Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Time Bandit by FOSS :D  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2020-02-03, 16:19   

Dymian napisał/a:
Coś cisza w temacie, a wóz wcale taki cichy nie jest. Widziałem Cię wczoraj na wysokości lotniska bemowo- ładnie zagadał przy odpuszczaniu gazu. Nagrałbyś dla gawiedzi jakieś audio wizualne potwierdzenie.

Ehhhh...
Znowuż zaniedbałem ten temat a ciągle coś się dzieje :)


Apropos wydechu to tutaj kilka filmów ze startu zatrzymanego:
http://www.fossmotorsport...0203-WA0000.mp4
http://www.fossmotorsport...0203-WA0001.mp4
http://www.fossmotorsport...0203-WA0002.mp4

Kiedyś kiedyś dokończyłem wreszcie wydech. Początkowo miał być aktywny, który samoczynnie otwiera się i zamyka, ale przemyślałem temat i finalnie jest otwierany i zamykany z pilota kiedy tylko chcę a opcję automatu porzuciłem.

Poranny rozruch na otwartym to miód na moje uszy - krótki filmik z zimnego startu tutaj:
http://www.fossmotorsport...091127_mega.mp4
Na wydech aktualnie nie mam już żadnych nowych pomysłów - jest idealnie <faktycznie>


Dymian napisał/a:
I tak patrzę, że na przestrzeni już ponad 7 lat zmian co nie miara- a dodatkowo wiecznie wóz widzę na mieście, więc mniemam, że jest to niezmiennie Twój daily? Ile to już Wam razem strzeliło ze 300kkm?

9 lat razem.
Kupiłem z przebiegiem 189kkm - aktualnie mam jakieś 515kkm.
Przejechane ca. 326kkm.
Serwisowana praktycznie tylko u mnie <faktycznie>

Czasem jeżdżę czymś innym ale, co do zasady, to wciąż moje daily :)



Apropos innych prac przy aucie, pomijając zwykłe wymiany oleju czy klocków...

Przednie lampy przeszły dalsze modyfikacje - światła dzienne z 4xLED zmienione na 5xLED.
Lampy, oprócz kierunkowskazów, są już full LED i wciąż czekam na mądrego co przerobi fabryczne żarówki od kierunków na LEDy <faktycznie>

.


We wrześniu zmieniłem trochę wystrój wnętrza :)
Fabrycznie auto wyjechało z czarnym środkiem i ciemnymi dekorami z drewna orzechowego.
Już kiedyś widziałem taki czarny środek z jasnymi dekorami i spodobało mi się bo jasne dekory ładnie odcinają się od czarnego środka.
Miało być eksperymentalnie ale wciąż mi się podoba więc tak zostało.
Przy okazji zmieniłem również gałkę zmiany biegów na eSkową czarna skóra łączona z aluminium - moja drewniana nie pasowała do nowych dekorów a poza tym i tak ta ameliniowa podoba mi się bardziej :)
Zegary S8 z dużym FISem wciąż mi się podobają i szkoda, że wcześniej ich nie zamontowałem bo ich funkcjonalność jest zdecydowanie większa niż tych z FISem małym :)

.


Tydzień temu zrobiłem natomiast generalkę mojej skrzyni biegów.
Oprócz regularnych wymian oleju i filtra nie robiłem w niej NIC przez ponad 515kkm :)
Wytrzymała ze mną długo... wieczorne pojeżdżawki... fisiowanie na torze... i do końca dawała radę.
Uprzedzając pytania - nie, nie padła :P
Od jakiegoś czasu sprzęgło dawało już o sobie znać w postaci falowania obrotów na zimo. Objaw nie był uciążliwy a mi mało to przeszkadzało ponieważ i tak 99% czasu jeżdżę na TIPie ale było i czas przyszedł zrobić z tym porządek.
Poza tym, od początku kiedy kupiłem to auto zmiany z 2 na 3 czasem potrafiła robić mniej kulturalnie. Auto kupiłem z przebiegiem 189kkm i przez ten cały czas, kolejne lata i kolejne kilometry, nic się z tym nie działo. Dopiero ostatnio odniosłem wrażenie, że objaw ten zaczyna występować częściej i czasem też mocniej.
Sumując temat sprzęgła, które mimo wszystko od czasu do czasu mnie denerwowało, oraz te szarpnięcia, skrzynia poszła w generalkę.
Z naprawy jestem bardzo zadowolony <faktycznie>

Na dniach dogram jeszcze jakiegoś softa w którym adaptacje można normalnie robić i będzie gites majonez na następne 500kkm <faktycznie>


Przy okazji wyjętej skrzyni znalazłem niespodziewany wyciek płynu chłodzącego z tyłu silnika - upływ czasu daje o sobie znać - sączyło się z plastikowej zaślepki i jednej rury wodnej łączonej na szybkozłączkę.
Dodatkowo wymieniłem tylny uszczelniacz wału korbowego bo jakieś olejowe ślady nagle się ukazały.

.


No to jeździmy dalej <papa>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-02-03, 17:31   

Nie myślałeś o zmianie skrzyni na 8HP zamiast robić tą ?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2020-02-03, 18:26   

sssebek napisał/a:
Nie myślałeś o zmianie skrzyni na 8HP zamiast robić tą ?

Szczerze mówiąc nie, nie myślałem o tym.
Nie rozpoznawałem nawet tematu na ile to kompatybilne a im więcej przy tym roboty tym mniej miałbym na to czasu.
Przejeździła 500kkm bez remontu i nie padła więc nie widziałem potrzeby uciekania od niej :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-02-03, 18:47   

Nie dalej jak 3-4 dni temu widziałem pięknie przerobiony kierunek. Co prawda miał pasek na dole ale zrobiony bardzo estetycznie. Wyło tak, że od środka dynamicznie do zewnątrz najpierw pasek się zapalał a na skranu lampy całą szerokością kierunku 4 rzędy ledów się zapalały.

Kierunki miały taki kształt:

|||____ <prawy, lewy> ____|||

A jak wiesz w lusterkach przerabiają już kierunki na dynamiczne i tylne lampy również :P
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-02-03, 19:01   

Ja właśnie rozkminiam zmianę na 8HP jak moja powie dość. Oczywiście to już na zewnętrznym sterowniku ( czyli wywalenie fabrycznego). Temat generalnie jest już rozeznany i z powodzeniem realizowany w wielu samochodach. Przydałyby mi się dodatkowe biegi i do tego tempomat musiałbym chyba zmienić żeby dało się więcej niż 160 na nim lecieć heh. No nic, pożyjemy zobaczymy co czas przyniesie. Póki co nie mam kiedy wymienić czujnika zawieszenia <onie>
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-07-11, 00:23   

Cześć!
W tym roku na zlocie ph nie mogłem być, ale dostałe info, że byłeś na dłużej niż rok temu:) chwali się!

A dziś widziałem Twój wóz na połczyńskiej (no w sumie wczoraj, bo już po 12:00)- stąd prośba o jakieś aktualizacje wątku- minęło już 10 lat od kiedy masz furkę! Już soczyste 6 z przodu przebiegu wpadło?
Coś mam wrażenie, że wydech inaczej gada niż ostatnio słyszałem na zlocie ph rok temu tudzież obok lotniska bemowo, po tym jak ostatnio tu pisałem- jakieś mody znów wpadły?
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2022-04-27, 17:25   

Wątek umarł- ale dziś widziałem Twój wóz, przy czym coś się rejestracje zmieniły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.