca
Wysłany: 2009-09-18, 21:24   

Dzisiaj wziąłem się za odpływ klimy.Zdjąłem boczki tunelu,i pomarańczowe gumki ,ale żadna woda nie wypłynęła.Może dlatego,że nie jeździłem ostatnio i nie używałem klimy.Zauważyłem,że w tych pomarańczowych wężykach jest syf,ale nie mam kompresora i nie wiem jak je przetkać.Nie wiem jak one biegną bo zasłania wygłuszenie.Czy je też zdemontowac? Nie chce ich ciągnąć na siłę bo nawet jak wyciągnę to jak potem włożę.Dzisiaj też udrożniłem odpływ w komorze ssilnika przykielichu,ale nie mogę znaleźć tego odpływu,ktory powinien gdzieś być pod wentylatorem.Patrzyłem na linka o tym,ale może był tam inny model?Mam pomysła by do tych rurek nasypać trochę kreta i zalać gorącą wodą to może przetka.

[ Dodano: 2009-09-19, 19:16 ]
Dzisiaj przetkałem odpływ klimy.Nie miałem kompresora,ale wykombinowałem i przetkałem pompką rowerową.Nalałem wody i zciekła pod auto.Teraz pozostało wysuszenie kanału.Musze kupić porządny klucz gwiazkowy by odkręcić fotel.Mała rzecz,a cieszy.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-20, 10:29   

[quote="kojot"]Zauważyłem,że w tych pomarańczowych wężykach jest syf,ale nie mam kompresora i nie wiem jak je przetkać./quote]

ja podjechałem na stację i dmuchałem takim od opon

kojot napisał/a:
Mam pomysła by do tych rurek nasypać trochę kreta i zalać gorącą wodą to może przetka.


uważaj z ilością wody bo wtedy ostro gazuje i może ci rozerwać przewody albo po prostu
wykipieć na auto, lepiej wymieszać poza autem i potem stężony lać do rurek
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2009-09-20, 19:40   

przedmuchac powietrzem i bedzie spokoj. Robilem ostatnio w swojej i pol roku jest ok
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-09-30, 22:36   

właśnie jestem po operacji przetykania rureczek i żeby to zrobić, nie potrzeba wcale kompresora, wystarczy je wyciągnąć, przemyć i włożyć z powrotem :) nie są długie, bo kończą się zaraz po wejściu w tunel, czyli woda spływa sobie po ściance. trochę mnie to zdziwiło, zwłaszcza, że ta po stronie pasażera była ucięta nieregularnie, jakby pęknięta ale po stronie kierowcy jest to samo, dodatkowo kolega z ASO upewnił mnie, że one powinny kończyć się w tym miejscu.
a wziąłem się za to, bo podczas deszczu strasznie parowały mi szyby. dziś pozdejmowałem boczki, dywaniki itp. i wszystkie gąbki po stronie pasażera i kierowcy są mokre, można wyciskać z nich wodę :/ te pomarańczowe odpływy były drożne i po ich zdjęciu nie zleciała żadna woda ale za to odpływy z podszybia ( http://images23.fotosik.p...52388d82eda.jpg , zdjęcie z tematu zydu z AKP o odtykaniu odpływów) były pełne błota. wyciągnąłem je, przemyłem ale nie mogę ich teraz z powrotem włożyć na miejsce :roll:


czy zatkane odpływy z podszybia mogły spowodować lanie się wody do środka??

chcę jeszcze dostać się do tego środkowego odpływu z tematu na Audipages ( http://www.audipages.com/...atordrains.html ) - czy ktoś z Was próbował się do niego dostać?
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-01, 11:08   

pet3r napisał/a:
czy zatkane odpływy z podszybia mogły spowodować lanie się wody do środka??


jak najbardziej
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2009-10-02, 15:50   

Miałem ten sam problem ,szyba też zaparowała od razu, auto stało w warsztacie 8 tygodni ,czekało na swoją kolej pod drzewami .Nawaliło tej drobnicy z przekwitającej brzozy .Wyjechałem z warsztatu niczego nie podejrzewając . w drodze na myjnie usłyszałem jak coś chlupało w aucie ,a dokładnie w tylnej części.nawiewami woda dosłownie lała się do środka . Tylne dywaniki były już pod wodą , przednie nie ale po zdjęciu dywaników okazało się że pod spodem też jest mokro . Z przodu w korytach znajdują się tunele od nawiewu tylnej części auta i tam się łączą. Właśnie tymi łączeniami dostaje się woda do przednich koryt .W moim przypadku było tak że nawiało syfu z drzew i właśnie był okres jak były te ulewy ,wentylator od nawiewu i kable itd..wszystko było wypełnione wodą dla mnie to był szok.po dokładnym oczyszczeniu rur odpływowych wszystko jest ok. Auto osuszałem prawie dwa miesiące i jeszcze nie jest to co być powinno.ale słyszałem że są myjnie specjalizujące się w praniu wnętrz aut . Autko wjeżdza do komory i wnętrze wysycha .Ale ja nie szukałem takiej myjni.Powodzenia w osuszaniu. :cry:
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
wojti_sopot 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 152
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-10-03, 23:43   

Witam
Miałem podobny problem, skróciłem odpływy od klimy te pomaranczowe aby się w przyszlości nie zatykały, od tamtej pory jak ręką odjął.
 
 
kojot 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 61
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Słupca
Wysłany: 2009-10-05, 22:45   

Ja nie mogę go znaleźć.W tym miejscu jak na zdjęciu u mnie go nie ma albo nie tam szukam,a może na zdjęciu to inny model? Jak coś wymyślisz to daj znać bo też miałem problem z wodą.Dwa dni suszyłem farelką.Nie roumiem tylko jak można suszyć dwa miesiące jak kolega,Ja wyjąłem dywan z tunelu i suszyłem.
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-10-05, 23:51   

kojot napisał/a:
Ja nie mogę go znaleźć.W tym miejscu jak na zdjęciu u mnie go nie ma albo nie tam szukam,a może na zdjęciu to inny model? Jak coś wymyślisz to daj znać bo też miałem problem z wodą.Dwa dni suszyłem farelką.Nie roumiem tylko jak można suszyć dwa miesiące jak kolega,Ja wyjąłem dywan z tunelu i suszyłem.

mówisz o odpływach z podszybia?
jak są brudne to ciężko je zauważyć, ale mogły też wypaść, albo ktoś nie założył ich po czyszczeniu. podnieś auto lekko i zobacz, czy nie ma w tych miejscach otworów. odpływy muszą być bo sam otwór szybko się zapcha.
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2009-10-06, 18:57   

Jeżeli chodzi o odpływ z podszybia to wygląda tak :

Zdjęcie003_5.jpg
Plik ściągnięto 3063 raz(y) 71,18 KB

_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
wojti_sopot 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 152
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-10-06, 20:06   

Witam
Te z podszybia też skróciłem i zapomniałem o wodzie i zaparowanych szybach w zime.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.