Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] mierzenie/kontrola ciśnienia w oponach  
Autor Wiadomość
esosiem 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 50
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Praszka
Wysłany: 2011-03-25, 13:57   [D2 FL ALL ] mierzenie/kontrola ciśnienia w oponach

"W autach grupy VAG ciśnienie jest mierzone poprzez układ ESP. Funkcje można aktywować VCDS , z tymże po każdej awarii bądź wymianie kół trzeba zresetować komputer(mając TPM fabryczne na konsoli znajduje się przycisk), Nie potrzeba żadnych dodatkowych czujników. "

..takie cuś znalazłem na jednym z "forów" prawda ci to czy nie?
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-25, 14:22   Re: mierzenie/kontrola ciśnienia w oponach

esosiem napisał/a:
"W autach grupy VAG ciśnienie jest mierzone poprzez układ ESP. Funkcje można aktywować VCDS , z tymże po każdej awarii bądź wymianie kół trzeba zresetować komputer(mając TPM fabryczne na konsoli znajduje się przycisk), Nie potrzeba żadnych dodatkowych czujników. "

..takie cuś znalazłem na jednym z "forów" prawda ci to czy nie?



tak to prawda. mam to w swoim samochodzie.

dziala to w nastepujacy sposob:

czujniki ESP na biezaco monitoruja predkosc liniowa kol i czujnik skretu kierownicy. jesli wystepuje roznica w predkosci liniowej jednego z kol wobec tych samych wartosci odczytywanych z pozostalych kol, wtedy na desce rozdzielczej zapala sie kontrolka. niestety nie wiem czy mozna to aktywowac VCDS-em. dlaczego ? otoz chyba jest potrzebny jakis modul. wieczorem poszperam.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-28, 09:43   

and808 napisał/a:
tak to prawda. mam to w swoim samochodzie.

Kurcze, w tak młodym samochodzie?...
pytam bo w D2 za dopłatą był na pewno system kontroli ciśnienia wykorzystujący czujniki ciśnienia w kołach (ten system miałem w swoimm S8).

W VW natomiast już ładnych parę ładnych lat temu identyczna funkcja (realizowana dzięki czujnikom ABS) była dostepna za dodatkową dopłatą.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-28, 10:29   

z tego co ja wiem, to w skodach i małych pojazdach jest "sprawdzane" ciśnienie w kołach na podstawie czujnika ABS (sytuacja jak opisał and808, w dużych i droższych są przy wentylach specjalne czujniki (także w zapasówce). Na 100% ma takie coś VW Phaeton i BMW 7 E65, także A8 D3 raczej też ma czujniki.
W przypadku tych specjalnych czujników, na wyświetlaczu od navi można zobaczyć jakie jest ciśnienie w każdej pojedynczej oponie. Czujniki te trzeba co jakiś czas (2 lata?) wymieniać. Można je w ogóle wywalić, ale wtedy oczywiście nie będzie działała informacja o przebitej oponie.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-28, 18:01   

troche namieszalem. przepraszam. opisywalem samochod A3 (przy okazji: nie moge znalezc informacji, czy kazdy software w ESP posiada ta funkcjonalnosc). w D3 nie wystepuja tego rodzau "czujniki". sa tam prawdziwe czujniki w kolach. wersje eurpoejskie 433 mhz, pomaranczowe. szare (dzalajace np w Q7) nie pasuja, brazowe (USA 315 mhz) nie pasuja. w kazdym razie jeszcze uzuplenie informacje, ze te czujniki sa zasilane krzysztalkami kwarcu i ich dzialanie obliczone jest na okolo 8 lat. w jednym moim samochodzie takie czujniki sa juz 6 lat i nadal dzialaja.

sa dwie wersje samochodow z czujnikami
- 4 czujniki
- 5 czujnikow (kolo zapasowe)

te 5 czujnikow to z tego co pamietam tylko z felgami 17 i 18 cali (ale dobrze nie pamietam)
 
 
audik 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 84
Skąd: CRACOVIE
Wysłany: 2011-06-12, 15:16   

Jak rozpoznać w który czujnik nie działa ?? Mam 5 + dwa zapasowe, podobno jeden z założonych nie działa :-/ Podobno z vaga, ale coś nie idzie :-/
 
 
Osek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-18, 14:16   

Odświeżę trochę temat, mam w moim A8 z 2001 w komputerze pokładowym znalazłem że mam czujnik ciśnienia w oponach. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie to działa ? Felg które były założone fabrycznie w tym samochodzie pewnei już dawno nie ma, wiec na jakiej zasadzie to działa ? Dzisiaj dopompowałem koła i włączyłem tę funkcję, komputer zapisał dane o ciśnieniach i teraz jak odpalam za każdym razem samochód wyskakuje mi OK. Czy możliwe ze jest to tylko fikcja ? czy faktycznie jakoś to bada ? a jeśli tak to jak ? bo te felgi co mam to raczej napewnie nie mają żadnych czujników.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-08-18, 14:22   

Osek napisał/a:
Odświeżę trochę temat, mam w moim A8 z 2001 w komputerze pokładowym znalazłem że mam czujnik ciśnienia w oponach. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie to działa ?...

W każdym kole przy wentylu powinieneś mieś czujnik ciśnienia... z komputerem auta komunikuje się on drogą radiową i w ten sposób masz kontrolę każdego koła ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Osek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-18, 14:39   

FOSS napisał/a:
Osek napisał/a:
Odświeżę trochę temat, mam w moim A8 z 2001 w komputerze pokładowym znalazłem że mam czujnik ciśnienia w oponach. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie to działa ?...

W każdym kole przy wentylu powinieneś mieś czujnik ciśnienia... z komputerem auta komunikuje się on drogą radiową i w ten sposób masz kontrolę każdego koła ;-)


Mam tam same wentyle, nie widze nic co by wyglądało jak jakiś czujnik, wiec jak się domyślam to mój komputer bada ciśnienie na podstawie fikcji :) Masz może fotke jak wygląda taki czujnik? ile kosztuje i ewentualnie gdzie można kupić ?
Jeszcze zobacze na kole zapasowym czy cos tam fabrycznego było zamontowane.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-08-18, 14:56   

Osek napisał/a:
FOSS napisał/a:
W każdym kole przy wentylu powinieneś mieś czujnik ciśnienia... z komputerem auta komunikuje się on drogą radiową i w ten sposób masz kontrolę każdego koła ;-)

Mam tam same wentyle, nie widze nic co by wyglądało jak jakiś czujnik, wiec jak się domyślam to mój komputer bada ciśnienie na podstawie fikcji :)

Ale gdzie zaglądałeś?... bo czujniki ciśnienia są od tylnej strony wentyla czyli w kole :lol: jak masz założoną oponę to nie ma szansy abyś go zobaczył :lol:

Fotki czujnika nie mam ale looknij w googlach albo na Alledrogo ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Osek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-18, 15:07   

FOSS napisał/a:
Osek napisał/a:
FOSS napisał/a:
W każdym kole przy wentylu powinieneś mieś czujnik ciśnienia... z komputerem auta komunikuje się on drogą radiową i w ten sposób masz kontrolę każdego koła ;-)

Mam tam same wentyle, nie widze nic co by wyglądało jak jakiś czujnik, wiec jak się domyślam to mój komputer bada ciśnienie na podstawie fikcji :)

Ale gdzie zaglądałeś?... bo czujniki ciśnienia są od tylnej strony wentyla czyli w kole :lol: jak masz założoną oponę to nie ma szansy abyś go zobaczył :lol:

Fotki czujnika nie mam ale looknij w googlach albo na Alledrogo ;-)

Hehehe myślałem że to coś co jest założone na wentylu, przed nakrętką ;) czyli to pewnei wygląda jak to http://allegro.pl/beru-cz...1747350373.html rozumiem że kolesie w wulkanizacji znają sprawę i wiedzą jak zamontować ? :) Tanie to one nie są to cena chyba za sztuke, to przypuszczam że w aso kupie za podobną kwote :) a czy po zakupie to trzeba jakoś skalibrować z komputerem ?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-08-18, 15:19   

Osek napisał/a:
Hehehe myślałem że to coś co jest założone na wentylu, przed nakrętką ;) czyli to pewnei wygląda jak to http://...

Owszem, dokładnie coś takiego ;-)

Osek napisał/a:
a czy po zakupie to trzeba jakoś skalibrować z komputerem ?

Przede wszystkim sprawdzić dokładnie które się kupuje bo nie jest tak że wszystkie od AUDI chodzą we wszystkich modelach nie wspominając już o innych markach.

W D2 kalibracji chyba żadnej nie robisz.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Osek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-18, 15:37   

FOSS napisał/a:
Osek napisał/a:
Hehehe myślałem że to coś co jest założone na wentylu, przed nakrętką ;) czyli to pewnei wygląda jak to http://...

Owszem, dokładnie coś takiego ;-)

Osek napisał/a:
a czy po zakupie to trzeba jakoś skalibrować z komputerem ?

Przede wszystkim sprawdzić dokładnie które się kupuje bo nie jest tak że wszystkie od AUDI chodzą we wszystkich modelach nie wspominając już o innych markach.

W D2 kalibracji chyba żadnej nie robisz.


Pewnie różnią się czestotliwością czy coś takiego, podjadę do ASO i dowiem sie ile kosztują tam takie czujniki do mojego, po VIN-ie dobiorą bez problemu :) dzięki za pomoc :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-08-19, 07:02   

Osek napisał/a:
Pewnie różnią się czestotliwością czy coś takiego...

Dokładnie tak, różnią się częstotliwością... sorki że nie napisałem tego wprost.

Osek napisał/a:
podjadę do ASO i dowiem sie ile kosztują tam takie czujniki do mojego, po VIN-ie dobiorą bez problemu :) dzięki za pomoc :)

To właśnie chciałem zasugerować tylko klepię ze szpitalnego łóżka i myśli mi się rwą... przy okazji odwiedzić ASO i dobrać po numerze sprawdzić czy nie przesadzają z ceną (jak to w ASO).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
kmicic-lt 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 [AHC]
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 386
Skąd: 3-miasto/Oslo
Wysłany: 2014-02-07, 11:12   

Czy w preFL też występowały czujniki ciśnienia? Jak to można sprawdzić (nie chodzi mi o czujniki w oponach przy wentylu) na wyświetlaczu - jest tam jakaś specjalna ikonka?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.