Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
No i bok poszedł w piz...  
Autor Wiadomość
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-23, 01:42   No i bok poszedł w piz...

Kur... gość przerysował mi cały prawy bok. Nie wyhamował, co prawda i tak sie przytomnie zachował bo nie chciał mi walnąć w dupe, odbił na prawy pas ale władował sie pod jadący nim samochód i rykoszetem przerysował prawy bok (2*błotnik, 2*drzwi z czego tylne delikatnie wgięte, 2*felga z czego z jednej zdjęty rant, listwa z przedniego błotnika i lusterko - aluminium porysowane ale wkładu już nie ma).
Jak na złość przez najbliższe pól roku nie ma mnie w domu i jestem tylko na weekendy więc nie ma jak sie umówić z rzeczoznawcą ale zobaczymy.

Pany na ile powinni mi mniej więcej wycenić tą szkode chodzi mi o jakieś widełki. Sprawca ma OC w https://www.libertydirect.pl/
_________________

 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-23, 08:41   

Mi by pasowała taka sytuacja ;) Mi się zdaje że sporo powinieneś dostać, tylko ciekawe ile zaproponuje ci ubezpieczalnia :(
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-23, 08:47   

Roznie to bywa,w zależności od uszkodzeń, daj foto... Mi lekkie rysy i w dwie male wgnioty wycenil blacharz na 2500 ale naprawdę lekkie... Wiec ciężko ocenić... Lusterka oryginały jak będzie choćby obudowa lekko peknieta bo nie ma zamienników to w całości samo lusterko będzie ze 2000 + malowanie bok ze 2000-3000+ prostowanie i zaprawki na wgnioty z 1000 może policzyć... Wydaje mi się ze przy rozległych uszkodzeniach lepiej robić bezgotowkowo i dopilnować mechanika i wszystko sprawdzić dobrze po robocie razem ze zbierznoscia i innymi rzeczami bo jak mowiles, dostales po felgach...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-23, 09:02   

no grube naprawy bezgotówkowo tym bardziej ze chyba masz LONGA z tego co pamietam wiec ciezko bedzie znalezc dawce w kolorze, samo
malowanie w aso zderzaka tylnego kosztuje 1400 zł

ale kto wie czy nie bedzie szkoda całkowita jak to zsumują :)
aluminium sie nie klepie nie prostuje a na szpachel bym sie nie zgodził
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Hjeniu 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: d2
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-23, 09:13   

Mi za wymianę błotnika, drzwi i lusterka oraz lakierownie 4 elementów dali 8500
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2014-02-23, 12:07   

Przy takich uszkodzeniach będzie szkoda całkowita.
Parę lat temu we Włoszech miałem podobny przypadek, Italianiec przerysował mi cały lewy bok, auto zostało ściągnięte do ASO w Krakowie, naprawa kosztowała 43 tyś. zł ale auto było wtedy warte 300tyś.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-02-23, 12:20   

Ja bym poszedł do ASO na bezgotówkę...... albo do innego warsztatu który zajmie się przepychankami z ubezpieczycielem.

A jak będzie szkoda całkowita to może też nie będzie źle..... z OC sprawcy "całka" to przekroczenie 100% wartości auta.
Jeżeli będzie "całka" to jedyne co mogą zrobić to drastycznie zaniżyć wartość auta - wypłacić powinni 100% tego co ocenią.
Przy całkowitej wrak będzie warty 0pln.
Ciekawe na ile mogą wycenić teraz rocznik 2001.... na 20kpln?

Trzeba to dobrze przemyśleć bo może "całka" jest całkiem dobrą opcją........ ale to zależy od uszkodzeń a tego dokładnie jeszcze nie wiemy.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-02-23, 12:42   

adrian949 napisał/a:
Mi by pasowała taka sytuacja ;) Mi się zdaje że sporo powinieneś dostać, tylko ciekawe ile zaproponuje ci ubezpieczalnia :(


Nie szkoda by Ci było tak dopieszczonej sztuki?
 
 
Fiko 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Alfons
Jeżdzę: RS
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 98
Skąd: Leśne Odpadki
Wysłany: 2014-02-23, 15:02   

FOSS napisał/a:
Ja bym poszedł do ASO na bezgotówkę...... albo do innego warsztatu który zajmie się przepychankami z ubezpieczycielem.

A jak będzie szkoda całkowita to może też nie będzie źle..... z OC sprawcy "całka" to przekroczenie 100% wartości auta.
Jeżeli będzie "całka" to jedyne co mogą zrobić to drastycznie zaniżyć wartość auta - wypłacić powinni 100% tego co ocenią.
Przy całkowitej wrak będzie warty 0pln.
Ciekawe na ile mogą wycenić teraz rocznik 2001.... na 20kpln?

Trzeba to dobrze przemyśleć bo może "całka" jest całkiem dobrą opcją........ ale to zależy od uszkodzeń a tego dokładnie jeszcze nie wiemy.

No wlasnie, wszystko zalezy na ile wycenia wartosc samochodu. Moje D2 2000 z prawie pelnym wyposazeniem ( brakuje chyba 4-5 rzeczy ) wycenili na 14tys. :(
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-02-23, 16:54   

W ubiegłym roku przerabiałem szkodę całkowitą.
PZU wystawiło uszkodzony samochód na jakąś aukcję i cena uzyskana to było 10500zł. A wartość rynkowa nieuszkodzonego auta była równa 12000zł.
Zatem 12000-10500=1500zł i tyle mi wypłacili z dopiskiem że służą pomocą w sprzedaży samochodu uszkodzonego za wylicytowaną cenę. Co nie jest jednoznaczne ze go sprzedadzą za tyle :)
Oddałem samochód na warsztat (poza ASO), troszkę pokombinowałem z warsztatem i wyszedłem bardzo dobrze do przodu na kasie.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-23, 17:36   

Zawsze możesz posłużyć się w negocjacji ceny auta katalogami eurotaxu... Tam maja najrozsadniejsze ceny i wiarygodne, można z ubezpieczycielami sporo ugrać negocjując.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-02-23, 20:17   

Ale trzeba mieć dostęp do eurotaxu. A z tym łatwo nie jest, chodz są firmy na rynku zajmujące się tym i owym, ale nie za free.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-23, 20:51   

No najlepiej znaleźć kogoś co sprowadzał niedawno taką z niemiec, np poszukać tu na forum i powołąć się na wycene auta w w celnym bo oni korzystają z eurotaxu. Zresztą nie musisz mieć wydruków żadnych ani nic, wystarczy tylko wiedzieć ile go wyceniają.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-02-23, 21:33   

No tak wycena auta to można tak załatwić, lub w ubezpieczalniach, ale jeżeli chodzi o ceny części i naprawa, to już ciężko.
 
 
siwy71 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: D4 3.0TFSI
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 82
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-23, 22:32   

FOSS napisał/a:
Ja bym poszedł do ASO na bezgotówkę...... albo do innego warsztatu który zajmie się przepychankami z ubezpieczycielem.

A jak będzie szkoda całkowita to może też nie będzie źle..... z OC sprawcy "całka" to przekroczenie 100% wartości auta.
Jeżeli będzie "całka" to jedyne co mogą zrobić to drastycznie zaniżyć wartość auta - wypłacić powinni 100% tego co ocenią.
Przy całkowitej wrak będzie warty 0pln.
Ciekawe na ile mogą wycenić teraz rocznik 2001.... na 20kpln?

Trzeba to dobrze przemyśleć bo może "całka" jest całkiem dobrą opcją........ ale to zależy od uszkodzeń a tego dokładnie jeszcze nie wiemy.

Pierwsze slyszę, aby wrak przy szkodzie całkowitej był wart 0zł.
Szkody całkowite nigdy się nie opłacają, ubezpieczyciele zawsze dążą do szkody całkowitej za wszelką cenę, jeśli koszt naprawy pojazdu zbliża się do wartości rynkowej, zawyżają roboczogodziny, dopisują elementy do wymiany itp.
Pzu, prawie jako jedyny zakład wystawia pojazdy na aukcje, i daje możliwość sprzedaży pojazdu osobie, która to auto wylicytowała (jest to lepsza opcja niż wykonana kalkulacja pozostałości wraku pojazdu w eurotaxie, czy audatexie, gdzie dochodzą współczynniki zbycia pojazdu, wartości procentowe danych podzespołów itp.)
W naszych autach niestety, ale ceny części są bardzo duże, i nie trudno o całkę.
Przyblizoną wartość auta, za darmo możemy określić np. poprzez axa direct czy aviva, gdzie podczas kalkulacji składki online i okreslenia wyposażenia auta wyskakuje nam srednia wartość rynkowa. Należy niestety pamiętać, iż te wartości są zawsze trochę zawyżone.
Należy pamiętać o przebiegu, jeśli jest normatywny do danego przebiegu - nie będzie korekty, jeśli większy wartość w dół, jeśli mniejszy, często zostajemy poproszeni o udokumentowanie przebiegu.
Przy szkodzie całkowitej, w tym przypadku likwidowanej przez liberty, warto napisać odwołanie dot. wartości pojazdu po szkodzie, będzie wyliczona w eurotaxie, a kwota pojazdu jest w 99% zawyżona. Należy się powołać na to, iż nie jesteśmy w stanie tego auta sprzedać za takie pieniądze, niech ubezpieczyciel znajdzie nam klijenta, który będzie w stanie dać nam np. 10000zł jak pokazuje eurotax. W większości przypadków następuje rekalkulacja, wystawienie auta na aukcje, i dopłata.
Szkody całkowite nigdy nie były opłacalne i nie będą, zamykają nam prawo dochodzenia na drodze sądowej zniesienia amortyzacji części, jak i zamienników. W przypadku rozliczenia za pomocą kosztorysu, średnio wyceny są zaniżone o około 50-65%. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.