Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 ALL ] Informacja serwisowa- wymiana oleju w skrzyni 8H  
Autor Wiadomość
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-09-23, 22:05   

https://www.zf.com/global...HP_50130_EN.pdf

nie ma nad czym dyskutować - producent jasno określa czy wymieniać czy nie....
należy tylko pamiętać, że wymiana powinna być metodą dynamiczną zgodnie z cała procedurą (płukanie wcześniej skrzyni środkami czyszczącymi, wymiana oleju....itd.)
;)

Marcin2013 napisał/a:
Znaczy napisałem że Multi jest wyjątkiem jeśli chodzi o wymianę oleju ASO zaleca wymianę co 60 lub 80tys


nie tylko Multi... w S-Tronic również ASO zaleca wymianę oleju a wynika to tylko z jednego faktu... to są ich skrzynie, mają do tego dokumentacje, szkolenia... do skrzyń ZFa serwis Audi nie posiada więc się tego nie tyka... co nie zmienia faktu, że producent (ZF) zaleca wymianę

danishow napisał/a:
Lolo2 napisał/a:
Podejzewam ze nikt w Polsce nie potrafi tego zrobic
Piszesz jakby to nie wiadomo co było ...spuszcza się stary olej, wymienia filtry, wlewa świeży, rozgrzewa do odpowiedniej temperatury, sprawdza poziom i po ptakach.
Do zrobienia w niecałą godzinę <faktycznie>


a możesz wskazać dokumentację producenta (ZF), która opisuje to co wyżej opisałeś i zaleca taką metodę wymiany? <prosze>
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-09-23, 22:27   

panton napisał/a:
a możesz wskazać dokumentację producenta (ZF)
Jeżeli usatysfakcjonuje cię niemiecka wersja to zrobię printscreen-a i wkleję w odpowiednim temacie ...pytanie brzmi: po co? <hmm>
Czyżby wymiana oleju w skrzyni była dla większości ludzi jakimś nadludzkim wyczynem?
Co prawda wymiana oleju nieraz kończy się jakimś konfliktem ale na pewno nie od świeżego oleju a od nieumiejętnej kontroli poziomu.
Za mało oleju nie zaszkodzi skrzyni, za dużo już tak ...a jak wiadomo nie jeden powie sobie "a co tam będę skrzyni żałować, niech ma".
I takim oto sposobem po wymianie oleju skrzynia ulega uszkodzeniom. Nie jedną ASB już reanimowałem i w każdej było za dużo oleju.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-09-23, 22:32   

danishow, usatysfakcjonuje mnie źródło ZFa które podaje to co opisałeś... nigdzie w serwisie ZFa metodą, którą opisałeś nie wymienią Ci oleju....
ale może jestem w błędzie więc chętnie zaktualizuję swój stan wiedzy a i dla potomnych zostanie
same plusy ;)
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-09-23, 22:58   

panton napisał/a:
nigdzie w serwisie ZFa metodą, którą opisałeś nie wymienią Ci oleju
Piszemy o skrzyniach w D4 czyli 0BL, czy powyższa odpowiedź odnosi się do wszystkich modeli?
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-09-25, 06:52   

powyższa wypowiedź dotyczy tematu dyskusji
 
 
Lolo2 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8L D4
Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 74
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-09-25, 20:02   

Tutaj jest instrukcja ZF, jest tez link na youtube z instrukcja wymiany.

https://www.zf.com/united...change_oil.html


Z tego co widze w instrukcji chyba nic nie ma o dynamicznej wymianie oleju.
 
 
zanjac 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jack
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 60
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2018-09-29, 08:05   

panton napisał/a:
https://www.zf.com/global/media/medien_mastersite/aftermarket/service_information/service_information_zf/transmission/cars_4/englisch_3/modelluebergreifend_1/ZF_SI_Oelwechselkit_8HP_50130_EN.pdf

nie ma nad czym dyskutować - producent jasno określa czy wymieniać czy nie....
należy tylko pamiętać, że wymiana powinna być metodą dynamiczną zgodnie z cała procedurą (płukanie wcześniej skrzyni środkami czyszczącymi, wymiana oleju....itd.)
;)

Marcin2013 napisał/a:
Znaczy napisałem że Multi jest wyjątkiem jeśli chodzi o wymianę oleju ASO zaleca wymianę co 60 lub 80tys


nie tylko Multi... w S-Tronic również ASO zaleca wymianę oleju a wynika to tylko z jednego faktu... to są ich skrzynie, mają do tego dokumentacje, szkolenia... do skrzyń ZFa serwis Audi nie posiada więc się tego nie tyka... co nie zmienia faktu, że producent (ZF) zaleca wymianę

danishow napisał/a:
Lolo2 napisał/a:
Podejzewam ze nikt w Polsce nie potrafi tego zrobic
Piszesz jakby to nie wiadomo co było ...spuszcza się stary olej, wymienia filtry, wlewa świeży, rozgrzewa do odpowiedniej temperatury, sprawdza poziom i po ptakach.
Do zrobienia w niecałą godzinę <faktycznie>


a możesz wskazać dokumentację producenta (ZF), która opisuje to co wyżej opisałeś i zaleca taką metodę wymiany? <prosze>

Wszystko o czym napisałeś, określiłem w moim temacie oraz postach nr 1,2 i 3 tak więc nie ma po co powtarzać i na darmo rozbudowywać tematu. <okok>
_________________
życie jest za kruche i za krótkie aby na wszystkim oszczędzać.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-01, 08:41   

nie wytłumaczyłeś skąd wynika fakt że w jednych skrzyniach ASO zaleca wymianę i to wykonuje a w innych nie...
po drugie powielasz pewne stereotypy, że skrzynia dwusprzęgłowa nie jest w stanie przenieść dużej mocy to proponuję zainteresować się jaka skrzynia była montowana w poliftowej R8 pierwszej generacji, w R8 Plus drugiej generacji nie wspominając o np. Bugatti Veyron
ale nie odbiegając od głównego tematu dyskusji wzbogać naszą wiedzę opisem procedury wymiany oleju (metoda dynamiczna)
będzie doskonały topic dla wszystkich co chcą zmieniać olej (99% warsztatów w PL specjalizujących się tylko w ASB nie potrafi tego poprawnie wykonać)
<hmm>
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-01, 09:02   

W Aventadorze też jest jednosprzęgłowa "wolna" skrzynia... Jeśli się nie mylę 770KM w serii? :)

Panton nie wiem jak jest z dokumentacją ale ZF trochę sam to sugeruje przygotowując gotowe zestawy do wymiany oleju. Jest w zestawie tyle oleju co mieści się w skrzyni. Czytałem o tym, całkiem niedawno, artykuł. ZF początkowo, podobno (według autora, ja nie mam pojęcia jaka była historia), nie oferował i nie zalecał wymiany oleju w tych skrzyniach. Z czasem po kilku latach wprowadził taką możliwość i zalecenie ale wykonywał to w kilku swoich miejscach i tylko dynamicznie. A Później przygotowano instrukcję i zestawy (te o których pisałem) dla przeciętnego mechanika aby mógł to zrobić statycznie w warsztacie.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
zanjac 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jack
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 60
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2018-10-04, 23:27   

panton napisał/a:
nie wytłumaczyłeś skąd wynika fakt że w jednych skrzyniach ASO zaleca wymianę i to wykonuje a w innych nie...

nie jestem kolego inżynierem tworzącym te skrzynie i po prostu nie wiem ale jestem użytkownikiem i dzielę się spostrzeżeniami własnymi użytkując w rodzinie przez kilkadziesiąt lat różne modele audi od V8, przez 80, 100, A3,A4,A6 i oczywiście w różnej postaci A8 od W12 prze S8 do RS6.

[ Dodano: 2018-10-04, 23:32 ]
panton napisał/a:
po drugie powielasz pewne stereotypy, że skrzynia dwusprzęgłowa nie jest w stanie przenieść dużej mocy to proponuję zainteresować się jaka skrzynia była montowana w poliftowej R8 pierwszej generacji, w R8 Plus drugiej generacji nie wspominając o np. Bugatti Veyron

jak pisałem jestem użytkownikiem i multitronic w samochodzie mojej żony A4 200 8r. a także dsg dwusprzęgłowe w moim dawnym A6 C7 S-tronic-7 2014 r to pacjenci potrzebujący specjalnej uwagi i szczególnej obsługi w stosunku do tradycyjnych skrzyń hydraulicznych typu tiptronic.

[ Dodano: 2018-10-04, 23:43 ]
panton napisał/a:
po drugie powielasz pewne stereotypy,

Nigdy nikogo nie powielam, gdyż sam analizuję i podwyższam poziom wiedzy praktycznej i bardzo lubię krytykę gdyż jest kreatywna <hmm>

[ Dodano: 2018-10-04, 23:49 ]
drago_o napisał/a:
Panton nie wiem jak jest z dokumentacją ale ZF trochę sam to sugeruje przygotowując gotowe zestawy do wymiany oleju. Jest w zestawie tyle oleju co mieści się w skrzyni.

Nic dodać nic ująć , dobra robota kolego.
_________________
życie jest za kruche i za krótkie aby na wszystkim oszczędzać.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-15, 22:04   

Dlaczego zatem orientując się konkretnie pod swoje auto ze skrzynią tiptronic, od ASO po niezależne warsztaty specjalizujące się w Audi każdy powiedział, że w tym konkretnym modelu i tej skrzyni oleju się nie wymienia?
Przeciez w ich interesie jest ten olej wymieniać, tym bardziej, że litr kosztuje chyba ponad 300 zł?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-15, 22:16   

Bo ASO chciałoby wymieniać te skrzynie a warsztaty regenerować. Litr nie jest aż tak drogi. Tylko producent skrzyni zaleca wymianę oleju w niej :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-15, 22:21   

drago_o napisał/a:
Bo ASO chciałoby wymieniać te skrzynie a warsztaty regenerować. Litr nie jest aż tak drogi. Tylko producent skrzyni zaleca wymianę oleju w niej :)


może i tak, ale bez przesady jeżeli firmy zajmujące się wymianą oleju w skrzyni odradzają, a 3 ASO z różnych miast wskazały po Vinie że w tym przypadku i tej skrzynii producent nie przewiduje wymiany.

oprócz tego niestety słyszałem więcej negatywnych opinii po wymianie niż pozytywnych
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-16, 08:13   

walus30 napisał/a:
oprócz tego niestety słyszałem więcej negatywnych opinii po wymianie niż pozytywnych


dlatego, że usługa była niewłaściwie wykonana
i litr oleju nie kosztuje 300zł

przejedź się do serwisu ZFa i powiedź im, że oleju się nie wymienia bo tak specjaliści z PL stwierdzili to zobaczysz ich reakcję ;)

zanjac napisał/a:

drago_o napisał/a:
Panton nie wiem jak jest z dokumentacją ale ZF trochę sam to sugeruje przygotowując gotowe zestawy do wymiany oleju. Jest w zestawie tyle oleju co mieści się w skrzyni.

Nic dodać nic ująć , dobra robota kolego.


to wymień takim zestawem olej w skrzyni z nalotem w granicach 200kkm a przy takim najczęściej jest robiona pierwsza wymiana wtedy przekonasz się po co jest wymiana dynamiczna z całą procedurą płukania skrzyni odpowiednimi środkami
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-16, 15:14   

Ja nie napisałem, że tak bym zrobił. Napisałem że tak sugeruje ZF oferując taki zestaw do wymiany oleju.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.