Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na PABLO200  
Autor Wiadomość
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-01, 15:13   Uwaga na PABLO200

Dziś chciałym opisać Wam woją wątpliwą przyjemość realizacji usługi naprawy tylnej rolety oraz aktualizacji mapy do najnowsej wersji tak aby możliwe było uruchomienie usługi obsługi ruchu drogowego on-line.
Usługa realizowana była przez użytkownika PABLO200 który przedstawia się jako pracownik AUDI ASO o imieniu Paweł.
Zaznaczam przy tym iż nie jest to bynajmniej żart pryma aprylisowy a na wszystko co tu opiszę opsiadam historię korespondencji.

Otóż jak działa PABLO200

Zadałem pytanie na grupie jak poradzić sobie z niedziałającą roletą tylnej szyby w aucie A8 D4.
Na moje pytanie dostałem prywatną wiadomość abym zadzwonił w tej sprawie.
Po wykonaniu telefonu PABLO200 zaproponował zarówno pomoc w "parametryzacji" jak to szumnie nazwał sterownika Komfortu i aktualizacji mapy.
Ustaliliśmy jakąś kwotę (zaznaczam że nie 100 ani 200 PLN tylko znacznie więcj) w ramach której miałem otrzymać wygenerowany do mojego samochodu klucz.
Na początku otrzymałem link do mapy oraz aktualizacji firmware.
Po załadowaniu przyszedł klucz.
Przy aktualizacji firmware zostałem poinformowany, że aktualizacja pomoże na niedziałającą tylną roletę.
Gdyby się jednak okazało że nie to on będzie w Warszawie za dwa tygodnie to sparametryzuje modół ponieważ ma interfejs który to umożliwia (ODIS)
Dostałem instrukcję jak zainstalować klucz z karty.
Na zwrotną informację że w aucie pojawił się błąd wersji oprogramowania w module 5F dostałem skrypt usuwający błąd 3623.
Cały czas zarówno w rozmowach jak i mailach zaznaczałem, że interesuje mnie uruchomienie usługi ruchu drogowego on-line.
Z drugiej strony byłem zapewniany, że jak to kwieciście zacytuję PABLO200 "zleciłem generację klucza", "klucz jest generowany do Twojego auta"
Usługi nie chciały się uruchomić i cały czas dostawałem komunikat w MMI że weryfikacja nie jest możliwa.
Opisałem również co zniknęło w aucie po instalacji klucza i skrypcie usuwającym błąd.
W odpowiedzi dostałem informacje że PABLO200 wykupił dla mnie usługę ruchu drogowego on-line i powinna działać w ramach 14 dni.
Teraz do sedna sprawy.
W międzyczasie przyjrzałem się bliżej otrzymanemu kluczowi.
Okazało się iż jest to klucz ogólniedostępny. Plik który dostałem (2380_00040009.fsc) nie był przeznaczony do mojego auta a nr VIN który w nim widnieje nie należy do mnie.
Generalnie umożliwia uruchomienie mapy i nic poza tym.
W sprawie usługi ruchu drogowego on-line skontaktowałem się bezpośrednio z AUDI i w odpowiedzi dowiedziałem się iż jej aktywacja do końca roku jest bezpłatna.
Serwis AUDI poprosił o przysłanie numeru VIN auta i na tej podstawie zlecił do Niemiec uruchomienie usługi.
Co ciekawe PABLO200 za jej uruchomienie chciał odrębną kwotę !!!
Posiadam również historię korespondencji bezpośrednio z AUDI.
PABLO200 niczego więc w AUDI nie wykupił i niczego nie zlecił. Nie zamierzał robić po prostu niczego.
Zapytałem więc PABLO200 co mam zrobić z usługami które w niewiadomy sposób zniknęły z auta.
W odpowiedzi dostałem informację iż aktualnie przebywa za granicą i za 14 dni się ze mną skontaktuje.
Opisałem mu więc jakie były nasze ustalenia i czego oczekiwałem oraz do czego on się zobowiązał w ramach swojej usługi.
Zaproponowałem również że jeśli ma jaja (to taka pewna część ciała u prawdziwego faceta) i potrafi przyznać się do błędu to wystarczy że odeśle kwotę którą zapłaciłem a ja zapomnę o temacie.
Cóż okazało się że PABLO200 nie ma jednak tej części ciała.
PABLO200 po prostu zniknął. Pewnie napawa się teraz, że udało mu się złapać kolejnego naiwnego.
Wygląda na to ,że jego głównym jego zajęciem na grupach dyskusyjnych jest szukanie i naciąganie ludzi którzy w jakimś stopniu i w dobrej wierze potrzebują pomocy w rozwiązaniu większych czy mniejszych bolączek swojego auta.
Szczerze wątpię również, że jest jakimkolwiek pracownikiem ASO AUDI. Pewnie raczej chciałby nim być.
Ja ze swojej strony podjąłem pewne dalsze kroki i bardzo proszę wszytkich użytkowników tego forum którzy mieli podobne przygody z tym użytkownikiem o kontakt do mnie na pw.
_________________
A8 D3 3.0TDi - było
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2017-04-01, 21:47   

Kolego nikt nie wyparował.
Rozmawiałem z Pawłem i wyraźnienie ci zaproponował 2 możliwości postępowania w tej sprawie
pierwszą w Audi i podał ci koszt z fakturą za wykonanie usługi a drugą poza nie kłam kolego
wybrałeś drugą opcję
Nikt ni nie obiecywał że roleta zacznie działać - dostałeś możliwość wizyty w Aso i paramilitaryzacji sterownika online w Warszawie
Zostałeś poinformowany o tym że licencja o ruchu drogowym jest dodatkowo płatna ok 140 euro podałaś login my Audi ale stwierdziłeś że w zasadzie musisz się zastanowić bo nie wiesz do końca czy jest to ci potrzebne Kolega z Audi obiecał ci uruchomić za darmo! na 1 rok ale okazało sie że oTwoje jest krajowe i miało szkodę całkowitą tzn ktoś wyciągną kasę z ubezpieczania i opędzlował Tobie po-leasingowy samochód.
Nie jest naszą winą to że ktoś ci sprzedał za grosze jak sam powiedziałeś kombinowany samochód
sprawdź sobie dokładnie jak wyczyszczona została historia samochodu w Audi
jak kolega wróci do wkleimy historie auta
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-01, 23:28   

Jeśli Pablo chodzi to raczej pozytywnie wspominam i wszystko co , zakupiłem dzilalo. Co do tematu to się nie wypowiem. Ja kupiłem VAS i zaktualizowałem bez problemu sterowniki za jego pomocą :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-02, 07:42   

PABLO200 napisał/a:
Rozmawiałem z Pawłem i wyraźnienie ci zaproponował 2 możliwości postępowania w tej sprawie

pierwszą w Audi i podał ci koszt z fakturą za wykonanie usługi a drugą poza nie kłam kolego

wybrałeś drugą opcję


Ale to poczekaj sam właśnie napisałeś że telefon który widnieje w stopce nie jest do Ciebie...

Co do historii auta. Przez telefon mówiłeś (kolega Paweł) (bo wygląda na to że rozmawiałem z kimś innym ale nie z Tobą) że nic tam wielkiego się nie wydarzyło szczególnie że samochód posiadał od nowości jednego właściciela.
Poza tym gdyby faktycznie było tak jak piszesz to "chłopaki" musieliby się nieźle napracować dobierając elementy samochodu które są zbieżne z datą produkcji samochodu co do miesiąca i roku produkcji. Istny majstersztyk.

Dla mnie usługa o którą się umawialiśmy nie została wykonana. Gdybym został poinformowany że aktywator jest z innym numerem VIN i nie wszystko będzie na nim działać zaproponowałbym na pewno inną cenę i do nikogo nie miał o nic pretensji.

Gdybyś był do końca szczery w tym co robisz zaproponowałbyś na pewno (mailowo lub telefonicznie) jakieś inne rozwiązanie niż "odkręcanie kota ogonem" i pisanie o tym jak to wyczyszczono historię auta. (Typowe działanie mające na celu odejście od głównego tematu rozmowy)
Zwróć uwagę że ja nie prosiłem o jej sprawdzenie i nie zamierzam się więcej na jej temat wypowiadać ponieważ GŁÓWNYM wątkiem jest niewłaściwie wykonana aktualizacji mapy do najnowszej wersji tak aby możliwe było uruchomienie usługi obsługi ruchu drogowego on-
line.
W tej kwestii nie masz nic na swoją obronę ponieważ informację o tym kluczu można bez problemu znaleźć na anglojęzycznych forach internetowych.
Rozwiązanie znasz.
_________________
A8 D3 3.0TDi - było
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-04-02, 11:04   

PABLO200 , rozumiem, że dostęp do Twojego konta tutaj i na AKP ma więcej osób ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2017-04-03, 09:02   

Kolego podczas rozmowy poinformowałeś że kopiłeś A8 D4 W aso gdzieś na terania Polski
Obiecali ci że ma być idealne
Cena która podałeś odrazi budziła zastrzeżenia!
Trochę logicznego myślenia
A na koniec nikt ci do niczego nie zmuszał miałeś kilka opcji do wyboru łącznie z wizytą w ASO U Szewczyka ale wybrałeś sam dobrowolnie najtańszą
chciałeś informacje online cena dokładnie została podana rozmyśliłeś się wiec nie kłam
Samochód kopiłeś wcześniej zanim napisałeś wiec pretensje możesz mieć sam do siebie
lub do dealera gdzie dokonałeś zakupu
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 10:29   

PABLO200 Wiesz dobrze że jeśli ktoś tu nie jest w porządku to na pewno nie ja.
Tak jak pisałem wcześniej jest wiele możliwości rozwiązania problemu.
Przede wszystkim gdyby przyszedł klucz wygenerowany do mojego auta nie byłoby całej tej korespondencji.
Próbowałbyś innych rozwiązań (choćby w postaci bezpośredniego kontaktu ze mną)
Ty nie zrobiłeś niczego w tej sprawie poza próbą zrzucenia odpowiedzialności na mnie.
Ja już raz napisałem. Tu nie chodzi o to jaką historię ma auto tylko o to jaką usługę miałeś wykonać. Na jej temat milczysz bo tu nie masz nic na swoją obronę.
Wiesz dobrze o jakim kluczu rozmawialiśmy.

Ja się nie rozmyśliłem kolego. Mogłeś do tej pory przysłać właściwy klucz. Nie zrobiłeś tego. Wiesz dlaczego? Bo nie jesteś w stanie takiego klucza wygenerować. (i wywiązać się z umowy)
Jedyne co mogłeś to podesłać klucz z CarTechnology więc jeśli ktoś tu kłamie to bez wątpienia Ty.
Czyli kłamałeś od początku naszej rozmowy.
W serwisie AUDI też nie pracujesz.

Poza tym konsekwentnie odmawiasz odpowiedzi na postawione Ci przez dice111.

Coś tu nie gra kolego. Nie uważasz?

Dalej będziesz wykazywał jakie to złe auto kupiłem i że się na Ciebie uwziąłem bo jestem zły na cały świat?
Opowiadał swoim kolego jacy co psychole się trafiają i jakie głupoty potem wypisują?

Dla mnie jesteś przykładem osoby(czy też osób) dla których tego typu fora służą do wyłudzania pieniędzy a nie do tego do czego zostały stworzone czyli do wzajemnej pomocy.

Nie będę opisywał tu całej Twojej wypowiedzi pod kątem psychologicznym.
Napiszę tylko tyle.

Widzisz tak ten świat jest skonstruowany że do pewnego momentu wszystko się udaje. Jest naprawdę "kolorowo"
Potem przychodzi taki dzień/godzina/minuta że bańka pryska...
Okazuje się wtedy kim jesteśmy naprawdę i za jakimi maskami próbowaliśmy się do tej pory ukryć.
_________________
A8 D3 3.0TDi - było
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2017-04-04, 11:59   

Trzeba było wybrać wariant z fakturą w Audi u Szewczyka - otrzymałeś taka propozycje powtórzę.
Nie było by teraz całej bezsensownej rozmowy
Wybór należał do Ciebie
kolejny raz napisze , że Trafic Online także zostałeś poinformowany o opłacie za aktywacje i powiedziałeś "że musisz się zastanowić"
na koniec radze zastanowić się nad wymianą oleju w skrzyni biegów bo samochód na ponad 300 tys przejechane a naprawa tej skrzyni nie należny do tanich.
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 17:28   

Uuuuu.

Coś się kolego zaczynasz denerwować.
Znowu wypisujesz informacje które są nie na temat.
Brak argumentów merytorycznych.
Nie pytałem Cię o wymianę oleju w skrzyni oraz ile ona ma przejechane. (wybacz ale nie będę cytował sam siebie)
Skąd Wiesz ile aktualnie auto ma na liczniku skoro ja nie podałem Ci jego aktualnego przebiegu?
Znowu próbujesz odejść od głównego tematu...
Wszyscy są na około winni tylko nie ja. Prawda PABLO200 ?
Przecież mogłem wybrać inną opcję to znowu moja wina.
Wybrałem taką opcję jaką opisałem. Z kluczem do mojego auta. Dobrze o tym Wiesz.


Kolega dice111 również nie pytał o aktualny przebieg mojego auta...

Ustaliliśmy jaki ma być klucz do mapy. Jaki przyszedł wszyscy mogą sprawdzić w Internecie.


Prawda o sobie boli kolego...
Cały czas nie potrafisz skontaktować się ze mną bezpośrednią drogą.
Wiesz dlaczego?
Ponieważ próbujesz się "wybielić" na szerszym forum.
Tu Ci szersze forum nie pomoże.
Jest takie bardzo niepopularne słowo - próżność
To ona nie pozwala Ci skontaktować się ze mną. Ona podsuwa coraz nowsze pomysły kierowania dyskusji na inne tory.
To typowe zachowanie osoby która kłamie...
Próbujesz się "za czymś" schować kolego PABLO200.
Tylko wiesz. Przed samym sobą się nie schowasz....
_________________
A8 D3 3.0TDi - było
 
 
Mariano 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Mariusz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 37
Skąd: Busko Zdrój
Wysłany: 2017-04-09, 21:14   

A co ma olej w skrzyni z tylną roletą i mapą ? Wybrałbym inny warsztat nie u nich jeśli już.
 
 
monsterq 
Moje A8


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: Audi A8 4H
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 72
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-04-10, 12:54   

tobi napisał/a:
Uuuuu.

Coś się kolego zaczynasz denerwować.
Znowu wypisujesz informacje które są nie na temat.
Brak argumentów merytorycznych.
Nie pytałem Cię o wymianę oleju w skrzyni oraz ile ona ma przejechane. (wybacz ale nie będę cytował sam siebie)
Skąd Wiesz ile aktualnie auto ma na liczniku skoro ja nie podałem Ci jego aktualnego przebiegu?
Znowu próbujesz odejść od głównego tematu...
Wszyscy są na około winni tylko nie ja. Prawda PABLO200 ?
Przecież mogłem wybrać inną opcję to znowu moja wina.
Wybrałem taką opcję jaką opisałem. Z kluczem do mojego auta. Dobrze o tym Wiesz.


Kolega dice111 również nie pytał o aktualny przebieg mojego auta...

Ustaliliśmy jaki ma być klucz do mapy. Jaki przyszedł wszyscy mogą sprawdzić w Internecie.


Prawda o sobie boli kolego...
Cały czas nie potrafisz skontaktować się ze mną bezpośrednią drogą.
Wiesz dlaczego?
Ponieważ próbujesz się "wybielić" na szerszym forum.
Tu Ci szersze forum nie pomoże.
Jest takie bardzo niepopularne słowo - próżność
To ona nie pozwala Ci skontaktować się ze mną. Ona podsuwa coraz nowsze pomysły kierowania dyskusji na inne tory.
To typowe zachowanie osoby która kłamie...
Próbujesz się "za czymś" schować kolego PABLO200.
Tylko wiesz. Przed samym sobą się nie schowasz....


Tobi... jak sprawdzałeś czy klucz jest pod twój vin? Miałem podobną sytuację :D
 
 
armani85 

Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: armani
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: ślask
Wysłany: 2017-06-13, 16:46   

Klucz pod vin :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.