Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzieże części z naszych A8 - kratki, lusterka itp.  
Autor Wiadomość
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-08-26, 21:37   

PEPOL D2 napisał/a:
Ciekawi mnie pewna sprawa.Jadac z Poznania do Łeby rozgladalem sie obracalem i wypatrywalem a8 d2....i co? dupa.nie minalem żadnej sztuki.natomiast najczesciej kradzionymi elemantami tego modelu sa kratki dolne.wiec pytam sie zlodzieji gdzie wy je ku...wa sprzedajecie ze maja taki popyt?bo duzo posiadaczy d2 szuka najczesciej kratek dolnych.

wszystko się zgadza kratki są najbardziej chodliwe...!
a już ci odpowiadam jak to wygląda...: kratki skupują paserzy m.in (właściciele szrotów i sklepików z używanymi częściami) a8 jest mało.. ale generalnie taką kratkę kupuje się kiedy?? po mniejszym bądź większym dzwonie... bo zawsze popęka... albo kiedy właśnie ukradną i wkur.. to oko :evil: więc jeśli kradną to napędzają koniunkturę! później wrzuci paser na allegro że ma taką kratkę to się będą o nią bić na aukcji...szkoda słów... chory kraj!! :cry:
_________________

 
 
ricov6 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rysiek
Jeżdzę: A8 D3 FL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 112
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-08-26, 22:19   

kiedyś ktoś napisał że po kradzieży obojętnie jakiej części kupować nową w serwisie żeby te
h..e utargu nie mieli . Ja wole dać parę złoty więcej a h..ą nie dam zarobić
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-30, 22:55   

Taka refleksja mnie naszła w sprawie naszych audic, gdyż wcześniej użytkowałem głównie auto warte 1000 zł (nadal posiadam/użytkuję) i czasami w zimie go nie zmykałem bo zamki zamarzały i wiedziałem że nikt go nie ruszy. Natomiast myślę sobie że posiadanie takiego auta jak A8/S8 D2 a tym bardziej D3 wymaga posiadania własnego domku z ogrodem, garażem wyposażonym w kanał żeby samemu dłubać i nie dawać się uczyć mechanikom, i do tego pięknego domku i ogrodu jakiś niemałych rozmiarów piesek co by łapki ładnie odgryzł złodziejom, co ich jakoś strasznie ciągnie do naszych aut. To chyba te chromowane listwy tak im się mienią złotem w oczach a lusterka chromowane od esek to istne bóstwo nie wiem może sobie te lusterka wieszają na żyrandolu?

Z tego co poczytałem przed zakupem na tymże forum i czego doświadczyłem niedługo po zakupie uważam że trzymanie takiego auta pod blokiem to co najmniej zła decyzja, to jak zaproszenie na stragan z hasłem bierzta co chceta.

Monitoring nam nic nie daje zazwyczaj tylko się w człowieku gotuje jak to ogląda, policja nie nadaje się do niczego umarza sprawę po miesiącu lub wcześniej. A gdyby chcieli to po logowaniach telefonu do bts jakoś by doszli do złodzieja ale gdzie tam, gdyby synowi komendanta coś zajumali to złodziejaszek znalazłby się już po paru godzinach.

Niestety w takich sytuacjach zło zawsze zwycięża, i nawet niema jak z tym walczyć, no chyba że będziemy auto trzymać w bunkrze.

Czy jest chociaż jedna osoba na tym forum której nic nie ukradli?
 
 
Damian728 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: S8 D3
Wiek: 28
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-31, 08:37   

Jest :) mi jak narazie nic nie ukradli ale ja przeważnie trzymam auto w garażu :) tylko czasami pod blokiem jak śpie u dziewczyny
 
 
gtfan 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6b
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 111 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1282
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-31, 09:11   

Mnie przez 3 lata parkowania pod blokiem zginęła tylko lewa kratka zderzaka, ale za to 3 razy miałem rysy 'od gwoździa', co jak na Tatary i tablice nie 'LU' uważam za całkiem niezły wynik :P
_________________
Four rings to rule them all
 
 
mmalinas 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik GNU
Zasilanie: PB
Imię: Michal
Jeżdzę: A8 4E 4.2 V8 quattro
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 144
Skąd: Ostrzeszow
Wysłany: 2017-03-31, 10:03   

Panowie zamiast srub polecam nitowanie tych kratek. Drobne nity

Bo watpie zeby taki szeregowy zlodziejaszek z wiertarka na "JUME" chodzil.

W duzych miastach kradziesz zarobkowa to chyba nagminny problem i pewnie nie tylko z naszym modelem.

Mysle rowniez ze Lusterka z aukcji z poucinanymi wiazkami to sliski temat.
_________________
pozdrawiam

Michal
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-03-31, 10:38   

mi dwa dni po kupnie A8 ukradli wkłady fotochromatyczne lusterek zewnętrznych (był to 15 latek jak się potem okazało co okradł przynajmniej 30 aut ), natomiast dwa tygodnie później kradli mi kratki halogenów :/

teraz mam to na czarne wkręty nie rzuca się w oczy, natomiast wkłady lusterek mam za 50zł... nie będę dawał zarabiać takim frajerom.
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-03-31, 18:40   

peter5on napisał/a:
, policja nie nadaje się do niczego umarza sprawę po miesiącu lub wcześniej. A gdyby chcieli to po logowaniach telefonu do bts jakoś by doszli do złodzieja ale gdzie tam, gdyby synowi komendanta coś zajumali to złodziejaszek znalazłby się już po paru godzinach.

Ty masz pojęcie o czym piszesz??? czy za dużo W11 i CSI Kryminalne zagadki Miami się naogladałeś??
Po logowaniu telefonu do bts... no tak... A numer telefonu tego "złodzieja kratek" to skąd znasz? W jakiej jest sieci? ze szklanej kuli co? Masz pojęcie ile numerów telefonu loguje się na danym nadajniku Bts? Jeśli to jest np. noc to masz wiedzę że wybiurcze nadajniki są wyłączane i np. telefony logują się na nadajniku 5 wsi dalej...? Jak masz wyobraźnię to pomyśl jak to wyglądać może w takim mieście jak Warszawa... Jeśli już jakimś cudem wyjdziesz na telefon sprawcy to jak mu chcesz to udowodnić​ że to on ukradł ci wkład lusterka? Bo co? Bo Logował się na nadajniku obejmującym swoim zasięgiem miejsce zdarzenia i jeszcze promień 20 km wokoło??! Musiałby jeszcze podczas kradzieży lub w czasie pobytu w miejscu kradzieży gadać przez telefon... Także kolego za czym zaczniesz pierd... farmazony że Policja nic i tak nie zrobi że ukradli ci wkłady czy znaczek A8 z klapy to zapoznaj się z tematem... Ok?
Inną sprawą jest fakt iż od pewnego czasu przepisy w sprawach danych telekomunikacyjnych uległy zmianie na gorsze jeśli chodzi o wykorzystywanie ich w tzw. procesie przez Policję i Prokuraturę. A jak Prokurator usłyszy że Policjant prowadzący postępowanie chce wykonać bilingi i logowania telefonów do kradzieży kołpaków, kratek halogenów itd to za zabije go śmiechem <faktycznie> zejdź na ziemię i miej pretensje do Prokuratury i Sądów bo tam jest największy problem.... Mógłbym tu pisać godzinami i podawać przykłady z życia wzięte gdzie czarno na białym można komuś na podstawie telefonu coś udowodnić.... niestety wszystko pada w Sądach... i nie chodzi o kradzież przysłowiowej pietruszki tylko o poważne tematy... Tyle ode mnie.
_________________

 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-31, 20:02   

Jeżeli chodzi o wiedzę z tymi nadajnikami to wiadomo nie pracuję w telekomunikacji więc nie znam dokładnych szczegółów, w sieci też za dużo informacji na ten temat niema, co do ilości nadajników to fakt jest nawet stronka z umiejscowieniem owych wież. http://beta.btsearch.pl/

Ogólnie "szłyszało" się trochę od ludzi że takie coś jest używane i od policjanta że jest taka technologia ale jest to używane tylko w przypadkach zagrożenia życia, cóż uznałem to za wymówkę ale może jest tak jak mówisz, wypowiadasz się jakbyś był specjalistą w tej dziedzinie więc chylę czoła.

Co do skuteczności policji chodzi mi o to że podałem im monitoring, trasę przejazdu samochodu sprawców, dokładną godzinę, zdjęcia i lokalizacje z których kamer wziąć monitoring, gdyż żaden hipermarket czy stacja benzynowa nie udostępni cywilowi nagrań. Policja nawet nie raczyła się ruszyć po ten monitoring, po prostu olali sprawę zapewne z tego że była zbyt mała szkodliwość czynu (1000zł)

Zrobiłem co mogłem już nawet nie chodziło mi o to żeby odzyskać jakieś pieniądze ale dla dobra wszystkich, dzisiaj to byłem ja a jutro ktoś inny.

Po sądach jeszcze nie miałem okazji się włóczyć a bardzo chciałem zobaczyć czy coś dało by się wskórać, ale skoro mówisz że słabo z takimi tematami to pozostaje kupić sobie dobrego whiskacza i zapomnieć o sprawie.
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-03-31, 20:43   

Numery rejestracyjne były czytelne i nagrały się na Monitoringu jakimś? Bo skoro podałeś trasę przejazdu sprawców to masz pewność jakie to auto było tak? Co do bezczynności Policji to masz prawo zapoznać się z postępowaniem przygotowawczym, a jak się zapoznasz i stwierdzisz że nie zostały zrealizowane w ogóle rzeczy typu monitoringi itp. czyli wszystko to o czym piszesz, a co mogłoby pomóc w identyfikacji i zatrzymaniu zbójów to wtedy mów że cię olali. I składaj skargę. 1000zl to przestępstwo a nie wykroczenie i o małej szkodliwości czynu decyduje Sąd przy wymieszaniu kary, a nie Policja na etapie postępowania..
Ludzie często myślą że jak już gdzieś wisi kamera to już jest sukces 100 procentowy. Często są to atrapy, często skierowane są w inną stronę, nie obejmują akurat zdarzenia, akurat nie działały tego dnia, lub poprostu jakość nagrania jest zła i co z tego że Policja domyśla się kto to jest, jak w dla prokuratora jest to za mało. Najlepiej jakby każdy zbój miał wyjeb... na czole PESEL!! Wtedy tak ! Rozumie twoją frustracje ale najpierw zapoznaj się z aktami i zobacz czy ten monitoring cokolwiek wniósł do tematu... Przykład. Kradzież pojazdu Skoda Octavia. Złodziejowi robi foto radar zdjęcie i to tak zajebiste że bez mrugnięcia jednej rzęsy wszyscy mówią kto to jest. W prokuraturze złodziej zapoznaje się z materiałami i odpowiada: "no faktycznie podobny do mnie" i z uśmiechem na ustach wychodzi do domu. Pół komendy rozpoznaje typa wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże aut. Policjanci na tą okoliczność są przesłuchani. Telefon jego loguje się tam gdzie auto.. No i co? Mało!!! Dla Prokuratora Policjanci to żadni świadkowie... To ku.wa ja się pytam po co te monitoringi?? Nagrania?? Odpowiedz sobie sam..
_________________

 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-03-31, 21:00   

AMSTAFF napisał/a:
Jeśli już jakimś cudem wyjdziesz na telefon sprawcy to jak mu chcesz to udowodnić​ że to on ukradł ci wkład lusterka? Bo co? Bo Logował się na nadajniku obejmującym swoim zasięgiem miejsce zdarzenia i jeszcze promień 20 km wokoło??!


<brawo> <okok> dokladnie, nie ma szans.

ja jak poszedlem na policje, aby zglosic ze musze wracac do Lodzi z Wrocka nie majac lusterek zewnetrznych, a nie mialem gdzie kupic bo byla niedziela to policjant powiedzial tylko:

"ciesz sie ze Ci tylko wklady ukradli i nie powyrywali kabli i wtyczek. Bo mi jak ukradli to nie dosc ze cale lusterka to jeszcze je wyrwali z drzwi <boisie> "

<bezradny>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2017-03-31, 23:07   

Prawo jest prawem i ja Adama doskonale rozumiem, prokurator je..e gościa co prowadzi dochodzenie i oczekuje wyników, dowodów. a nawet jeśli są to niewystarczające.
Co z tego, że za rękę złapiesz gościa co kradnie lusterko od S8, równie dobrze mógł przechodzić obok, zrobiło mu się słabo, próbował się złapać czegoś by się nie wywrócić i utrącił lusterko a na drógi dzień chciał poszukać właściciela i mu zrekompensować straty, bo przecież nie będzie tego robił o 4 nad ranem <bezradny>
Udowodnisz takiemu :D

Ahhh te seriale.

To jest chory system, niestety. Ale lepiej obwiniać osoby które pracują dla tego systemu, chodź nie mają wpływu na niego i na jego zmianę.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-04-01, 03:31   

Dokładnie Erni...
Jak Prokuratorowi upierd... lusterko w jego S8... to wtedy inaczej podejdzie do takiego skurw...
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-04-02, 00:06   

Dajta spokój.... poziom zaangażowania Policji w wykrycie sprawcy jest w tym kraju żenująco niski :/
Ile razy potrzebowałem jakiejś pomocy tyle razy zostałem brzydko mówiąc wydymany :/
Nigdy, podkreślam NIGDY mi nie pomogli.

I zapoznawałem się z aktami spraw i widziałem co robiono.
Prorok umarzał bo z takimi papierami jakie dostawał umorzyć musiał.
I odwoływałem się decyzji umorzenia. Sędzina przyznawała mi rację, sprawa wracała do dalszego prowadzenia z wytycznymi jakie czynności należy wykonać po czym wykonywano wszystko tak, że była ponownie umarzana.


Rozmawiając prywatnie z pracownikami tej Firmy wiele razy słyszałem:
"Nie zgłaszaj tego. To nic nie da. Za miesiąc zostanie umorzone i nic ci to nie da. Załatw to sobie normalnie, po męsku, jak za starych czasów. Weź kolegów, złap klienta, wywieź do lasu i zwróci to co ukradł z pocałowaniem w rękę."
Super, Policjant mówi wprost, że takie sprawy lepiej załatwiać "po staremu" :/


Jedyne co ze strony Policji mnie spotyka to kłamstwa, obłuda i średnio raz w miesiącu kontrola drogowa z powodu..... "Niech Pan sobie kupi jakiegoś Hyundai'a to nie będziemy Pana zatrzymywać".....
No po prostu kurrr... ŻENADA :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-04-03, 12:19   

Ostatnio tez zastanawiałem sie jak zamontować kratki na stałe i chyba przykleję je masą klejącą wurth.

Wkręty wykręcić nietrudno, ale ciąć klej to juz problem, jednak po złości gamonie mogą narobić więcej szkód w postaci rys :< nie ma na to złotego środka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.