Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kolizja i mały problem  
Autor Wiadomość
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-01-08, 16:08   Kolizja i mały problem

Mialem mała kolizje i teraz auto jest naprawiane z OC sprawcy. Mam taki problem zderzak zostal delikatnie zarysowany i uszkodzony prawy błotnik i nadkole, to nie podlega wogole dyskusji, ale przy okazji kratka w zderzaku wypadła i jej nie ma. Nie chce mi ja serwis zakwalifikować jako ze nie ma uszkodzeń koło kratki w zderzaku.

Jak podejrzewam kratka wypadła i pewnie sobie juz gdzies lezy w kawałkach. Jak to dalej rozwiazac?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-08, 16:13   

Żądać nowej kratki ponieważ może ona w skutek uderzenia wypaść i to nie jest nic nadzwyczajnego. Jesli odmowią to sie odwołać.
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-01-08, 16:14   

Mam dostarczyć im odwołanie na piśmie. Mogłby mi ktos to w miare napisać jak to ma wygladac.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-08, 16:19   

Tak na pismie najlepiej i zeby potwierdzenie mieć. Po prostu ujmij tam że z powodu oczywistego zgubienia kratki wskutek kolizji nie zgadzasz sie z punktem w którym ubezpieczyciel nie chce pokryć kosztów jej zakupu. Jest to częścią szkody i ubezpieczyciel ma obowiązek pokryc tę szkodę. krotko i na temat.
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-01-10, 16:23   

Napisalem pismo o uwzglednienie tej kratki i dostalem odmowe.
Teraz chce musze napisac odwołanie moze byc takie cos?

Kod:
Odwołanie od kosztorysu naprawy szkody PL2012122200xxx

W związku brakiem kratki zderzaka, która została zgubiona w trakcie powstałej szkody PL2012122200xxx, proszę o dołączenie do kosztorysu naprawy montażu i zakupu kratki zderzaka obok prawego halogenu. Proszę o naprawę uszkodzonego pojazdu do stanu przed szkodą, wynika to z zasady pełnej kompensacji (naprawienia) wyrządzonej szkody, która jest określona w art. 363 § 1 kodeksu cywilnego: „naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej".

Uzasadnienie
W związku z powstałą szkodą i uszkodzeniami, tj. przedni zderzak z prawej strony, przedni błotnik z prawej strony, przednie nadkole z prawej strony i innymi uszkodzeniami, kratka zderzaka także została zgubiona w czasie szkody. Kratka jest zamocowana na jeden zatrzask do zderzaka i oczywiste jest, że na skutek uderzenia i powstałej szkody została zagubiona i należy ta część uwzględnić w kosztorysie naprawy.  Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 5 listopada 1980 r. (sygn. III CRN 223/80): „przywrócenie rzeczy uszkodzonej do stanu poprzedniego polega na doprowadzeniu jej do stanu używalności w takim zakresie, jaki istniał przed wyrządzeniem szkody. Jeżeli do osiągnięcia tego celu konieczne jest użycie nowych elementów, to poniesione na nie wydatki wchodzą w skład kosztów naprawienia szkody przez przywrócenie rzeczy do stanu poprzedniego. W konsekwencji powyższe wydatki obciążają osobę odpowiedzialną za szkodę", więc fakt, że przed powstałą szkodą kratka była zainstalowana w pojeździe, a po szkodzie jej brak kwalifikuje ją do wymiany na nową.

 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-01-10, 16:37   

Jak dla mnie jest dobrze napisane ale nie jestem krawaciarzem i się nie znam. Najlepiej jak byś jeszcze posiadał fotkę auta przed wypadkiem aby udowodnić, że kratka tam była. Dla mnie to jest proste, ruszony był zderzak to cały powinien być doprowadzony do oryginału albo wymieniony na nówkę. A z jaką ubezpieczalnią walczysz?
_________________
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 16:41   

uszek, Napisane wg.mnie ladnie. Dodaj fotke jak kolega wyżej pisze i będą mieli problem z uzasadnieniem odmowy.
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-01-10, 16:44   

z PZU, co do zdjęc to nie posiadam takich, nawet nie mialem kiedy o tym myslec bo po zakupie auta, zanim zaczalem normalnie jezdzic musialem wymienic pierscienie i uszczelniacze a ze robiłem to po pracy to zeszlo mi z 1.5 miesiaca
Wczesniej napisalem tak od byle jak odwołanie
Cytat:
Odwołanie
W związku z odmową pokrycia kosztów kratki zderzaka, która została zgubiona w trakcie powstałej szkody PL2012122200793, proszę o dołączenie do kosztorysu naprawy wymianę kratki zderzaka obok prawego halogenu. Proszę o naprawę uszkodzonego pojazdu do stanu przed szkodą.
Uzasadnienie
W związku z powstałą szkodą i uszkodzeniami, tj. przedni zderzak z prawej strony, przedni błotnik z prawej strony, przednie nadkole z prawej strony i innymi, kratka została zgubiona w czasie szkody. Kratka jest zamocowana na jeden zatrzask do zderzaka i oczywiste jest, że w związku z powstała szkodą została zagubiona i należy ta częśd uwzględnid w kosztorysie szkody. Jest to częśd szkody i ubezpieczyciel ma obowiązek pokryd szkodę.


Najlepsze ze od kobiety z serwisu dostałem tylko wiadomosc ze odmowa, brak jakiegokolwiek pisma do ktorego mozna sie odniesc
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-01-10, 16:53   

PZU robi takie klocki :shock: Podobno to najlepsza ale i droga ubezpieczalnia. Walcz o swoje, a jak nie to do rzecznika i rozwiązać problem. W po liftowym ten kawałek plastiku jest drogi z deka..
_________________
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-01-10, 16:56   



Uploaded with ImageShack.us tylko to mam

Sam nie wiem czy serwis wyslal to wczesniejsze krotsze odwołanie, bo dostałem od Pani wiadomość ze jest odmowa, brak jakiejkolwiek wiadomosci w pdf i stanowiska PZU wiec poprosiłem o decyzje z pzu w pdfie

Pani wczesniej kazala mi przeslac odwolanie a ona dołaczy do akt, ale takze napisałem je do pzu i dostalem taka odpowiedz
Cytat:
Szanowny Panie, Informujemy, że w szkodzie nie została wydana jeszcze decyzja w sprawie wypłaty odszkodowania. Termin rozpatrzenia roszczeń to 30 dni od zgłoszenia. Z poważaniem PZU SA
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 17:47   

Zdjęcie nie najlepsze ale widac że tam cos jest. Walcz i nie daj się. Oni tylko na jeleni czekają.
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-01-10, 18:11   

Dzwonilem do PZU na infolinie, tam mi gosc powiedzial ze nie ma decyzji w sprawie odmowy tej kratki, nastepnie zadzwoniłem do Pani i Pani mi mowi ze dostala taka decyzje.
Kazała mi sie odwoływac bezposrednio do PZU
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 20:10   

Jak nie ma na pismie to od czego masz sie odwołać?? Jak panie twierdzi to niech pokaże.Jesli jest to kopie wsadź tym co twierdzą że nie ma w zeby. A jesli nie ma to pani ci nie pokaże i tyle.
 
 
audik 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 84
Skąd: CRACOVIE
Wysłany: 2013-01-10, 20:11   

a po co ma wysyłać zdjęcie kratka była i ma być.
_________________
no i "ni mom" A8 :/
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 20:13   

audik napisał/a:
a po co ma wysyłać zdjęcie kratka była i ma być.
Racja ale jak ma to nie zaszkodzi. Uniknie jakiejś dawki nerwów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.