Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 98 4.2PB/LPG ] Tryb awaryjny skrzyni.  
Autor Wiadomość
lukas08 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 33
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2016-04-24, 21:52   [D2 98 4.2PB/LPG ] Tryb awaryjny skrzyni.

Witam. Ostatnio stałem coś około godziny w korku, później droga ekspresowa i hamowanie z około 120 km/h do mniej więcej 40 km/h mocne szarpniecie i zapalił mi się tryb awaryjny skrzyni. Zjechałem na bok, uruchomiłem silnik ponownie, ale ten tryb pozostał i musiałem pokonać jeszcze jakieś 80 km do domu. Wróciłem, podpinam kompa i wyskoczyły mi błędy 17117 i 17114. Skasowałem błędy i skrzynia działa normalnie. Dzisiaj zrobiłem około 200 km i nic, wszystko jest ok, błędów nie ma. Co myślicie o tym? Bo raczej robię duże trasy i nie chce aby nagle coś się posypało. Dodam, że auto ładnie samo rusza po puszczeniu hamulca i jak stoję na wzniesieniu to nie cofa się tylko stoi w miejscu.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-24, 22:31   

stan oleju sprawdzany,olej zmieniany?
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2016-04-24, 23:17   

17117 - 42DD : 3. Bieg – błędny stosunek
17114 - 42DA : Monitorowanie sprzęgła / proporcje - złe proporcje
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-04-24, 23:38   

lukas08 sprawdź wartości przepływki, ma bardzo duży wpływ na pracę skrzyni biegów zwłaszcza przy zmianie biegów.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-04-25, 08:48   

Jak wyskoczyło nieprawidłowe przełożenie to tylko czekać.. Jeden z koszy lub płyta do roboty.
_________________
 
 
sadorg 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-28, 16:15   

Witam! Skorzystam z tego tematu i opiszę swój problem. Posiadam D2 98 3,7pb/lpg. U mnie problem z awaryjnym trybem skrzyni biegów pojawia podczas jazdy w korkach. Podczas normalnej jazdy nie mam ze skrzynia problemów, jednak jak staję w korku i muszę jechać przez jakiś czas tak 1-2 bieg i stop, to w pewnym momencie pojawia się problem że auto można kręcić do wysokich obrotów a ono już nie chce jechać. Jak tak je przytrzymam to skrzynia przełącza się w tryb awaryjny, ale jak zjadę na bok, dam ostygnąć to wszystko wraca do normy. I znowu, dzieje się tak tylko na granicy 1,2 biegu. Po podłączeniu do komputera pokazały się błedy:
-Czujnik prędkości biegu G182 - brak sygnału
-Czujnik obrotów w skrzni G38 - wadliwe funkcjonowanie
Dodam na koniec, że problem pojawił się od momentu jak musiałem dojechać do znajomego drogą nie nadającą się na nasze auta, tzn polna + kratery. Po drodze parę razy przydrapałem podwoziem.
Proszę o pomoc i pozdrawiam!
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-10-28, 20:18   

sadorg napisał/a:
-Czujnik prędkości biegu G182 - brak sygnału
-Czujnik obrotów w skrzni G38 - wadliwe funkcjonowanie

Błędy czujników prędkości obrotowej.
sadorg napisał/a:
Dodam na koniec, że problem pojawił się od momentu jak musiałem dojechać do znajomego drogą nie nadającą się na nasze auta, tzn polna + kratery. Po drodze parę razy przydrapałem podwoziem.

Do sprawdzenia gruby przewodów idący do skrzyni (wchodzi do miski olejowej). I to może być tylko to. Podaj jeszcze kody błędów, typ skrzyni i silnika a zobaczę piny do wtyki.

Czujnik g182 jest na 100% na rewersie płyty elektrozaworów. A ten g38 popatrzyłem i wskazuje na okolice zapadki ale ja sobie go nie przypominam w tym m-cu.
_________________
 
 
sadorg 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-11-17, 15:49   

Od G182 kod błędu to 17101.P0717 a od G38 to 00297. Jeszcze wczoraj sprawdziłem błędy to wykryło mi jeden nowy błąd P0722 Output speed sensor circuit no signal. Skrzynię tiptronic, silnik 3,7 benzyna.
Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Udać się do elektryka czy bardziej do serwisu skrzyni biegów, czy lepiej, jest to coś z czym byłbym sam w stanie sobie poradzić? Z elektryką powinienem sobie poradzić tylko nie wiem czego w którym miejscu szukać.
 
 
koziolek 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 438
Skąd: WLKP
Wysłany: 2016-11-18, 08:50   

u mnie od kilku dni też coś zaczyna się dziać z ASB :(

dziwna sprawa bo skrzynia dwa razy wpadła w tryb awaryjny po przejechaniu przez "śpiącego policjanta" i tylko wtedy. Po zgaszeniu i odpaleniu wyskakuje mi kontrolka od niskiego stanu oleju i muszę jeszcze raz zgasić go i odpalić, dopiero wtedy wszystko wraca do normy.
mam jeszcze problem z przepustnicą bo co jakiś czas wywalą mi kontrolki na liczniku na kilka sekund.
_________________

 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-12-13, 01:09   

to cosik Ci podpowiem :D poszukałbym po kablach :D dlatego że: z ecu wylatuje sobie zasilanie 5V leci sobie ładnie do przepustnicy zahacza po drodze o czujnik położenia wałka i stamtąd leci na skrzynie brak tego napięcia między czujnikiem a skrzynią skutkuje trybem awaryjnym skrzyni przy okazji wywala błąd przepustnicy w sterowniku od skrzyni i w ecu. jeden kabelek w ecu a robi bajzel :D czarny z białym paskiem dodam :D
 
 
koziolek 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 438
Skąd: WLKP
Wysłany: 2016-12-13, 09:41   

Wymieniłem przepustnice i błędu nie wywala juz, a skrzynia od tego czasu nie wpadła w tryb awaryjny bo ją delikatnie traktuje ;) na pierwszym biegu ruszam spokojnie i szybko wrzucam drugi. Czasem szarpnie wiec jest uszkodzona.
_________________

 
 
monster_1973 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2, Mercedes
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 90
Skąd: DE Hessen
Wysłany: 2016-12-18, 04:10   

sadorg napisał/a:
Od G182 kod błędu to 17101.P0717 a od G38 to 00297. Jeszcze wczoraj sprawdziłem błędy to wykryło mi jeden nowy błąd P0722 Output speed sensor circuit no signal. Skrzynię tiptronic, silnik 3,7 benzyna.
Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Udać się do elektryka czy bardziej do serwisu skrzyni biegów, czy lepiej, jest to coś z czym byłbym sam w stanie sobie poradzić? Z elektryką powinienem sobie poradzić tylko nie wiem czego w którym miejscu szukać.


Usterka pojawia się, jak wynika z Twojego opisu, podczas postoju w korku. Moim zdaniem to jest zapowiedź uszkodzenia mechanicznego. Podczas postoju w korku, jeśli dobrze zrozumiałem, zaczyna się ślizgać i szarpać. Olej jest rozgrzany i rzadki i spada wtedy ciśnienie na koszu i dlatego ślizga się. Ale mam nadzieję że się mylę.
 
 
sadorg 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-18, 20:18   

Tak, wygląda tak jakby się zaczynał ślizgać w pewnym momencie, ale nic nie szarpie. Jeśli temperatura spadnie, np zostawię go na parę godzin, to znowu wszystko gra i buczy. Nie mam problemów na żadnym innym biegu.
Dodam, że wczoraj wjechał sobie na podnośnik żeby obadać ten czarny przewód idący do miski olejowej ale wszystko wygląda dobrze, przeczyściłem go, zamontowałem ale dalej to nic nie dało. A nigdzie indziej na podwoziu też nie widzę żadnego miejsca gdzie coś mogło być naruszone.
 
 
monster_1973 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2, Mercedes
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 90
Skąd: DE Hessen
Wysłany: 2016-12-18, 20:56   

sadorg napisał/a:
Tak, wygląda tak jakby się zaczynał ślizgać w pewnym momencie, ale nic nie szarpie. Jeśli temperatura spadnie, np zostawię go na parę godzin, to znowu wszystko gra i buczy. Nie mam problemów na żadnym innym biegu.
Dodam, że wczoraj wjechał sobie na podnośnik żeby obadać ten czarny przewód idący do miski olejowej ale wszystko wygląda dobrze, przeczyściłem go, zamontowałem ale dalej to nic nie dało. A nigdzie indziej na podwoziu też nie widzę żadnego miejsca gdzie coś mogło być naruszone.


Czy nie jest tak, że gorący ślizga się przy starcie? Tzn obroty silnika wzrastają a auto nie przyspiesza i w pewnym momencie z uderzeniem lub bez wrzuca 2-gi bieg i ciągnie już dalej dobrze lub wskakuje tryb awaryjny?
 
 
sadorg 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-18, 21:00   

Wygląda to tak, że w pewnym totalnie losowym momencie coś mu się odwidzi z tym pierwszym biegiem i dzieje się tak jak piszesz, daje mu w gaz, obroty rosną a auto jedzie coraz wolniej, ale w tym momencie auto nie pozwala mi juz zmienić biegu. I jeśli tak go przeciągnąć do wtedy załącza się tryb awaryjny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.