Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Odradzam Serwis ASB Różyny koło Pruszcza GD  
Autor Wiadomość
piotrekdomy 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 52
Skąd: GDA
Wysłany: 2017-10-23, 18:04   

panton napisał/a:
musicie zrozumieć, że w PL nie ma serwisów ASB, które znają się na swojej robocie...... tutaj nie mogłem znaleźć firmy, która zgodnie ze sztuką wymieni olej w skrzyni więc wymagacie by ktoś zrobił remont ? ! ? ! ? ! nie pierwszy i nie ostatni post z takimi żalami.....



Moze masz racje ale tu chodzi o to ze płacisz te 9 czy 12 tys PLN i niech wymienią tarczki,uszczelki ,konwerter itd i niech zrobią to uczciwie bo w tej cenie te podstawowe elementy powinni zrobic i skrzynia powinna działac.... a o kapitalnym remoncie czy kupnie nowej za 10 czy 12 tys EURO nikt nie wspomniał

A MI FACET SKLEIŁ SKRZYNIE NA SILIKON I JESZCZE SIE CHWALI 2 LETNIA GWARANCJA...

[ Dodano: 2017-10-23, 18:08 ]
rafalr93 napisał/a:
piotrekdomy, nie zgłaszasz tego na policję ?


A CO TO DA??? Jakos dwa tygodnie temu chłop zabił swoja żone w Wejherowie a trzy dni wczesniej Policja była na interwencji u nich ale nic nie zrobili bo facet im drzwi do mieszkania nie otworzył..... i pojechali sobie..... Taka Policja to o kant dupy
 
 
uzlik 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3, Yamaha fz1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-23, 18:40   

Tak z ciekawości. Nowa skrzynia GQF kosztuje ponad 38 tyś. pln.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2017-10-23, 20:12   

panton napisał/a:
błyskotliwy Krzysiu z dokumentacji producenta skrzyni (ZF) <fujarka>

Skoro Ty ją znalazłeś to X warsztatów robiących N aut z automatem tez musiało ją na oczy widzieć wcześniej lub później :D

uzlik napisał/a:
Tak z ciekawości. Nowa skrzynia GQF kosztuje ponad 38 tyś. pln.

Temat dotyczy D2 więc powiem ile faktycznie kosztuje po zniżkach FBE - 24 311zł :D
_________________
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-23, 22:24   

krzychu22.p1i napisał/a:
panton napisał/a:
błyskotliwy Krzysiu z dokumentacji producenta skrzyni (ZF) <fujarka>

Skoro Ty ją znalazłeś to X warsztatów robiących N aut z automatem tez musiało ją na oczy widzieć wcześniej lub później :D


jeżeli tak się upierasz przy swoim to wskaż serwis od ASB w PL który posiada wiedzę i sprzęt by wykonać poprawnie wymianę oleju w 6HPXX
z tych "X" warsztatów wybierz jeden i go podaj :)
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-10-23, 22:30   

Kwestia jest jeszcze inna , czy wnioski wyciągniete z tego co serwisy widziały w instrukcji są słuszne - wątpie
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-24, 03:33   

wlg aso w asb oleju si enie zmienia ktos pisal :D
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2017-10-24, 11:09   

panton, ja tu nie piszę aby sie licytować w x zakładach bo mam to w d.pie. Skrzynki robię sam, a ostatnia nowa przyszla z.. :)
_________________
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-10-24, 11:19   

panton napisał/a:
krzychu22.p1i napisał/a:
panton napisał/a:
błyskotliwy Krzysiu z dokumentacji producenta skrzyni (ZF) <fujarka>

Skoro Ty ją znalazłeś to X warsztatów robiących N aut z automatem tez musiało ją na oczy widzieć wcześniej lub później :D


jeżeli tak się upierasz przy swoim to wskaż serwis od ASB w PL który posiada wiedzę i sprzęt by wykonać poprawnie wymianę oleju w 6HPXX
z tych "X" warsztatów wybierz jeden i go podaj :)

Jeżeli chodzi Ci o wymianę dynamiczną to co drugi większy serwis ma do tego sprzęt jak i podejrzewam wiedzę (w końcu jeżdżą na szkolenia). Nie ma serwisów w PL, które stricte zajmują się ZFem, bo nie jedynie ZF robi automaty. Także panton naprawdę nie wiem jakie Ty masz doświadczenia i jak weryfikujesz wiedzę serwisów, które odwiedziłeś przez wyjazdem bezpośrednim do Niemiec (bo rozumiem, że obdzwoniłeś, czy objeździłeś w tym celu pól PL).
Druga sprawa, co takiego magicznego jest w 6HP ? Albo w 8HP ? Więcej magii, bo większa ilość przełożeń ? Magiczne procedury ? Naprawdę nie rozumiem, w czym rzecz, ale mogę się tylko domyślać, że odprawiali Cię z kwitkiem z jakiegoś powodu, że jechałeś aż do ZFa.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-24, 11:44   

dice111 napisał/a:
że odprawiali Cię z kwitkiem z jakiegoś powodu

ciekawe z jakiego :D
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-26, 12:38   

krzychu22.p1i napisał/a:
panton, ja tu nie piszę aby sie licytować w x zakładach bo mam to w d.pie. Skrzynki robię sam, a ostatnia nowa przyszla z.. :)

to są te forumowe dyskusje - jak przychodzi do konkretów to cisza

dice111 napisał/a:
Jeżeli chodzi Ci o wymianę dynamiczną to co drugi większy serwis ma do tego sprzęt jak i podejrzewam wiedzę (w końcu jeżdżą na szkolenia).

a czy możesz wskazać chociaż jeden?

dice111 napisał/a:
Druga sprawa, co takiego magicznego jest w 6HP ? Albo w 8HP ? Więcej magii, bo większa ilość przełożeń ? Magiczne procedury ? Naprawdę nie rozumiem, w czym rzecz, ale mogę się tylko domyślać, że odprawiali Cię z kwitkiem z jakiegoś powodu, że jechałeś aż do ZFa.


powód był banalny.... pojechałem do Niemiec bo nie znalazłem serwisu ASB w PL, który potrafiłby wymienić olej w skrzyni metodą dynamiczną
chciałem mieć porządnie wykonaną usługę by później nie zakładać takich tematów w tym dziale - proste
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-10-26, 15:32   

panton napisał/a:
dice111 napisał/a:
Jeżeli chodzi Ci o wymianę dynamiczną to co drugi większy serwis ma do tego sprzęt jak i podejrzewam wiedzę (w końcu jeżdżą na szkolenia).

a czy możesz wskazać chociaż jeden?

Pierwszy lepszy, np Sosnowski z Gdańska, Kozieł z Gliwic, u mnie na miejscu Star z Bielska.. to tak na szybko..

panton napisał/a:
dice111 napisał/a:
Druga sprawa, co takiego magicznego jest w 6HP ? Albo w 8HP ? Więcej magii, bo większa ilość przełożeń ? Magiczne procedury ? Naprawdę nie rozumiem, w czym rzecz, ale mogę się tylko domyślać, że odprawiali Cię z kwitkiem z jakiegoś powodu, że jechałeś aż do ZFa.


powód był banalny.... pojechałem do Niemiec bo nie znalazłem serwisu ASB w PL, który potrafiłby wymienić olej w skrzyni metodą dynamiczną
chciałem mieć porządnie wykonaną usługę by później nie zakładać takich tematów w tym dziale - proste

Czyli trafiałeś na serwisy bez sprzętu, wiedzy, i/lub chęci... bo bez maszyny tez można ale widać dla niektórych to nieopłacalne (kosztowo, czasowo).
_________________
Black Cars Matters
 
 
Prezes-Artek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 154
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-10-26, 15:39   

dice111 napisał/a:
Pierwszy lepszy, np Sosnowski z Gdańska, Kozieł z Gliwic...


Muwisz o Art-Mag?
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-04, 23:16   

Sosnowski z Gdańska nie demontuje mechatronika do czyszczenia, nie robi update'tu softu skrzyni ani nie przeprowadza adaptacji wg ZF service manual - wszystko jako procedura wymiany dynamicznej oleju wg ZF. A wiem to bo sam chciałem tam swego czasu wymieniać olej i robiłem wywiad. Nikt również nie da Ci w PL gwarancji, że po wymianie dynamicznej oleju skrzynia nie będzie pracowała gorzej niż przed wymianą. Z tego co pamiętam to 6HP nie zalewali nawet LifeGuard 8.

Gdzieś na forum bimmerfest jest cała fotorelacja z wyprawy do ZF Dortmund na wymianę dynamiczną oleju w E39. Polecam lekturę a następnie konfrontację z tym co proponują warsztaty w PL. Gdybym miał D2 to pewnie nie byłoby mi żal i sama maszyna by wystarczyła <jezyk2> W pozostałych przypadkach, mając do wydania podobne pieniądze za wymianę u paproka albo w ZF, wybrałbym ZF.

Wracając do sprawy pitera... Mając do wydania ponad 10k na naprawę skrzyni wolałbym kupić kompletny repair kit do 5HP, wyczyścić mechatronik, wsadzić regenerowany konwerter i dać to komuś ogarniętemu do złożenia (rzut beretem od pitera) i podejrzewam, że jeszcze by zostało na niezłą weekendową inbę w SPA <jezyk2>
 
 
monster_1973 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2, Mercedes
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 90
Skąd: DE Hessen
Wysłany: 2017-11-06, 12:16   Re: Odradzam Serwis ASB Różyny koło Pruszcza GD

piotrekdomy napisał/a:
Odradzam a wrecz mowie ze to oszust(Piotr Znaniecki).... Oddałem skrzynie do naprawy (wszystko fajnie bo 2 lata gwarancji dają)

Skrzynie zrobili w 3 tygodnie... (CENA 8600)

Pojezdziłem niecałe 3 tygodnie i i oddałem na gwarancje bo skrzynia zaczeła przeciagac biegi i szarpała przy zrzucaniu z 3 na 2 i tak samo z 2 na 3 czuc było szarpniecie, po 2 tygodniach zwodzenia mnie przez Pana Znanieckiego i nie odbierania przez niego telefonu , w koncu odebrał i mnie zrugał ze do niego wydzwaniam, spielismy sie przez telefon i dałem mu jeszcze tydzien.... "

Współczuję, miałem podobne "przygody" z warsztatami w Polsce. Uczciwego fachowca znającego się na rzeczy to ze świecą szukać. Trudno jest znaleźć taki, w którym zapłacisz uczciwie i masz uczciwie wszystko zrobione i na czas. Ja też wolę zapłacić raz, niekoniecznie tanio, i mieć wszystko zrobione jak trzeba a nie ciągle grzebać. Ja na szczęście dobrnąłem do szczęśliwego końca z naprawami mojego auta i do Polski na naprawę już go nie wyślę, tego jestem pewien. W sumie kosztowało mnie to wszystko ze 3x tyle co w Niemczech, trwało w nieskończoność, nerwów i mojego czasu nie da się policzyć. Teraz jest wszystko zrobione jak należy, ale musiałem sam wszystkiego dopilnować, stać nad mechanikami i dużo sam zrobiłem.
Kiedyś był w Gliwicach super warsztat, co prawda od BMW i Mercedesa, ale to był naprawdę porządny serwis. Właścicielem był Pan Tarnowski, niestety tego warsztatu od pewnego czasu już nie ma. A szkoda. Tam zawsze byłem zadowolony z usługi. Chociaż było drogo to wszystko było zrobione do porządku i nie trzeba było tam co dwa dni wracać i poprawiać. Cena była znana z góry, termin także. Żadnych niespodzianek i nerwów. To był super warsztat.
Pozdrawiam i powodzenia.


Poprawiłem cytat bo coś ci się źle zacytowało.
FOSS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.