Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Prosty tani Voltomierz w bagażniku  
Autor Wiadomość
karhu 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: audi A8 D3 BFM
Wiek: 47
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 55
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-17, 13:12   [D2 ALL ] Prosty tani Voltomierz w bagażniku

witam
Z uwagi na fakt, ze moje audi odpalam tylko i wyłącznie ja mam do przejechania długie dystansy często stoi tydzień, dwa tyg. a nawet zdaża sie ze kilka miesięcy mój pobór prądu jest na poziomie 0,70 - 0,80mA muszę dbać o akumulator i zaglądac tam częściej niż w aucie używanym na co dzień

Chaciałem się podzielić wskazówkami przy montażu prostego i predewszystkim taniego gadgetu który przynajmniej mi przydaje się i pozwala zaosczędzić nieco czasu na pomiar napięcia akumulatora

potrzebny będzie najtanszy wskażnik napięcia 12V np taki https://imged.pl/wskaznik-napiecia-woltomierz-4-5-30v-led-czerwony-3271077.html

dowolny przekażnik 12v o małej wydajności prądowej np taki https://www.piekarz.pl/pl...2/4/f_24510.jpg

trochę cieńkich przewodów, lutownica, cyna, pilnik, otwornica, taśma izolacyjna/rurki thermokurczliwe, klej tzw. "gorący" w sztyfcie i około 2-3h czasu

miejsce do montażu wskaznika wybrałem nieprzypadkowo, po pierwsze łatwy dostęp w razie awari , po drugie możliwość precyzyjnego i łatwego wycięcia otworu
do montażu nalezy zdemontować listwę ozdobną plastikową która znajduje się nad materialowym "boczkiem" oraz plastik belki tam gdzie znajduje się podswietlenie bagażnika

jak że klema plusowa posiada możliwośc przykręcenia dodatkowego "oczka" wykorzystałem własnie te miejsce. masę znajdziecie po niewielkim odsunięciu boczka od karoserii pod lampą z kierunkowskazem tam gdzie jest przykręcona klema - do nadwozia

Do zasilania przekaznika wybrałem przewody podswietlenia lampki bagażnika
zaletą jest to że zasilanie płynie wyłącznie w momencie otworzenia pokrywy bagażnika a nawej jak "zapomnimy" jej zamknąc po upływie ok. 5 minut sterownik i tak odlączy zasilanie automatycznie co spowoduje wyłączenie voltomierza

Zdecydowałem sie na ten mod z uwagi na fakt że nie zawsze mammy pod ręką multimetr a jesli już go będziemy pamiętać zabrac to i tak w moim przypadku wnęka nad akumulatorem jest zawsze pełna "różności" które wożę zawsze ze sobą i często zniechęcało mnie częste opróżnianie tego miejsca w celu dostania się do klem akumulatora

koszta okolo 25-35zl , jesli nie posiadacie gdzieś uzywanego dowolnego przekażnika, wtyki cinche maiłem w domu i wykorzystałem je jako wtyczka do odłączenia kabli w razie potrzeby calkowitego zdemontowania zaslepki w której znajdujs się voltomierz

wadą tego moda jest to ze nie będzemy widzeć napiecia ładowania akumulatora podczas jazdy
natomiast zaleta niewątpliwie jest fakt szybkiego bezproblemowego montazu oraz minimalizację zniszczenia waznych elementów wyposażenia auta (taką zaslepkę chyba można zanlezc na kazdym szrocie za piwko moze dwa;)

Link do Filmu https://youtu.be/A7AkkGzwvUI

3.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 442,25 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 465,12 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 462,41 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 351,81 KB

 
 
szary824 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Ariel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 119
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-02-17, 13:28   

Jak byś miał pobór 0,7 - 0,8 mA to byś się w ogóle nie musiał tym interesować. Jeśli masz pobór 70 - 80 mA to już troszkę dużo. Mimo to, sprawny akumulator 85 Ah, powinien leciutko miesiąc wytrzymać i nie rozładować się przy tym do zera. Gadżecik fajny dla kogoś kto musi często napięcie na akumulatorze mierzyć :)
 
 
karhu 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: audi A8 D3 BFM
Wiek: 47
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 55
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-17, 13:37   

szary824 napisał/a:
Jak byś miał pobór 0,7 - 0,8 mA to byś się w ogóle nie musiał tym interesować. Jeśli masz pobór 70 - 80 mA to już troszkę dużo. Mimo to, sprawny akumulator 85 Ah, powinien leciutko miesiąc wytrzymać i nie rozładować się przy tym do zera. Gadżecik fajny dla kogoś kto musi często napięcie na akumulatorze mierzyć :)


tak miałem na myśli 80mA
Ten akumulator który tutaj widac został zainstalowany na czas ładowania mojej nowej 105 amperowej ukrainskiej A-megi z serii 7 :)
gdzieś czytałem w postach na forum że pobór prądu w tych autach chyba już z racji wieku wynosi 50mA , być może był mniejszy 20 lat temu...
Ja mam dużo swoich zainstalowanych "dodatków" (min.zegarek analogowy, dodatkowy imobilajzer, moduł swiateł drogowych, bluetooth, zmieniarka mp3, LPG) to razem je mi około 30mA wiecej na postoju niesttey...
 
 
bloku 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2/Fabia 3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 64
Skąd: Reda
Wysłany: 2019-02-17, 14:12   

Też zamówiłem taki wyświetlacz tyle, że go wrzucę w kieszonkę pod kierą aby nie był aż tak oczojebny.

Czy przekaźnik jest potrzebny jeśli chcę się podpiąć "po stacyjce"?

Co do poboru prądu to u mnie na starcie jest to 130mA i po około 15 minutach spada do 60mA. Jako, że aku jest 100Ah to raczej nic mu nie będzie :D
_________________
Audi B2,B3 i B4....trochę ich było.
Audi A6 3,0 30VQ - było
Audi S6 Avant Tip - było
Audi S6 Avant Man - było
Audi A4 2,8 Quattro - było
Audi Cabriolet 2,8 - było
Audi A8 4,2 32V - jest
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2019-02-17, 14:23   

No ja co prawda nie mierzylem poboru prądu w spoczynku ale mi bez problemu dwa tygodnie stania i auto odpala, jak kradnie ci coś prąd to należało by to znaleźć i naprawić, ewentualnie podpiąć urządzenia tak by po wyjęciu kluczyka nie były zasilane
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.