Ogłoszenie 
forum a8 SklepOpon.com - opony i felgi AZet Serwis OC/AC forum a8 Tarcze, hamulce
Regeneracja
turbosprężarki
Naprawa
wgnieceń
SklepOpon.com
opony i felgi
AZet Auto Serwis
Kup OC/AC
Sprawdzanie VIN Układ hamulcowy

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 13 3.0TDI ] WAUZZZ4H2EN008223 - Bydgoszcz  
Autor Wiadomość
tomaug 
Użytkownik

Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4
Wysłany: 2019-02-21, 12:08   [D4 13 3.0TDI ] WAUZZZ4H2EN008223 - Bydgoszcz

Chciałbym zamienić swoją X5 E70 4.0d na A8: WAUZZZ4H2EN008223, znalazłem poniższe ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/of...html#b937bab2fb
rozmawiałem ze sprzedającym. Samochód wygląda całkiem nieźle, ma też fajne wyposażenie. Dogaduję warunki zamiany z dopłatą z mojej strony. Obawiam się tylko przebiegu 150 tyś km. Czy to jest duży przebieg dla tego samochodu a właściwie dla zawieszenia, silnika, skrzyni i Quatro . Proszę o poradę. Bo sprzedawca ma też BMW 7 z mniejszym przebiegiem tylko że droższe o 20 tyś brutto. Z góry dziękuję za pomoc.

Daniel Forum Audi A8

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Kliknij tutaj ----------->
Beretti 
Moje A8

Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wysłany: 2019-02-21, 18:12   

Osobiście uważam że ten przebieg jest odpowiedni do wieku i super cena 150 tyś ....trzeba poszukać * <bezradny>

walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-21, 18:33   Re: WAUZZZ4H2EN008223 - Bydgoszcz

tomaug napisał/a:
Chciałbym zamienić swoją X5 E70 4.0d na A8: WAUZZZ4H2EN008223, znalazłem poniższe ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/of...html#b937bab2fb
rozmawiałem ze sprzedającym. Samochód wygląda całkiem nieźle, ma też fajne wyposażenie. Dogaduję warunki zamiany z dopłatą z mojej strony. Obawiam się tylko przebiegu 150 tyś km. Czy to jest duży przebieg dla tego samochodu a właściwie dla zawieszenia, silnika, skrzyni i Quatro . Proszę o poradę. Bo sprzedawca ma też BMW 7 z mniejszym przebiegiem tylko że droższe o 20 tyś brutto. Z góry dziękuję za pomoc.

Hehe, to koło mnie sprzedaje ;)

A czemu jest kraj pochodzenia Niemcy a potem ze z polskiego salonu?
A gdzie link do BMW? Po drugiej stronie ulicy jest salon bmw <faktycznie>

A koniecznie musi być diesel czy akurat ten Ci się spodobał? Jak masz budżet może lepiej 4.0
Tfsi? Pamiętaj ze w BMW masz teraz legendarna 6 rzędowa , jeden z najlepszych silników w historii BMW ( sam miałem taki silnik i przebieg ponad 400tk i nawet grama oleju nie brała). Nie wiem czy ten w Audi jest równie dobry jak ten w BMW. Poza tym d4 lubi wariować z elektronika

Daniel Forum Audi A8

tomaug 
Użytkownik

Wysłany: 2019-02-21, 22:16   

Dlatego diesel, że jest tańszy. Benzyny w tej cenie nie znajdę. Mój znajomy ma 4.0 ale jest ze stanów i po szkodzie całkowitej. Bardzo fajny mały przebieg bo 70tk, boję się tej szkody całkowitej. Ponoć nie był bardzo rozbity tylko trochę przód. On jeździ nim już dwa lata i nic się nie dzieje. Jeśli chodzi o BMW 7 i silnik 4,4 mam opinie z bmw aso że są awaryjne i często się psują. A naprawy kosmiczne. Do tego F01 jest produkowany od 2008 roku i po lifcie niewiele się zmienił a Audi D4 jest po lifcie od 2013 i wygląda już zupełnie inaczej jakby nowsza epoka. BMW F01 przeszło tylko niewielki lifting, dopiero model G jest super ale cena znowu jeszcze inna :) Tak to widzę :)

walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-22, 06:44   

tomaug napisał/a:
Dlatego diesel, że jest tańszy. Benzyny w tej cenie nie znajdę. Mój znajomy ma 4.0 ale jest ze stanów i po szkodzie całkowitej. Bardzo fajny mały przebieg bo 70tk, boję się tej szkody całkowitej. Ponoć nie był bardzo rozbity tylko trochę przód. On jeździ nim już dwa lata i nic się nie dzieje. Jeśli chodzi o BMW 7 i silnik 4,4 mam opinie z bmw aso że są awaryjne i często się psują. A naprawy kosmiczne. Do tego F01 jest produkowany od 2008 roku i po lifcie niewiele się zmienił a Audi D4 jest po lifcie od 2013 i wygląda już zupełnie inaczej jakby nowsza epoka. BMW F01 przeszło tylko niewielki lifting, dopiero model G jest super ale cena znowu jeszcze inna :) Tak to widzę :)

4,4 pali litr oleju na 1000 km <bezradny> F01 to porażka, padały silniki w tym motorze przy 60 tk.
W USA szkoda całkowita to nie to samo co u nas. Skoro znajomy jeździ 2 lata może warto spróbować ? Znam bardzo wiele osób z autami z USA które są bardzo zadowolone. Oczywiście sklepień kupić samemu, nie od handlarza żeby znać stan auta. Wbij kolegi VIN do Google i wszystko zobaczysz
ps. w tej cenie kupisz benzyne ze znacznie mniejszym przebiegiem

tomaug 
Użytkownik

Wysłany: 2019-02-22, 07:13   

Sprawdzałem nawet kupiłem carfax ale nic nie ma poza szkody całkowitej, w Google tez szukałem i nic. Samochód jest z Kanady. Z kolei zakupu go to nie kłopot zastanawiam się jeszcze nad późniejsza sprzedażą za 2 czy 3 lata. Bo to może być duży kłopot później.

Daniel Forum Audi A8

Beretti 
Moje A8

Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wysłany: 2019-02-22, 07:33   

walus30 napisał/a:
tomaug napisał/a:

4,4 pali litr oleju na 1000 km <bezradny> F01 to porażka, padały silniki w tym motorze przy 60 tk.
W USA szkoda całkowita to nie to samo co u nas. Skoro znajomy jeździ 2 lata może warto spróbować ? Znam bardzo wiele osób z autami z USA które są bardzo zadowolone. Oczywiście sklepień kupić samemu, nie od handlarza żeby znać stan auta. Wbij kolegi VIN do Google i wszystko zobaczysz

@waluś30 ,,4,4 pali litr oleju na 1000 km <bezradny> F01 to porażka, padały silniki w tym motorze przy 60 tk. ,, dlatego zostałem szczęśliwym posiadaczem Audi A8 ( w sumeir to 3 sztuk ) i nie żałuje <brawo> <brawo> <brawo>

walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-22, 07:58   

Beretti napisał/a:
walus30 napisał/a:
tomaug napisał/a:

@waluś30 ,,4,4 pali litr oleju na 1000 km <bezradny> F01 to porażka, padały silniki w tym motorze przy 60 tk. ,, dlatego zostałem szczęśliwym posiadaczem Audi A8 ( w sumeir to 3 sztuk ) i nie żałuje <brawo> <brawo> <brawo>

ale ja pisałem o rzędowej 6 diesel w BMW- bo to jeden z najlepszych silników w historii, jest co najmniej od modelu E39 do dzisiaj z drobnymi modyfikacjami <okok>
a 4.4 to porażka.
zasugerowałem jedynie Koledze, że za taką ceną kupi spokojnie coś ciekawszego ( również z Audi A8)

tomaug 
Użytkownik

Wysłany: 2019-02-22, 08:30   

No ta A8 znajomego jest świetna, tylko że szkoda całkowita w Kanadzie. Aż nie chce mi się wierzyć że ubezpieczycielowi nie opłaca się naprawiać A8 za 200tyś dolarów przy rozwalonym przednim zderzaku, może lampach i może ale nie potwierdzone uszkodzona chłodnica. Gdyby nie to brałbym tą 4.0tfsi. Tylko że za 3 lata to ja już tego samochodu nie sprzedam. A jak mam bezwypadkowy, sprawdzony i diesel który w Polsce jest jeszcze dalej popularniejszy niż benzyna (choć to się już zmienia) to rozsądniejszym wyborem jest chyba jednak diesel.

BMW są ok, np 3.0 benzyna, ale ciężko o taką z dodatkowym dobrym wyposażeniem. Wyposażenie jest w BMW zazwyczaj słabsze niż Audi. W tym co chcę wziąć jest z tyłu masaż, podgrzewanie i wentylowane tyły, Night-vision, aktywny tempomat, pełna regulacja siedzeń z tyłu, vebasto, tylna oś skrętna, zawieszenie pneumatyczne. BMW z takim wyposażeniem to byłaby cena z kosmosu.

Daniel Forum Audi A8

walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-22, 09:02   

tomaug napisał/a:
No ta A8 znajomego jest świetna, tylko że szkoda całkowita w Kanadzie

tak jak mówiłem , wpisz VIN do Google zobaczysz jak wyglądała historia tego auta , tam nic się nie ukryje.
oczywiście dużo jest przypadków "złomów" ale to nie reguła - jeżeli auto warte np 150 tys i ma lekko przód rozwalony, to licząc po cenach ASO masz szybko szkodę całkowitą ( 2 x matrix - 20 koła, ACC - 18 koła , kamera night vision, czujniki parkowania etc ). na tym to polega , że u nas kupisz cały przód za 25 koła kompletny, ale ubezpieczalnia wyliczając po cenach ASO taką naprawę doliczy się połowy wartości auta czyli tzw. całka,
poniżej przykład :

https://www.copart.com/lot/54357128

Więc wszystko zależy jak było uszkodzone, ale to tylko sprawdzisz wpisując VIN

tomaug 
Użytkownik

Wysłany: 2019-02-22, 09:13   

No tak ale, samochód miał szkodę jak miał rok czyli bardzo młody samochód, w tym roczniku cena się mocna trzyma nawet na zachodzie, stąd dziwna sytuacja ze szkodą całkowitą. Wydaje się że jednak musiał mieć mocną szkodę. Oczywiście sprawdzałem w necie szukałem i nic, kupiłem nawet dwa płatne opisy w CarFax i AutoDNA. Nie ma zdjęć, jest tylko zapis że szkoda całkowita i wycofanie z ruchu.

[ Dodano: 2019-02-22, 09:32 ]
Mam jeszcze jedno pytanie, czy to jest popularne że w samochodzie lekko parują w Matrixach lewa i prawa lampa ? W jednym modelu którym oglądałem a którym jestem zainteresowany zakupem i to bardzo poważnie, przy deszczowej pogodzie była para w dolnej części lampy lewej i prawej ? Czy to jakaś wada tych konkretnie lamp czy tak po prostu mają te lampy. Przejmować się tym czy niekoniecznie ?

walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-22, 09:40   

tomaug napisał/a:
No tak ale, samochód miał szkodę jak miał rok czyli bardzo młody samochód, w tym roczniku cena się mocna trzyma nawet na zachodzie, stąd dziwna sytuacja ze szkodą całkowitą. Wydaje się że jednak musiał mieć mocną szkodę. Oczywiście sprawdzałem w necie szukałem i nic, kupiłem nawet dwa płatne opisy w CarFax i AutoDNA. Nie ma zdjęć, jest tylko zapis że szkoda całkowita i wycofanie z ruchu.

[ Dodano: 2019-02-22, 09:32 ]
Mam jeszcze jedno pytanie, czy to jest popularne że w samochodzie lekko parują w Matrixach lewa i prawa lampa ? W jednym modelu którym oglądałem a którym jestem zainteresowany zakupem i to bardzo poważnie, przy deszczowej pogodzie była para w dolnej części lampy lewej i prawej ? Czy to jakaś wada tych konkretnie lamp czy tak po prostu mają te lampy. Przejmować się tym czy niekoniecznie ?

kolega wyżej też ma ten problem,
u mnie ledy też parują.
Jak wjedziesz to ciepłego to odparuje. pojawia się to tylko w deszczowe dni i przy dużej różnicy temperatur. Latem możesz lać godzinę karcherem i nawet kropla nie wpadnie do środa:)
założyłem o tym temat na forum , ale jesteś jedną z pierwszych osób, która potwierdziła moje przypuszczenia <okok> , problem jest powszechny w lampach FULL LED, poczytaj na innych forach na google poszukaj, od skody, renault , vw itd

2.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 27,43 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 36,97 KB

Daniel Forum Audi A8

tomaug 
Użytkownik

Wysłany: 2019-02-22, 09:44   

No to super :) znaczy nie super że parują ale super że taka lekka wada :) a nie że poważna wada tego konkretnie modelu

Powiedzcie proszę, jak się uruchamia mapy google w nawigacji, ponoć można. Samochód ma dwa telefony wbudowane audi, czy one są do tego potrzebne czy nie? Jeżdżę tylko na mapach googla z telefonu a jak bym miał centralnie w samochodzie to mega.

walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-22, 09:48   

tomaug napisał/a:
No to super :) znaczy nie super że parują ale super że taka lekka wada :) a tego konkretnie modelu

u góry to moje lampy, wjedziesz do garażu i jest ok,
przyłożysz suszarkę na 5 sekund jest ok,
nawet jak całą noc auto stoi na dworze i "przyzwyczai" się do temperatury to też odparuje więc spoko ( u niektórych producentów w instrukcji jest nawet wzmianka o tym, że lampy mogą lekko zaparować )

tomaug 
Użytkownik

Wysłany: 2019-02-22, 10:02   

Świetnie, czyli jest ok. Trochę dziwne. W BMW jak ostatnio zaparowała mi lampa od razu wymienili na nową. Ale co kraj to obyczaj.

Prośba o odniesienie się jeszcze do tych mapy Googli bo to mnie bardzo interesuje.

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany x5 e70 2013 bezwypadkowy, jeszcze na gwarancji BMW silnik 3.0 biturbo czyli model 4.0 diesel to służę. Mi się znudził i szukam zmiany stąd zakup A8, ale samochód godny polecenia i super pewny.

Daniel Forum Audi A8

Odpowiedz do tematu