Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Podówjne OC problem z MTU :(  
Autor Wiadomość
majuDJ 
Użytkownik


Silnik cm3: 1900
Skrzynia: Manula
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A4 B5
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-02, 10:39   Podówjne OC problem z MTU :(

16.10.2011 kupiłem swój samochód który miał ubezpieczenie OC w MTU który miał ubezpieczanie na okres 07.01.2011 - 07.01. 2012. Niestety spóźniłem się bo zapomniałem dokładnej daty kupna auta ( nie miałem umowy w swoim miejscu zamieszkania) i napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU, że nie chce już ich OC, dostałem wiadomość że nie ratyfikują odmowy e-mailem wiec wysłałem listem poleconym pismo następnego dnia. W miedzy czasie już 28.10.2011 wykupiłem OC w AXA. Ku mojemu zdziwieniu i mojego taty ( współwłaściciela) MTU wysłało na początku roku że wzywa do zapłaty mojego tatę 344zł za OC o rejestracji LU..... ( takiej rejestracji już nie ma bo auto zostało przerejestrowane). Wiec wykonał mój tata i kilka j telefonów wyjaśniających ze było pisane wymówienie. Ale MTU to miało chyba daleko w d..... i wysłało sprawę do firmy windykacyjnej. A bym zapomniał potwierdzenie wysłania listu poleconego już dawno wyrzuciłem i będę musiał wołać na poczcie. Co teraz robić mam jakieś szanse w sądzie? Bo z tego co widzę prawo stoi po stronie MTU. Czy zbywca auta musi przedstawić kopię umowy kupna-sprzedaży samochodu w byłem firmie OC. Jeśli tak to czemu tylko obciążyli mojego tatę jak na umowie tez byłem ja?
Zajadając jak bym zapłacił tym zł... z MTU teraz te haracz to w razie wypadku który ja bym spowodował to z którego OC dostanie odszkodowanie pokrzywdzony?
Czy sąd uzna moją racje ze 16,10.2011r kupiłem samochód , 28.10.2011 kupiłem OC w AXA, a 22 listopada/23 listopada wymówiłem OC z MTU. A oni wiedząc to naliczyli mi po okresie ubezpieczenia OC starego właściciela nowe OC>

Tylko zastanawia mnie art 31 ust 2 W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust 1 zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)

Z tego co tu pisz to "może" ale nie jest zobowiązany i zmuszony.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-02, 10:43   

Kolego niedawno w TV było cos o zmianie tychże praktyk na bardziej rozsądne. Czyli że ubezpieczasz gdzie chcesz i nie ma prawa być dubli. Poszukaj dokładnie w najnowszych przepisach ;)
 
 
majuDJ 
Użytkownik


Silnik cm3: 1900
Skrzynia: Manula
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A4 B5
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-02, 11:05   

Tak tak tylko przepisy weszło dopiero 11 lutego br. a tu skończyło mi się ubezpieczenie w styczniu i oni chyba mojego wymówienie z listopada nie uznali.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-08-02, 11:53   

Dokładnie , prawo nie działa wstecz ;-)
Zostaje zapłacić , kolega miał to samo z samochodem .
Ale zapłać i idź wycofaj , zwrócą część kosztów , do wycofania umowy OC z MTU masz umowę z AXA .
Nie ma nigdzie czegoś takiego w prawie , że musisz mieć 2 ubezpieczenia .
W razie kolizji możesz podać dane jednego ubezpieczyciela .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2012-08-02, 13:29   

mdamian napisał/a:
Dokładnie , prawo nie działa wstecz ;-)
Zostaje zapłacić , kolega miał to samo z samochodem .
Ale zapłać i idź wycofaj , zwrócą część kosztów , do wycofania umowy OC z MTU masz umowę z AXA .
Nie ma nigdzie czegoś takiego w prawie , że musisz mieć 2 ubezpieczenia .
W razie kolizji możesz podać dane jednego ubezpieczyciela .


OT: w razie W, 2 ubezpieczyciele zrzucają się po połowie-taką inf dostałem od Pani się tym trudzącej w wola park.
 
 
Jakub 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 166
Skąd: BTM
Wysłany: 2012-08-02, 13:36   

Na wypowiedzenie umowy masz 30 dni od kupna pojazdu,potem automatycznie przechodzi na ciebie,zapłac,bo nie dadzą ci spokoju.
_________________
http://images50.fotosik.p...21ec9bb925m.jpg
http://bytom.blox.pl/reso...wegraffiti3.jpg
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-08-02, 13:37   

Dymian napisał/a:

OT: w razie W, 2 ubezpieczyciele zrzucają się po połowie-taką inf dostałem od Pani się tym trudzącej w wola park.

I co , jak to mam rozumieć , czyli ja jako poszkodowany musiał bym umówić się z 2 rzeczoznawcami , i każdy by mnie okroił trochę z ubezpieczenia , potem by się kłócili z wyceną szkody bo jeden by dał mniej od drugiego ???
Przekichane , ja zgłosił bym się do jednej ubezpieczalni i tyle . Ewentualnie firma odpowiednia tym by się zajęła ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Saberek 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 153
Skąd: Lloydminster, Alberta , Kanada
Wysłany: 2012-08-02, 16:35   

Polska to dziki kraj w UK to jest nie do pomyslenia :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-08-02, 17:27   

Jakub napisał/a:
Na wypowiedzenie umowy masz 30 dni od kupna pojazdu,potem automatycznie przechodzi na ciebie,zapłac,bo nie dadzą ci spokoju.

Niby tak ale...

Owszem jest 30 dni na wypowiedzenie OC po zakupie i tego terminu kolega nie dopełnił - zakup auta 16-10-2011 a skuteczne wypowiedzenie 23-11-2011 (data stempla pocztowego)...
tutaj sprawa jest tak jak opisujesz i ubezpieczenie OC przechodzi na kupującego czyli kolegę majuDJ.
Tą polisę miał więc już przepisaną na siebie i polisa była ważna od 7-01-2011 do 6-01-2012 (nie 7-01-2012 moim zdaniem tak jak to napisał kolega w pierwszym poście ale to szczegół nie mający tu akurat większego znaczenia).

O ile dobrze kojarzę polisy OC nie można wypowiedzieć w trakcie jej trwania a dokładniej rzecz biorąc wypowiedzieć można ale samo wypowiedzenie skuteczne staje się dopiero w momencie jej terminowego zakończenia czyli w tym przypadku 6-01-2012.

Aby wypowiedzieć polisę OC trzeba, o ile dobrze pamiętam, złożyć pisemne jej wypowiedzenie nie później niż na 30 dni przed jej zakończeniem czyli w tym przypadku nie później niż 5-12-2011.
Tu należałoby się zastanowić czy wypowiedzenie OC jakie kolega napisał i wysłał 23-11-2011 powinno byś skuteczne - dylemat jest taki czy wypowiedzenie to prawnie jest traktowane jako wypowiedzenie OC po zakupie auta i jako złożone po terminie jest nieskuteczne (odmówiono wypowiedzenia OC bo po terminie) czy też prawnie można to potraktować jako wypowiedzenie OC zupełnie czyli jako że po terminie to nie może być zakończone w ciągu 30-dni po zakupie auta ale powinno być zakończone z dniem jego upłynięcia czyli 6-01-2012 (nie przedłużane automatycznie na następny rok ponieważ wpłynęło wypowiedzenie).
Aby to rozstrzygnąć należy jednak przewertować dokładnie przepisy to regulujące.


Jeżeli wypowiedzenie jest skuteczne to te które kolega otrzymał było już opłacone przez poprzedniego właściciela a za następny rok nie powinien nic płacić bo nie powinno być przedłużone.



Co do kupna następnej polisy OC to można oczywiście wykupić ją wcześniej (przepisy mówią pewnie że nie później niż ostatniego dnia trwania poprzedniej polisy) ale jej bieg zaczyna się dopiero z dniem zakończenia tej aktualnie trwającej.

Co do podwójnej odpowiedzialności ubezpieczycieli to raczej bym tu polemizował... moim zdaniem ważną polisą OC jest ta która została automatycznie wystawiona w kontynuacji tej poprzedniej a u drugiego ubezpieczyciela kolega płaci za nic.

Co więcej, w przypadku polisy OC która nie została przez właściciela auta opłacona istnieje prawdopodobieństwo, że w przypadku szkody z winy właściciela auta ubezpieczyciel pokryje szkodę ale później wystąpi do właściciela z roszczeniami finansowymi.


Na koniec dodam - chociaż w przepisach prawa poruszam się w miarę sprawnie i daję sobie radę w naszej trudnej polskiej rzeczywistości to jednak zawodowo nie jestem prawnikiem i moje wskazówki mogą okazać się błędne. Sam w swoich sprawach korzystam z pomocy prawników więc i tu polecam kontakt z jakimś prawnikiem a jeżeli umie się czytać ze zrozumieniem Dzienniki Ustaw i Rozporządzenia to ich przeczytanie jest niezbędnym minimum do podejmowania w miarę równej walki z ubezpieczycielami.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
gtfan 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6b
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 111 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1282
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-02, 18:08   

FOSS napisał/a:

Aby wypowiedzieć polisę OC trzeba, o ile dobrze pamiętam, złożyć pisemne jej wypowiedzenie nie później niż na 30 dni przed jej zakończeniem czyli w tym przypadku nie później niż 5-12-2011.


Wypowiedzieć możesz do ostatniego dnia trwania aktualnej polisy. 15 czerwca kończyło mi się ubezpieczenie w A8. 14.06 podjechałem do mojego agenta, przeliczył gdzie OC będzie najtańsze, wypisał nową polisę w innym TU, a do obecnego wysłał pisemne wypowiedzenie umowy.
 
 
majuDJ 
Użytkownik


Silnik cm3: 1900
Skrzynia: Manula
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A4 B5
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-03, 00:02   

Teraz podciąłem troszkę skrzydła MTU wysłałem wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczania na podstawie wzoru z ipolisa.pl Więc ich roszczenia co do kwoty 344zl stało się nie aktualne. Wzory dokumentów dla kierowców | ipolisa.pl
Pismo przesłałem zeskanowane podpisane własnoręcznie bo podobno takie ratyfikują przesłane na e-maila lub faksem.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-03, 07:05   

Kolego majuDJ , miałem także styczność z MTU.....i mój agent ubezpieczeniowy zrezygnował z ofert i nie ma już w ofercie usług MTU :mrgreen:
Proponuję abyś przesłał pismo ze sprawą do Rzecznika Ubezpieczonych....jest to operacja bezpłatna...a ta Pani ze sztabem swoich prawników załatwi to raz na zawsze , czego jestem przykładem.
WZÓR:

Pani
Aleksandra Wiktorow
Rzecznik Ubezpieczonych
Al. Jerozolimskie 44
00 – 024 Warszawa


Skarga /Wniosek o podjęcie interwencji


Szanowna Pani Rzecznik Ubezpieczonych zwracam się z prośbą o podjęcie interwencji w zakładzie ubezpieczeń MTU (ubezpieczenie pojazdu osobowego OC nr .............).

Przedmiot sporu:

Spór dotyczy wymuszania i nękania korespondencyjnego mojej osoby o zapłatę stawki OC za cały rok lub jak tam chcesz za pojazd marki Audi A9 rocznik 1990 , nr rej. HWD44FJ , którego byłam właścicielką :-P 14 dni.

Uzasadnienie:


1) Samochód osobowy Audi zostało kupione w dniu ........ – faktura , umowa nr......
2) Ten sam samochód został sprzedany lub co tam chcesz..

I masz spokój......bo przekonasz się ,że twoja korespondencja z MTU nic nie da gdyż jednostki mają w dupie :evil:
 
 
majuDJ 
Użytkownik


Silnik cm3: 1900
Skrzynia: Manula
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A4 B5
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-03, 11:08   

Dzwoniłem dziś do firmy windykacyjnej LEXUS działającej na zlecenie MTU. Pani powiedziała mi, że to 344zl jest naliczone za były okres. Czyli nie naliczali mi nowej polisy. To jakim cudem naliczyli 344zl jak mój tata ma takie same zniżki jak nie większe od byłego właściciela. Tym bardziej że właściciel miał wszystko opłacone do 7.01. Całe szczęście rozmowa była nagrywana więc już nie mogą się wycofać z tego co powiedzieli.

Kazała mi przesłać OC innej firmy za ten okres, to im przesłałem oraz żeby dosłała jej informacje o posiadanych zniżkach. Sprawa ma statu do wyjaśnienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.