Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Serwis skrzyni automatycznej.  
Autor Wiadomość
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-18, 10:02   

FOSS napisał/a:
Jakby to było takie proste i byłby to taki złoty interes to do wyboru w tym temacie miałbyś nie 3 firmy tylko 30 ;)


nie no po prostu ciekaw jestem jak to sie odbywa bo chyba każdy przyzna ze inwestycja 7-8 tys nawet w D3 to sporo
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-18, 23:10   

Zanim oddałem 8 do ASO Długołęka sporo poczytałem jak i podzwoniłem.
Jedynie w Długołęce rozmawiali ze mną jak z człowiekiem, który ma problem bo reszta tylko: ok, następny proszę :/
Druga sprawa to tutaj miałem najbliżej jak i cena oraz okres gwarancji był dla mnie OK.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-02-19, 00:41   

Robiac skrzynie samemu zrobisz to miniumum za polowe taniej. Najwiekszy problem jest wlasnie z dostepnoscia czesci, bo o ile w ASO przeplacasz za wszystko lacznie z maksymalnymi znizkami (wystarczy zobaczyc na tzw zestawy naprawcze, np DSG (uszczelki, oringi etc za ponad 2k PLN) o tyle nie kazdy ma dostep do ZF.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-19, 06:27   

Z Midparts sie kontaktowałem sam gdy miałem awarie lecz w Nowogrodzkim odddziele pocałowałem klamkę a telefon aż do Warszawy skończył się w 30sekund-musi pan przyjechać to zobaczymy.
Jako że miałem 550km to cześć jak czapka.
Opinie przynajmniej wtedy były bardzo dobre lecz odległośc wykluczała.
Kolejne telefony do warsztatów w Gorzowie,Zielonej Górze,Bytomiu Odrzańskim oj to już straciłem nadzieję na naprawe....
Patrze w necie Wrocław i Łoboda dzwonie-podejście w pełni profesjonalne więc nie mając wyjścia ryzykuje,wydaje odbieram jest ok.

O Długołece tamtym czasem nie słyszałem wcale więc nie wypowiem się.

CO do gwarancji w owym czasie nie było nigdzie więcej jak 6miesięcy nawet w DE doczytałem że tyle dawali. Jednak jak obecnie dają rok to zawsze lepiej mieć te 6m-cy w zapasie niż liczyć na szczescie i zaufanie.
Tak że Midparts może są pewni swego i olewają "trendy" ale jeśli tak to przecie mogą dawać nawet 2 lata gwarancji a nie dają...

U Łobody widać że znają się na rzeczy,w ciągu godziny skrzynka potrafi na stole wylądować,lecz ta rutyna też troszkę gubi bo będąc na 3 wymianie oleju nie dokrecili mi korka wlewowego....(zawsze sprawdzam po mechanikach)
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-19, 07:20   

dice111 napisał/a:
Robiac skrzynie samemu zrobisz to miniumum za polowe taniej...


Zgadzam się z tym stwierdzeniem bo dowiadywałem się ile co kosztuje i nawet w miarę dostępne lecz jest jedno małe ale - trzeba mieć przynajmniej dostęp do kanału z prawdziwego zdarzenia gdzie człowiek może się ruszyć i zostawić autko na czas remontu skrzyni. Następna sprawa to czas - ja wracam z pracy i lecę do następnej więc zostaje mi tylko sob/niedz ewentualnie noc, ale spać też trzeba.
Chciałem kupić używkę, zamontować a moją samemu remontować - niestety brak czasu to uniemożliwia oraz brak przynajmniej kanału (znajomego) z nim.
Jest jeszcze jedna przyczyna - remontuję, zakładam i ... <onie> nie działa więc znowu demontaż i sprawdzanie <hmm>
Dlatego wiozę na warsztat płacę i nic mnie nie interesuje.
Kupując 8 trzeba mieć świadomość kosztów obsługi i serwisowania bo to nie mały Fiut czy inna Cytryna :P
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-19, 11:05   

samemu skrzyni sie nie wytarga ktos tu juz pisal poradnik dot wymiany kosza wtecznego potrzebowal chyba 3 ludzi by wytachac to w kanale
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-02-19, 14:01   

Bo skrzynia waży 200kg.. ew wyjazd z całością. Wtedy można zrobić detaling z pełnego zdarzenie komory silnika :D

Tak licząc na szybkiego, samemu wymiana na częściach:
- reg konwerter
- olej, filtr, uszczelka
- tłok wstecznego
- tarczki
- kpl uszczelnień
- simmeringi
- dodatkowa chłodnica oleju

To wychodzi 3700zł, jeśli dodać kosz o ile jest zwykły to wyjdzie 5100zł.
_________________
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-19, 14:45   

robiąc u kogoś niestety musisz zaufać ze to wszystko zostanie wymienione ...
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-19, 16:45   

preston81 napisał/a:
robiąc u kogoś niestety musisz zaufać ze to wszystko zostanie wymienione ...


dokładnie , ja niestety jestem nauczony ze jak oddaje auto do mechanika co rzadko sie zdarza ,to trzeba patrzec na ręce , jeśli cos jest wymieniane to prosze o stare cześci przy rozliczeniu itp bo na słowo bym nie zaufał

Jeszcze napomkne o MID-Parts Warszawa , nie mam z nimi dużego doświadczenia , jednak po mojej wizycie zdecydowanie niestety nie polecam tego warsztatu , byłem tam ze standardową procedurą sprawdzenia poziomu oleju w ASB , czynność została wykonana bez podpięcia komputera diagnostycznego nie wiem czy to ignorancja czy brak wiedzy , tego juz nie bede oceniał , ale jeśli oni tak sprawdzaja stan oleju to ciekawe jak naprawiaja skrzynie "uda sie to sie uda, nie to nie" zreszta tak naprawde dochodzenie gwarancji przy awari naprawianej skrzyni to tylko droga sądowa powoływanie biegłych itp bo jeśli warsztat bedzie chciał to udowodni że to klient sam zniszczył skrzynie albo siadła część nie podlegająca gwarancji lub ta która nie była wymieniana ciekaw jestem jak brzmi taka gwarancja :)

Zagaiłem z kierownikiem o standardowy proces i koszt regneracji skrzyni zf6hp26 odpowiedź była taka ze koszty i diagnoza zawsze jest po wyjęciu skrzyni a koszta zazwyczaj opiewają w okolicy 7 tys i nie ma co sie łudzić ze bedzie to kwota bliższa 4tys , gwarancja oczywiście tylko na 6 mc <niewiem> 7 koła za naprawę i 6mc gwar troche to dziwne
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-20, 11:50   

preston81, zgodze sie z Tb w 100% ale akurat nie pisalem o skrzyni , np jak mi wymieniali rozrzad to w trakcie prac bylem to skontrolowac ;) stare graty zabralem .

Co do skrzyni juz kiedys sie wypowiadalem na temat regeneracji czy wymiany na uzywke , tak jak kolego piszesz ja tez nie robie przebiegow kosmicznych wiec w 6 mc nabil bym przy dobrych wiatrach 8-10 tys , a w lato jeszcze mniej bo smigam na przemian z motocyklem , wiec mi gwar 6 mc jest o kant D , orientowalem sie w uzywkach , skrzynie kupic mozna za niecale 2 kola , wymiana 300-400 zl filtr olej 500 zl , stara skrzynia zostaje albo na zlom albo do zabawy albo na czesci :) grunt to kupic skrzynie z auta ktorym mozna sie przejechac i wymontuja ja przy nas ew przed demontazem jakos ja naznaczyc zeby nie bylo watpliwosci ze to ta skrzynia . Takim sposobem sumujac wszystko cala zabawa moze wyjsc nas nieco ponad 2 tys zl a skrzynia moze byc np z anglika z przebiegiem 150 tys km ktora powinna 100 k km jeszcze przelatac

Moze sie myle ale kazdy ma swoje podejscie do tematu .
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 11:57   

Jest jeszcze pośrednia opcja którą oferował mi wówczas(ze względu na ogromny koszt remontu mojej) sam Łoboda.

Szukać uzywki i dac ją przed montażem do sprawdzenia. Tzn moje auto juz bez skrzyni tam stało i wg nic naprawa za 7600 była nieopłacalna. Dali mi tydzień na znalezienia używki ktorą by sprawdzili przed montażem,jakie tarczki jaki olej jaki stan, i ewentualnie jak OK ja odświeżyli. Wtedy koszt by sie zmniejszył o 2,3tyś.

Jednak 5 lat temu na rynku wtórnym były same złomy.
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-03, 07:13   

Krzychu, a mógłbyś jeszcze napisać czy wcześniej wymieniałeś olej w skrzyni?
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-03, 10:04   

w skrzyni była smoła , jest nadzieja że jak wleje na nowo będzie hasać tak że trzymamy kciuki :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-03-04, 00:04   

Podmieniałem ale małymi ilościami tj raz 1l kiedyś tam 1l bo jak widziałem co spływało..

Ostatnio po namowach Macieja całość zlałem, równe 5l zleciało i z 200ml na głowę i klucze... Jeszcze do kupy nie złożyłem bo się okazało, że filtr co miałem i uszczelkę kupioną od forumowicza swego czasu, że jest nie z tego modelu skrzyni...
_________________
 
 
RadMon 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Radek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 28
Skąd: Wielun/Lodz
Wysłany: 2015-03-04, 14:03   

preston81 napisał/a:
w skrzyni była smoła , jest nadzieja że jak wleje na nowo będzie hasać tak że trzymamy kciuki :)


jak w skrzyni była smoła to może być wręcz odwrotnie.. jak zalejesz świeżym olejem to przestanie jechać....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.