Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Awaria pneumatycznego zawieszenia  
Autor Wiadomość
Blokersik 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 37
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 58
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-01-28, 15:49   [D3 03 4.2MPI ] Awaria pneumatycznego zawieszenia

Witam !!

I stało się to czego się obawiałem. Problem z pneumatyka. Jak najkrócej postaram sie opisać sprawę.

Wszystko było w porządku, zero jakich kolwiek objaw ze jest coś nie tak. Wyjechałem w trasę i po przejechaniu 50 km zaświeciła mi się żółta kontrolka, przedstawiająca samochód z dwoma strzałkami. W opcjach CAR również brak możliwości wyboru wysokości auta. Zgasiłem samochód, odpaliłem spowrotem i wszystko wróciło no normy. Wybrałem opcje LIFT i normalnie sie podniósł. Po jakims czasie normalnie opuściłem go do opcji Komfort. Przejechałem kolejne 100 km i nic. W drodze powrotnej zatrzymałem sie na chwile za potrzeba :) Auto stało odpalone na lekkim wzniesieniu. Wracam do samochodu a tam świeca sie obie kontrolki, żółta i zielona. Zgaszenie i odpalenie auta znowu pomogło. Wróciłem do domu bez przygód. Skoczyłem jeszcze na myjnie porządnie przemyć kola i nadkola, bo były strasznie zasolone, myślałem ze gdzieś może jakiś brud spowodował taki błąd.

Niestety z rana idę do auta i juz przy odpaleniu zapala się żółta kontrolka i nic już nie pomaga. Praktycznie przy każdym odpaleniu odrazu się ona świeci i nie gaśnie.

Dodam ze samochód normalnie wysoko stoi, a po drugie jakieś 2 miesiące temu został wymieniony w nim kompresor na nówkę sztukę. W czym moze tkwić problem ?? Prosze o pomoc
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-28, 18:18   

sprawdź jaki błąd wywala vag.................według mnie wygląda to na przegrzewanie się kompresorka..............nieszczelność jego samego bądź instalacji.
 
 
Blokersik 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 37
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 58
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-01-29, 19:30   

I sytuacja wyjaśniona :)

Pojechałem dzisiaj na kompa i wyrzuciło mi błąd:

01397 Elektromagnetyczny zawór spustowy układu regulacji poziomu zawieszenia (N111) Przerwa / zwarcie z masa

Mialem zamiar pisać tu już o pomoc, ale pojechałem sobie jeszcze pogrzebać i wymienić żarniki ksenonowe. Ściągnąłem lewe nadkole wymieniłem żarnik i nagle moim oczom na dole, rzucił się przesniedzialy kabelek w kostce. Nie wiedziałem od czego on jest, ale zlutowałem go bo czemuś on służył :) i wszystko wróciło do normy autko odrazu się podpompwalo i zgasła żółta kontrolka. Taka pierdoła, a ja już bym pewnie wymieniał wszystko po kolei.

Temat zamknięty ale każdemu z was życzę aby każda awaria tak się kończyła :)

Pozdrawiam
 
 
domin1212 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Dsg
Zasilanie: ON
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 91
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2011-02-16, 15:41   

Panowie a ja miałem tez problem z kompresorem miałem dużo błędów kompresor chodził głośno i się przegrzewał dałem go do regeneracji wymienili mi cylinder tłok pierścienie i osuszacz naprawa 800zł wszystko teraz jest ok błedów nie ma oprócz jednego który mnie denerwuje a mianowicie: SYSTEM FUNCION TEST czy jakoś tak, pokazuje mi się w tedy żółta kontrolka autko z strzałeczkami i zazwyczaj dzieje się to przy odpalaniu, nie zawsze zgaśnie mi ta żółta kontrolka gdy sie ona zapala system jak by odcinał kompresor i nie pompuje przynajmniej tak mi się wydaje ponieważ jest w tedy sztywniejsza. Od czego Panowie może mi się to dziać raz kontrolka zgaśnie a raz nie. Dodam że kompresor mam od wczoraj po naprawie, może się nadal przegrzewa ponieważ jest na dotarciu. A może jakiś sterownik od zawieszenia jest uszkodzony i raz rozłącza system a raz jest ok jest coś takiego???


Pojechałem z tym problemem do serwisu i po diagnozie powiedzieli mi że uszkodzony jest sterownik zawieszenia i moje pytanko są na allegro za 500zł tylko trzeba jeszcze ten sterownik zakodować do auta czy wiecie kto może mi to zrobić po za serwisem ?Z góry dziekuje za odp
_________________
$$$Domin$$$
.
 
 
roberto000 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: robert
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: wejherowo
Wysłany: 2018-04-25, 19:24   

czesc panowie :)
Mam podobnie dzis wymienilem kompresor na nowy bo stary siadal chodzil jak traktor :)
Wszadzilem kompresor i ukazal mi sie blad 01397- Elektromagnetyczny zawór spustowy ukladu regulacji poziomu zawieszenia (N111)
Najleprze jest to ze jak jade to kompresor caly czas chodzi a tak nie bylo włączał sie i wyłączał jak sie jechalo
Wiec zastanawia mnie wtyczka co wchodzi w kompresor a bylem glupi i olalem temat montując kompresor bo kable wchodzace w wtyczke byly juz popękane i moje pytanie jest to możliwe ze blad jest przez to ?
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2018-05-03, 20:33   

roberto000 napisał/a:
kable wchodzace w wtyczke byly juz popękane
tak na logikę to raczej doszłoby szybciej do zwarcia i poleciałby bezpiecznik. Jeśli teraz chodzi cały czas - to w chwili kiedy się zagrzeje powinien go wyłączyć czujnik termiczny. Zostaje jeszcze sprawdzić stycznik - czy czasem nie skleił się. Ja u siebie w okolicy zegarów zamontowałem czerwoną diodę świecącą którą podłączyłem pod stycznik kompresora. Dioda ta zapala się z chwilą włączenia kompresora. W ten sposób podczas jazdy wiem kiedy i ile czasu pracuje kompresor. Kiedy jadę to jestem bardziej spokojny jak widzę że dioda zapali sie - i za chwilę zgaśnie. Ja też jestem po wymianie kompresora na nowy i teraz mogę dokładniej kontrolować jego pracę bo podczas jazdy raczej go nie słychać.
 
 
roberto000 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: robert
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: wejherowo
Wysłany: 2018-05-04, 20:32   

czruś dzieki za odpowiedz :)
teraz mam inny problem ogólnie auto nie opada przez noc ale kumpresor pracuje pod czas jazdy prawie caly czas do puki go nie odlaczy
dzis główkowałem bo po czas pracy auta kompresor sie zalacza raz na 2 min popracuje i wylącza sie ale slysze syczenie które ustaje po wylaczeniu auta i wielkie hmm psikałem zawory na miechu i zero nieszczelności
czy jest możliwość ze gdzies jest dziurawy przewód ciśnienia i jak auto chodzi to pompuje co te 2 min bo juz rece opadaja <hmm>
dzieki za odpowiedz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.