Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 97 ] TIP 5HP24 - błąd 17114  
Autor Wiadomość
outlaw100 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: S8
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2010-11-27, 13:31   [S8 D2 97 ] TIP 5HP24 - błąd 17114

Jestem nowym uzytkownikiem na forum, witam wszystkich serdecznie.

Mam spory problem ze skrzynia biegow, zauje ze od razu nie odstawilem do specjalisty ktory sie zajmuje skrzyniami biegow, ale do rzeczy.

Pewnego dnia wrzucilem R i samochod stal w miejscu. Zaczelo dziac sie to co raz czesciej, zostal wymieniony olej i problem zniknal na okolo tydzien.
Nastepnie po odpaleniu rano i ruszeniuwyswietlil mi sie blad o numerze 17114 ( nieprawidlowe przelozenie) plus jeszcze jeden ktory mi wisial troche wczesniej 778 (czujnik kata skretu G85). Skrzynia zostala wyjeta, calkowicie wyczyszczona(mozg) wymiana filtra nowy olej i sprzeglo hydrokinetyczne G29. Po zlozeniu nie ma zadnej poprawy, skrzynia dalej jest w trybie awaryjnym, musze mocno sie napocic aby nia na R z garazu wyjechac.
Mechanik, znajomy ktory mi to robil twierdzi ze na jego oko elementy skrzyni wygladaja bardzo przyzwoicie. Zaczalem przeglad forum i kazdy pisal o sprzegle hydrokinetycznym co w moim przypadku wogole nie pomoglo.
Co radzicie, wrzucic nowa (uzywana) skrzynie ??? Rece juz mi opadaja, pierwszy problem z autkiem z ktorym nie moge sobie poradzic.

Pozdrawiam :/
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2010-11-27, 13:43   

Kolego po pierwsze zajrzyj tutaj http://www.a8team.pl/topics2/362.htm#2396

Kolego nie opłaca się tobie kupować używanej skrzyni , Ponieważ kupisz skrzynie pojeździsz np pół roku i może się znowu sypnąć . Widzę że jesteś z Gdańsk , podjedź do Sosnowskiego to jest specjalista od skrzyń .
Sosnowski znajduje się na Śnieżnej (Gdańsk Letniewo) Na przeciwko myjki bez dotykowej .
58-343-20-44 to jest do niego nr . Zadzwoń i umów się na wizytę to na pewno się dowiesz z czym jest problem , a kupowanie skrzyni to nieporozumienie ( podwójny koszt , Lepiej naprawić swoją ) przynajmniej wiesz co masz .
On jest dobry w swoim fachu i nie jeden Znajomy ( Znajoma ) z forum tobie go poleci .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
outlaw100 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: S8
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2010-11-27, 13:57   

Chyba podjade na oliwe, pisałem w innym poście ze robiłem skrzynię u sosnowskiego i byłem bardzo nie zadowolony. Ręce mi opadają
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2010-11-27, 14:00   

Kolega Paweł nie jest teraz na oliwie tylko po pod Żukowem , w tamtym poście co pisałeś masz telefon do niego , zadzwoń i umów się z nim .
Ale do niego też będziesz czekać na naprawę około 2-3 tygodni tak jest zawalony pracą .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
outlaw100 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: S8
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2010-11-27, 14:36   

Dzwonilem do kilku warsztatów, opisałem problem i powiedziano mi ze jeżeli było już coś robione oni nie chcą tego dotykać. Spróbuje z tym Pawlem, dzięki wielkie.
Tak się zastanawiam czy może komputer nie padł
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2010-11-27, 14:43   

a vaga podłączałeś ??
Pokazał coś ??
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
outlaw100 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5HP24
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: S8
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2010-11-27, 14:55   

To co napisałem wyżej główny problem 17114 opis błędu, nieprawidłowe przełożenie. Czytałem na forum i każdy wzkazywal sprzeglo hydrokinetyczne, wymienione, nowy olej filtr i dalej to samo
 
 
darius30 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2011-02-26, 08:19   

Podepne się do tematu , aby nie zakładać nowego ponieważ dotyczy równierz skrzyni 5hp24.
Jechałem sobie wczoraj , w pewnym momencie dość mocno przyspieszyłem, zatrzymałem auto wrzucam wsteczny i auto dziwnie się zachowuje zamiast jechać, stoi. Dodałem gazu ruszył , wrzucam D stoi , dodałem gazu przejechało 2m i tryb awaryjny. Do dotatkowych objawów należ ciężko przesuwająca się dżwignia zmiany biegów. Podłączyłem pod VAG błąd 17114.
Słyszałem że może być problem z olejem który dostaje się do napędu quattro. Ma ktoś jakiś pomysł. Ewentuaknie dobry warsztat w kujawsko-pomorskim lub pomorskim?

dodam jeszcze ze VAG pokazje ze skrzynia ma zapięty 5 bieg , dziwne, co to moze byc?

[ Dodano: 2011-03-23, 12:51 ]
darius30 napisał/a:
Podepne się do tematu , aby nie zakładać nowego ponieważ dotyczy równierz skrzyni 5hp24.
Jechałem sobie wczoraj , w pewnym momencie dość mocno przyspieszyłem, zatrzymałem auto wrzucam wsteczny i auto dziwnie się zachowuje zamiast jechać, stoi. Dodałem gazu ruszył , wrzucam D stoi , dodałem gazu przejechało 2m i tryb awaryjny. Do dotatkowych objawów należ ciężko przesuwająca się dżwignia zmiany biegów. Podłączyłem pod VAG błąd 17114.
Słyszałem że może być problem z olejem który dostaje się do napędu quattro. Ma ktoś jakiś pomysł. Ewentuaknie dobry warsztat w kujawsko-pomorskim lub pomorskim?

dodam jeszcze ze VAG pokazje ze skrzynia ma zapięty 5 bieg , dziwne, co to moze byc?


tak, juz wiem to kosz forwardu czyli standardowy problem w tych skrzyniach, podobno teraz robią wzmocnione i koszt samego kosza z tarczkami to 1800 zł

[ Dodano: 2011-03-25, 21:45 ]
i po bólu, kupiłem uzywke z przebiegiem 130000 (mam taką nadzieje ) i z gwarancją. mam nadzieję że pośmigam

[ Dodano: 2011-03-25, 21:51 ]
outlaw100 napisał/a:
To co napisałem wyżej główny problem 17114 opis błędu, nieprawidłowe przełożenie. Czytałem na forum i każdy wzkazywal sprzeglo hydrokinetyczne, wymienione, nowy olej filtr i dalej to samo


jeszcze mozes sprawdzic kasete z zaworami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.