Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Dywaniki gumowe-jakie polecacie?  
Autor Wiadomość
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2013-12-30, 22:59   

krzychu22.p1i napisał/a:
Nikt nie każe jeździć w nich 365 dni w roku. Podam to na własnym przykładzie a jeżdżę sam lub częściej we dwójkę i jeśli jest sucho to mam welur, ale jak pada deszcz czy śnieg to kondom ląduje na welurku i jest ok. Nic potem nie muszę czyścić, przesadnie odkurzać, suszyć czy wietrzyć.. Każdy robi co uważa.


<brawo2> <okioki>

TheBareX napisał/a:
Fakt, zbiera się brud na dywaniku, ale 5 minut w weekend, wyciągnąć dywanik puknąć pare razy od zewnetrznej strony i ewentualnie reszte wciągnąć odkurzaczem i brudu nie ma.


Bartek a jak bedzie na zewnatrz chlapa, bloto posniegowe, snieg w ogole albo gdzies na wioche pojedziesz gdzie pelno blota jest...? <amasz> wsiadajac do auta mozna i otrzepac buty ale woda to woda i wlezie wszedzie.

wiec wieksza krzywde zrobicie swojej niuni topiąc ja w tym szlamie niz wkladajac gumowe dywaniki, nawet niededykowane do A8, ale spelniajace funkje ochronna dla waszego auta. :)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-12-31, 00:37   

Jak zwykle racja leży po środku :) Auto trzeba dopasować do siebie. Ja osobiście wsiadając do auta jadę do pracy po 8 godzinach drugi raz wsiadam i to wszystko. Jak bym miał taki typ prac że wchodzę i wychodzę często to pewnie po jakimś czasie też przerzucił bym się na gumki.

Co do wody - to wlezie w welur a potem wyparuje. Przecież nie kąpiemy się w nich :)

Moje zdanie jest takie że każdy ma w aucie co chce - to jego auto i on tam rządzi. :)
Tylko po prostu gównianie to wygląda no sorry hehe :)
Wstawcie gumiaki do d4 :)

Tak już mi się utrwaliło w głowie. Zawsze jak wsiadałem do jakiegoś peżota czy renówki to widziałem gumy albo jeszcze lepiej - blache... a jak do audic ( a zazwyczaj były to a6 c5 ) to były tam welury... i tak mi się utożsamiło. Welur - klasa, reszta - dno.

ps. może się kiedyś do gum przekonam - tylko mogli by jakiś dla oka ładny wzór zrobić a nie jakieś kwadraty powycinane .
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
cheyen 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Janusz
Jeżdzę: S8 D2, A4 2.4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 214
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-12-31, 00:50   

Do gum się przekonasz jak już dziatwy będzie w domu zbyt mnogo :D , albo małżonka Cię zmusi ;)
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-12-31, 00:56   

zasada nr 1: Trzepać nogi za autem w powietrzu,
Wsiadasz do auta wiedząc ze masz ufajdane buty, Najpierw kładziesz 4 litery na fotelu. Nogi zostawiasz na zewnątrz. Podnosisz delikatnie nogi do góry i obijesz je o siebie. Następnie wsuwasz je do wewnątrz i układasz na pedałach.
To podstawowa zasada i każdą osobą którą wiozę szkolę w tym kierunku.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2013-12-31, 01:01   

cheyen napisał/a:
Do gum się przekonasz jak już dziatwy będzie w domu zbyt mnogo :D , albo małżonka Cię zmusi ;)


swiete slowa :D

ernesto napisał/a:
zasada nr 1: Trzepać nogi za autem w powietrzu,
Wsiadasz do auta wiedząc ze masz ufajdane buty, Najpierw kładziesz 4 litery na fotelu. Nogi zostawiasz na zewnątrz. Podnosisz delikatnie nogi do góry i obijesz je o siebie. Następnie wsuwasz je do wewnątrz i układasz na pedałach.
To podstawowa zasada i każdą osobą którą wiozę szkolę w tym kierunku.


ersnesto swietna ta instrukcja <brawo2> <okioki>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-12-31, 02:20   

I to by wszystko załatwiało :)
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-12-31, 11:14   

ernesto napisał/a:
zasada nr 1: Trzepać nogi za autem w powietrzu,
Wsiadasz do auta wiedząc ze masz ufajdane buty, Najpierw kładziesz 4 litery na fotelu. Nogi zostawiasz na zewnątrz. Podnosisz delikatnie nogi do góry i obijesz je o siebie. Następnie wsuwasz je do wewnątrz i układasz na pedałach.
To podstawowa zasada i każdą osobą którą wiozę szkolę w tym kierunku.


Mam taki nawyk i robię tak praktycznie cały rok, no chyba ze ewidentnie z czystej kostki/asfaltu wsiadam to nie wygłupiam się. Jednak zimą nie ważne ile bym otrzepywał buty z "wyższym bieżnikiem" to i tak coś tam zostanie. Wsiądź tak 10-20 x dziennie do samochodu przez tydzień czasu gdzie na zewnątrz pod nogami jest błoto śnieżne a nie suchy zmrożony śnieg i dywaniki masz załatwione raz dwa. Kolejnym problemem jest wilgoć w samochodzie która utrzymuje się dłużej niż przy dywanikach gumowych.

Oczywiście nie cierpię tych śmierdzących gum, jednak wolę mieć sterylne auto i przemęczyć się miesiąc/dwa.
_________________

 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2013-12-31, 11:42   

sebos17 napisał/a:
Wsiądź tak 10-20 x dziennie do samochodu przez tydzień czasu gdzie na zewnątrz pod nogami jest błoto śnieżne a nie suchy zmrożony śnieg i dywaniki masz załatwione raz dwa.


ja na szczescie wsiadam do auta tylko dwa razy dziennie: rano jak jade do pracy i jak z niej wracam :) W domu wsiadam w garazu, wiec sucho, w pracy mamy parking strzezony, odsniezany itp, tak wiec tez sucho, ale mimo to na okres pozno jesienno - zimowo - wczesno wiosenny gumowe dywaniki u mnie goszcza, niezaleznie od wygladu ;)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
tomek808 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: lexus is300sc ,saab cabrio
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 176
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-12-31, 12:11   

u mnie są oryginalne welurowe kremowe wpadające w biały i nie wyobrażam sobie brudnym butem deptać po tym w zimie ,widać na nich wszystko ale nie zmienię ich bo są oryginalne (w lecie jak sucho to jeszcze ) dlatego musiałem przykryć guma i jest ok ,wygląda 100 razy lepiej jak korytka za 40 zł
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 12:28   

A ja z przodu mam gumowce od wielu lat te same. Wprawdzie ich żywot już się kończy ale wymienie na coś podobnego bo to na prawdę spełnia swoją rolę i zimą i latem. Mniej syfu do odkurzania,mniej wilgoci zimą. Nie szpeci to auta bo niby jak ktoś ma widziec gdy jadę czy stoje co mam pod nogami? :D A jest praktyczne więc zawsze w każdym aucie guma pod nogami jest.
 
 
Dynka13 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 119
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-12-31, 15:43   

no szczerze to też muszę się szybko zaopatrzyć w dywaniki gumowe póki nie ma śniegu, jakoś nigdy nie było na to czasu, więc na początku roku trzeba coś kupić
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-12-31, 15:49   

Apophis napisał/a:
A jest praktyczne więc zawsze w każdym aucie guma pod nogami jest.

Guma a guma :(
Ja w swojej ex D2 miałem oryginalne gumowe dywaniki które pięknie pasowały miały stopery i rzepy,dzięki temu wycieraczki leżały na swoim miejscu i nic się nie marszczyło.W D3 tez mam podobne dywaniki co prawda nie są to oryginały ale i tak wyglądają lepiej niż te koryta i co ważne nie śmierdzą starym gumowcem.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 15:58   

123mielony, Ładnie :) Moje raz na tydzien musze dosunąc do tyłu ale nie smierdzą ani starym ani żadnym gumowcem :) Jednak ile to razy w zime jak sie stopił snieg spod bura(mimo trzepania) wylewałem kałuże lub wyciągałem tafle lodu rano? Aż nie chce myślec ile to gnoju by było w aucie gdyby nie te gumowce.
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-12-31, 16:36   

Apophis napisał/a:
Aż nie chce myślec ile to gnoju by było w aucie gdyby nie te gumowce.

Jak obstukam buty a zawsze obstukuję to te zagłębienia w zupełności wystarczają,i pod wycieraczką mam sucho czyli gumowiec bez przesadnych rynien wystarcza. <hihi>
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-12-31, 17:15   

http://www.a8team.pl/d2-0...mowe-vt7960.htm

[ Dodano: 2013-12-31, 17:34 ]
Były kiedyś fajne gumowe dywaniki z malutkimi korytkami ale ich nie ma już.. Są tylko do D3 ale zapytam się sprzedającego o D2 ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.