Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 3.7MPI/LPG ] Wentylator silnika nie działa.  
Autor Wiadomość
fitman 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 72
Skąd: Gorzów Wlkp. Lubuskie
Wysłany: 2016-06-28, 07:15   [D3 03 3.7MPI/LPG ] Wentylator silnika nie działa.

Witajcie, w ostatnie upały zauważyłem że nie działa mi wentylator silnika, i teraz pytanie co może być przyczyną poza samym silnikiem z sterownikiem wentylatora, jest też dziwna sprawa, gdy audi się zagrzeje temperatura max zatrzymuje się na ok. 92st. czyli delikatnie za 90st. i tak zostaje nie idzie dalej nawet jak jest wyższa temperatura wczoraj wypiełem wtyczkę i podłożyłem na chwilę nowy czujnik i podgrzałem go opalarką temperatura znowu staneła na tych ok 92st.
Co może byc przyczyną gdzie szukać problemu, vagiem łączy się tylko z silnikiem i skrzynią taki kabel <bezradny> ale mam już nowy z tym że mam z nim problem raczej ze sterownikami będe musiał go rozwiązać żebym mógł ze wszystkim się łączyć.
Szukałem bezpieczników od wentylatorów i jak wszedzie pisze ze 17 to ten bezpiecznik tak u mnie wgl go nie ma, mam układ dwuwentylatorowy.

[ Dodano: 2016-06-28, 13:41 ]
Dodatkowo mam pytanie po odpaleniu i przekroczeniu równiutko 40 km/h słysze cyknięcie przekaźnika aż po zegarach widać jak przyasają, od czego to ?
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-28, 20:47   Re: Wentylator silnika nie działa.

fitman napisał/a:

Dodatkowo mam pytanie po odpaleniu i przekroczeniu równiutko 40 km/h słysze cyknięcie przekaźnika aż po zegarach widać jak przyasają, od czego to ?


Obstawiam, że w tym momencie załącza się kompresor zawieszenia.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2016-06-28, 22:12   

Przemek, najpierw odczyty z komputera czyli błędy sterownika silnika. Jeśli masz problem elektryczny to na pewno pojawi się błąd. Możesz także zrobić test elementów wykonawczych i sprawdzić zarówno wskaźnik temperatury jak i sam wentylator.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
fitman 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 72
Skąd: Gorzów Wlkp. Lubuskie
Wysłany: 2016-06-29, 11:23   

Są błędy w tym od wnetylatora, zapisałem je ale będe je miał za kilka minut, co do testu elementów wykonawczych to sprawdzę po pracy czy ruszy sam wentylator o ile dobrze pamiętam to chyba 01-silnik i 03 test ? W zegarch itp już nie zdzialam nic tym kablem który mam, nowy który kupiłem niestety ale po podpięciu do laptopa łączy z portem jednak nie znajduję interfejsu, próbowałem instalować różne sterowniki ale nie daję to nic, na XP jak i na win 10. Chyba że macie jakiś sposób kabel vag k+can 3.6.
Jesli w teście oba wentylatory będą pracować to znaczy że sterownik danego wentylatora jest ok ?
Dodam też że wentylator od klimy załącza się.

[ Dodano: 2016-06-29, 13:04 ]
Błąd wentylatora : 18068-Coolant fan Control 1: short to ground
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-29, 14:16   

VanDyke napisał/a:
fitman napisał/a:

Dodatkowo mam pytanie po odpaleniu i przekroczeniu równiutko 40 km/h słysze cyknięcie przekaźnika aż po zegarach widać jak przyasają, od czego to ?


Obstawiam, że w tym momencie załącza się kompresor zawieszenia.


A dokładnie przy 45km/h :)

fitman napisał/a:
Witajcie, w ostatnie upały zauważyłem że nie działa mi wentylator silnika, i teraz pytanie co może być przyczyną poza samym silnikiem z sterownikiem wentylatora, jest też dziwna sprawa, gdy audi się zagrzeje temperatura max zatrzymuje się na ok. 92st. czyli delikatnie za 90st. i tak zostaje nie idzie dalej nawet jak jest wyższa temperatura wczoraj wypiełem wtyczkę i podłożyłem na chwilę nowy czujnik i podgrzałem go opalarką temperatura znowu staneła na tych ok 92st.
Co może byc przyczyną gdzie szukać problemu, vagiem łączy się tylko z silnikiem i skrzynią taki kabel ale mam już nowy z tym że mam z nim problem raczej ze sterownikami będe musiał go rozwiązać żebym mógł ze wszystkim się łączyć.
Szukałem bezpieczników od wentylatorów i jak wszedzie pisze ze 17 to ten bezpiecznik tak u mnie wgl go nie ma, mam układ dwuwentylatorowy.


Kolego masz dwa czujniki temperatury. Osobny jest nazegary i osobny do ecu. Więc jak Ten od ecu działał dobrze i wymieniłes go do podgrzania i znowu było to samo bo znowu był dobry :) Stawiam, że to ten drugi czujnik od zegarów źle pokazuje :P
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
fitman 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 72
Skąd: Gorzów Wlkp. Lubuskie
Wysłany: 2016-06-29, 19:34   

Hej, no dam sobie ręke uciąć że przy 40km\h hehe ale to mniej ważne :)
Okej więc tak, zrobiłem test wyjść wentylator od klimy czyli 2 załącza się, jednak od silnika czyli 1 stoi w miejscu. Chyba pozostało mi szukać innego.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-30, 05:56   

fitman napisał/a:
Hej, no dam sobie ręke uciąć że przy 40km\h hehe ale to mniej ważne


W jednym z wątków forum gdzieś to było napisane. :) Zresztą pewnie jest w zeszycie pneumatyki :P
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
fitman 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 72
Skąd: Gorzów Wlkp. Lubuskie
Wysłany: 2016-06-30, 07:05   

Możliwe, tak czy inaczej dzięki za pomoc, zamawiam dzisiaj wentylator.
I tak wiem musi się zgadzać numer :) mam tylko nadzieje że nie wymieniał go ktoś przedemną na zły :>

[ Dodano: 2016-07-04, 08:37 ]
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dopisze tutaj chodzi właśnie o ten przekaźnik od pneumatyki, kiedy się załącza nie jest to tylko zwykłe pyknięcie, tylko czasem idzie dźwięk jakby szło zwarcię, takie iskrzenie krótkie. Powinno tak być ? Zauważyłem też że skrzynia inaczej chodzi kiedy ten przekaźnik się załącza.

[ Dodano: 2016-12-27, 12:23 ]
Panowie, myślałem że dałem znać że rozwiązałem problem, a tu patrze że nie, Gapa :P

Więc niepotrzebnie zamówiłem drugi wentylator, który teraz muszę sprzedać, przekopałem chyba całe auto i co się okazało, z prawej strony samochodu obok nóg pasażera trzeba wyciągnąć i odchylić wykładzinę, jest tam czarna puszka, w niej 2 bezpieczniki blaszkowe, jeden był cały a drugi przepalony, po wymianie wentylator chodzi elegancko.

Pozdro :]
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2016-12-27, 19:08   

fitman napisał/a:
(...), z prawej strony samochodu obok nóg pasażera trzeba wyciągnąć i odchylić wykładzinę, jest tam czarna puszka, w niej 2 bezpieczniki blaszkowe, jeden był cały a drugi przepalony, po wymianie wentylator chodzi elegancko.Pozdro :]


Przemek, a możesz zrobić fotkę tej puszki? Ja szukam zasilania do wentylatora dodatkowego (numer 2), ale przewody idą chyba aż do akumulatora. Po odchyleniu wykładziny widziałem tylko prowadnice na kable.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
fitman 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 72
Skąd: Gorzów Wlkp. Lubuskie
Wysłany: 2016-12-30, 13:44   

Krzysiek, jak odchylisz wykładzinę od strony drzwi to tak jest prowadnica na kable i trochę bliżej fotela jeśli dobrze pamiętam właśnie ta puszka(pokrywa) najprawdopodobniej jest owinięta taśmą.
Jeśli dam rade dzisiaj to postaram się rozebrać boczek i pstryknąć ci fotkę.
Wizualnie to jest tak :
2 grubsze plusowe kable idące od silnika 2 bezpieczniki blaszkowe i dalej idą znowu kable do tyłu.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2017-01-02, 20:53   

fitman napisał/a:
Krzysiek, jak odchylisz wykładzinę od strony drzwi to tak jest prowadnica na kable i trochę bliżej fotela jeśli dobrze pamiętam właśnie ta puszka(pokrywa) najprawdopodobniej jest owinięta taśmą.
Jeśli dam rade dzisiaj to postaram się rozebrać boczek i pstryknąć ci fotkę.
Wizualnie to jest tak :
2 grubsze plusowe kable idące od silnika 2 bezpieczniki blaszkowe i dalej idą znowu kable do tyłu.

Dzięki, ale jakbyś mógł zapodać fotkę byłoby super. Dłubać będę przy autku dopiero na wiosnę, bo teraz zimno, ale drażni mnie ten wentylator i chcę definitywnie zakończyć tę sprawę.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.