Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 06 4.2TDI ] Wyjście AV MMI 2G HIGH  
Autor Wiadomość
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-08, 11:35   

po lewej i po prawej nic nie mam za tapicerką lub za akumulatorem, dlatego najlepiej gdyby ktoś kto ma kamere cofania cyknął zdjęcie

tutaj filmik co mam u siebie: https://streamable.com/fbxaq

znalazlem gdzieś zdjęcie z zamontowanym sterownikiem ale nie mogę dokładnie określić ktora to strona w bagażniku, zdjęcie niżej.
Jeśli przyjąć że ta blacha w kolorze srebrnym ktorą widać na zdjęciu to blacha za tylną kanapą zatem ten sterownik ma byc gdzieś faktycznie za tapicerką i za czymś jeszcze dość blisko tej blachy.

[ Dodano: 2019-03-08, 18:10 ]
Ok znalazlem sterownik. Jest przed nadkolem przy osłonie kanapy. Zdjęcie niżej to te z Internetu.

a8d3_zamontownay_sterownik_kamery.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 315,79 KB

_________________

 
 
gracyk75 

Rocznik: 2014
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gracjan
Jeżdzę: A8L D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: Cedzyna
Wysłany: 2019-03-09, 15:11   

drago_o napisał/a:
Postanowiłem tu znowu zajrzeć bo w toku rozmowy z kolegą zauważyłem dość mylący błąd :P Na tym zdjęciu ktoś oznaczył radio cyfrowe jako sterownik kamery cofania. Przez co ktoś nie wiedzący jak one wyglądają nie może połapać się w podłączeniu bo nie zgadza się z tym czego oczekuje po opisach :)

Na tym zdjęciu wogóle nie ma tunera radia cyfrowego, tylko tuner radiowy analogowy i tuner tv.
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-09, 15:31   

Tak na tym zdjęciu z opisami jest analogowe radio i tuner tv.

Wracając do mojego problemu że skaczącym obrazem z tunera tv z oby wejść AV mam taka sytuację i proszę o informację.
Odpiąłem kabel z zieloną wtyczką od tunera tv czyli jego wyjście obrazu oraz odpiąłem wtyczkę brązowa od sterownika kamery cofania i sprawdzam na mierniku przejścia.
Wyniki są dziwne bo o ile sygnał tego kabla czyli środkowy przewód kabla fakra nie ma zwarcia z ekranem czyli z masą to jego ekran ma zwarcia z masą czyli karoserią auta, również z plusem.
Żeby było ciekawiej to również kabel przy sterowniki kamery cofania od kamery cofania czyli szara wtyczka jej ekran również ma zwarcie z ekranem kabla tunera tv oraz masą auta.
Jedynie kabel z zielonej wtyczki przy sterowniki kamery czyli ten idący do sterownika MMI nie piszczy na mierniku nie ma zwarcia do żadnego ekranu ani do karoserii auta.

To bardzo dziwne bo ze schematu instalacji wynika że ekrany przewodów wideo nie powinny mieć styku z masą auta.
Zresztą gdy mam wypiety przewód pomiędzy tunerem tv a sterownikiem kamery po obu stronach dziwne że ekran tego przewodu ma przejście do karoserii, to musiałoby być jakieś dodatkowe urządzenie może jakiś filtr wpięty na ekrany tych przewodów i do karoserii.

No chyba że ze inaczej czyli wszystkie ekrany przewodów powinny być połączone do karoserii auta zatem ten co idzie do MMI z zielonej wtyczki przy sterowniku kamery cofania jej nie ma.
Pomóżcie koledzy w temacie tego schematu.

Filmik gdzie widac problem, filmik podczas diagnozy tvtunera, player podpięty pod av2, w tym oknie jest info "otwarte" ale co jakiś czas na kilka sek pojawia sie info "zajete" : https://streamable.com/pxd4s



Screenshot_20190309-123402_Drive.jpg
Plik ściągnięto 127 raz(y) 528,63 KB

_________________

 
 
gracyk75 

Rocznik: 2014
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gracjan
Jeżdzę: A8L D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: Cedzyna
Wysłany: 2019-03-11, 00:47   

psg napisał/a:
Jedynie kabel z zielonej wtyczki przy sterowniki kamery czyli ten idący do sterownika MMI nie piszczy na mierniku nie ma zwarcia do żadnego ekranu ani do karoserii auta.

I tak powinno być.
Podłącz tuner tv bezpośrednio do sterownika MMI, może moduł kamery zakłóca jakoś sygnał wideo. A nawet spróbuj podłączyć wyjście wideo z tego urządzenia bezpośrednio pod sterownik MMI.
 
 
szik 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3 /A6 C6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 62
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-13, 00:07   

Z tego playera sygnal na wyjsciu masz rca czy hdmi i jakis konwerter?
_________________

 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-13, 06:53   

Wyjście z Playera mam RCA nie testowałem jeszcze konwertera hdmi2rca
_________________

 
 
szik 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3 /A6 C6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 62
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-13, 12:46   

Wejdz sygnałem video bezpośrednio na fakrę do mmi z pominięcien tunera i modułu kamery nawet tak na sztuke łącząc powinien być obraz stabilny, ewentualnie mono ale wtedy zmiana na pal w playerze załatwi temat. Sprawdz czy nie masz zamieszanych ekranów video z audio przy tunerze
_________________

 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-21, 23:28   

Zrobiłem kabelek jak te na zdjęciu taki mix czyli wtyczka fakra męska + gniazdo RCA żeby wpiąć się jako przedłużenie kabla idącego od sterownika kamery cofania do tuneraTV.
Odpiąłem z tuneraTV kabel fakra (pojedyncza zielona wtyczka żeńska) ktorym tuner tv wypuszcza obraz do sterownika kamery cofania(wtyczka brązowa) a ten dalej na wyświetlacz mmi i podpialem bezpośrednio video out z player'a i teraz obraz nie skacze jest OK zatem okablowanie oraz sterownik kamery cofania i sterownik MMI są sprawne.

Mam zrobione spolszczenie (ktoś już zrobił to wcześniej, wersja 5150, wszystko działa OK tylko ten tunerTV.
Czy jest możliwe że spolszczenie ktore mam mimo że wszytko działa to jest źle dopasowane do tunera TV np pod wersje analog?
Czy spolszczenie zmienia cokolwiek w tunerzeTV,
Czy są różne pliki przy robieniu spolszczenia lub zmianie firmware dla tunera TV analog i hybrydowego ?
proszę o pomoc kolegów którzy robili lub mają hybrydowy tunerTV i polskie menu o informację.

fakra_rca_kabel.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 112,8 KB

fakra_rca_kabel na wtyczke zielona.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 137,61 KB

_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-03-22, 06:23   

Zacznę od tego co się dzieje z tym tunerem TV? Chodzi Ci o ten obraz, że skakał i czy pliki mogły mieć na to wpływ?

To tak. Płyta z softem MMI to zbiór różnych oprogramowań do wszystkich sterowników. To czym najczęściej się posługujemy to nazwa softu MMI (5150,557, itp) ale to jest tylko to co wgrywamy do sterownika głównego MMI. Poza nim na tej płycie są softy takie jak zmieniarka, bootloader, ami, TV i TV hybrydowej. Tak, są to różne softy. W większości wgrywa się je razem w całości i mało kto bawi się w jakieś wybieranie. Ale jest możliwe np zainstalowanie softu np zmieniarek czy ami z 4660 a tylko do sterownika MMI wgrać 5150 i tak dalej. To tylko przykład, może być nawet fałszywy bo nie zawsze płyta zawiera aktualizacje do wszystkich sterowników, być może nie ma softu dla zmieniarek na 4660. Tylko Przykład i w ogóle każde z urządzeń ma inną numerację softu niż ten w MMI.

Co do spolszczenia to ogólnie wgrane poprawnie działa jak normalny ori soft. Różnice są, te o których często się pisze jako negatywnych, są głównie w kwestii tego jak jest to przetłumaczone oraz np długości tłumaczeń. Często napisy nie mieszczą się odpowiednich polach czasem powodując problemy w diagnostyce, ustawieniach itp...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-22, 08:30   

Dzięki za info
To mam jewzce pytanie: na tym filmiku robie testy blokow wartosci https://streamable.com/pxd4s
W 36sek filmu widać info z hardware i software i jest tam S.0440
Czyli wychodzi na to że tuner TV ma Soft 0440 a MMI 5150?
Czy po obrazie płyt można zobaczyć jaki Soft jest dla tunera tv?
W sumie to tuner powinien działać nawet na 0440 bo na tym sofcie przecież też miał czynne wejście wg.
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-03-22, 08:55   

Numer softu tunera może być różny niż numer softu jednostki MMI tak jak napisałem wyżej. Nie wiem jaki jest najnowszy dla tunera ale np bootloader najnowszą wersję ma numer 0490 wgrywany z płyty 5150 i przy wgrywaniu 5570 wcale się nie uaktualnia bo ma już najnowszą wersję.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-22, 09:09   

Z samego obrazu płyty softu 5150 nie widać jaki firmware będzie miał hybrydowy tuner tv?
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-03-22, 09:12   

Z obrazu chyba nie ale możesz włożyć płytę. Przy liście sterowników do aktualizacji możesz wejść w opcje i zobaczyć jaki jest obecnie, jaki jest na płycie i ewentualnie wymusić ponownie wgranie danego sterownika bo domyślnie bootloader jak widzi wersję starszą lub równą to ustawia dany sterownik do pominięcia w aktualizacji.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-22, 13:22   

ok tak zrobię, tylko poradź mi jeszcze: na twoim chomiku jest sporo danych do mmi2g ale gdzie dokładnie jest wersja z PL menu, tzn ktora to paczka?
widze np soft 5570 i w innym katalogu spolszczenie ale jak to się wrzuca (najpierw 5570 a potem samo spolszczenie?) bo czytałem że ostatnią wersją która umożliwia wgranie PL menu to 5150 a 5570 zawsze usuwa PL menu
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-03-22, 13:39   

Pl menu jest tylko pod 5150, nie ma pod 5570. Pierwsza płyta 3 płytowego zestawu 5570 to tak naprawdę 5150, druga to bluetooth i trzecia to 5570. Każdy 3 płytowy zestaw 5570 się składa z tych trzech :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.