Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Wymiana Wzmacniacza Becker na Bose lub Inn  
Autor Wiadomość
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2017-12-28, 23:31   [D3 03 4.2MPI ] Wymiana Wzmacniacza Becker na Bose lub Inn

Witam

Przed świętami spalił mi się wzmacniacz <bezradny> . Myślałem z początku , że to subwoofer ale po kupnie nowego dalej brak jakiejkolwiek reakcji z jego strony tylko co jakiś czas oddaje dziwny dźwięk jakby pukania/pisku itp z tego co wyczytałem to prawdopodobnie końcówka mocy się spaliła <onie> . Fabrycznie auto posiadało standardowe audio ale zostało zmienione przez mojego poprzednika na Bose lecz wzmacniacz został ze standardowego audio Beckera . Moje pytanie jest takie . Czy jak wymienię wzmacniacz na Bose to podepnę się pod OE kostki które mam w aucie czy czeka mnie rzeźba zakładając , że obecnie siedzi tam Becker ? Jeśli trzeba coś zmieniać przepinać itp to może ktoś podać jakieś informacje co należy zmienić , przełożyć ?

Może ktoś zakładał u siebie nieoryginalny wzmacniacz i udało mu się to wszystko podłączyć zostawiając wszystkie głośniki z Bose ? Dużo jest pracy przy włożeniu innego wzmacniacza ?

Na koniec na pewno czeka mnie zdjęcie CP i wizyta w ASO . Z góry dziękuje za pomoc bo bez bassu ciężko mi się jeździ czasami :)
 
 
exxaited 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-12-30, 13:58   

Witam Kolego
Sam szukałem odpowiedzi na ten temat ale jej nie uzyskałem. To jest tak od początku Becker ma jedną wtyczkę 24 pin, bose 32 pin + druga 18 pin.
Były 2 typy bose do 2006 i po 2006(Bose 6000) różnica była w układzie pinów ale wystarczy poprzepinac z tym ze musisz kupić sobie konektory TYCO 3 typy bo jest tak pozamieniane ze kilka trzeba przezbroic. Subwoofer w bose zwykłym brał masę i bezpiecznik z przednich bezpieczników no ale to można wziąć z tylu z lewej strony jest prosciej, subwoofer bose ma swój wzmacniacz + glosnik 30 cm ja osobiscie zmieniam glosnik + dorabiam mu skrzynię na 10 cm wysokosci pod polka na około 20 l pojemnosci( Glosnik infinity 1200) 8,5 cm grubości i będę testował czy wzmacniacz ori od subwoofera obsluży taki głośnik. Wzmak 100 w 2 ohm glosnik 250w 2ohm jak nie to wchodzi jakiś monoblock. Musisz dołożyć centralny głośnik na przedniej desce czyli extra 2 żyły + 2 glosniki na tylnej pòłce. Ja wracam z urlopu we wtorek auto mam rozebrane i będę to robił to zrobię Ci relacje i nawet wrzuce tu na forum. Mam schematy itp. Ja kupilem komplet bose 6000 + wiązka za 299 zl( najlepsze wyjście bo mass kostki itp) + kostka tyco 18 pin bo w bose 6000 do niej jest podlaczany wzmacniacz suba tzn. Sygnał i wzbudzanie a w starszym czyli do 2006 mikrofony. Glosniki itp pasuje p&p generalnie auto cale do rozebrania żeby zrobić to tak jak ja czyli z kompletnym wygluszeniem . Chętnie odpowiem na pytania jak cos zapomnialem :)

[ Dodano: 2017-12-30, 14:23 ]
Co do założenia innego wzmacniacz to dalej musisz zostawić oryginalnego Beckera lub bose bo wszystko idzie sygnałem cyfrowym po magistrali most (światłowód) i musisz wziąć sygnaly z wyjść na glosniki z Beckera lub Bose i kupić jakiś wzmacniacz z wejsciami high-in albo pomontowac konwertery sygnalu no ale to wiadomo generuje jakieś tam zakłócenia przeważnie. Reszta jak w normalnym car audio. Pozdro
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2017-12-30, 22:03   

Dzięki bardzo za odpowiedź :) już przewertowalem mnóstwo informacji co można u mnie zdziałać ale nic nie znalazłem więc fajnie że co nieco mi rozjasniles. Zastanawiałem się nad zmianą na coś mocniejszego ale chyba zmienię na razie tylko wzmacniacz na Bose tylko teraz będę musiał poszukać wiązki od Bose aby uciąć z niej kostki skoro Becker ma całkiem inne. Patrzyłem na sam wzmacniacz od Bose i ten przed fl kosztuje od 150 do nawet 800 PLN a ten od 2006 po fl od 1000 w górę więc jak już to wolę zamontować ten starszy :) jak masz schematy co i jak trzeba podłączyć to będę Ci wdzięczny bo nie wiem co należy przepiac i do czego przyłączyć.
 
 
exxaited 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-12-31, 08:59   

W bose brakuje tylko dobrego suba dlatego tez wymieniam. Ten obecny ma czestotliwosc rezonansowa okolo 300hz a nowy bedzie mial 30~~50 hz ja kupilem komplet glosnikow z nowszym wzmacniaczem za 650 :D Dzis zrobie Ci opis kostek :)
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2017-12-31, 11:19   

No to bardzo dobra cena Ci się trafiła ale nieraz się trafia jak ktoś nie wie ile taki zestaw kosztuje lub po prostu chce się pozbyć <okok> u mnie nie grało to źle więc po wymianie na wzmacniacz Bose dźwięk powinien być jeszcze lepszy :) muszę tylko teraz poszukać kostek od wzmacniacza lub kompletnej wiązki. Jak wszystko przerobisz to napisz co i jak zmieniłeś i jakie piny przepinales <okok>

U siebie muszę zobaczyć jak jest położona elektryka od Bose bo mam cały komplet założony lecz wzmacniacz został Becker i nie wiem jak to jest tam zrobione i ile pracy mnie czeka <bezradny>
 
 
exxaited 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-01-02, 22:23   

To jest tak na tą chwilę zamieszczam opis pinów dla wzmacniaczy Becker, Bose i Bose 6000


Becker

1-Mikrofon /-/
2-Mikrofon /+/
3-Mikrofon /+/
4-Mikrofon /-/
6-Przewód diagnostyczny
8-Głośnik lewy Tył Drzwi /+/
9-Głośnik lewy Tył Drzwi /-/
11-Głośnik Prawy Tył Drzwi /+/
12-Głośnik Prawy Tył Drzwi /-/
14-Głośnik lewy Przód Drzwi /+/
15-Głośnik lewy Przód Drzwi /-/
17-Głośnik Prawy Przód Drzwi /+/
18-Głośnik Prawy Przód Drzwi /-/
20-Subwoofer Półka /+/
21-Subwoofer Półka /-/
22- /-/ Śruba jest zaraz przy stelażu po lewej stronie
23- /+/ bezpiecznik 30A bagażnik lewa Strona

Numery nieuwzględnione są nie podłączone :)

Bose

Złącze T32
1- /+/ bezpiecznik 30A bagażnik lewa Strona
2- /-/ Śruba jest zaraz przy stelażu po lewej stronie
4-Subwoofer prawy przód drzwi /+/
5-Subwoofer lewy przód drzwi /+/
8-Subwoofer półka podłączenie do kostki na pin 4
10-Subwoofer półka podłączenie do kostki na pin 2
13-Głośniki półka tył lewy/prawy /-/
14-Głośniki półka tył lewy/prawy /+/
16-Subwoofer prawy przód drzwi /-/
17-Subwoofer lewy przód drzwi /-/
22-Subwoofer półka podłączenie do kostki na pin 3
23-Głośnik deska przód środek /+/
24-Głośnik deska przód prawy /+/
25-Głośnik lewy tył drzwi /+/
26-Głośnik prawy tył drzwi /+/
27-Głośnik deska przód lewy /+/
28-Głośnik deska przód środek /-/
29-Głośnik deska przód prawy /-/
30-Głośnik lewy tył drzwi /-/
31-Głośnik prawy tył drzwi /-/
32-Głośnik deska przód lewy /-/

Piny nieuwzględnione są niepodłączone

Złącze T18
5-Złącze diagnostyczne

Dochodzą jeszcze mikrofony ale jest tyle wersji, że nawet nie piszę ale schematy mam :)

Bose 6000

Złącze T32
1- /+/ bezpiecznik 30A bagażnik lewa Strona
2- /-/ Śruba jest zaraz przy stelażu po lewej stronie
3-Głośnik deska przód prawy /-/
4-Głośnik deska przód prawy /+/
5-Subwoofer lewy przód drzwi /+/
7-Głośnik deska przód lewy /-/
8-Głośnik deska przód lewy /+/
11-Głośniki półka tył lewy/prawy /-/
12-Głośniki półka tył lewy/prawy /+/
13-Głośnik deska przód środek /-/
14-Głośnik deska przód środek /+/
15-Subwoofer prawy przód drzwi /-/
16-Subwoofer prawy przód drzwi /+/
17-Subwoofer lewy przód drzwi /-/
19-Głośnik lewy tył drzwi /-/
20-Głośnik lewy tył drzwi /+/
21-Głośnik lewy tył drzwi /-/
22-Głośnik lewy tył drzwi /+/
29-Przewód diagnostyczny

Piny nie opisane są niepodłączone
Nie opisuje mikrofonów bo za dużo wersji

Złącze T18

1-Subwoofer półka podłączenie do kostki na pin 3
2-Subwoofer półka podłączenie do kostki na pin 4
10-Subwoofer półka podłączenie do kostki na pin 2


No to na dziś mam schemat opisany, a jutro wrzucę jakieś fotki z montażu i przemyślenia na temat audio, wygłuszenia /też jest w trakcie/ i subwoofera :P
Pozdrawiam
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-01-03, 12:22   

Wklej fotki z montażu jak Ci to poszło <okok> Możesz też jeszcze mi na PW podesłać wszystko ;) Widzę po opisie pinów , że praktycznie wszystkie trzeba przepinać przy zakładaniu Bose więc trochę pracy czeka .
 
 
exxaited 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-01-03, 19:19   











Witam na zdjęciach widać prace przy wygłuszeniu, oraz montaż subwoofera zamiast ori bose pod który dojdzie jeszcze skrzynia przykręcona do półki, na jednym ze zdjęć widać listwę z podszybia z której usunąłem tą tkanine przeciwpyłową dzięki temu dzwięk jest o wiele lepszy, a nic nie kosztuje. Widać też wtyczkę z beckera, u mnie już wymienione, dziś uruchomiłem bose 6000 ale siedzi CP i grają tylko 2 głośniki i mmi m laga :P Do przednich glośników na podszybiu jednak trzeba podciągnąc przewody od wzmacniacza ponieważ becker ma tweetery w desce spięte z głośnikami z drzwi i nie było jak inaczej sensownie tego zrobić po uruchomieniu wzmacniacz jest w mmi wyświetlany jako bose i odrazu mamy całe dsp itp ale przy zdjęciu cp warto zrobić aktualizację softu. <chura>
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-01-04, 10:31   

Ładnie to wszystko wygląda <okok> . Ile dałeś za wygłuszenie tylko na drzwi ? U siebie musiałbym wyciągać fabryczną wiązkę i kłaść pod Bose a nie mam ochoty demontować całego wnętrza <onie> za dużo pracy a efekt znikomy bo znacznie lepszego dźwięku nie uzyskam <bezradny> Przerobie fabryczną wiązkę pod wzmacniacz Bose i tyle . Zakupie wiązkę od Bose aby mieć kostki wszystkie i poprzepinam piny . Na koniec zdjęcie CP ;) Z czasem na pewno włożę coś mocniejszego ale na razie mam ważniejsze wydatki ale wzmacniacz zrobić muszę bo bez suba nie da się nic słuchać prócz silnika
 
 
exxaited 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-01-07, 20:22   

Wyhgluszenie wszystkich 4 drzwi jakieś 500 zł ale to tak na tip top czyli po jakies 5 kg extra na drzwi. Jutro wstawie jeszcze fotki z wygłuszenia bagażnika i z montażu skrzyni do subwoofera jak czasu wystarczy.
 
 
Łukasz94 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 76
Skąd: Słubice
Wysłany: 2018-01-07, 20:39   

To koszt w porządku . Wyślij mi jak możesz na PW wszystko co zmieniałeś , schematy przede wszystkim i zdjęcia z prac i jak podłączyłeś ten zamiennik subwoofera Bose bo może też u siebie coś pokombinuje jak będzie więcej czasu ;) U mnie niestety wzmacniacz dokonuje żywota z dnia na dzień bo już przy samych głośnikach zaczyna pukać przy głośniejszej muzyce więc pewnie zaraz wszystko padnie <onie> niestety nic nie poradzę że lubię głośno słuchać muzyki <bezradny> <okok>
 
 
foxik33 
Moje A8



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: 6HP19A - KZC
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3 3.0tdi - ASB
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 198
Skąd: Szydłowiec/Radom
Wysłany: 2018-12-30, 18:31   

exxaited, a masz może pełny rozpis pod Bose 6000 wraz z mikrofonami ?

Chciałbym swoje zwykłe granie zmienić na Bose, rozumiem że 6000 to najlepszy wybór.

CP na wzmaku jest ?

Mam na oku zestawy z 2008

Póki co chciałbym zrobić wszystko oprócz głośników przód, bo zmiana deski do tego zapewne potrzebna, a to już w przyszłości podczas przekładki.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-12-30, 19:00   

foxik33 napisał/a:
CP na wzmaku jest ?

Tak
foxik33 napisał/a:
wszystko oprócz głośników przód, bo zmiana deski do tego zapewne potrzebna

Nie jest potrzebna, Deski nie ruszasz.
_________________
Black Cars Matters
 
 
wiciu851 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Patryk
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 39
Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-06-09, 12:00   

Witam koledzy miałbym gorąca prośbę...obecnie mam nagłośnienie decker zakupiłem zestaw głośników i wzmacniacz bose ,nie bose6000.Jest ktoś w stanie mi pomoc podpowiedzieć jak zabrać się za ten temat kolega exxeited wrzucił jaki opis przełożenia pinów we wtyczkach ale jest to niekompletne.Z góry będę wdzięczny za Cenne rady bo ja jestem bezsilny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.