Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D3 07 ] Wymniana łańcuchów rozrządu.  
Autor Wiadomość
Tetek 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi S8,D3
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 99
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-11-24, 21:21   

To już wolę za silnikiem się rozejrzeć...
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2016-11-24, 21:35   

ale jego też trzeba zmienić
 
 
Tetek 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi S8,D3
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 99
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-11-24, 21:40   

danishow napisał/a:
Tetek napisał/a:
Skandal żeby tyle kosztowała wymiana paru łańcuchów.
Skandal?! Tetek, właśnie kończę robić rozrząd w Audi A3, silnik 3,2L VR6 z DSG w quattro. Same części ponad 1500 euro a z robotą wyjdzie ponad 2500. A Ty myślałeś że S8 V10 5,2 FSI za 1000 zł naprawisz, czy jak? <hmm>

Te części za 1500 euro to chyba z prowizją dla Ciebie tak? Przynajmniej 500.

[ Dodano: 2016-11-24, 21:48 ]
pepi napisał/a:
ale jego też trzeba zmienić

Zgadza się trzeba zmienić. Mam dwie firmy które zajmują się wymianami silników jestem w fazie sprawdzania jak bardzo kłamią lub nie odnośnie przebiegów. Cena miedzy 14 a 16 tysięcy pln. Przebieg gwarantowany między 75 a 120 tysięcy. Jak mam wymieniać łańcuchy przy 309 tysiącach i się modlić żeby coś innego się nie zesrało to wolę zmienić motor na PEWNY albo klamota na części oddać... Zwłaszcza że mam czym jeździć.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-24, 21:57   

przy tym motorze to i tak sporo modlitw cie czeka... ;)

albo robisz sobie tu jaja albo faktycznie powinienes kupic A4 w dizlu
i nie truć jakie to S8 jest drogie
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Tetek 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi S8,D3
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 99
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-11-24, 22:12   

maciu napisał/a:
przy tym motorze to i tak sporo modlitw cie czeka... ;)

albo robisz sobie tu jaja albo faktycznie powinienes kupic A4 w dizlu
i nie truć jakie to S8 jest drogie

To już lepiej w benzynie tańsze od diesla. <okok>
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-11-24, 22:55   

Tetek napisał/a:
Te części za 1500 euro to chyba z prowizją dla Ciebie tak? Przynajmniej 500.
Nie, to cena części w ASO bo tylko tam są dostępne, same dwa koła wałków rozrządu to koszt 900 euro, do tego łańcuchy, ślizgi, napinacze, zębatki, śruby itd.
Dzisiaj skończyłem te A3, końcowa suma na rachunku wyniosła 3807 Euro ...a to było tylko 3,2L VR6 ;)
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Tetek 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi S8,D3
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 99
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-11-25, 00:34   

danishow napisał/a:
Tetek napisał/a:
Te części za 1500 euro to chyba z prowizją dla Ciebie tak? Przynajmniej 500.
Nie, to cena części w ASO bo tylko tam są dostępne, same dwa koła wałków rozrządu to koszt 900 euro, do tego łańcuchy, ślizgi, napinacze, zębatki, śruby itd.
Dzisiaj skończyłem te A3, końcowa suma na rachunku wyniosła 3807 Euro ...a to było tylko 3,2L VR6 ;)

No teraz rozumie skąd ta cena za części... I bardzo proszę mnie nie osądzać. Kupiłem piekne S8 prawie 4 lata temu z przebiegiem około 190 tysi. Żadnych problemów przez 110 tysi, wszystko nagle wysypało się jakieś 10 tysięcy kilometrów temu. Skąd mogłem wiedzieć 4 lata temu że to takie G..... Wszyscy teraz mądrzy że to tamto, chciałbyś rozrząd w S8 zrobić za 1000 i takie tam.... gdy pytałem 3 lata temu czemu tuner DAB nie działa to większość z was nie rozróżniała DAB od DVBT. I tak samo było z S8 kiedy je kupowałem większość nie miała zielonego pojęcia jakie koszta są takiego samochodu. Więc sorry ale mam chyba prawo się wkurzyć i napisać "SKANDAL" gdy czytam że muszę wyłożyć 14000 przy wartości auta może 60000. A to podobno nie koniec....
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-11-25, 01:00   

Jedno pytanie, jak można nie wiedzieć jakie koszta są zwiazane z S8 jak wystarczy zadzwonić do ASO i zapytać o cenę wymiany rozrządu lub ile kosztuje wymiana klocków i tarcz... Wystarczy aby oszacować ile to może kosztować. Każdy dobrze wie, że 100tys dla tego motoru to mordęga i po tym przebiegu trzeba sporo poremontować, posprawdzać i powymieniać. Jeśli tego nie wiedziałeś to słabo szukałeś. O tym piszą wszędzie, na każdym forum, gdziekolwiek nie spytasz o V10 5.2l.

I oczywiście to nie koniec bo jeszcze trzeba zbadać co z kolektorem tak dla przykładu, czy go szlak nie trafia przy takim przebiegu. Chociaż patrząc na km to stawiam, że raz juz na pewno był robiony :D
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-25, 07:40   

Tetek napisał/a:
danishow napisał/a:
Tetek napisał/a:
Te części za 1500 euro to chyba z prowizją dla Ciebie tak? Przynajmniej 500.
Nie, to cena części w ASO bo tylko tam są dostępne, same dwa koła wałków rozrządu to koszt 900 euro, do tego łańcuchy, ślizgi, napinacze, zębatki, śruby itd.
Dzisiaj skończyłem te A3, końcowa suma na rachunku wyniosła 3807 Euro ...a to było tylko 3,2L VR6 ;)

No teraz rozumie skąd ta cena za części... I bardzo proszę mnie nie osądzać. Kupiłem piekne S8 prawie 4 lata temu z przebiegiem około 190 tysi. Żadnych problemów przez 110 tysi, wszystko nagle wysypało się jakieś 10 tysięcy kilometrów temu. Skąd mogłem wiedzieć 4 lata temu że to takie G..... Wszyscy teraz mądrzy że to tamto, chciałbyś rozrząd w S8 zrobić za 1000 i takie tam.... gdy pytałem 3 lata temu czemu tuner DAB nie działa to większość z was nie rozróżniała DAB od DVBT. I tak samo było z S8 kiedy je kupowałem większość nie miała zielonego pojęcia jakie koszta są takiego samochodu. Więc sorry ale mam chyba prawo się wkurzyć i napisać "SKANDAL" gdy czytam że muszę wyłożyć 14000 przy wartości auta może 60000. A to podobno nie koniec....


możesz krzyczeć skandal ale nie będziesz pierwszy... np. szwajcar od którego kupowałem
S8 pól roku wcześniej wsadził 3.5k CHF na zawieszenie itp pierdoły
po czym jak mu się zesrał nastawnik z jednej strony sprzedał całe auto za mniej...
jak sobie podliczył ile ma zapłacić za naprawę motoru a tam w stodole nie naprawisz
to podjał trudną decyzję... czasami musi zaboleć
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2016-11-25, 08:04   

bo to ta przewaga dzięki technice <brawo>
niestety prawdą jest to że kupujesz markę i opierasz się na przekonaniu -mylnym
i jest jak jest .
Ja rozumiem kolegę złapał się tak jak sporo ludzi na tym świecie bo marka wyrobiła sobie dobrą renomę -ale tak nie jest tylko w przypadku audi bo inne marki z górnej półki zrobili tak samo.
A teraz by chciał normalnie a nie w połowie wartości auta -normalne ludzkie podejście .
Ale akurat w tym wypadku tak się nie da wymiana motoru na taki z mniejszym przebiegiem -świstak siedział bo wewióra była nieletnia .
to że u ciebie padło przy 300 nie znaczy że paść nie może wcześniej -pomijam motor który kupisz i jego mały przebieg z auta powypadkowego z ubezpieczalni .
Kup i obacz jaki papier dostaniesz jak by co to mogę wkleić co dostaniesz .
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-11-25, 16:25   

Tetek napisał/a:
Skąd mogłem wiedzieć 4 lata temu że to takie G..... Wszyscy teraz mądrzy że to tamto, chciałbyś rozrząd w S8 zrobić za 1000 i takie tam.... gdy pytałem 3 lata temu czemu tuner DAB nie działa to większość z was nie rozróżniała DAB od DVBT. I tak samo było z S8 kiedy je kupowałem większość nie miała zielonego pojęcia jakie koszta są takiego samochodu. Więc sorry ale mam chyba prawo się wkurzyć i napisać "SKANDAL" gdy czytam że muszę wyłożyć 14000 przy wartości auta może 60000. A to podobno nie koniec....

Wybacz ale mało kto posiada tu S8 D3, nawet w chwili obecnej a co tu mówić o 4-5lat wstecz.. Pamiętam była tu jedna osoba która kupiła ten samochód nowy, mało tego na ceramice.. Nowy z salonu a nie używanego z nalotem 200setnym. Jakieś tam porady wypisywał, ale nikt nie jest w stanie wybiec naprzód i powiedzieć co w tym aucie będzie do zrobienia za 5 lat czy 300tys..

Cenowo wyjdzie taniej jak sam zrobisz. Wtedy jedynie koszta zakupu części, tydzień na spokojnie starczy. I nie robię sobie żartów, jeśli masz taką możliwość i nie posiadasz 2 L rąk to jest zadanie do wykonania.
_________________
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2016-11-25, 21:54   

Tetek napisał/a:
danishow napisał/a:
Tetek napisał/a:
Te części za 1500 euro to chyba z prowizją dla Ciebie tak? Przynajmniej 500.
Nie, to cena części w ASO bo tylko tam są dostępne, same dwa koła wałków rozrządu to koszt 900 euro, do tego łańcuchy, ślizgi, napinacze, zębatki, śruby itd.
Dzisiaj skończyłem te A3, końcowa suma na rachunku wyniosła 3807 Euro ...a to było tylko 3,2L VR6 ;)

No teraz rozumie skąd ta cena za części... I bardzo proszę mnie nie osądzać. Kupiłem piekne S8 prawie 4 lata temu z przebiegiem około 190 tysi. Żadnych problemów przez 110 tysi, wszystko nagle wysypało się jakieś 10 tysięcy kilometrów temu. Skąd mogłem wiedzieć 4 lata temu że to takie G..... Wszyscy teraz mądrzy że to tamto, chciałbyś rozrząd w S8 zrobić za 1000 i takie tam.... gdy pytałem 3 lata temu czemu tuner DAB nie działa to większość z was nie rozróżniała DAB od DVBT. I tak samo było z S8 kiedy je kupowałem większość nie miała zielonego pojęcia jakie koszta są takiego samochodu. Więc sorry ale mam chyba prawo się wkurzyć i napisać "SKANDAL" gdy czytam że muszę wyłożyć 14000 przy wartości auta może 60000. A to podobno nie koniec....



kupiles S8 jakeis 4 lata temu i nigdy nie serwisowales samochodu w ASO ?

to moja teza - bowiem serwisujac w ASO szybko moglbys przekonac sie o kosztach utrzymania samochodu segmentu E klasy premium.
wiec jesli piszesz "skandal" to wybacz, ale chyba 4 lata temu podjales niewlasciwa decyzje.
 
 
Tetek 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi S8,D3
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 99
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-11-26, 11:48   

and808 napisał/a:
Tetek napisał/a:
danishow napisał/a:
Tetek napisał/a:
Te części za 1500 euro to chyba z prowizją dla Ciebie tak? Przynajmniej 500.
Nie, to cena części w ASO bo tylko tam są dostępne, same dwa koła wałków rozrządu to koszt 900 euro, do tego łańcuchy, ślizgi, napinacze, zębatki, śruby itd.
Dzisiaj skończyłem te A3, końcowa suma na rachunku wyniosła 3807 Euro ...a to było tylko 3,2L VR6 ;)

No teraz rozumie skąd ta cena za części... I bardzo proszę mnie nie osądzać. Kupiłem piekne S8 prawie 4 lata temu z przebiegiem około 190 tysi. Żadnych problemów przez 110 tysi, wszystko nagle wysypało się jakieś 10 tysięcy kilometrów temu. Skąd mogłem wiedzieć 4 lata temu że to takie G..... Wszyscy teraz mądrzy że to tamto, chciałbyś rozrząd w S8 zrobić za 1000 i takie tam.... gdy pytałem 3 lata temu czemu tuner DAB nie działa to większość z was nie rozróżniała DAB od DVBT. I tak samo było z S8 kiedy je kupowałem większość nie miała zielonego pojęcia jakie koszta są takiego samochodu. Więc sorry ale mam chyba prawo się wkurzyć i napisać "SKANDAL" gdy czytam że muszę wyłożyć 14000 przy wartości auta może 60000. A to podobno nie koniec....



kupiles S8 jakeis 4 lata temu i nigdy nie serwisowales samochodu w ASO ?

to moja teza - bowiem serwisujac w ASO szybko moglbys przekonac sie o kosztach utrzymania samochodu segmentu E klasy premium.
wiec jesli piszesz "skandal" to wybacz, ale chyba 4 lata temu podjales niewlasciwa decyzje.

A ty serwisujesz swoje auto w ASO? Bo ja nie uważam że trzeba olej wymieniać w ASO i czterokrotnie przepłacać. Nawiasem pisząc olej,filtry klocki i tego typu pierdoły sam ogarniam. Zawieszenie które ostatnio się wysypało łącznie z kompresorem zawieszenia też dałem rade ogarnąć.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2016-11-26, 11:48   

albo mu się nie psuł i serwisować nie trzeba było
 
 
Tetek 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi S8,D3
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 99
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2016-11-26, 11:56   

pepi napisał/a:
albo mu się nie psuł i serwisować nie trzeba było

Zgadza się nic się nie działo tylko lałem benzynę.

[ Dodano: 2016-11-26, 12:00 ]
krzychu22.p1i napisał/a:
Tetek napisał/a:
Skąd mogłem wiedzieć 4 lata temu że to takie G..... Wszyscy teraz mądrzy że to tamto, chciałbyś rozrząd w S8 zrobić za 1000 i takie tam.... gdy pytałem 3 lata temu czemu tuner DAB nie działa to większość z was nie rozróżniała DAB od DVBT. I tak samo było z S8 kiedy je kupowałem większość nie miała zielonego pojęcia jakie koszta są takiego samochodu. Więc sorry ale mam chyba prawo się wkurzyć i napisać "SKANDAL" gdy czytam że muszę wyłożyć 14000 przy wartości auta może 60000. A to podobno nie koniec....

Wybacz ale mało kto posiada tu S8 D3, nawet w chwili obecnej a co tu mówić o 4-5lat wstecz.. Pamiętam była tu jedna osoba która kupiła ten samochód nowy, mało tego na ceramice.. Nowy z salonu a nie używanego z nalotem 200setnym. Jakieś tam porady wypisywał, ale nikt nie jest w stanie wybiec naprzód i powiedzieć co w tym aucie będzie do zrobienia za 5 lat czy 300tys..

Cenowo wyjdzie taniej jak sam zrobisz. Wtedy jedynie koszta zakupu części, tydzień na spokojnie starczy. I nie robię sobie żartów, jeśli masz taką możliwość i nie posiadasz 2 L rąk to jest zadanie do wykonania.

Zabiłeś mi teraz klina. Muszę nad tym pomyśleć w końcu w mojej poprzedniej S8 z 2002 roku, rozrząd sam ogarnąłem przy małej pomocy znajomego. Dodam że to auto najlepiej wspominam. Praktycznie bezproblemowe...

[ Dodano: 2016-11-26, 12:24 ]
FOSS napisał/a:
Tetek napisał/a:
Skandal żeby tyle kosztowała wymiana paru łańcuchów.

Zerknij 5 postów wyżej :)

Pierwsze zdjęcie to 5.2V10 BSM czyli dokładnie to co masz u siebie. Tam akurat były "tylko" wycinane katalizatory ale....

Drugie zdjęcie to 4.2V8 BAT z A6C6
To co tam widzisz to "tylko" przygotowanie do wymiany rozrządu.
To pomyśl ile pracy trzeba wykonać przed aby mieć w ogóle możliwość wymiany tych "paru łańcuchów" i ile pracy trzeba również wykonać po tej jakże błahej wymianie :)

Godzina pracy w ASO przy samochodzie klasy A8/S8 to w Warszawie jakieś 350-380pln
Jeżeli ASO na wykonanie wymiany rozrządu ma 23 roboczogodziny (nie sprawdzałem ale to realne) to u nich powinno to chyba kosztować lekko ponad 8000pln.... to jest dopiero "promocja" <faktycznie>

FOSS na jednym ze zdjęć jest silnik 5.2. Napisałeś że był wyciągany w celu wycięcia katalizatorów. Jest możliwość w tym silniku tak je usunąć żeby nic nie świeciło na desce i nie wywalało błędów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.