Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Niepoprawna wymiana rozrządu konflikt z serwisem Bosch  
Autor Wiadomość
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-07-14, 19:43   Niepoprawna wymiana rozrządu konflikt z serwisem Bosch

Witam
Niedawno oddałem do serwisu Bosch swoje audi na wymianę rozrządu wraz z pompą wody.
Auto zostało mi oddane po 11h naprawy. Człowiek z obsługi wykonał jazdę próbną o twierdzi że wszystko jest ok. Zadowolony zapłaciłem i również widząc auto w jednym kawałku odjechałem z serwisu. Po przejechaniu kilku metrów miałem uczucie że to nie moje auto (strasznie słabe) ale myśle sobie że przewrażliwiony jestem.
Po rozpędzeniu auta do ok 100km/h usłyszałem jak coś strzeliło przy silniku i nagle wszystkie kontrolki pozapalały się i auto zgasło bez wspomagania udało mi się opuścić serpentyny wiaduktu i zjechać na drogę techniczną.
Pierwsze skojarzenie że pasek rozrządu się zerwał więc wysiadam otwieram maskę a jej się nie da otworzyć. Zaglądam pod auto i widzę strzępy paska na szczęście pasek wielorowkowy. Usiłuję otworzyć maskę po walce 10minutowej otwieram maskę i zaglądam pasek rozrządu cały (widać było go przez zgubione uszczelki osłon rozrządu a przed naprawą były wszystkie uszczelki). wyciągam resztki paska i stwierdzam oberwanę kółko razem z wiskozą wiatrak wlazł w chłodnicę ale jej nie uszkodził.
Dzwonie do serwisu zgłasza się tylko automat panowie zamkneli serwis za moim tyłkiem. więc próbuję uruchomić silnik auto zapaliło lecz brak ładowania i wspomagania . Dotoczyłem się do domu.
Na drugi dzień zdzwoniłem się z serwisem z daną sprawą powiedzieli żebym przyprowadził auto odmówiłem im no chyba że przyślą lawetę bo holował nie będe powiedzieli że dadzą pasek zgodziłem się że sam założe jako że klucze trzymać umiem. Nie mogłem dokręcić kółka pasowego wiatraka urwane śruby więc znów telefon żeby ktoś z serwisu przyjechał zobaczyć. Nie mieli czasu więc zacząłem sam rozbierać pas przedni.

Tak auto wyglądało przed serwisem


A tak po serwisie









Widzę ściągane pokrywy zaworów i uszczelnione na jakąś pastę po co a po to że miejsca wkładania blokad rozrządu nie były nawet ruszane bo serwis nie posiadał blokad.
Więc telefon do nich jak ustawiali rozrząd a oni że na blokady to ja pytam gdzie je zakładali, a oni mówią że jak to gdzie że na wałki a jak im powiedziałem że miejsca blokad nie były odkręcane i są przyrdzewiałe i brudne śruby to powiedzieli że nie będą ze mną dyskutować. Dało mi to do myślenia i oświeciło dlaczego auto miało słabszą moc.
Rozkręcam pokrywy zaworów.
Niedokręcona cewka i olej lał się powoli na tył silnika przez rozerwaną uszczelkę ciężko sfotografować


Chyba tuning śruby



Ustawiam znak T na wale a na lewej głowicy



i prawej


Widać że znaki się nie zgrywają idealnie więc kręcę wałem tak aby znaki na wałkach zgrały się i po takim ustawieniu mamy na kole pasowym

ok 15mm przesunięcia co daje ok 7stopni względem wałków

Widok przodu i rolka prowadząca

Wkręcona szpilka budowlana i cięcie kątówką (mówili że im się jakaś śruba urwała)



kółka ściągane młotkiem albo łapką









Napisałem reklamację dostałem odpowiedź





Co mam robić jak rozwiązać sprawę auto sam sobie już naprawiłem.
_________________

Ostatnio zmieniony przez karol208 2013-07-26, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 19:57   

No właśnie naprawiłes i tu bedzie problem. Przed naprawą trza było opinie rzeczoznawcy zrobic co by było dostatecznym dowodem partactwa w sadzie bo tylko tam sie może to skończyć ale spróbuj kontaktu z federacją koncumentów oni moga doradzic coś.
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2013-07-14, 19:59   

karol208 napisał/a:
Co mam robić jak rozwiązać sprawę auto sam sobie już naprawiłem

Zawaliłeś, a wystarczyło tylko dostarczyć auto, teraz możesz mieć tylko satysfakcję z tego że sam naprawiłeś.
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-07-14, 20:19   

labas napisał/a:

Zawaliłeś, a wystarczyło tylko dostarczyć auto, teraz możesz mieć tylko satysfakcję z tego że sam naprawiłeś.

W moim mieście każdy rzeczoznawca odmówił usługi
Zależało mi na aucie czas to pieniądz dużo śmigam.
Jutro wybieram się do rzecznika praw konsumenta.
Chodzi mi głównie o tą szpilkę budowlaną w rolce i pogięte kółko wiskozy.
_________________

Ostatnio zmieniony przez karol208 2013-07-14, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2013-07-14, 20:27   

Nic nie zrobisz u Rzecznika, szkoda Twojego czasu.
Serwis zachował sie poprawnie (reklamacja) i w każdym sądzie udowodią że racja jest po ich stronie. Wszędzie tak jest że wadliwy towar trzeba dostarczyć do sprzedawcy, usługodawcy.
A na dodatek straciłeś gwarancję na rozrząd.
Niepotrzebnie grzebałeś w aucie.
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-07-14, 20:40   

labas napisał/a:
Nic nie zrobisz u Rzecznika, szkoda Twojego czasu.
Serwis zachował sie poprawnie (reklamacja) i w każdym sądzie udowodią że racja jest po ich stronie. Wszędzie tak jest że wadliwy towar trzeba dostarczyć do sprzedawcy, usługodawcy.
A na dodatek straciłeś gwarancję na rozrząd.
Niepotrzebnie grzebałeś w aucie.


Właśnie tak to jest w Polsce że żeby coś załatwić to człowiek traci czas i pieniądze.
I czekał bym bo każdy zaczął by oględziny na pewno po kilku tygodniach a auto potrzebne.
Zobaczymy co jutro wyjdzie u rzecznika warto zapytac.
Dzięki za sugestie.
_________________

 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 20:51   

Jeszcze możesz im zrobić negatywną reklamę, to będzie więcej warte. Jak można szpilkę budowlaną wkręcić do rolki, w głowie się nie mieści jacy to partacze :/
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-07-14, 20:56   

adrian949 napisał/a:
Jeszcze możesz im zrobić negatywną reklamę, to będzie więcej warte. Jak można szpilkę budowlaną wkręcić do rolki, w głowie się nie mieści jacy to partacze :/


Jak nic nie zdziałam w tej sprawie to podam dane firmy publicznie.
Musze namierzyć ogólnopolski serwis Bosch i napisać pismo do nich o rzetelności i jakości usług oferowanych przez partnerski warsztat.
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 21:59   

Juz od dawna wiadomo że w takich przypadkach traci się auto na długi czas i jest to biurokracyjna machina chyba po to żeby tacy jak ty rezygnowali z roszczeń bo auto potrzebne. Sam nie mając wiekszego pojęcia o A8 kiedys z kumplem mechanikiem ktory ma doświadczenie ale nie robił nigdy A8 zrobilismy mój rozrząd i hasa do dziś.
Widac że partactwo w tym serwisie jest wieksze niż przewiduje ustawa a oni zarabiają zwyczajnie na kantowaniu ludzi. Upubliczniaj ich gdzie się da bo antyreklama to najwieksza kara.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-14, 23:03   

Hmm, faktem jest ze nie wzieli duzo. A to jest dziwne...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 00:35   

Mnie pare lat temu kosztowało wsio 1400zł jak dobrze pamiętam. No cóż nie wzieli dużo bo w sumie młotkiem łomem i kątówką to sie nie namęczyli :D
 
 
krystek78 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krystian
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-07-15, 09:27   

do radcy prawnego i przedstaw sprawe.mogles to zrobic w warsztacie co by napisali co bylo i dlaczego i ich pieczatka.to juz duzo.i niech pismo napisze jaki radca prawny lub adwokat.do nich i do bosha jakie warsztaty maja.wtedy ich ruszysz.tragedia.masz dokumentacje zdjeciowa.pomysl dobrze.nie odpuszczaj!!!!
_________________

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2013-07-15, 10:46   

karol208 napisał/a:
adrian949 napisał/a:
Jeszcze możesz im zrobić negatywną reklamę, to będzie więcej warte. Jak można szpilkę budowlaną wkręcić do rolki, w głowie się nie mieści jacy to partacze :/


Jak nic nie zdziałam w tej sprawie to podam dane firmy publicznie.
(...).


Bosch Diesel Centrum Bosch Car Service "Tircars"
Hola 34
21-500 Biała Podlaska

?? :mrgreen:
_________________
Black Cars Matters
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-07-15, 11:27   

Ja tego nie powiedziałem :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez karol208 2013-07-26, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-07-15, 12:47   

karol208 napisał/a:
Ja tego nie powiedziałem :)

Ale my to już wiemy, że powiedzieć chciałeś także wiesz... "skontaktuje się z tobą człowiek małpa z ochrony" :mrgreen:


A na poważnie to niestety marne szanse widzę w zmaganiach z tym serwisem... nie wykonałeś oględzin rzeczoznawcy i jeszcze dłubałeś w aucie... w sądzie wywiną się prawie na pewno :evil:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.