Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 00 ] Większy hebel od seryjnego 345mm  
Autor Wiadomość
ernil 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernil
Jeżdzę: S8 D2 FL
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-27, 18:58   [S8 D2 00 ] Większy hebel od seryjnego 345mm

Jak w temacie.

Jako że nie zadowala mnie obecna praca układu rozważam trzy opcje.

Problem w moim aucie to tworzenie się poduszki gazowej między klockiem, a tarczą. Przynajmniej takie ewidentnie są odczucia. Nie jest to fading temperaturowy. Hamujemy z 200 mocno i po krótkiej chwili pedał robi się twardy, czuć, że klocek ślizga się po tarczy. Wystarczy na sekundę odpuścić i docisnąć znowu, by hamowanie było ponownie bardzo efektywne. Można to powtórzyć natychmiast (jedno hamowanie po drugim) i "nie brakuje" hebla z powodu przegrzania, tylko właśnie tak, jakby poduszka gazowa pod klockiem się robiła.
Z tarczami innymi niż gładkie mam niezbyt dobre doświadczenia, stąd traktuję to jako ostateczność - wolałbym swap na większą tarczę po prostu.
Klocka - to może być przyczyna. Nie zakładałem do tej pory EBC, Hawk itp, bo kupowanie klocka za osiem stów do testów mi się średnio uśmiechało - wolałem pomyśleć nad większym układem, bo przyzwyczajony jestem do tego, że seryjne heble w autach (nawet tych mocniejszych) są liczone na styk i jak się naprawdę ambitnie ich używa, to brakuje. Niemniej może rzeczywiście warto najpierw spróbować i "zaklockować" ten zacisk jakoś ambitniej, niżeli klockiem seryjnym.

Pedał nie jest twardy od razu. I tylko przy hamowaniu z wysokiej prędkości pojawia się ten objaw (co akurat jest normalne i spodziewane). Hamujemy powiedzmy z 200, chwile hamuje poprawnie, po czym pedał twardnieje, czuć, że hamulec przestaje działać skutecznie, uczucie poduszki gazowej. Ale nie jest to niewydolność temperaturowa. Puścisz hebel na ułamek sekundy i dowalisz - jest znowu w miarę poprawnie. Od razu można po takim hamowaniu na gorącym układzie hamować ze 100 do zera i hebel jest bardzo wydajny, nie ma tego objawu. Ale rozpędzimy się znowu do 200 i hamowanie - efekt ten sam.

Zaciski są zregenerowane przeze mnie osobiście, przewody oplot, płyn jak trzeba, więc nie tu należy szukać.

Możliwie rozwiązania:

1. Nie robić nic poza założeniem lepszego klocka (Hawk, Ferodo DS, EBC) i ewentualnie tarczy jakiejś lepszej (a raczej innej po prostu, lub robić/kupować tarczę pod zamówienie z osobnym dzwonem), obecnie założony jest jakiś badziew typu TRW do tarczy Ferodo.

2. Dawać zacisk 6-tłoczkowy z nieznacznie większą tarczą (choć tu się może uda dać tarczę sporo większą, bo jeden zacisk z Prosiaka ma budowę taką, że może zmieści się z dużą tarczą w felgę 18". O taki w budowie:
http://teilecar.com/?1577...15124t&sLang=en

Pytanie jednak, czy faktycznie da się tam upchać coś znacznie większego niż 365mm.

3. Iść po bandzie i wsadzać 8-tłoczkowy zacisk z RS6/Phaeton z tarczą 365mm/362mm, który na 99% się w moją 18" felgę zmieści, bo Phaeton ma też osiemnastkę.

Ale tu już trzeba by było albo ryzykować i kupować tarczę Zimmermanna w nadziei, że będzie dobrze, albo kupować coś bardziej profi za zylion: http://sidmotorsport.pl/p...oba-362-mm.html
Zacisk 8p wygląda tak: http://sidmotorsport.pl/p...mbo-8-tlok.html
Używka chodzi po lekko ponad 2ooozł/ komplet.

Zagadnienie otwarte w przypadku SWAPu to takie, że... Trzeba to zamontować. Wymagało by to zrobienia adaptera, co nie jest trudne, ale też nie jest łatwe, bo trochę się trzeba będzie pobawić przy ustawieniu tego na miejscu. Trzeba dolot powietrza do chłodzenia tarczy dokupić najlepiej z Phaetona, co niekoniecznie musi się udać bez kupna całej zwrotnicy (minimum 500 za obie)

Jest gość, który robi takie rzeczy niby za 4ooozł, ale... Mam obawy, czy w tych czterech koła jest wsio co potrzeba i jak to jest faktycznie zrobione. Mam tam jednak ponad 500km i średnio mi się chce wycieczki robić.
http://allegro.pl/swap-br...6421569084.html

Komuś to pewnie zlecę, bo nie mam na takie zabawy czasu obecnie, ale chcę się dobrze rozeznać w temacie, żeby nie robić po najmniejszej linii oporu, tylko DOBRZE.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-27, 19:45   

Sorki że wywale ten temat bo sie napisąłes niestety wszystko o heblach co cie interesuje juz mamy na forum obstukane wzdłuż i wszerz.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-08-27, 23:42   

A ja przywracam bo:
- temat dotyczy liftowego zacisku brembo co wiąże się z inną zwrotnicą i ona nie posiada uchu na jarzmo zacisku jak cała reszta zwrotnic.

- kolega szuka pomocy a i tak jest dostateczny bałagan bo każdy pisze gdzie się da, informacje są powielane (trudno przejrzeć 4 strony wstecz) jak i mieszane w generacjach i konfiguracjach.

- ten temat będzie dotyczył tylko i wyłącznie możliwości zmiany układu na wydajniejszy przy obecnym zestawie brembo 4tłoczki. Każdy post nie na temat zostanie usunięty.


ernil napisał/a:
Z tarczami innymi niż gładkie mam niezbyt dobre doświadczenia, stąd traktuję to jako ostateczność

A EBC turbo groove? Nacinane i nawiercane (nie przewiercane bo to całkiem inna bajka).

ernil napisał/a:
Dawać zacisk 6-tłoczkowy z nieznacznie większą tarczą

Tarcza z d2 345mm ma tą samą wysokość co d3 360mm, więc założenie większej wymagało by zastosowania niewielkiego adaptera. Zacisk proponowałbym 6cio tłoczkowy, coś na wzór tego co pokazałeś bo te zaciski są też w wersjach sporo grubszych.

Jestem ciekaw jakby to było zrobione na zwrotnicy z eSki bo nigdy takiej nie miałem w rękach nawet do przymiarek.

ernil napisał/a:
Ale tu już trzeba by było albo ryzykować i kupować tarczę Zimmermanna w nadziei, że będzie dobrze, albo kupować coś bardziej profi za zylion: http://sidmotorsport.pl/p...oba-362-mm.html
Zacisk 8p wygląda tak: http://sidmotorsport.pl/p...mbo-8-tlok.html
Używka chodzi po lekko ponad 2ooozł/ komplet.

Ale po co? Lepszym wyjściem jest 6 tłoczków. 8 tłoczkowe mają swoje wady. Swój zestaw brembo, oplot, adapter, tarcza 385mm wyszło równo 3500. Jak zaczniesz się bawić w dzwony i cudaśnie bajery to podwoisz a nawet potroisz moją kwotę.
ernil napisał/a:
Iść po bandzie i wsadzać 8-tłoczkowy zacisk z RS6/Phaeton z tarczą 365mm/362mm

A wyczaiłeś koszta tarcz do RSa? <fujarka> Znacznie lepszym rozwiązaniem jest dopasowanie zacisku do normalnej tarczy co kosztuje 300-500zł a nie 2-3,5tys /szt
ernil napisał/a:
Trzeba dolot powietrza do chłodzenia tarczy dokupić najlepiej z Phaetona

To się nazywa kierownica powietrza i też ją mam. Montaż taki sam w alu jak i żeliwnej zwrotnicy. Wiadomo nie paci idealnie ale po delikatnym dopasowaniu jest OK.

Jeśli nie wypali to można wymienić zwrotnice na żeliwne, są takie co pasują P&P, jak i takie co wymagają "specialnego" banana. Wszystko zależy od tego co potrzebujesz.
_________________
 
 
ernil 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernil
Jeżdzę: S8 D2 FL
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-28, 01:48   

Apophis napisał/a:
Sorki że wywale ten temat bo sie napisąłes niestety wszystko o heblach co cie interesuje juz mamy na forum obstukane wzdłuż i wszerz.


A to wskaż proszę gdzie, bo przejrzałem sporo stron w dziale o hamulcach (fakt, nie wszystkie) i nie znalazłem nic, co by mogło się przydać w temacie swapa większego hebla do układu Brembo w S8 D2 FL... A że doświadczenie pozwala mi przypuszczać, że nie jest to sprawa popularna jak motanie zwykłego hebla w A8, to pozwoliłem sobie temat jednak założyć.

krzychu22.p1i napisał/a:
A wyczaiłeś koszta tarcz do RSa?

W linku, który cytujesz pod tym fragmentem masz właśnie cenę takich tarcz. Przykładową, za sensowny w miarę komplet. Ogólnie mnie jakoś szczególnie nie przerażają koszty, o ile widzę sens.
Jeżeli stwierdzę, że to będzie działać o wiele lepiej niż inne rozwiązania, to koszt będzie po prostu czymś, co trzeba będzie ponieść i tyle.
Proszę o nie traktowanie ceny jako najważniejszego wyznacznika.

Nie zapominaj, że zwykła tarcza w rozmiarach, o jakich piszemy, to już duża waga. W przypadku tarczy z dzwonem waga spada znacząco. Do tego lepiej znoszą temperaturę itp.

krzychu22.p1i napisał/a:
temat dotyczy liftowego zacisku brembo co wiąże się z inną zwrotnicą i ona nie posiada uchu na jarzmo zacisku jak cała reszta zwrotnic.

Otóż to, to jest w tym zagadnieniu bardzo istotne.

krzychu22.p1i napisał/a:
A EBC turbo groove? Nacinane i nawiercane (nie przewiercane bo to całkiem inna bajka).

Tak, wiem o tej tarczy i rozważam poważnie, czy nie zamontować jej razem z odpowiednim klockiem zanim zacznę szczepić.
Yellow-stuff'ów używamy w ponad trzystukonnej rajdówce też na monobloku 4p i dają radę z gładką tarczą, myślę, że w S8 też będzie dużo lepiej. Pytanie tylko, czy wystarczająco dobrze. Bo tak jak pisałem - ponad 2 tony przy jednym hamowaniu z 200 do 90 to nie jest to samo, co częste hamowanie dużo lżejszego auta ze 130 do 60 na przykład...

krzychu22.p1i napisał/a:
Jestem ciekaw jakby to było zrobione na zwrotnicy z eSki bo nigdy takiej nie miałem w rękach nawet do przymiarek.


Właśnie w tym rzecz. O ile mocowanie wzdłużne do osi półosi jest proste, tak prostopadłe do tejże osi już takie banalne nie będzie. Tzn. będzie, o ile mamy wystarczająco dużą różnicę w rozstawie otworów mocujących zaciski. Wtedy stosunkowo łatwo będzie zrobić adapter, o ile wszystko razem zmieści się w feldze.

krzychu22.p1i napisał/a:
8 tłoczkowe mają swoje wady.

Jakie?

Mógłbym się obawiać, że to będzie za ostry zestaw do tego auta, ale chyba nie, bo testowałem Phaetona W12 z tym układem i myślę, że w S8 nie powodowałby jakiegoś dziwnego zachowania, o ile opona i zawias sensowne.

krzychu22.p1i napisał/a:
Swój zestaw brembo, oplot, adapter, tarcza 385mm wyszło równo 3500

Przypomnij co do czego konkretnie przeszczepiałeś? Jaki zacisk, jaka felga itp.

Wiem, że to się może nazywać kierownica.

Co do zwrotnic - wolałbym tu nie kombinować i nie zmieniać swojej.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-08-28, 13:04   

ernil napisał/a:
W linku, który cytujesz pod tym fragmentem masz właśnie cenę takich tarcz. Przykładową, za sensowny w miarę komplet. Ogólnie mnie jakoś szczególnie nie przerażają koszty, o ile widzę sens.

Znam dobrze ceny tarcz do RSa :P Tylko pytam bo nie zawsze to co drogie musi być lepsze od tańszych rozwiązań.

ernil napisał/a:
Proszę o nie traktowanie ceny jako najważniejszego wyznacznika.

Jeśli to nie stanowi problemu to OK, ale temat będzie dotyczył brembo przy eSkowych zwrotnicach i kiedyś komuś się przydadzą niektóre informacje.

ernil napisał/a:
Nie zapominaj, że zwykła tarcza w rozmiarach, o jakich piszemy, to już duża waga.

Dobrze o tym wiem, 385x36 waży szt. 18kg. 38,9kg waży zestaw - żeliwna zwrotnica z łożyskiem 92mm, piastą, adapterem, klockami, zaciskiem, kierownicą powietrza. Takie fakty na sucho :) Może się komuś przyda.

Myślę, że do normalnej czy dynamiczniejszej jazdy waga zestawu nie będzie miała ekstremalnego wpływu.
ernil napisał/a:
krzychu22.p1i napisał/a:
Jestem ciekaw jakby to było zrobione na zwrotnicy z eSki bo nigdy takiej nie miałem w rękach nawet do przymiarek.


Właśnie w tym rzecz. O ile mocowanie wzdłużne do osi półosi jest proste, tak prostopadłe do tejże osi już takie banalne nie będzie. Tzn. będzie, o ile mamy wystarczająco dużą różnicę w rozstawie otworów mocujących zaciski. Wtedy stosunkowo łatwo będzie zrobić adapter, o ile wszystko razem zmieści się w feldze.

Brembo 4 tłoczki ma rozstaw 130mm a zacisk brembo z amg 6 tłoczków 255mm. Spokojnie się da zrobić adapterek. Ja bym celował w tarczę 360x34mm. Koło powinno 18" wejść.

ernil napisał/a:
krzychu22.p1i napisał/a:
8 tłoczkowe mają swoje wady.

Jakie?

Nie z mego doświadczenia ale czytałem parę razy i osoby posiadające 8tłoka wspominały o zapiekaniu się tłoczków. Pomaga za wczasu rozebranie, wyczyszczenie, nasmarowanie i złożenie na nowych gumkach o ile tłoczki nie skorodowały. Druga rzecz to klocek a raczej klocki bo jest ich 4 na zacisk.

ernil napisał/a:
krzychu22.p1i napisał/a:
Swój zestaw brembo, oplot, adapter, tarcza 385mm wyszło równo 3500

Przypomnij co do czego konkretnie przeszczepiałeś? Jaki zacisk, jaka felga itp.


Będzie się to gryzło z wątkiem tematu ale jak pytasz to tylko odpowiem informacyjnie gdyż posiadam zwykłe zwrotnice z uszami na zaciski.

Zacznę od początku. Miałem standard przez 3lata czyli 323mm było ok ale nadszedł czas na zrobienie hebli i całkiem szczęśliwie znalazłem kpl zestaw z w12 d3 (2 tłoczki pływający) i tarczy 385mm z rewelacyjnej kwocie (nie w tej co teraz oferują bo to przegięcie :) ) Hebel rewelacja i w 18" avusach się mieścił. Przejeździłem tak rok i było ok aż do czasu gdy mnie Michał (michalwruszk - rewelacyjny forumowy sprzedawca) nakręcił na większą zabawkę. Rozmawialiśmy tak tylko informacyjnie ale się tak nakręciłem, że musiałem to mieć i tak się zaczęła historia...

Do sedna, obecnie posiadam nowy zestaw z mercedesa amg c63 w211 liftowego (3 różne średnice tłoczków, litfowy znaczek amg), tarcza taka sama jak wcześniej czyli 385x36 + adapter. Niestety wysokość zacisku wymusiła 19" felgę. Gdybym zastosował tarczę 360mm felga 18" by pozostała i robiło by to nadal robotę bo obecnie jest na prawdę gruubo :D
_________________
 
 
ernil 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernil
Jeżdzę: S8 D2 FL
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-08-30, 11:28   

krzychu22.p1i napisał/a:
Znam dobrze ceny tarcz do RSa :P Tylko pytam bo nie zawsze to co drogie musi być lepsze od tańszych rozwiązań.

Też się w pełni z tym zgadzam - różnie bywa z jakością produktów markowych, zwłaszcza w późniejszym okresie ich produkcji (często przesuniętej do fabryk z ryżu). Czasem lepiej kupić coś, co dopiero wchodzi na rynek i jeszcze trzyma poziom.
Poza tym - podróbki to też nie jest rzadkie zjawisko, a podrabia się najchętniej to, na czym jest największe "przebicie" w cenie...

A w temacie - jakie tarcze z układu instalowanego w RS polecasz w takim razie, czy to z własnych, czy to z innych ludzi doświadczeń?

krzychu22.p1i napisał/a:
Myślę, że do normalnej czy dynamiczniejszej jazdy waga zestawu nie będzie miała ekstremalnego wpływu.


Jeżeli mowa o wpływie wagi na kwestie przyspieszenia czy hamowania, to zauważalnego mieć wpływu raczej nie będzie (pomijalne), ale już na masę nieresorowaną wpływ może mieć większy i odczuwalny.

krzychu22.p1i napisał/a:
Brembo 4 tłoczki ma rozstaw 130mm a zacisk brembo z amg 6 tłoczków 255mm. Spokojnie się da zrobić adapterek. Ja bym celował w tarczę 360x34mm. Koło powinno 18" wejść.


Tak, sprawdziłem wczoraj przy okazji wyważania dynamicznego, że rozstaw moich mocowań to 130mm. I tak jak piszesz, tarcza 360-365 powinna wejść, bo w Phaetonie taki właśnie zestaw się w 18" felgę mieści.
Byłoby idealnie, jakby z zaciskiem 6p np. tym bananem z Prosiaka wchodziła jeszcze większa tarcza.


Co do Twoich prywatnych modyfikacji - niewątpliwie jest różnica, gdy przesiadasz się z małego układu seryjnego na jakikolwiek duży na monobloku.
Natomiast trzeba już sporo bardziej się natrudzić przy zmianie mojego 345mm, by uzyskać efekt WOW.

I dlatego się zastanawiam, czy jest sens po prostu.
Mój plan na razie jest taki - założę inną tarczę i jakiś fajny klocek. A później podumam nad felgą 19" i zapakuję tam coś w stylu tego Twojego 385mm.

A w ogóle to nie wiem, czy dzisiaj nie kupię Phaetona W12, więc będę miał masę innych problemów na głowie, niżeli zmiana hebla w moim S8, hihi :)

[ Dodano: 2016-08-30, 22:49 ]
Phaeton W12 w garażu :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.