Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[A8 D2 1999 2.8Q ]TipTronic szarpie po rozgrzaniu  
Autor Wiadomość
M4K0 

Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: TipTronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lip 2023
Posty: 1
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-07-25, 21:04   [A8 D2 1999 2.8Q ]TipTronic szarpie po rozgrzaniu

Cześć, było już kilka tematów na temat skrzyń, ale chciałbym odświeżyć kotleta. Posiadam od ponad roku Audi A8 D2 Lift 2.8Q 193km.

Przy zakupie skrzynia działała całkiem dobrze, lecz ostatnim czasem po rozgrzaniu zaczęła szarpać i lekko przeciągać.
Samochód służy mi głównie do dojazdów do pracy ( 20km), zawsze pod koniec drogi skrzynia zaczyna się dziwnie zachowywać. Dokładnie jest to szarpniecie podczas redukcji z 4/3 oraz coś typu stuknięcie po odpuszczeniu i ponownym dodaniu gazu.

Najgorzej zachowuje się wsteczny na rozgrzanej skrzyni, po zapięciu R następuje mocne szarpnięcie oraz po 3s uderzenie a czasami lekkie kangurki. Raz miałem taką sytuację, że Audi miało problem z cofnięciem pod wzniesienie, dodawałem gazu a auto stoi. Co dziwne jak skrzynia jest zimna np. po nocnym postoju to zapięcie R odbywa się płynnie bez żadnego szarpnięcia oraz nie ma problemów z żadnym wzniesieniem.

Z tego co się dowiedziałem od poprzedniego właściciela, przez okres w którym go użytkował nie był wymieniany olej w skrzyni. Jestem na 99% pewny, że ta skrzynia jeździ jeszcze na oryginalnym oleju, który był lany w fabryce.
Pojechałem na sprawdzenie poziomu oleju. Jest w normie, lecz jest czarny jak smoła.

Mechanik zasugerował, żebym się zastanowił nad wymianą starego oleju.
Moje pytanie jest takie, czy warto wymieniać olej, jeżeli nigdy nie był wymieniany przy przebiegu 334k. Skrzynia przetrwa taką wymianę? Ponieważ słyszałem opinie, że po wymianie tak starego oleju skrzynia zaraz padnie całkowicie.

Co może w niej padać i jakich kosztów się mniej więcej spodziewać?
Oraz czy ktoś ostatnio naprawiał Tiptronic w Lubelskim w okolicy Łosic, Białej Podlaskiej albo opcjonalnie Siedlec?
 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2023-07-27, 11:50   

Ta skrzynia już jest do naprawy. Jak chesz wymień olej może coś się poprawi i jeszcze chwile pojeździ ale kto to wie? może też się pogorszyć. Minimalnie to najlepiej było by przy okazji wymiany oleju wyjąć płytę i ją sprawdzić, wyczyścić, zbadać zawory na testerze. Jak traci na ciepłym to jest szansa, że naprawa będzie tańsza bo problem z 5Hp19 bywał z głównym regulatorem ciśnienia na płycie który trzeba wymienić na zestaw naprawczy. Ale czy nie ma problemu głębiej nie wiadomo.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.