Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI ] Jak awaryjni otworzyc auto??  
Autor Wiadomość
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2017-01-04, 21:13   

McBoss napisał/a:
zamowilem jeszcze kluczyk do awaryjnego otwierania
Kluczyk awaryjny to tylko kawałeczek plastiku z wyrzeźbionym wzorem kluczyka ( nie jest to kluczyk z radiowym nadajnikiem którego używamy na codzień ) - owszem awaryjnie można otworzyć nim auto - ale ... czy Kolega ma sprawny zamek w drzwiach kierowcy ? Codziennie zamykamy i otwieramy auto kluczykiem z pilotem a czy któryś z nas chociaż raz kiedyś próbował otworzyć lub zamknąć auto zamkiem w drzwiach ? Nieużywany zamek jest najczęściej zaśniedziały i tak zabity pyłem i kurzem że szczęściem będzie jak wogóle wsadzimy do niego grot kluczyka. Kolega McBoss ma problem i nie chodzi tu oto żeby sobie robić docinki w stylu
PABLO200 napisał/a:
Nie wybijaj szyby nie słuchaj takich dobrych rad
Poszukaj w internet np awaryjne otwieranie za 50 pln wejdą w 30 sekund
. Nasze ósemki to nie vw golf czy opel corsa gdzie wystarczy odchylić ramkę szyby i drutem pociągnąć za rączkę zamka. U nas w ósemkach D3 ramka szyby ma 4cm grubości a szyba jest podwójna - klejona. Jeśli szyba jest zamknięta to ramka z szybą tworzy naprawdę sztywną konstrukcję bardzo trudną do odciągnięcia. Wszelkie próby muszą skończyć się uszkodzeniem CZEGOŚ <boisie> . W zablokowanym aucie klamkę trzeba pociągnąć dwa razy w krótkim odstępie czasowym żeby zamki się otworzyły. Temat zablokowania auta - właśnie mojej ósemki D3 przeszedłem osobiście więc wiem że bywają SPECE którzy otwierają awaryjnie auta ale dwóch wezwanych przezemnie takich FACHOWCÓW niestety nie dało rady ( więc gdzie te otwarcie w 30sekund za 50 zł ? - wspomniane przez kolegę PABLO200 ) . U mnie dodatkowym problemem było to że moja ósemka zablokowała się z chodzącym silnikiem wówczas kiedy wysiadłem z niej aby otworzyć drzwi garażowe a kluczyk został w środku w kurtce na siedzeniu. Wiatr zamknął drzwi i odrazu uaktywniła się podwójna blokada zamków - o zgrozo - z uruchomionym silnikiem. Wezwani fachowcy nie dali rady - oj próbowali i tak ... i siak ... - <bezradny> - na szczęście nic mnie nie skasowali . I zostałęm sam. Więc sam powolutku zacząłem kombinować - i nie uszkadzając zamka bagażnika udało mi się bagażnik otworzyć a z tąd już otwarcie całego auta zajęło mi 5 minut. Więc chyba wiem o czym piszę. Dlatego w mojej pierwszej odpowiedzi napisałem że OTWARCIE AUTA JEST MOŻLIWE ale muszą być też spełnione pewne warunki żeby to się powiodło bez rozwalenia lub pogięcia czegoś - i że najlepszą i bez inwazyjną drogą jest droga przez bagażnik - bo sam tędy otworzyłem swoją ósemkę. Lecz kolega McBoss ma uszkodzony zamek bagażnika i raczej tędy nie wejdziemy. Szybę można zbić zawsze ale oczywiście - najlepiej po wyczerpaniu wszelkich innych prób. Lecz szybę na al...edrogo z rocznika który ma kolega McBoss ( 2003 ) dziś widziałem za 75zł . A Fachowcy za otwarcie wołali 800zł - BO AUDI - BO A8.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2017-01-04, 21:30   

danishow napisał/a:
pebo napisał/a:
Nawet kluczyk nie jest potrzebny
Nigdzie nie napisałem, że jest potrzebny kluczyk ;)

Nie napisałem że napisałeś ;-) Pozdrawiam
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-01-05, 09:08   

czaruś napisał/a:
Codziennie zamykamy i otwieramy auto kluczykiem z pilotem a czy któryś z nas chociaż raz kiedyś próbował otworzyć lub zamknąć auto zamkiem w drzwiach ? Nieużywany zamek jest najczęściej zaśniedziały i tak zabity pyłem i kurzem że szczęściem będzie jak wogóle wsadzimy do niego grot kluczyka.

Ja próbowałem... wielokrotnie... i u mnie sprawne są obydwa, ten w drzwiach kierowcy i ten w klapie bagażnika <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2891
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-05, 11:57   

no bo w d3 jednak są ukryte... w starszych jak zamek był bardziej na wierzchu
prawdopodobienstwo zabicia było dużo większe

ale jak widać wszystko się może spsuć...
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.