Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.0TDI ] Webasto Audi  
Autor Wiadomość
maximarkus
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-28, 09:20   [D3 03 4.0TDI ] Webasto Audi

Witam! Posiadam Audi A8 2003rok 4,0tdi. Kolega podłączył kompa i webasto zatrybiło, lecz nie moge go uruchomić z innej pozycji, nigdzie nie moge znaleść włącznika, sterownika. Przy kupnie nie dostałem również żadnego pilota jak czytam na forum. Czy wie ktoś coś na ten temat. Dziękuje Pozdrawiam
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-10-28, 11:39   

Kolego na klimatroniku masz przycisk setup i tam masz funkcje webasto (od dolu programowanie czasowe, długość grzania, ręczne załączenie grzania, i ostatnia to przewietrzanie wnętrza, wyżej jest synchronizacja temperatury stref, automatyczne zamykanie obiegu, i tryb eco-bez klimy)
jest teszcze druga opcja taka że ty nie masz webasto a jedynie dogrzewanie silnika które załącza się poniżej jakiejś tam temperatury (okolice 0 i mniej).
Pozdrawiam
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-28, 17:09   

Dogrzewanie to również webasto załącza się poniżej 5 st C przy wyłączonym ECON ale nie ma funkcji programowania.
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-28, 20:32   

ahadam napisał/a:
Dogrzewanie to również webasto załącza się poniżej 5 st C przy wyłączonym ECON ale nie ma funkcji programowania.

Kolego ahadam, dogrzewacz jako taki nie ma nic wspólnego z typowym ogrzewaniem postojowym nazywanym potocznie Webasto (od najpopularniejszego producenta takiego ogrzewania)... zasady ich działania oraz przeznaczenie są diametralnie inne... trochę szerzej opisałem to już tutaj:
http://www.a8team.pl/topics16/2884,18.htm
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-29, 00:19   

Mam instrukcję audi ori i w niej jest opisane co to dogrzewanie ( w dieslu , może inaczej jest w benzynie). Rozbierałem to więc wiem że mam normalne Webasto ale bez sterowania (wymieniałem palnik), które zaczyna grzać poniżej +5 st C.
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
maximarkus
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-29, 07:56   

tylko, że ja mam na masce wlepke WEBASTO a sterownia nie moge znaleść. Może to coś zewnętrznego zamontowanego
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-29, 13:03   

ahadam napisał/a:
Mam instrukcję audi ori i w niej jest opisane co to dogrzewanie ( w dieslu , może inaczej jest w benzynie). Rozbierałem to więc wiem że mam normalne Webasto ale bez sterowania (wymieniałem palnik), które zaczyna grzać poniżej +5 st C.

Ależ kolego... bez urazy ale czy Ty wogóle rozumiesz różnicę pomiędzy typowym dogrzewaczem a typowym ogrzewaniem postojowym?...
przecież wcześniej opisałem w skrócie oba urządzenia i to że masz palnik/grzałkę zupełnie nie przeczy temu (wręcz to potwierdza) co napisałem wcześniej w linkowanym temacie co jednak nie jest potwierdzeniem że dogrzewacz jest typowym ogrzewaniem postojowym :-?

Nie wiem co tam ciekawego masz napisane w swojej instrukcji ale tak się akurat skłąda że ja od ładnych paru lat zawodowo zajmuję się sprzedażą samochodów (ASO różnych marek i między innymi cała grupa VAG) i różnicę pomiędzy tymi dwoma urządzeniami raczej znam ;-)

Ja w swoim S8 mam typowe ogrzewanie postojowe... jego obsługa wygląda tak:
- wersja pierwsza - dzwonię telefonem komórkowym do swojego samochodu i uruchamiam funkcję grzania... na taki czas jaki sobie chcę, z możliwością zmiany tego czasu przez telefon oraz wyłącznia wcześniejszego jeśli sobie tego zażyczę
- wersja druga - biorę do ręki pilota i z niego wykonuję wszystkie funkcie co powyżej
- wersja trzecia - wcześniej programuję (pilotem lub telefonem) czasy kiedy i na jak długo ogrzewanie ma się włączać i potem już się tym nie interesuję... jak przychodzę jest już nagrzane

Identyczne schemat obsługi mam oczywiście także dla funkcji przewietrzania wnętrza.
Moje urządznie jest spalinowe - pobiera paliwo ze zbiornika, ma swój oddzielny układ wydechowy, sam steruje panelem klimatronika decydując kiedy włączyć nawiewy i kiedy je wyłączyć.
W trakcie działania mojego ogrzewania auto może cały czas stać z wyłączonym silnikiem i uruchomionym alarmem lub też być uruchomione i uczestniczyć normalnie w ruchu.

:idea: O ile Ty mówisz o typowym dogrzewaczu i twierdzisz że jest to ogrzewanie postojowe to posługując się moim powyższym opisem spróbuj określić zasadę działania Twojego ogrzewania postojowego i sposób jego ewentualnego sterowania/programowania :roll:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-29, 13:20   

Przecież ja nie mówię że mam ogrzewanie postojowe , tylko dogrzewanie Webasto (moje urządznie jest spalinowe - pobiera paliwo ze zbiornika, ma swój oddzielny układ wydechowy), które włącza się przy temp. poniżej +5 st.( nie ma żadnego sterowania). Czytaj ( bez urazy), czy ja gdzieś napisałem że mam ogrzewanie postojowe? .A tak wogóle to ja rozumię zasadę działania tych urządzeń i różnicę pomiędzy typowym dogrzewaczem a typowym ogrzewaniem postojowym.Tylko nie wiem co Ty uważasz za typowy ogrzewacz?.Pozdrawiam
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-29, 14:03   

ahadam napisał/a:
Przecież ja nie mówię że mam ogrzewanie postojowe , tylko dogrzewanie Webasto...
(...) Czytaj ( bez urazy), czy ja gdzieś napisałem że mam ogrzewanie postojowe?

No dobra, ale jeżeli przyjmiemy że wszyscy dookoła mówiąc "webasto" rozumieją pod tym słowem typowe ogrzewanie postojowe niezależnie od producenta (jest ich kilku), modelu (ogrzewanie postojowe wodne lub powietrzne) czy sterowania (sterownik w aucie, pilot, telefon, inne) to jeżeli piszesz że masz webasto (a nie dogrzewacz firmy Webasto) to wybacz ale można to zrozumieć tak jak ja zrozumiałem.

ahadam napisał/a:
Dogrzewanie to również webasto...

ahadam napisał/a:
Mam instrukcję audi ori i w niej jest opisane co to dogrzewanie. Rozbierałem to więc wiem że mam normalne Webasto...

Powyżej nie ma nic wprost nt. tego że producentem tego dogrzewacza jest firma Webasto prawda?

ahadam napisał/a:
(moje urządznie jest spalinowe - pobiera paliwo ze zbiornika, ma swój oddzielny układ wydechowy), które włącza się przy temp. poniżej +5 st.( nie ma żadnego sterowania).

Ale kiedy zaczyna swoje działanie i kiedy kończy?
Jak możesz to pstryknij fotkę z opisem instrukcji - będzie wszystko jasne i będzie też jasna informacja dla potomnych co i jak z tym dogrzewaniem ;-)

ahadam napisał/a:
tak wogóle to ja rozumię zasadę działania tych urządzeń i różnicę pomiędzy typowym dogrzewaczem a typowym ogrzewaniem postojowym.Tylko nie wiem co Ty uważasz za typowy dogrzewacz?

Ok, przyjąłem do wiadomości.
A moje postrzeganie dogrzewacza opisałem już poprzednio tutaj: http://www.a8team.pl/topics16/2884,18.htm
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-29, 15:31   

Chciałem sprostować -to jest dodatkowe ogrzewanie (webasto , jest wlepka na masce) a nie dogrzewanie , zrobię fotkę i dodam później.
 
 
Saberek 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 153
Skąd: Lloydminster, Alberta , Kanada
Wysłany: 2016-10-31, 02:31   

Mam pytanie.
Czy jak mam 4.2 benzynke to czy mozna dodac Webasto i czy ktos to robil lub ma jakies papiery jak to zrobic
Dzieki
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-10-31, 06:18   

A czemu nie? 4.2 miało w opcji Webasto, tylko trzeba kupić odpowiednie do benzyny.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 310
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-21, 23:28   

Witam. Ja mam z kolei taką naklejkę na masce dotycząca Webasto ale już i poprzedni właściciel auta które je sprowadził z niemiec nie posiadał pilota. Jakiego mam szukać tzn o jakim numerze i czy w ogóle go dostanę?

[ Dodano: 2018-06-25, 23:01 ]
No i co taka cisza?

2018-06-22 00.27.28.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 508,92 KB

 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-06-26, 08:35   

denveco...

https://www.google.pl/sea...mobile&ie=UTF-8
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
TommyA8L 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8L
Wiek: 44
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 244
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-22, 07:42   

FOSS napisał/a:
wersja pierwsza - dzwonię telefonem komórkowym do swojego samochodu i uruchamiam funkcję grzania... na taki czas jaki sobie chcę, z możliwością zmiany tego czasu przez telefon oraz wyłącznia wcześniejszego jeśli sobie tego zażyczę


Witam
Stary temat ale zima sie zbliza. To sterowanie telefonem to opcja fabrycznie montowana w S8 D3 czy jakis dodtakowy tuning?

Dzieki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.