Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Odradzam Serwis ASB Różyny koło Pruszcza GD  
Autor Wiadomość
piotrekdomy 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 52
Skąd: GDA
Wysłany: 2017-10-21, 17:58   Odradzam Serwis ASB Różyny koło Pruszcza GD

Odradzam a wrecz mowie ze to oszust(Piotr Znaniecki).... Oddałem skrzynie do naprawy (wszystko fajnie bo 2 lata gwarancji dają)

Skrzynie zrobili w 3 tygodnie... (CENA 8600)

Pojezdziłem niecałe 3 tygodnie i i oddałem na gwarancje bo skrzynia zaczeła przeciagac biegi i szarpała przy zrzucaniu z 3 na 2 i tak samo z 2 na 3 czuc było szarpniecie, po 2 tygodniach zwodzenia mnie przez Pana Znanieckiego i nie odbierania przez niego telefonu , w koncu odebrał i mnie zrugał ze do niego wydzwaniam, spielismy sie przez telefon i dałem mu jeszcze tydzien....

Przez ten czas facet sie nie odezwał to pojechałem do Różyn na warsztat, a tam .......PUSTO

Ani mojego auta ani innych aut.... ale akurat zastałem własciciela i powiedział mi ze sie przenoszą o 12 km dalej w strone Tczewa ....(miejscowosc zajączkowo)

Powiedziałem ze zabieram stad auto a on na to " TO DOBRZE" az go chciałem jebnąć <amasz>

Auto zabrałem i Oddałem skrzynie do Gdanska i okazało sie że praktycznie wszystko było posklejane na SILIKON!!! brakowało uszczelek....


Z tego co sie potem dowiedziałem to juz chyba 4 lub 5 przenosiny tej firmy ....
A ludzi oszukanych tez kilku...w tym ja

[ Dodano: 2017-10-21, 19:07 ]
Aha i dodam ze jak odebrałem auto po naprawie to tydzien pozniej podczas jazy wypadła mi jedna z czterech srub trzymajacych wózek....

Nie oddali mi dolnej osłony silnika...

Wyrwali osłone tremiczna miedzy tłumikiem a wałem, tłumacząc ze czesto tak robia bo... ona hałasuje podczas jazdy...

przewody od sondy wisiały na tłumiku zamiast byc wcisniete tam gdzie ich miejsce

łąpa która trzyma czujnik poziomowania ksenonow była wyczepiona z przedniego wahacza i dyndała jak majtki na wietrze...
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2017-10-21, 19:40   

piotrekdomy, nie zgłaszasz tego na policję ?
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-21, 21:20   

masakra wspolczuje chyba bym mu spalil ten biznes i tyle
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-21, 21:54   

Nie odpuszczaj, niema żadnego oszukiwania, kombinowania takich trzeba tępić, też po remoncie skrzyni oddawałem z powrotem na gwarancje bo były przecieki, wiadomo inny warsztat ale jakby były jakieś cyrki jak u ciebie to bym im narobił bałaganu. To nie jest 80 zł żeby machnąć ręką.
 
 
Chris 
Moje A8


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 233
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-21, 22:44   

Taa... Fajnie się takie rzeczy mówi/pisze, ale w naszym kraju to niestety klient zawsze stoi po przegranej stronie.
Warsztat zawsze może się wykpić wiedząc, że rzadko kiedy ktokolwiek decyduje się na drogę sądową.
 
 
piotrekdomy 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 52
Skąd: GDA
Wysłany: 2017-10-22, 18:19   

Tak wiem trzeba tepic takich ch... Ale w naszym kraju sprawa w sadzie to pewnie pare lat potrwa ,strata nerwow i zdrowia ... Ale do adwokata pojde i sie dowiem co mozna zrobic

[ Dodano: 2017-10-22, 19:21 ]
A jak nie to zostaje tvn turbo albo Elzbieta Jaworowicz:)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-22, 20:10   

musicie zrozumieć, że w PL nie ma serwisów ASB, które znają się na swojej robocie...... tutaj nie mogłem znaleźć firmy, która zgodnie ze sztuką wymieni olej w skrzyni więc wymagacie by ktoś zrobił remont ? ! ? ! ? ! nie pierwszy i nie ostatni post z takimi żalami.....
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-10-22, 21:07   

Sa, tylko ludzie nie sa w stanie, albo nie chca tyle za to zaplacic. Jak czlowiekowi wytlumaczysz remont za kwote pieciocyfrowa skoro inni robia za cztero ? To mniej-wiecej to samo z przebiegami pow magicznych 200k km.
_________________
Black Cars Matters
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-22, 23:18   

chętnie bym poznał namiary na taki serwis ASB..... serio.... jak szukałem to mnie cena nie interesowała tylko jakość usługi
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-23, 13:37   

panton napisał/a:
chętnie bym poznał namiary na taki serwis ASB..... serio.... jak szukałem to mnie cena nie interesowała tylko jakość usługi


nie widze problemu jak masz dac 12k za naprawe to kup sobie nowe asb ew poprzez serwis aso , tylko licz sie z tym ze takie aso odsyla te skrzynie do wlasnie takich firm w jakich my robimy te "remonty :)
btw nie pozostaje ci nic innego jak kupic nowe asb i w sumie jestem ciekaw co zrobisz jak padnie ci skrzynia z twoim podejsciem do szukania rozwiązan (jak dla mnie rowniez slusznym- bo kazdy chcialby miec zrobione jak najlepiej) to chyba rama na ktorej zbudowane jest auto zdazy sie utlenić :) zostaje jeszcze wycieczka do "raichu" ale czy tam "niemieccy inzynierzy" zrobią ci lepiej ? - wątpię :D

mialem rowniez mega problem jak u mnie skrzynia padła dostalem sie z "polecenia" do zakladu ktory opinie ma mieszane jak kazdy, a ja wymagania mam no co tu duzo mówić wysokie , bede szczery jak dla mnie asb miala chodzic perfekt i walilo mnie to czy wymienia wszystkie uszczelki czy nie, i tak tego nie zweryfikuje bo nie jestem wstanie...,wiec nawet nie wypytywalem o detale, darli mi asb z auta 4x bo cos mi sie nie podobalo nigdy mnie nie olali , zawsze mieli dla mnie czas , fakt naprawa sie przeciagnela w terminie o kilka dni bo nie szlo wszystkich czesci zaciagnac jak na tamten czas , aktualnie auto zrobilo na tym asb ok 70k km z poczatku wywalalo mi 1 blad sprawdzane bylo wszystko zachowywalo sie idealnie , robione testy dynamiczne asb zjezdzilismy z 200km z komputerami by wykluczyc wszystko (konwerter bralem z poczatku regenerowany przez ta firme w ktorej robilem) na koncu prosilem o wymiane na regenerowany w zf (od peter renz), blad wyskakiwal raz po raz, a dzis juz go nie ma zniknal sam, mysle ze gdzies wilgoc jakas podchodzila i tyle .
Nie chce tu nikogo chwalic, ale jesli dzis robil bym skrzynie to tez tam lub w firmie w ktorej robili mi asb do s8 bo chodzi pięknie , ale kazdemu polece robic asb w swojej okolicy jak sie pojawi problem to po co leciec kilkaset km ? no chyba ze nie macie nikogo takiego w okolicy to ok , ja za swoj remont zaplacilem 4800 + moje oleje i filtry olej kupilem w sumie z 35l 2x filtr i doplacalem roznice miedzy cena konwerterow ale patrzac na to dzis nie potrzebnie, moglem zostawic ich konwerter bo auto chodzilo tak samo .
Remont Ski kosztowal 6000 na obie roboty byl rok gwarancji bez limitu km, ale aby nie pozbyc sie gwary w obu przypadkach trzebabylo dokonac wymiany oleju po okreslonej wczesniej liczbie kilometrow w warsztacie ktory ten remont wykonywal.

przed podjeciem prac radze sporzadzic jakas umowe na papierku nic na gębe , jak robią problem to nara akcja dotyczy uszkodzenia skrzyni a nie calego auta, auto chodzilo przed awaria wiec chodzic musi i po awarii, a nie ze zacznie sie jakas spychologia ze luz na wale ze to i tamto NIE! auto ma być sprawne jak przed awaria!

dodam jeszcze ze firemki od remontow asb same z siebie nie wymienia uszczelniacza miedzy skrzynia a silnikiem wiec z miejsca zlecacie jego wymiane, to koszt 100-120zł za uszczelniacz a jak walnie pozniej to kolo 800-1000 trzeba liczyc bo trzeba drzec asb ponownie . niestety firma gdzie robili Ske o tym nie pomyslala albo miala w D, bo widze ze delikatnie mi sie tam poci, ale nie na tyle by wymagalo to intrwencji w najblizszym czasie .
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2017-10-23, 14:07   

Cytat:
tutaj nie mogłem znaleźć firmy, która zgodnie ze sztuką wymieni olej w skrzyni więc wymagacie by ktoś zrobił remont ? ! ? ! ? !

Skoro żaden zakład nie wie jak ma to wyglądać zgodnie ze sztuką, to skąd ty to możesz wiedzieć? <fujarka>
_________________
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-23, 14:38   

krzychu22.p1i napisał/a:
Cytat:
tutaj nie mogłem znaleźć firmy, która zgodnie ze sztuką wymieni olej w skrzyni więc wymagacie by ktoś zrobił remont ? ! ? ! ? !

Skoro żaden zakład nie wie jak ma to wyglądać zgodnie ze sztuką, to skąd ty to możesz wiedzieć? <fujarka>


błyskotliwy Krzysiu z dokumentacji producenta skrzyni (ZF) <fujarka>
większość zakładów w PL nie zaleca wymiany dynamicznej <boisie>

dlatego chętnie poznam zakład w PL, który zna się na skrzyniach ZFa

[ Dodano: 2017-10-23, 15:45 ]
preston81 napisał/a:
jestem ciekaw co zrobisz jak padnie ci skrzynia z twoim podejsciem do szukania rozwiązan


Prestoniuszku jak mi padnie skrzynia to laweta i kierunek:

ZF Friedrichshafen AG
Vincenz-Wiederholt-Str. 10, 59439 Holzwickede/Germany
Telefon/Phone +49 2301 91229-31, Telefax/Fax +49 2301 91229-50

<okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok>

byłem tam na wymianie oleju w skrzyni..... 50kkm przejechałem i skrzynia jak pracowała tak pracuje bardzo ładnie.... a podobno (według naszych krajowych speców od ASB) po wymianie dynamicznej przy 190kkm skrzynia miała się rozszczelnić i rozlecieć <boisie>

preston81 napisał/a:
zostaje jeszcze wycieczka do "raichu" ale czy tam "niemieccy inzynierzy" zrobią ci lepiej ? - wątpię :D


masz rację....w PL spece od ASB są mądrzejsi od producenta tych skrzyń czyli firmy ZF
szkoda tylko, że nie dają gwarancji na swoje "mądrości" a po tych remontach skrzynia pracuje gorzej niż moja z nalotem prawie 250kkm
ale serwisów od ASB wyrasta jak grzyby po deszczu ponieważ takich koziołków matołków jak Ty nie brakuje w tym przepięknym kraju kwitnącej lipy ;)
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-23, 14:48   

U mnie też chyba nie wymienili tej uszczelki wału korbowego :(

Czy może w tym miejscu ci cieknie? Na otworach gdzie łączy się obudowa skrzyni z silnikiem? Wcześniej mi nie ciekło a po remoncie asb poci się, chyba zruszyli uszczelnienie, mam kamerę endoskopową wpuszczę i zobaczę skąd wali.


 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-23, 15:49   

doklładnie to to miejsce , wiesz jak rozebrali powinno sie wymienic uszczelniacz zalozyli stary i sie poci , kaluzy chyba nie zostawiasz wiec nie ma tragedii

[ Dodano: 2017-10-23, 17:11 ]
panton napisał/a:
masz rację....w PL spece od ASB są mądrzejsi od producenta tych skrzyń czyli firmy ZF
szkoda tylko, że nie dają gwarancji na swoje "mądrości" a po tych remontach skrzynia pracuje gorzej niż moja z nalotem prawie 250kkm


no to co marudzisz skoro juz wiesz co zrobisz , wezmiesz tego starego strucla do niemiec i ci panowie z ZF poskladają pytanie tylko kiedy...

a o gwarancji pisałem więc nie rozumiem , zgodze się że w PL nie zrobią tego lepiej niż producent , ale uważam że zaczynasz wyolbrzymiać nad tą skrzynią jak male dziecko. Z czym ty to porównywałeś tą kulture pracy? jak byś byl gdzies przelotem w Poznaniu Łukaszu to udostepnie ci moje oba auta i porównasz pracę ich skrzyni w stosunku do twojej sam jestem ciekaw co byś powiedział choć pewnie z góry już wystawiłeś wyrok :) nie chce abyś odebrał mnie jakoś jak osobę która cie tutaj atakuje bo tak nie jest , wiem ze chcialbys zaplacic za usluge i wymagasz chcesz znac proces itp i najlepiej patrzec przez szybkę jak to robią, no ale to nie program tv i malo kto Ci pozwoli (ja mialem taka okazje po części (mialem dostep do auta / asb podczas jego naprawy ) i zgodzę się że każdy z nas jest mądry po szkodzie jak i ze jest strasznie duzo zakladów ktore nie maja pojecia co robią , albo robią to na odpierdal ... co napisal tutaj zakladajacy temat dziwie sie ze koles pozwala sobie na takie traktowanie klienta naprawde chyba nigdy nie trafil na ciezkiego charakterem czlowieka ale przyjdzie i czas na niego i sie skonczy
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-10-23, 16:55   

panton napisał/a:
(...) większość zakładów w PL nie zaleca wymiany dynamicznej (...) podobno (według naszych krajowych speców od ASB) po wymianie dynamicznej przy 190kkm skrzynia miała się rozszczelnić i rozlecieć <boisie>

Ale to nie znaczy ze tego nie robia. Juz od jakiegos czasu masz maszynki do wymiany dynamicznej, ktora to jest coraz popularniejsza (koszt zakupu sprzetu szybko sie im zwraca - raz ze wzgledu na wiekszy rachunek dla klienta a dwa, coraz wiecej nowych samochdow wychodzi tylko z ASB)). Wiec jesli chodzi o sama wymiane oleju to naprawde nie widze sensu jechac az do ZFa to robic.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.