Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
auto pod zastaw bez umowy  
Autor Wiadomość
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-11, 15:47   auto pod zastaw bez umowy

Witam
Troche na inny temat ale moze ktoś coś doradzi a mianowicie moj znajomy dal pod zastaw swoje auto tzw lichwiarzowi, pozyczyl od niego pieniadze na tzw gebe nie podpisujac z nim rzadnej umowy co jest zastawemjesli chodzi o przedmiot(w tym przypadku auto) nie podpisal rzadnej umowy procentow w skali miesiaca nic kompletnie nic to wszystko na tzw gebe. Dal mu wszystkie dokumenty karte pojazdu itp. Jako zabezpieczenie lichwiarz zarzadal aby podpisal mu czysta umowe in blanco jako zabezpieczenie co moj znajomy uczynil . Moj znajomy chcac teraz odebrac auto uslyszal ogromnych odsetek jakie musi zaplacic bo inaczej auto zostanie sprzedane bo jest umowa inblanco. Czyzby byl na straconej pozycji czy auto mozna odzyskac ?

[ Dodano: 2011-10-11, 15:49 ]
Ta czysta umowa in blanco to oczywiscie umoea kupna sprzedazy auta
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-10-11, 16:11   

Auto mozna uznac praktycznie za sprzedane,.. tylko dobra wola "kupujacego" ma tu znaczenie ,... niestety, zabawa z lichwiarzami tak wlasnie moze sie skonczyc,.. zaden przeciez nie podpisze umowy pozyczki bo wyreczanie bankow jest nielegalne,... jak znam zycie to kolega dostal od kolesia kwote nie wieksza niz 50% wartosci auta, wiec lichwiarz ma auto w bardzo preferencyjnej cenie,.... jak dla mnie pozamiatane,.... :shock:
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-10-11, 16:17   

dokładnie tak jak rubio, pisze , jeszcze zależy jakie duże odsetki chce koleś od tej kwoty , bo znając życie , zawsze można odebrać auto (przez kogoś kto ma większe plecy ;-) )
i dogadać się co do odsetek , nie zmienia to faktu że kasę i tak musi oddać , dług jest długiem , tylko skoro lichwiarz kazał mu podpisać umowę "in blanko" to twój znajomy mógł mu kazać napisać oświadczenie w jakiej wysokości będą odsetki , a tak z ciekawości , czy u prowidenta nie miał by taniej :?: :?: ;-)

klon_84 a od kogo pożyczał kasę , może znam , może da się to jakoś odkręcić za normalną kwotę :wpale:
albo z jakiej dzielnicy brał chociaż napisz ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-10-11, 16:30   

kolega zrobil duzy blad,.. jak ma sie fanta to trzeba isc do lombardu,.. to tez lichwa ale legalna,.. oczywiscie podpisujesz umowe kupna sprzedazy, ale rownoczesnie masz druga umowe - pozyczki kasy z kwota, data zwrotu ect,.. nawet jak wylozysz sie o pare dni to zazwyczaj wystarczy podjechac do lombardu i uregulowac odsetki do daty widniejacej na umowie i po sprawie,.... no ale po zawodach,.. jedyne wyjscie to tak jak sugeruje mdamian, .. poszukanie negocjatora i proba dogadania sie na rozsadnych zasadach :wpale:
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-11, 16:43   

To moj kolezka z poznania , za 3 dni wracam do polski z niemiec wiec zahacze o poznan pogadac o temacie napisze co i jak
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-10-11, 22:10   

Jak dla mnie już pozamiatane... no chyba że ktoś zna kogoś kto zna kogoś kto zna kogoś.

Lichwa z góry zakłada że pożyczkobiorca nie spłaci długu a jeżeli nawet próbuje spłacać ale mu się gdzieś noga powinie to warunki spłaty zmieniają się tak aby były niespłacalne... klient niespłacający długu to złoty klient.

Jak dla mnie to wręcz klasyczny przykład jak dać się zrobić w konia - kolega chyba nie ogląda polskich filmów... wystarczy obejrzeć "Dług" aby zrodziła się refleksja.

Jak znam życie próba załatwienia sprawy od strony formalno-prawnej poprzez zgłoszenie na policję niestety raczej nic tu nie pomoże więc...
jeżeli kolega, albo kolega kolegi, albo kolega kolegi kolegi nie ma dojścia do odpowiedniej osoby to moim zdaniem o samochodzie może zapomnieć...
a ponieważ lichwa raczej nie jest człowiekiem "znikąd" więc raczej ciężko cokolwiek od niego odzyskać natomiast łatwo narobić sobie jeszcze więcej kłopotów :evil:

Pozostaje szukać odpowiedniego "kontaktu" który umożliwi negocjacje.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-10-12, 09:04   

I tak ma szczęście, mógł na umowie napisać, że oddaje mu auto za darmo. Nie przypuszczałem, że jeszcze ktoś o zdrowych zmysłach robi coś takiego.
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-10-30, 01:32   

klon_84, i jak skonczyla sie ta historia ? .. kolega cos z ta sprawa zrobil?
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-10-30, 01:39   

udzielam kredytow i możesz przekazac swojemu koledze że jest powiem delikatnie nierozumny.Sam napisales że dal auto lichwiarzowi czyli on tez mosial o tym mniemam wiedziec.Kolega nie ma szans odebrac auta jesli sprawy nie zglosi do sądu.Jesli dal lichwiarzowi to lichwiarz dobrze mosial zadzialac by te auto wziasc na swoja korzyść a mniemam ze i tak odpowiednie umowy zostaly spisane na korzysc zlej strony.ja o takich ludziach mowie Pacjeci bez szans :shock: :-/ :-( :oops: :roll:
_________________

 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-10-30, 09:15   

PEPOL D2, chuchnij :mrgreen: :mrgreen:
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-10-30, 18:49   

rubio napisał/a:
PEPOL D2, chuchnij :mrgreen: :mrgreen:


chuch :-D
_________________

 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2011-10-30, 22:17   

klon_84 napisał/a:
Czyzby byl na straconej pozycji czy auto mozna odzyskac ?


Tak, twój znajomy jest na straconej pozycji. Tylko dobra wola wierzyciela może jemu pomóc. Ale widząc po wysokości odsetek i formie zawarcia tzw "dealu" tej woli nie ma. Jeżeli było zawierane wszystkie te czynności przy świadku i może on to potwierdzić przed Sądem. To istnieje szansa na drodze cywilnej przed Sądem. A w Sądzie bez adwokata niech się nie pojawia.
_________________
Forum Audi A6
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-10-30, 22:40   

A moze byc jeszcze gorzej,.. :-/ ... Lichwiarz w swojej szalonej tworczosci moze uznac, ze przejecie auta to nie koniec ,, to tylko splata odsetek i za kilka miesiecy uzna, ze wartosc samochodu to splacone odsetki od kwoty glownej ktora nadal wisi nierozliczona,.. tacy ludzie zeruja jak hieny ,,, sa nieobliczalni,.. :roll: :roll: ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.