Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Urządzenie multimedialne RNS-E Chińczyk.  
Autor Wiadomość
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-27, 12:35   [D2 ALL ] Urządzenie multimedialne RNS-E Chińczyk.

Witam, kilka dni temu kupiłem urządzenie multimedialne, cos w stylu RNS-E, w związku z czym mam parę pytań.

Urządzenie wygląda tak:


Do wiązki kabli dołączona jest taka puszka, co to jest:

Po odłączeniu tego raczej nic się nie działo.

Dodatkowo podłączone jest jakieś dodatkowe urządzenie do wiązki. Z opisu na kabelkach wychodzi ze jest to cos do sterowania radiem z kierownicy, ja co prawda nie mam kiery multimedialnej więc to mi jest nie potrzebne. Tym bardziej wyglada to na nie oryginalna częśc wiązki




Bardziej interesowało by mnie podłączenie RDS-u do fis, o ile to możliwe, który kabelek z oryginalnego okablowania odpowiada za komunikację RNS-D z fisem, na której kostce jest.

No i sprawa anteny GPS do zestawu mam antenę ale myślałem o wykorzystaniu oryginalnej, tylko ori ma inna wtyczkę, czy przerobienie wtyczki rozwiąże ta sprawę, no i która to antene GPS bo SA 2 takie same tylko różne wtyczki mają.



Urządzenie ma folder TV I wejście czy to oznacza że wystarczy podłączyć antenę czy potrzebne jest jakieś urządzenie do tego wejście wygląda tak:
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-10-27, 12:56   

Gdzie i za ile nabyłeś tą zabawkę kolego?
_________________

 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-10-27, 13:48   

To nie jest to samo radio co na aukcji?: http://allegro.pl/multi-k...2736730820.html

Jeśli tak to tam pisze "CAN BUS - Sterowanie urządzenia przyciskami z kierownicy" a ile w tym prawdy?

Cena na aukcji troszkę duża, zapewne dopadłeś ten sprzęcik w fajniejszych pieniążkach. Próbowałeś podpiąć wstępnie i przetestować navi i resztę bajerków?
_________________
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-27, 14:32   

Tak to takie urządzenie jak na aukcji, widzę że kupiłem bardzo okazyjnie porównując cene z aukcji wyżej bo zapłaciłem 715zł z wysyłką,
Na razie rozkminiam kabelki, ale jeśli chodzi o dźwięk praktycznie bez różnicy jeśli chodzi o oryginał,
GPS - wsadziłem karte prosto z mojej nawigacji Go Clever (Auto Mapa) i ruszylo bez problemu, przy wyłaczaniu złapało jakąś zawieszkę. GPS złapał bardzo szybko na antenie z zestawu.
USB- czasami go nie wczytuje pomaga ponowne wsadzenie w gniazdo.
Ze slotu karty pamięci jeszcze nie korzystałem ale ponoć działa szybciej i lepiej niz USB
Blutoth- z jednym telefonem coś harczało, z drugim nawet dalo się porozmawiać :)

Co do tego can bus właśnie z tego powodu to kupiłem tzn. poprzedni właściciel sprowadził to sobie z za granicy ale okazało sie że w żaden sposób nie idzie podłaczyć to pod kierę i wystawił na aukcję i w ten sposób stałem sie jej posiadaczem.
Ja bym chcial tylko rds na fisie :)
I tak na marginesie bedę miał fajny odtwarzacz DVD na sprzedaż z USB i SD oraz kilka wyjść i wejść AV dzięki niemu możemy podłaczyć kilka urządzeń wymagających złącz RCA a jak wiadomo audi za wiele ich nie ma ;)


Czy może ktoś mi powiedzieć ktory kabelek odpowiada za komunikację Radia z fisem i czy jest to do ogarnięcia.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-10-27, 14:35   

kurczaczek jak Ty to wyczaiłeś ... ? ja się kręciłem za tym ponad pół roku, i nic używanego na allegro nie było a nowe kupować cena bez sensu :/
No nic, będę dalej przeglądał oferty, a może chcesz sprzedać ? :-P
_________________

 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-27, 14:43   

Nie na razie nie chcę sprzedać, tez znalazłem to przez przypadek w dziale Panele LCD/TV :) i o dziwo licytowały tylko 2 osoby, ja byłem 3, bardzo mało wyświetleń i zainteresowania.
Jedynie co muszę zrobić to podpiłować troche bo do A6 jest szersze RNS niż w A8

[ Dodano: 2012-10-27, 15:01 ]
A co do tego Can bus, to chyba rzeczywiście jakaś ściema, bo:
poprzedni wlaściciel nie uruchomił sterowania z kiery
a u mnie nie działa podświelanie przyciskow na urzadzeniu a kabelek odpowiedzialny za to jest właśnie w złaczu Can Bus, i muszę go wyprowadzić bezposrednio do urzadzenia

[ Dodano: 2012-10-27, 15:09 ]
Albo poprostu ta puszeczka Can Bus jest uszkodzona, bo ona powinna przekazywać resztę funkcji na radio
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 15:43   

tomi5, Jak jesteś z Lubina to podjedź do naszego klubowego Marcina na Wójta Henryka 45-on Ci bez problemu powinien ogarnac co potrzebujesz ;)
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-27, 15:53   

Apophis napisał/a:
tomi5, Jak jesteś z Lubina to podjedź do naszego klubowego Marcina na Wójta Henryka 45-on Ci bez problemu powinien ogarnac co potrzebujesz ;)


U nie wiem o kim mowa :)
Ale kablologie jeśli chodzi o podświetlanie i zasilanie radia zrobiłem, została kwestia podłaczenia pod fis - ale nie wiem czy to urządzenie daje taka możliwość.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 16:09   

tomi5 napisał/a:
U nie wiem o kim mowa :)
Zadzwoń pod ten nr.510861605-on tam prowadzi elektromechanike i oblatany w A/S8 :)
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-27, 16:13   

Jeszcze pytanko co do oryginalnego RNS-D które wejscie jest od GPS czerwone czy niebieskie:
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2012-10-27, 16:27   

No jest to ciekawa alternatywa zastapienia RNS-e... raz ze tansza a dwa ze niezly kombajn z tego urzadzonka ;) Mad_Max jako jeden z pierwszych wrzucil to do swojej a6... A co do komunikatow na FISie... podejrzewam ze da sie to zrobic w twoim przypadki...auto juz masz z CANem wiec radio raczej napewno daje taka mozliwosc... co do podlaczenia to sprobuj skontaktowac sie wlasnie z Iwem...on Ci w tym napewno pomoze ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-10-27, 17:54   

tomi5 napisał/a:
Jeszcze pytanko co do oryginalnego RNS-D które wejscie jest od GPS czerwone czy niebieskie [...]


Wejście zaznaczone CZERWONYM kółkiem jest od anteny GPS (poz 7 na rys. poniżej).
_________________
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-28, 00:26   

Mam jeszcze pytanie dotyczące anteny od radia, czy npotrzebny mi jest separator anteny, przytocze sobie cytac z jednej aukcji allegro: ,,Specjalny separator antenowy. Separator ten służy do podania zasilania na antenę.Fabryczne radia posiadają takie urządzenie wmontowane w środek radia.Urządzenie to jest potrzebne w razie montażu innego radia uniwersalnego np SONY PIONEER JVC KENWOOD i innych w autach grupy VW"

A chodzi o tą aukcję
http://allegro.pl/skoda-f...2704068883.html

Dodatkowo mam pytanie, czy brązowy kabel ktory oryginalnie jest podpięty pod obudowę RNS-E ma być również wpięty na obudowę nowego urządzenia??
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-10-28, 01:10   

Najprawdopodobniej będziesz musiał się zaopatrzyć w ten separator, wzmacniacz antenowy jest i coś musi go zasilić w nie fabrycznym radiu. Ew można zadzwonić do sprzedającego (chińskiego odpowiednika RNS) na wyczajkę i zapytać czy niezbędny byłby separator do tego sprzętu.

Z tym brązowym kabelkiem to jest zagwozdka, wygląda na masowy bo jest zapięty do obudowy. Jeśli nie śpieszy się to jutro po południu zaglądne w schematy w aesisie

[ Dodano: 2012-10-28, 15:30 ]
Zaglądałem do aesisa i nic ciekawego nie znalazłem. Wychodzi na to, że jest to tylko przewód masowy.
_________________
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-29, 08:22   

krzychu22.p1i, Dzięki za zainteresowanie, dzisiaj będę próbował kontaktować się z osoba do której daliście kontakt.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.