Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Działki letniskowe ogrodowe  
Autor Wiadomość
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-02-25, 21:16   Działki letniskowe ogrodowe

Witam moi mili.Macie może działkę ogrodową ? Napiszcie czy warto mieć dziś kawałek swojej ziemi.Jakie są Wasze sugestie na temat posiadania działki.Mieć warzywka czy trawa koło altanki?

Ceny działek ida w górę..Czy Waszym zdaniem posiadanie działki to inwestycja,sentyment czy miejsce spotkań fajnych ludzi?
I czy Waszym zdaniem warto kupić dziś działkę która już nie jest tania a altana stara np w pobliżu jeziora lub miejsca które w Waszym rejonie jest atrakcyjne? :-D
_________________

 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-02-26, 10:31   

PEPOL D2 napisał/a:
Napiszcie czy warto mieć dziś kawałek swojej ziemi.

Mieć zawsze warto,ja tam jestem zdania że lepiej mieć jak nie mieć.

PEPOL D2 napisał/a:
Mieć warzywka czy trawa koło altanki?

A to już zależy od kolegi upodobań,dla mnie trawka,ale wiesz,satysfakcja może być spotęgowana gdy po libacji na działce zaśniesz w sałatce z własnej hodowli :mrgreen:

PEPOL D2 napisał/a:
Czy Waszym zdaniem posiadanie działki to inwestycja,sentyment czy miejsce spotkań fajnych ludzi?

Miejsce o którym stara nie wie :mrgreen:

Cytat:
I czy Waszym zdaniem warto kupić dziś działkę która już nie jest tania a altana stara np w pobliżu jeziora lub miejsca które w Waszym rejonie jest atrakcyjne? :-D
:mrgreen:

Warto,jak jezioro nie wyschnie to masz fajną miejscówę na lata.
_________________

 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-02-26, 17:39   

gierobiala napisał/a:
PEPOL D2 napisał/a:
Napiszcie czy warto mieć dziś kawałek swojej ziemi.

Mieć zawsze warto,ja tam jestem zdania że lepiej mieć jak nie mieć.

PEPOL D2 napisał/a:
Mieć warzywka czy trawa koło altanki?

A to już zależy od kolegi upodobań,dla mnie trawka,ale wiesz,satysfakcja może być spotęgowana gdy po libacji na działce zaśniesz w sałatce z własnej hodowli :mrgreen:

PEPOL D2 napisał/a:
Czy Waszym zdaniem posiadanie działki to inwestycja,sentyment czy miejsce spotkań fajnych ludzi?

Miejsce o którym stara nie wie :mrgreen:

Cytat:
I czy Waszym zdaniem warto kupić dziś działkę która już nie jest tania a altana stara np w pobliżu jeziora lub miejsca które w Waszym rejonie jest atrakcyjne? :-D
:mrgreen:

Warto,jak jezioro nie wyschnie to masz fajną miejscówę na lata.


Dzieki kolego za wyczerpujaca odpowiedz.Mysle podobnie.mam mozliwosc zakupu takiej dzialki wiec chyba to zrobie ;-)
_________________

 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-02-27, 09:09   

PEPOL D2 napisał/a:
Dzieki kolego za wyczerpujaca odpowiedz.Mysle podobnie.mam mozliwosc zakupu takiej dzialki wiec chyba to zrobie ;-)

A ja ci radzę zastanów się jeszcze raz. Nie wiem, gdzie mieszkasz i jakie są w waszych stronach zwyczaje bezdomnych. W najlepszym przypadku będziesz miał zanieczyszczony domek. Na zdrowe warzywa też bym nie liczył, wyręczą cię bezdomni (uwierz mi jeśli jutro będziesz chciał coś zebrać w noc poprzedzającą obiorą ci do czysta wszystko - oni chyba wiedzą to telepatycznie)
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-02-27, 09:24   

PEPOL D2 działkę warto mieć jak jest jeszcze w ładnej okolicy tylko faktycznie może jak ta działeczka będzie w nie fortunnym miejscu to bezdomni mogą się nią zająć.Ja osobiście mieszkam w prywatnym domu ze sporą działką i nie wyobrażam sobie jak można mieszkać w bloku.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-27, 13:19   

123mielony napisał/a:
PEPOL D2 działkę warto mieć jak jest jeszcze w ładnej okolicy tylko faktycznie może jak ta działeczka będzie w nie fortunnym miejscu to bezdomni mogą się nią zająć.

No właśnie.... ja mam kawałek terenu ale dosyć daleko od domu więc nie robię tam nic bo wiem że jak pojadę i wrócę za miesiąc to nie będzie ¼ domu a w zimę zniknie też trochę drzew bo komuś zabraknie na opał...
co innego działka przy własnym domu a co innego działka wśród wielu innych działek :evil:

123mielony napisał/a:
Ja osobiście mieszkam w prywatnym domu ze sporą działką i nie wyobrażam sobie jak można mieszkać w bloku.

Można, można, to kwestia przyzwyczajenia i warunków lokalowych.... w bloku możesz mieć apartament dwu-poziomowy, balkon, taras, garaż na dwa samochody, a przy okazji osiedlowy ośrodek rekreacyjny (basen, siłownię, saunę), boisko do piłki nożnej i do koszykówki, miejsce grillowe a przy okazji ochronę która niby niewiele może ale zawsze jakaś jest.... przy okazji nie martwisz się ani o trawę, ani o drzewa, ani o spadające z drzew liście, ani o odśnieżanie, ani o ogrzewanie, prąd czy zimną i ciepłą wodę.

Ja z natury leniwy jestem i do tego ciepłolubny więc jak na razie nie spieszę się do własnego domu bo nie widzę siebie latającego w lato co tydzień z kosiarką, na jesieni co tydzień z grabiami a już tym bardziej w zimę wstającego codziennie godzinę wcześniej tylko po to aby polatać z łopatą i odgarnąć śnieg.

Wszystko ma oczywiście swoje plusy i minusy.... mieszkania we własnym domu znam także dużo plusów ale jak na razie w ogólnym bilansie dom w mojej ocenie wypada mniej korzystnie ;-)


Apropos działki.... nie to żebym miał ciśnienie ale jak ktoś szuka dla siebie lub jako inwestycję to mam kawałek budowlanej z aktualnym planem zagospodarowania w okolicach Torunia - ja się tam budować na pewno nie będę a pilnowanie go też nie sprawia mi żadnej przyjemności więc chętnie się go pozbędę.
Szczegółowe info oczywiście tylko dla poważnie zainteresowanych i oczywiście na PW lub tel (ten kto posiada).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-02-27, 14:31   

Widzisz FOSS tak jak piszesz kto co lubi ja osobiście lubię polatać z kosiarką podłubać przy oczku wodnym i nikt mi nie łazi obcy po podwórku a w bloku jak to w bloku ale faktycznie dużo obowiązków odpada,jak ktoś nie lubi dodatkowych obowiązków to mieszkanie w bloku jest właśnie dla niego.
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2012-02-27, 15:51   

FOSS napisał/a:
a już tym bardziej w zimę wstającego codziennie godzinę wcześniej tylko po to aby polatać z łopatą i odgarnąć śnieg.

.


No co Ty, a po co jest quatro, jak nasypie to udeptam autem.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-27, 17:00   

labas napisał/a:
FOSS napisał/a:
a już tym bardziej w zimę wstającego codziennie godzinę wcześniej tylko po to aby polatać z łopatą i odgarnąć śnieg.


No co Ty, a po co jest quatro, jak nasypie to udeptam autem.

No niby tak ale czasem trzeba wyjść z auta... śmieci wyrzucić, odgarnąć ścieżkę do furtki czy inne takie manewry...
noi chodnik przed posesją odgarnąć żeby jakiś matołek przypadkiem nogi nie złamał :-P

Apropos chodnika... dla tych co nie wiedzą....
jeżeli chodnik przy posesji oddziela trawnik to nie masz obowiązku jego odśnieżania ale jeżeli jest położony bezpośrednio przy ogrodzeniu to musisz odśnieżać :-P

A w ogóle to z tym chodnikiem jest wg. mnie jakieś kuriozum.... nie należy do Ciebie, nie masz do niego żadnych praw ale obowiązki uprzątnięcia owszem masz :evil:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-27, 18:22   

FOSS napisał/a:

Ja z natury leniwy jestem i do tego ciepłolubny więc jak na razie nie spieszę się do własnego domu bo nie widzę siebie latającego w lato co tydzień z kosiarką, na jesieni co tydzień z grabiami a już tym bardziej w zimę wstającego codziennie godzinę wcześniej tylko po to aby polatać z łopatą i odgarnąć śnieg.


Widzisz, jak dla mnie to są plusy ;-) Zajęcia tak na prawdę nie ma za dużo na dobrze zagospodarowanej działce oraz przy domu. To co jest do zrobienia odciąga od telewizora czy innych dziwnych przyzwyczajeń. Wieczorem przyjdą sąsiedzi - można po piwkować spokojnie pod chmurką :mrgreen: Uwielbiam również zajmować się samochodem na swojej posesji, nie widzę siebie sprzątającego auto pod blokiem, za dużo klamotów, brak bieżącej wody i prądu. A zimą odrzucanie śniegu wcale mi nie przeszkadza, mało tego nie raz trzeba odśnieżyć jeszcze uliczkę przed domem ponieważ zanim służby przyjadą to nie raz zasypać może ;-) To taki zdrowy hartujący sport zimą na podwórku :mrgreen: Zawsze jak pójdziemy na kort kryty na tenisa ze znajomymi to inni nie raz chorują a ja nie :-P (wiadomo, niby korty ogrzewane ale luksus to to nie jest).

Oczywiście, można też wypisać wiele minusów, wszystko zależy od własnych upodobań.
A z działka jest podobnie. Jeżeli nie znajdziesz czasu aby być na działce co najmniej dwa razy w tygodniu to nie ma sensu. I oczywiście, te dwa razy to nie po to aby grilla odpalić i nalewkę wypić, a po to aby o nią zadbać.
_________________

 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-02-27, 20:16   

stan napisał/a:
PEPOL D2 napisał/a:
Dzieki kolego za wyczerpujaca odpowiedz.Mysle podobnie.mam mozliwosc zakupu takiej dzialki wiec chyba to zrobie ;-)

A ja ci radzę zastanów się jeszcze raz. Nie wiem, gdzie mieszkasz i jakie są w waszych stronach zwyczaje bezdomnych. W najlepszym przypadku będziesz miał zanieczyszczony domek. Na zdrowe warzywa też bym nie liczył, wyręczą cię bezdomni (uwierz mi jeśli jutro będziesz chciał coś zebrać w noc poprzedzającą obiorą ci do czysta wszystko - oni chyba wiedzą to telepatycznie)


Rozumiem że ilość bezdomnych rośnie .W Moim mieście również te zjawisko jest widoczne.Działka którą właśnie kupuje jest położona w bardzo atrakcyjnej okolicy blisko kąpieliska i drewnianego całorocznego domku zamieszkałego przez cały rok. Nie planowałem zakupu działki typowo ogrodowej w stylu marchewka kalarepa i sałata plus ogórek.Chodziło mi o zakup działki typowo do odpoczynku z zieloną trawą i grillem i jakimś winogronkiem :-D Ale dzięki za dobrą myśl.Szkoda mi tych bezdomnych ale w wiekszości to oni sami zgotowali sobie taki los więc jak bym złapał takiego na mojej działce ..... :evil: to miło bym z nim porozmawiał.
_________________

 
 
Tores 
Użytkownik


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 2771
Skrzynia: manualna
Zasilanie: PB
Imię: Bogdan
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-03-06, 21:27   

Trawa, drzewa i krzewy oraz miejsce w domku na materace i nocleg. Czynna od wiosny do pażdziernika jako miejsce spotkań towarzystkich. Na nic więcej nie ma co liczyć, wszystko zdewastują, albo ukradną biedni i bezdomni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.