Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
kolizja A8 D2  
Autor Wiadomość
Unknown 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciek
Jeżdzę: Audi A8L
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 208
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-29, 23:05   kolizja A8 D2

hej.

Dziś spotkała mnie ta nie miła chwila. Gościu wyjeżdzając z parkingu wjechał w moje zaparkowane A8. Na tyle milo z jego strony, że nie uciekł.

Spisaliśmy oświadczenie etc.

Mam do wymiany napewno błotnik przedni prawy, nadkole plastikowe, uszkodzony zderzak przedni i chyba mocowanie lampy choć samo szkło jest całe.

Sprawca ubezpieczony w HDI.

No i najwazniejsze pytanie - jak nie dać się wyrolować. Czego oczekiwać i jak rozmawiać z rzeczoznawcą.

Pierwsza wycena i tak jest zaniżona, a do naprawy bezgotówkowej oddam w ostateczności.
_________________

 
 
jdz1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 1.6
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jerzy
Jeżdzę: Renault Scenic
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 164
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-10-30, 07:00   

Po pierwsze to rozpoznaj temat co i ile będzie Ciebie kosztowało: zakup części kóre będą do wymiany, lakiernik itd. Jak masz jakiegoś dobrego lakiernika to podjedź do niego niech Ci powie ile będzie kosztowała robocizna, części rozeznaj we własnym zakresie. Wówczas będziesz wiedział na czym stoisz i ile minimalnie powinno Cię to kosztować jeśli wezmiesz pieniądze. Może znasz jakiegoś niezależnego rzeczoznawcę to poproś go o poradę i wycenę. Dwa lata temu ja za sam tylny zderzak (zderzak był do wymiany + lakierowanie użwywanego) w IR dostałem 2,9tys PLN. W PZU ta sama szkoda była wyceniona na 2,4tys PLN. W ostateczności jak wycena w HDI będzie zaniżona i nie będzi Ci odpowadała to oddawaj do serwisu z którym maja podpisaną umowę i naprawiaj bezgotówkowo a na dodatek często takie serwisy mają auta zastępcze, oczywiście na koszt sprawcy kolizji.
 
 
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2013-10-30, 10:39   

Około miesiąc temu też mialem kolizje nie ze swojej winy. Kobieta przywalilła mi w lewy bok (drzwi lewe przednie i tylne oraz listy) ubezpieczona w MTU. Rzeczoznawca przyjechał po tygodniu, spisał całe oświadczenie oraz na miejscu stwierdził, że drzwi w ASO to koszt ok.4,5 tys zł , a wiec na dzień dzisiejszy szkoda została zakwalifikowana na całkowitą. Ucieszyłem się, bo wcześniej zorientowałem się ile wyjdą mnie poszycia drzwi (wystaraczyło samą blache wymienić koszt. 120 zł/szt razem z listwą) oraz lakiernik ( całą strona do malowania to 1,5 tys zł.) lącznie wyszło 2 tys zł. Po około 3 tygodniach od oględzin, w końcu odebrałem auto bo nie mogłem czekać aż przyślą ubezpieczenie i lekko poddenerwowany zadzwoniłem do MTU co z moim ubezpieczeniem, usłyszałem iż przyznano mi 6,5 tys zł oraz wyślą je w trybie natychmiastowym. Po 4 dniach dostałem przelew z kwotą ... 3,2 tys zł !! Znowu tam zadzwoniłem, z pytaniem dlaczego takie grosze otrzymałem "Po głębszych oględzinach całego protokołu oraz wyceny części Pana auta, stwierdziliśmy, że szkoda jednak nie przekracza wartości samochodu, jeśli się Pan nie zgadza z nasza opinią, może Pan oddać samochód do autoryzowanego serwisu, i jeśli wartość naprawy nie przekroczy 10,8 tys zł (bo na tyle mi wycenili moja 8-mkę, żenada) rozliczymy się z ASO. Jak widać auto zrobiłem taniej niż mi przyznali, ale niestety przy sprzedaży już kwalifikuje się do powypadkowych wiec na nic mi się zdały ich pieniądze. Teraz walcze o dodatkowe pieniądze i na pewno tego tak nie pozostawie. Także kolego moja rada, nie sugeruj się tym, co ci powiedzą na początku, jeśli masz auto zastępcze, jeździj nim i czekaj na przelew, a jeśli zrobią ci taki numer jak mi, oddaj do serwisu, niech stracą nawet i 10 tys. Podobną sytuacje miałem kiedyś z A6 w PZU. Wycenili szkodę na 4,2 tys zł, otrzymałem 2,5 tys zł ...
No i z tym oświadczeniem sprawcy nie zawsze jest do końca uczciwie, bo znam 2 przypadki jak znajomi spisali oświadczenie a potem, targali się po sądach bo sprawca wypadku nie przyznawał się do winy, jak sam tłumaczył "Wyszło 2-óch łysych i zastraszyli mnie". Na szczęście wygrali sprawę , i sprawca musiał ponieść większe koszty :) Zawsze wzywajcie policje jeśli nie jest to wasza wina, nie aby zrobić na złość ale dla bezpieczeństwa własnego jak i innych potencjalnych poszkodowanych z winy nieuczciwego sprawcy.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-10-30, 11:51   

pawelbtw napisał/a:
kwalifikuje się do powypadkowych

Błąd. Czy w tej kolizji ucierpiała/ zmarła jakakolwiek osoba? Jeśli nie to w świetle prawa jest to auto bezwypadkowe, ale po naprawie po kolizyjnej. Gdybyś upierał się, że to auto jest bez kolizyjne to byś mijał się z prawdą.
_________________
Ostatnio zmieniony przez krzychu22.p1i 2013-10-30, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-10-30, 12:04   

krzychu22.p1i napisał/a:
pawelbtw napisał/a:
kwalifikuje się do powypadkowych

Błąd. Czy w tej kolizji ucierpiała/ zmarła jakakolwiek osoba? Jeśli nie to w świetle prawa jest to auto bezwypadkowe, ale po naprawie po kolizyjnej. Gdybyś upierał się, że to auto jest bez kolizyjne to byś mówił mijał się z prawdą.

Dokładnie tak jak kolega Krzychu pisze , auto powypadkowe to jeszcze w moim mniemaniu to auto które ma naruszone "ramę" , czyli musi być prostowana .
Jeśli "rama" jest prosta ( auto nie zostawia 4 śladów ) a wymieniane elementy np :
- Maska przednia , czy tylna
- drzwi
- czy błotniki
- zderzaki
Te elementy nie mają takiego wpływu na bezpieczeństwo jak np: sztukowana podłożnica ( spotkałem się już z czymś takim ) podczas kolizji i można je wymienić bez wpływu na trakcję auta .
Takie auto kwalifikuje się u mnie jako bezwypadkowe , po małej kolizji ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2013-10-30, 15:48   

No może i macie racje koledzy, mój błąd co nie zmienia faktu, że samochód i tak w oczach potencjalnego kupca straci na wartości.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-10-30, 16:11   

Unknown, porób fotki , że auto nie jest składane z dwóch ;-) tylko że była drobna przygoda i tyle .
Co innego jak mi sprzedający mówi , że auto miało "przecierkę" , a co innego jak pokazuje mi fotki , jak auto wyglądało przed naprawą .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
sokolasty 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2, omega b tzw gratowóz
Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 88
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-30, 20:50   

ja ostatnio miałem tylni zdrrzak do wymiany i blotnik. tylni zderzak faktycznie mial dziure i jest do wymiany blotnik wystarczy polerka i bedzie ok. wycenili na 2600... sprawca byla ubezpieczona w warcie
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-31, 22:10   

za sam zderzak w polifcie dostałem 3500zl. Wiec błotnik, lampa itd powinno z 5kpln wyjsc.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Unknown 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciek
Jeżdzę: Audi A8L
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 208
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-31, 23:40   

czekam nadal na kontakt rzeczoznawcy, do wtorku powinnien sie zjawić u mnie. to wrzuce tutaj wycene. mam nadzieje, ze bedzie normalny, a nie jak nie którzy wyceniaja lakierowanie elementu na 50zł itp.
_________________

 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-03, 12:33   

ja zawsze prosze o wycene aso i przedstawiam to wyplacającemu odszkodowanie jak cos mu nie pasi wstawiasz auto do aso i nich sie bujają :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2013-11-03, 13:28   

W Rybniku aso nie robi wycen nawet odpłatnie, ponieważ ludzie nie naprawiali aut a mieli podstawę do wyższego odszkodowania niż wycena ubezpieczyciela. Dopiero jak dajesz samochód do naprawy robią wycenę i kontaktują się z ubezpieczycielem. W dodatku dla każdego ubezpieczyciela mają inny cennik, zgodnie z zawartą umową między sobą. Podpisujesz dokument że jak ubezpieczyciel nie pokryje naprawy, to Ty to zrobisz i wszystko w temacie.
 
 
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-04, 13:48   

pawelbtw napisał/a:
nie zmienia faktu, że samochód i tak w oczach potencjalnego kupca straci na wartości
no i w tym rzecz, nieistotne jak to nazwiecie bezwypadkowe czy bezkolizyjne czy jeszcze inaczej. Taki potencjalny kupiec ma w nosie jak to sie nazywa w mysli litery prawa. Dla niego jest istotne że był malowany a co za tym idzie jego zdaniem pewnie miał nie wiadomo jakiego dzwona. A tak naprawde samochód moze byc w fajnym stanie i przejdzie mu koło nosa tylko przez głupie podejście.

[ Dodano: 2013-11-04, 13:51 ]
Unknown , taka wycene mozesz spróbowac zrobic tu http://www.pzm.pl/rzeczoznawcy
_________________

 
 
Unknown
Gość
Wysłany: 2013-11-04, 14:19   

Dzisiaj był likwidator szkody z Warty. popatrzył, porobił zdjęcia, trochę pogadał. Najbardziej rozbawił mnie tekstem, ze zderzaka nie trzeba wymieniać, bo technologia jest teraz taka, że się go pospawa i nie będzie różnicy.

Wtedy mu powiedziałem, ze ASO nie naprawia tylko wymienia elementy i chyba zrobię bezgotówkowo. To od razu inaczej zaczął mówić.

Czekam na wycenę, ma być na dniach. Zobaczymy.

p.s. ma ktoś doświadczenie z firmami zajmującymi się takimi sprawami, bo teraz tego pełno.
 
 
shakal 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: W
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 147
Skąd: Polanica
Wysłany: 2013-11-04, 14:43   

Kolego - mam bardzo zle doswiadczenie jesli chodzi o hdi.
Najlepiej rozlicz to bezgotowko nie laszac sie na pare zlotych wiecej - oddaj grzecznie do aso, odbierz auto zastepcze na czas naprawy i czekaj az pieknie ci serwis wyszykuje bryke.
Osobiscie przegralem sprawe oczywista z tymi gnojami. Jesli beda chcieli Cie wmanewrowac w jakas rekonstrukcje zdarzen albo tego typu tematy pogon baranow i nie wdawaj sie w zadne dyskusje.
Ja stracilem 2 lata w sadach, 25kPLN + 3,5k kosztow sadowych oraz zostalem posadzony o wyludzenie przez co musialem sie spowiadac w prokuraturze.
powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.